8.3.2021 | Svátek má Gabriela


KOČKY: SOS - kočky z klece

29.10.2007

Paní Hanka z Hradce Králové je dobrá kočičí duše, jedna z těch, které mají už místo v nebi stokrát, milionkrát "předplacené" a zajištěné. Že jí lidé dávají, ale i hážou kočky a koťata přes plot, že jezdí pro ohrožená, nemocná či zraněná zvířata do různých míst naší republiky, o ní už kdekdo z kočičího světa ví. Nyní se ale situace vyhrotila. kočky z klece 1

Už od letošního léta se pokouší zachraňovat a vysvobozovat kočky z jednoho podivného místa, kde jsou shromažďovány v kleci, snad jako budoucí návnada pro psy či potrava pro hady ("jen" hady?) - nikdo přesně neví, ale zvířata občas záhadně "zmizí". Kdo nevydrží, ten prostě nevydrží, případně se mu trochu "pomůže".

Už několikrát byly kočičky z klece vysvobozeny, vypiplány, zachráněny - aby byla tato velmi rychle znovu zaplněna. Úřady nevidí, neslyší, na důrazné upozornění snad poslaly kontrolu, "jaksi" však očekávanou. Výsledek je nasnadě - žádné závady, jede se dál. A další várka koťat skončí v lepším případě u paní Hanky či jedné ze dvou dalších paní, Jany a Evy, se kterými přímo na místě spolupracuje.

Počátkem minulého týdne se však věci zdramatizovaly. Cituji: "…právě ke mně dorazilo 15 takovýchto koťátek z klece... brečím tu nad nimi, některá do rána zmrzla... Je to stále ta stejná klec. V pátek jsme vytáhli 4, druhý den jsme šli pro zbytek, zbylo jich 8, ale v kleci již byli jen tři, ostatní mrtví. Dnes (pozn. - úterý 23. 10.) jsme vytáhli těchto 15, přijeli ke mně.

Situace na místě byla strašná - jeden asi přejetý kocourek tam ležel na dešti, v zimě, řvoucí bolestí, zlomenou pánev a nohy, válející se ve strašném průjmu, chlapovi to bylo jedno... nechal ho bez pomoci (ten šel z klece první, teď je na operaci, nevíme, zda přežije). Kolem spousta nemocných koťat, zřejmě březí apatická kočička, čekající na smrt uprostřed nekryté studené klece (ta zůstala u mé přítelkyně Jany, běhá s ní po doktorech). Nevím, jak to finančně a fyzicky zvládnu, ale nechat jsem je tam nemohla. Od soboty brečím a stále vidím ta zmrzlá koťata…" kočky z klece 2

Znovu se nyní chystá stížnost, snad i žaloba, je však těžké např. situaci fotograficky zdokumentovat na místě - po jedné hádce a snaze věc vyřešit tam majitel nikoho nepustí. Naléhavě se mi připomíná situace kolem týraných poníků, kdy ovšem už se o případu psalo i v místním tisku, tak bylo možno zveřejnit jméno a další údaje.. Omlouvám se, že zde tak prozatím neučiním, případné dotazy na bližší, konkretizující informace se ráda pokusím zodpovědět na tomto mailu..

Nikdy jsem neprosila o peníze, když jsem mohla, na potřebné místo jsem naopak přispěla. Nyní však prosím.

Paní Hanka se od léta stará už o zhruba 40 kočiček, některé umístila, ale před 14 dny jí přibyla mezi 6 koťaty ze zahrádkářské kolonie postřelená kočička, šla ihned na operaci. Tato várka 15, většinou nemocných koťat je už nad její síly. Krmivo, stelivo, veterina, léky. Bude potřeba také zaplatit operaci toho zraněného kocourka u paní Jany.

Milí Zvířetníci, opravdu vím, že žádostí a proseb o pomoc je mnoho - zprava, zleva, shora, zdola, vím to. Přesto…

Číslo účtu: 1206989103/0800, mail na Mgr. Hanku Smejkalovou.

kočky z klece 4 - postřelená kočička

kočky z klece 3

Beda


Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...