7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

KOČKY: Melíšek

Milí Zvířetníci, poslyšte zvláštní příběh jednoho kocourka a jedné paní! "Jak kocourek ke štěstí přišel?" nebo "Jak ta paní ke štěstí přišla?" No, to posuďte sami. A nesuďte tu paní příliš přísně! Je šťastná jak nikdy!!!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sempervivum 14.1.2010 11:20

Kocour jménem Melichar

Mám radost. :) Melichar a Karolína se napojili. Vznikla těsná fyzická dvojhvězda. Společným těžištěm je kancelář a Rocheův lalok přeposílá lásku a blaženost. Který kocour má své vlastní firemní apartmá? Štěstí je tolik, že ho přeposíláte i přes internet. :)))

Přeji mnoho dalších krásných dní a nocí.

veram 14.1.2010 13:04

Re: Kocour jménem Melichar

sempervivum, hele, jaké je tvé povolání? Je mi to ňáko podezřelé... :-) :-) :-)

sempervivum 14.1.2010 14:53

Re: Kocour jménem Melichar

anesteziologie a intenzivní medicína. Tč. v domácnosti.

veram 14.1.2010 14:55

Re: Kocour jménem Melichar

Tak odkud znáš ty termity???????? :-) :-) :-) :-) :-)

sempervivum 14.1.2010 15:17

Re: Kocour jménem Melichar

Většinou se snažím pro pacienty a jejich příbuzné hledat přirovnání, kterému by rozuměli.  Melíšek svým šarmem tak dlouho přitahoval a přitahoval, až Karolína změnila konstelaci. Je vidět, že oběma je to ku prospěchu. Ostatní je wikipedie. Vážně, to co jsem napsala o Karolíně a Melicharovi, by se klidně dalo psát na svatební blahopřání. :-) :-) :-)

Karolína 14.1.2010 14:55

Re: Kocour jménem Melichar

Děkuji, je nám spolu opravdu dobře!

Zdena b.p. 14.1.2010 11:12

AAAAA

Karolíno, to je nádherná zpráva. Mně tě bylo líto, že máš jen plyšmyši. Ty jsou možná hezké jako vtip, ale Melíšek je nad všechny plyšmyši na světě. UUUža žůůůža. (srdíčko buch-buch :o))

EvaŽ 14.1.2010 10:43

Takže ani Karolina už není bezvířecí

Melíšek je moc pěkný. Kouřový- to je oficiální barva? Já vím, že teď je černý. Škoda, že jste oba ve vyhnanství. Nebo je ve vyhnanství přednosta (tím, že zůstal sám doma)? Já jsem moc ráda, že se naše čuby rozvalují doma se souhlasem MLP (ba občas se válí po podlaze s nimi a užívají si to).

 Hlavně, že to skončilo happy endem.

Karolina 14.1.2010 10:53

Re: Takže ani Karolina už není bezvířecí

Já si vůbec nepřipadám "ve vyhnanství", protože apartmán je zařízen velmi pohodlně, je tam vše, co k velice pohodlnému životu potřebuji a hlavně je tam klid, protože okna jsou do dvora, kde přes noc není žádný provoz a báječně se tam spí! Domů to mám pár kroků, co mi chybí?

Kouřová barva znamená, že podsadu má prakticky bílou, když mu fouknu na bříško, tak má chloupky ještě stále bílé. Ale jinak je už černý, on je vlastně spíš černohnědý! Hlavně na sluníčku je vidět ta hnědá barva. Když byl koťátko maličké, tak byl opravdu kouřový. Teď mu zbylo na hlavičce takové jakoby obočí, které je světlejší, ale jinak je v podstatě celý tmavý. A má na hřbetě delší chloupky takže když se někdy protahuje, vypadá jak ještěr.

EvaŽ 14.1.2010 10:58

Re: Takže ani Karolina už není bezvířecí

I z fotek vypadá kouzelně. A ta bílá podsada, to je zajímavé. Ale za nejdůležitější u zvířete považuji povahu - tu má zjevně opravdu povedenou (srdíčka jsou zakázaná, tak si je aspoň představ).

Karolina 14.1.2010 11:13

Re: Takže ani Karolina už není bezvířecí

Máš naprostou pravdu - povahu má úžasnou, je neuvěřitelně miloučký! Opravdu ňuňánek, jak mu říkala JanaBu.

Beda 14.1.2010 11:23

Re: barva

Evo, bílá podsada pod černým (nebo tmavým) je častá - a taky tmavá (tmavě hnědá až skoro černá) pod světlou....  ale to jen u "barevných" koček, ne u těch bílých, nebo černobílých

například Zuzu má pod bradičkou malý bílý bryndáček a když jí tam chloupky rozhrnu, je pod tím tmavá :-))))))

jj, kouřová je opravdu termín

EvaŽ 14.1.2010 11:56

Re: barva

Jo, já kočky moc neumím. Proto se občas ptám, rozšiřuji si obzory.

Beda 14.1.2010 10:36

Karolínkoooooooooooo

teda já věděla že dnes bude Melíšek, už jsem ho protekčně dřív (heeeeč!!) viděla v tom mobilu (hmmm, no to by FAKT chtělo lepší foto, jinak asi doběhnu k tobě, ať si ho prohlídnu jakože doopravdy), ale.... ALE!!!!!!!  ... no fakt jsem netušila, že to povídání bude taková emocionální bomba!!! nebo jsem já taková cíťa....??

prostě jsem kusy probrečela - "jsem "vlál" v té velikánské přepravce a bylo mi najednou moc smutno po mamince, po ostatních kočičkách a já brečel a brečel a brečel" ... "schoval jsem se v šatně, plakal jsem a byl jsem malinkaté, téměř žádné, koťátko, všemi opuštěné, nemilované... Mně se tak strašně stýskalo!!!" ... "vůbec jsem nic nechtěl, jen svojí maminku, svojí Janu, svůj domov a své další kočičky a klid!" ... buuuuueeeeeeeeee :-(((((

takže máš velikou kliku, žes to vyvážila zase mými úsměvy, či rovnou uchechtnutím - "fakt to na ty baby funguje!" ... "Papíry prý nějaké má! Asi na hlavu, potvora mourovatá!" - muuuuhahaaaaaaaa ... a taky spostou něhy v tom vyprávění obsažené, tvoje láska k malému chlupatému stvořeníčku z tebe jen kane (ostatně, viděla jsem to i naživo, že? ;-)))

a vůbec - po pravdě řečeno, mně stačila jediná věta hned v tom prvním ostavci!!! která? no přece: "Je šťastná jak nikdy!!!" (srdíčko, srdíčko, srtdíčko....)

tož ti to mooooc přeju :-))))))  a Melíškovi taky :-))))) ...  a jelikož třeba Vave si musela hodně dlouho počkat na svého Mikeška proužkatého, leč potom pochopila, že vlastně vůbec neví jak jen MOHLA být tak dlouho bez vrnidla kočičího - až poměrně záhy přišel i Bertík, že aby Mikeškovi nebylo smutno, tak............ hmmmm, neslušel by mu třeba bratříček (nebo sestřička)? :-DDDDDDDDDDDDD

Karolina 14.1.2010 10:48

Re: Karolínkoooooooooooo

Bedulko jsi vždy vítána, ale prosím - nikam NEBĚHEJ, v tomhle počasí raději DOJDI! A bez zlomenin! Opravdu vím, o čem mluvím! Ale přijď klidně - Tvé fotky jsou úžasné!!! A Melišek bude mít zase o jednu "drbací tetu" víc!

Cíťové jsou všichni, kdo mají vztah ke zvířátkům a mají je rádi! No, já to nepsala, to psal Melíšek! On totiž moc rád píše na počítači!

Bratříček-sestřička - spíš kámoš! Ale...........

Beda 14.1.2010 11:19

Re: moc rád píše na počítači

hihi, kamarádka vždycky říká - Šotoušek mi tu zase leží vedle klávesnice a pořád entruje :-DDDDDDDDDDDDDDDD

mnoooooooo, pozvat se i nechám - jsem hrozná, jsem hrozná, jsem hrozná, ale lidi kolem mě už si skoro zvykli, že se všude vetřu, "objíždím republiku" a drbu a muchluju kočky :-DDDD

foťák bych vzala s sebou :-))))))

P.S. u koho jsem ještě nebyla? ;-)))

YGA 14.1.2010 11:33

Re: moc rád píše na počítači

U nás - ale zřejmě pouze z objektivních příčin (;o)))) - k nám je kapku daleko na městskou dopravu - chichichi.

Eva B. 14.1.2010 11:36

Re: moc rád píše na počítači

chicht ještě jsi asi nebyla u nááááás :-)  jestli chceš riskovat, že odjedeš s jedním rezatým vtěrkatým peršanem ve fotobrašně :-DDD Prado je klidně ochoten se vecpat ke komukoliff , kdo ho bude drbat šimrat hladit ještě víc než my  - nevím, jestli to ještě vůbec jde, je na nás navežený pořád - u ruky, na klíně u televize, tlapičku na notesu, na opěradle při večeři :-DDD a čím je spokojenější, tím větší dělá čuňárničky... vypadá to na Bachovky nebo přepis průkazu původu na perské prasátko :-)

EvaŽ 14.1.2010 12:13

Re: moc rád píše na počítači

Ehm, nebyla jsi u nás a taky by sis mohla odvézt jedno vtíravé černé třeštiprdlo, ale psí (ne to bylo z legrace, naše štěňata nevnucuji, spíš jsem ochotna kádrovat budoucí páníčky)

zana 14.1.2010 12:46

Re: moc rád píše na počítači

No moment, Ája je snad ještě celá, ne????

Bubu 14.1.2010 12:51

Re: moc rád píše na počítači

U nás jsi taky nebyla!

Prachovku by drbal kdekdo, ale to je dáma, která si vybírá, koho nechá, aby ji podrbal a pomuchlil. Zato Prcek si připadá nedodrbanej, a tak leze na klín a vnucuje svou černou kebuli pod ruku. A jak to Bára zjistí, žačne se připomínat, že ona ajedině ONA má právo na drbací ruce, protože je největší, a tím pádem je potřeba daleko víc drbů, aby byla podrbaná všude. A stejně je to pořád málo. A já musím drbat Mého nejdražšího (při jeho velikosti to je  taky šichta na plný úvazek).  ;-)))

Jenda 14.1.2010 18:20

Re: moc rád píše na počítači

A jak často u toho drbání nejdražšího u toho ten nejdražší je? ;-)

Jakub S. 14.1.2010 18:39

Re: moc rád píše na počítači

Palcí vvěrch!

Takový překladatelský oříšek...

Bubu 14.1.2010 19:16

Re: moc rád píše na počítači

často...... Můj nejdražší miluje drbání, drby ne.

Vave 14.1.2010 13:00

Re: moc rád píše na počítači

Nebyla jsi u nás! Ač jsi to slibovala! Měla by sis dát nějaký závazek. :o)

Zdena b.p. 14.1.2010 14:57

Re: moc rád píše na počítači

Bedulí, u mne jsi byla, plížila jsi se po nevytřené zemi a fotila plyšáky úúúplně ze všech stran, ale já výsledek ani vočíčkem nezahlídla. Já, když k Mourynovi příjdu s foťákem na 1m, tak ten hrozný pišišvor ramhouří očí a mezi zuby cedí: "Anevyfotííííš", nebo jde proti mně a packou prozkoumává objektiv. A ty ani neukážeš. Vždyť ti tu vzorňácky pózoval nejmíň hodinu a já ZÁVIDĚLA.  :o))

Beda 14.1.2010 16:52

Zdenooooooooooo

dyk jsem ti je stáhla a uložila rovnou k tobě do počítače!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak hledej, šmudlo, hledej :-DDDDDDDDDD

Zdena b.p. 14.1.2010 17:51

Re: Zdenooooooooooo

Herlok Šolmes nastupuje. Já už si matně vzpomínám. Já měla hlavičku jako pátrací balón, abych na tvé dotazy vypovídala alespoň jen částečně pomateně. Abys neodhalila okamžitě, jak opravdu moc jsem lama :o)))

jiný Honza 14.1.2010 15:58

Re: moc rád píše na počítači

UI nas taky ještě ne! A to jsme dvojkočičí (a trojpsí). 8-D

Louk 14.1.2010 10:25

Karolíno, gratuluju!!!

Tak jsi se dočkala (srdíčko buch buch ;-)). A stálo to za to - Melíšek je náramný frajer :-). Tak spoustu štěstí a vzájemné radosti... a piš! ;-)