7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

KOČKY: Melíšek

Milí Zvířetníci, poslyšte zvláštní příběh jednoho kocourka a jedné paní! "Jak kocourek ke štěstí přišel?" nebo "Jak ta paní ke štěstí přišla?" No, to posuďte sami. A nesuďte tu paní příliš přísně! Je šťastná jak nikdy!!!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MaRi 14.1.2010 10:23

Na každého jednou dojde

V pondělí jsem sice neskočila na špek od Petry, zato ve čtvrtek jsem si to vynahradila. Celou dobu lituju Karolínu, že nemůže mít živé zvířátko, a ona se zatím ňuňánkuje s kocourem. A jakým kocourem! Tak i na Karolínu došlo :-)

Melíšek je krásný mazlík - užívejte si jeden druhého

zana 14.1.2010 10:19

Milá Karolíno,

moc vám to oběma přeju. Je to napsaný krásně a s láskou, těším se na pokračování a na ty slíbený fotky :-)

Bubu 14.1.2010 9:56

Melíšeku v pelíšku....

Melíšku v Karolínině pelíšku, ty máš teda kliku. A jak si to užíváš. I s paničkou. Bezvadná zpráva. A stejně si myslím, že přednosta časem vyměkne  ;-)  (kdo by nevyměknul, kvůli krásným očím kočičím...). A pokud se vymlouvá na alergii, tak já jsem taky alergická na kočky. A díky Timůře, co zocelila moji imunitu, teď Prachovka může se mnou spát v posteli. chicht

Karolína 14.1.2010 10:12

Re: Melíšeku v pelíšku....

On je přednosta spíš alergický na pomyslnou špínu! Vzhledem k tomu, že je velice "uklízivý" a máme všude div ne sterilní čisto, protože stále něco vytírá a luxuje, tak si myslí, že kočka v bytě znamená automaticky bor.del a smrad v bytě! Ale já mám Melíška nahoře a naprosto žádný bor.del ani smrad tam nepanuje! Ani nikdo, kdo vejde dovnitř, netuší, že je tam kocour, dokud ho neuvidí! Není absolutně cítit, i když na kastraci se chystáme až za pár měsíců! Dobré stelivo, čistota samotného Melíška, to zaručí, že nikde žádný bor.del ani smrad není! Ale to se těžko vysvětluje někomu, kdo nechce!

Apina 14.1.2010 10:27

Re: Melíšeku v pelíšku....

Jo Karolíno, tedy já na sterilní čistotu zrovna nejsem, ale ani u nás nesmrdí a nikdy nesmrdělo. Každý, kdo přijde, se ale diví, že máme kočky a není to u nás cítit kočičinou. Přesně jak říkáš, dobré stelivo, přirozená kočičí čistota a pravidelný úklid bobanců zajistí vše. A to jsme kastrovali kocoura poměrně pozdě (v jeho 3 letech) než jsme se konečně odhodlali. V nás byl totiž ten blok nechat něco dělat úplně zdravému zvířeti, podrobovat ho narkóze a tak. Také jsme měli zkušenost s kočkou, která kastraci snášela hodně špatně. Prostě v té době, kam stříknul, bylo okamžitě umyto (k nelibosti  kocoura) a tudíž nesmrdělo ani tak, ale to už bylo o hodně náročnější. Přes léto byl venku, proto jsme to tak dlouho vydrželi, ale v zimě byl "s plným příslušenstvím" v bytě dost v nepohodě, tak jsme to nakonec ukončili a dobře jsme udělali, jako pravý kocour by už jistě dávno nebyl naživu.

Matylda 14.1.2010 12:07

Re: Melíšeku v pelíšku....

Moje tchyně taky tvrdí, že jakékoli zvíře v bytě páchne... Jenže dneska jsou kvalitní steliva a tak. Můj muž má nos jako honicí pes a tvrdil, že v bytě se psem je pes vždycky cítit. Tak teda opečovávaná Borůvka cítit není a spí s námi v posteli...

Bubu 14.1.2010 13:00

Re: Melíšeku v pelíšku....

Borůvka je prostě cítit tak leda v posteli. ;-)

Když si nemůžu natáhnout nohy, protože bych skopla čubu. Když se nemůžu otočit na druhý bok, protože bych skopla čubu. Když si nemůžu rozhýbat brňavku či křeč, protože bych skopla čubu. Když se tulím k Mému nejdražšímu, protože se mě čuba snaží skopnout.

Jo, čuba je v posteli řádně cítit. ;-)

Alex 14.1.2010 13:35

Re: Melíšeku v pelíšku....

Šmákote, Bubu, to jsi mě dostala, tak se směju, až jsem se rozkašlala...

Louk 14.1.2010 10:18

Re: Melíšeku v pelíšku....

Bubu, možná jsem někde přehlídla hlásání - jak dopadlo mamataxi? Zaplesala sis? Nebo sis spíš dala školu smyku?

Bubu 14.1.2010 11:52

Re: Melíšeku v pelíšku....

Mama-taxi dopadlo dobře. Zaplesala jsem si a zavrtěla zadkem na parketu i na silnici. Zvlášní chuťovka byla cesta ve 3 v noci. Silničáři uklidili naposledy někdy okolo desáté a ono nepřetržitě padalo. Ještěže svišť je skvělý a nehrabe se a nehrabe. To Můj nejdražší se svým panským kočárem (a slušným stádečkem pod kapotou) mívá daleko větší problémy. Nebo je to šoférem? ;-)

Bál byl pěkný, maturanti měli krásný nástup - tanečky a zvlášť kluci z té třídy se ukázali být skvělými tanečníky (nebo se do toho jen víc "položili" než holky), bavila jsem se i dojímala. Nová róba se líbila, synek se za matinku nestyděl a vyvedl ji na parket. Pravda jednu chvíli mě roztočil tak, že jsem musela příští kousek vyčkat až dorazí plíce. Prostě povedené.

Louk 14.1.2010 12:07

Re: Melíšeku v pelíšku....

Uff. Mám radost, že všechno dobře dopadlo. Myslela jsem na vás, že počásko dodá už takhle nezapomenutelným momentům extra punc. Jasně, že šoférem ;-) :-D.

YGA 14.1.2010 9:56

Ahááá, a kdo měl pravdu?

Já to tušila, ba co tušila, já to věděla, že bude živé zvířátko! A vůbec nevadí, že je kancelářské - stejnak mám pocit, že jsi víc v kanclu než doma, takže na tom Melda vlastně vydělal (:o)). A fotky jsou krásné i když mobilové - ty oranžové oči mu září dodaleka.

Karolínko, moc krásně jste s Melíškem napsali o tom, jak jste se k sobě dostali - čtení to bylo docela veselé a dojemné - takové příběhy ze života s dobrým koncem mám ze všeho nejradši. Jojo, CD moc dobře ví, kdy má zasáhnout - vy dva k sobě prostě patříte.

dalmatin 14.1.2010 9:44

Karolíno,

to je báječná zpráva. Moc a moc a moc a moc ti to přeju a taky závidím.

Karolína 14.1.2010 9:47

Re: Karolíno,

Já záviděla do doby rozhodnutí CD všem, co měli kočičku či kocourka! Kočky jsou má slabost. Tak už nemusím závidět!

Alena s Maxem 14.1.2010 8:58

ráno

vždycky snídám kafe se Zvířetníkem, ale dneska si článek nechám na večer, až bude klid, abych si ho užila. Karolíno, gratuluju Melíškovi i tobě, že jste se našli, to je vždycky potěšeníčko číst, jak si nějaké zvířátko našlo krásný domov. Ať je vám spolu dobře.

Já jinak stíhám sotva číst články, ale doufám, že se všem daří v rámci možností dobře, přát štěstí v novém roce je mi v polovině ledna už trapné, ale aspoň (srdíčko, srdíčko. srdíčko).

PetraK 14.1.2010 8:56

Kááááááááááááááárolíííííííííííííííííínoooooooooooo

Karolíno, já si dovedu představit, jak jsi šťastná!! a chápu naprosto, že Melíška nedáš!! MOC TI TO PŘEJU, MOC. :-)

abyt 14.1.2010 8:53

Melíš

Jak Melíšek s Karolínou ku štěstí přišli! A bude pokračování pohádky? A Melíšek je úžasný jméno pro kocourka!

Melíšek 14.1.2010 8:56

Re: Melíš

Vždyť jsem slíbil, že ještě něco mňouknu! Až mi ta nemožná panička konečně pořídí lepší fotky s foťákem a ne jen s mobilem, kde jsem rozmazaný a vůbec není vidět to, jak jsem ve skutečnosti nádherný! Je fakt hrozná! Ale už prý se na tom pracuje, tak to jsem opravdu zvědav!

Vave 14.1.2010 8:19

Karolínko!

Tak nakonec u Tebe Melíšek nalezl svůj pelíšek! :o)

Nádherná zpráva, až mi oči zvlhly. Ten kocoureček se mi tááák líbil!

Je úžasné, že se Ti takhle splnilo Tvé přání - však CD má všechno zapsané ve velkém notýsku a na každého a na všechno někdy dojde, na to dobré i na to zlé.

Tvůj kocourek píše moc krásně, hned je poznat, jak se máte rádi a jste šťastni, že jste se našli. A Tvůj přednosta je hloupý, že kocourka doma nechce, ochuzuje se o tolik nepopsatelného!

Škoda jen, že asi s Tebou nebude moc jezdit do Krkonoš, škoda pro oba, určitě se vám po sobě bude moc stýskat.

Karolina 14.1.2010 8:38

Re: Karolínko!

Víkendy přežijeme oba! Já tam mám tolik práce, že na stýskání není čas! Jinak mívám na jaře týden dovolené a to tam jezdím sama, takže dneska ve dvou! A týden společné dovolené s přednostou už nějak dopadne! Uvidíme! A ochuzuje se opravdu, protože sama se svými 2 kosourky dobře víš, jak je krásné pozorovat kotě při hře. I dospělák si hraje a je to lepší než televize. Melíšek mi strašně moc dává! Večer si hrajeme, pak si zaleze do svého pelíšku, usne a zavrní, když jdu okolo a pohladím ho, ten heboučký kožíšek na tělíčku, které se k tobě přitiskne je prostě úžasný!

Vave 14.1.2010 8:45

Re: Karolínko!

Mám radost, že jste spolu. A Melíšek musí nutně být ňunínek a mazlíček, vždyť má takové krásně mazlivé a hebké jméno. :o)

Karolína 14.1.2010 9:54

Re: Karolínko!

Je to opravdu strašný mazel! Já jsem ještě nezažila kočku, která by byla takhle mazlivá! Když není dole v kanceláři (třeba proto, že čekáme návštěvu nebo je nějaké důležité jednání a ne každý je radostný, když vidí, že v prodejně rehabilitačních pomůcek se prochází kocour), tak je nahoře v apartmánu. Já tam co 2-3 hoďky zajdu, abych ho podrbkala a pomazlila a dala mu nějakou mlsku, zkontrolovala mističku a záchůdek. Vždycky "hodí zádíčka", tlapičky nahoru, bříško vystrčí a kuk! Drbeeeeeej! Když jsem na cestách, chodí tam asistentka i prodavačka a zajde občas chůvička, takže není nikdy celý den sám! Teď už ani nepláče za dveřmi, spokojeně se převaluje v pelíšku a spí. Ožívá večer, to si hrajeme a muckáme se! Kouše mně, ale jen tak něžně okusuje, tlapičkuje........... samozřejmě, že občas drápne, ale je to kočka! A taky si užijeme, když přijdu, otevřu dveře a Melíšek má chuť se proběhnout po chodbě! Prosmýkne se mi škvírou mezi dveřmi a už maže tou dlouhou chodbou k recepci! Buď ho někdo po cestě odloví a předá mi ho nebo sebou před recepcí plácne na zádíčka, vystrčí bříško a počká, až k němu dofuním! Vždycky si to děsně užiju, když v kožichu lítám za kočičákem, který se tomu vyloženě směje!

Apina 14.1.2010 10:17

Re: Karolínko!

Karolíno, tohle ti moc a moc přeju. Melda je krásný kocourek a je vidět, že vy dva k sobě patříte. Jen s tím, že v prodejně rehabilitačních pomůcek třeba někdo nerad vidí kocoura - v Praze 1, v Rybné ulici je také prodejna rehabilitačních pomůcek. Majitel je sám invalida, ale vede to tam dobře. A kdo mu pomáhá? Jeho krásná velká černá fena, byla jsem si tam asi před dvěma lety vybírat pantofle, ta fenka mi je podávala, ona chtěla pracovat!!! Fakt tam pracovala jako prodavačka! Přinášela, podávala, něco neuvěřitelného, do toho přátelsky plácala ocasem. A neviděla jsem nikoho, komu by to vadilo.

Karolina 14.1.2010 11:21

Re: Karolínko!

Já vím, to je prodejna SETRANS, pan Selichar je na vozíčku a my velmi úzce spolupracujeme - celá řada pomůcek, které mají v Rybné v prodejně je od nás, jako velkoobchod je zásobujeme lecčím! A na oplátku pro ně dělám také školení na přístroje a na pomůcky, my od nich zase odebíráme vozíky a toaletní křesla, naše spolupráce se SETRANSem funguje naprosto skvěle! Melíšek by asi pantofle nepodával, ony názory na zvíře v kanceláři či prodejně jsou různé! A taky když se otevírají dveře, tak mám strach, aby nezdrhnul na ulici, to by bylo horší nežli ho lovit na chodbě před recepcí, kde jsou dveře zavřené a může tak leda do patra!

Asteris 14.1.2010 11:50

Re: Karolínko!

Ale to by se mi líbilo, být obsluhována psí prodavačkou, ale fakt je, že jsou lidi, kteří by to nezkousli. Dnes jsme ráno venčili na Pavím vrchu a smečka Arinka, dalmatin Leris a Lola - dalmatiní dáma si spokojeně skotačili a tu kolem nás po pěšince procházel mladík. A Lola  k němu přišla tak na vzdálenost asi půl metru a vrhla takový ten pohled: čtrnáct dní jsem nejedla, nebyl by piškotek? Nebyl, zato se ozval přiškrcený hlas: " Okamžitě si toho psa odvolejte!!!!!" " Nebojte se, ona je hodná.." ale ani to majitel nedořekl a už se na nás valilo, že ten pes obtěžuje a to tedy ne, že nás zažaluje atd. Ovšem to přilákalo pozornost  skákací Arinky a já už začala trnout. Jenže i ta potrhlá Arina pochopila, že tenhle pán nebude patřit do smečky - šla si ho prohlédnout, ale asi na 2 m, a naprosto vzorně poslechla na přivolání.  Já byla v šoku a mladej měl kliku :-))).

Ale zpátky ke článku, přímo z něj kape štěstí a spokojenost, a to je bezva. Užívejte si to spolu, však ono se to i s přednostou nějak setřese.

Apina 14.1.2010 12:26

Re: Karolínko!

Teď je Melíšek ještě moc divoký, protože je mladý a opravdu by mohl vyběhnout ven do jemu neznámého světa. Sice podávat pantofle asi nebude, ale jednou by ti tam mohl dělat dekoraci. On takový kocour, který důstojně sedí nebo leží někde na polici, to je pěkné pokoukání. Myslím, že to popisoval i Herriot - takového kocoura měl, tuším, jeho krejší. No uvidíš.

Třeba náš kocour (je fakt, že je mu 13 let a je na sebe moc opatrný) nám zrovna předevčírem vyběhl na podestu, když máma přišla z jedné návštěvy a nebyla doma skoro celý den. Mámě nedošlo, že je kocour venku a klidně zavřela vchodové dveře. Na rozdíl ode mě, není moc zvyklá koukat, kde je při příchodu domů kocour, přece jen je teď větší část dne doma. Za chvíli jsem slyšela takové tlumené mňoukání (máme polstrované dveře), pak nám došlo, že kocour je venku. Nikam neutekl, vůbec ho to tam venku nebavilo a chtěl domů a musel dost hlasitě mňoukat, abych ho slyšela. Pak jsme byli rádi úplně všichni.

Karolina 14.1.2010 13:57

Re: Karolínko!

My máme kancelář v suterénu. Vchod je z ulice, pak následuje 5 schůdků dolů. Melíšek když je v kanceláři, sedává u dveří a kouká se ven na lidi, co chodí po chodníku. Občas si ho někdo všimne a pak se sejde chumel zvědavců s koutky zavěšenými za ušima a číčají jak zběsilí! On si je prohlédne, otočí se zadečkem nebo sebou práskne na koberec a dělá, jako že on tam vůbec není a co ty lidi blbnou! Ale je hned vidět jejich rozzářené tváře, fakt to zvíře lidi dokáže potěšit i za sklem dveří!

JanaM 14.1.2010 7:59

To je skvělá zpráva,

Karolínko. Hlavně, že jste se našli♥♥♥! Ať vám to spolu klape hóóóódně dlouho.

Bláža 14.1.2010 7:28

Karolíno a Melíšku

Že já si to nemyslela! Tipovala jsem to překvápko na čičí. A nepsalas už někdy v diskusi, že máte kocourka kancelářského? Mám ten dojem, že se mi nějaká taková informace mihla před očima. Ale že to bude kocourek privátní Karolíninej, to je jasný až teď. Tak ať se vám spolu krásně souzní :))

Karolina 14.1.2010 7:56

Re: Karolíno a Melíšku

Ne, to je trochu jinak! To jsme, asi měsíc před příchodem Melíška, našli pod autem na ulici mňoukající zoufalé kotě. Byla to kočička, bílomourovatá, dostala jméno Adinka a žije doma u mého technika a mé prodavačky. Jsou to manželé, kotě si adoptovali a bydlí u nich ve venkovském domku u Kolína. Teď je právě po kastraci tady u nás v kanceláři a jede na vytažení stehů! Pokud už si neporadila sama!