16.4.2021 | Svátek má Irena


KOČKY: Pepík z Mělníka a spol. aneb koťata, koťata a koťata

31.10.2007

O zbytek smečky se postaral mělnický útulek ve vzácné spolupráci s tamním obecním úřadem. Vzácné proto, že většina obecních úřadů zákon, podle kterého je jejich povinnost postarat se o opuštěná zvířata zcela ignoruje a proto vznikají soukromé útulky závislé na dobrovolnících a dobrovolných dárcích. Pospíšilová - koťata z Paky - Čerti

I proto k nám doputovala kočičí rodinka z Nové Paky. Drobná kočičí máma, která měla 3 x do roka koťata a její 4 "děti". Kocourci jsou už odčervení a 2 x naočkovaní, ale v moři dalších koťat ničím (tedy vzhledem) nijak nevynikají a snad proto je nikdo nechce.

Je jim něco přes 3 měsíce, jsou tedy ve věku, kdy už vydrží přes den sama doma a nevyžadují žádnou zvláštní péči, ale pořád jsou to veselá a hravá, přítulná a zdravá, koťata, na jejichž místo v depozitu čekají v nočním chladu další zubožení opuštěnci, ale útulek a naše domácnosti nejsou nafukovací, takže mnoho z nich se nikdy nedočká. Zima, nemoci a bezcitní lidé se postarají, aby se podzimní koťata jara nedožila.

Pat a Mat, světlý a tmavý mourek by se úžasně hodily k dětem - veselá bezstarostná dvojka, čertíků, kteří milují jakékoli hry, rádi se mazlí s lidmi a perou mezi sebou a kteří "adoptovali" mámu Oslíka (7kg kocoura), a tak ve chvílích odpočinku spočinou přitulení v jeho "náručí". Oslík už vychoval Míšu s přeraženými nožičkami, o které se tady také psalo.

Kocourci by rádi zůstali spolu a pokud to nepůjde, tak by byli dobrými kamarády pro jinou kočku, nebo psa. Jejich bráška Pepo je černý kocourek s bílými botičkami a náprsenkou, společenský, klidnější, také by si dobře rozuměl s další kočkou. Kontakt : 739 401 843 nebo uvedený e-mail.

Tahle koťata jsou vhodná i pro začátečníka, který nemá s kočkami zkušenosti a péči o úplně malé kotě by nemusel zvládnout. V útulku čeká na nový domov samozřejmě řada dalších koťat všech možných barev (najdete je na www.kocici-utulek.cz a www.utulek.org) a i pro ně plánujeme na neděli 9.12. jubilejní 10. umísťovací výstavu v Kongresovém centru - ale o tom zas příště.

Pospíšilová - koťata z Paky - Pepo

Petra Pospíšilová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!