6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Melíšek

Milí Zvířetníci, poslyšte zvláštní příběh jednoho kocourka a jedné paní! "Jak kocourek ke štěstí přišel?" nebo "Jak ta paní ke štěstí přišla?" No, to posuďte sami. A nesuďte tu paní příliš přísně! Je šťastná jak nikdy!!!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bětuláskovo! 14.1.2010 7:25

Návod pro Melíška,

jak správně spinkat v melíšku, éch, vlastně v pelíšku, zde:

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/130058/gepardi-slecna-mzuri-spi-s-detmi-v-posteli.html

Xerxová 14.1.2010 6:58

hezký den

hezký den  všem Zvířetníkům a zvířátkům, těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej

Jé - tak jsme se s Ygou moc nespletly - přeci jen má kocourka   :o) - Melíška, kocourka pracovního  :o)  Budeš muset občas svoji polovičku pozvat pod nějakou záminkou do kanceláře - on možná kočičák zapracuje a stane se postupně z kocoura kancelářského kocourem i chalupovým a nakonec možná i bytovým  :o)

Je tu teplo - jen mínus tři :o)  Nic nepadá, viditelnost daleká... Sice to nevypadá na slůňo jako včera v poledne, ale kdo ví ??

Karolina 14.1.2010 7:29

Re: hezký den

No, nebudu to hrotit! Aby byl Melíšek jen "trpěn" či mu bylo nějak dáváno najevo, že tam nemá co dělat, to raději ať je to tak, jak to je, nám nic nechybí!

Marička 14.1.2010 3:09

A ještě ke včerejšku (tedy u vás u mě je ještě středa)

Edito - překrásně napsané radosti a slasti soužití s Filipem (a ostatními kočkami) a je mi líto, že jste přišli o Bonyho (jak píšeš, ani to, že měl štěstí se dožít dlouhých nezmírní bolest s jeho odchodem).

Zano - zajímavě napsané, ale ani já šeky nepoužívám, pouze kreditku a manžel je vypisuje jen vyjímečně. Ale jinak tady jsou ještě kupodivu hodně běžné. Ovšem představte si situaci. Stojím v dlouhé frontě k pokladně s vozíkem plným jídla (i mraženého). Přede mnou asi deset lidí. Konečně přijde řada na paní přede mnou. Vyloží svoje věci na pás, prodavačka jí to naskládá do tašek, ona si je přendá zpět do vozíku a dozví se kolik zaplati. A paní TEPRVE TEĎ začne z kabelky vyštrachávat šekovou knížku, pomalu vysune tužku, pak se s úsměvem okolních optá, kolikátého že to dneska je, pomaloučku šek vyplní, utrhne a velice pomalu (většinou ještě s několika doprovodnými větami) pokladní předá šek. Ta jí pak s úsměvem požádá o předložení průkazu totožnosti (tady většinou řidičák) a....a mě zatím ve vozíku taje zmrzlina a zapouštím do podlahy kořeny. Choťi tohle drásá nervy, já už jsem si dost zvykla, protože tady na Jihu opravdu nikdo s ničím nespěchá (tedy ani s vypisováním šeku), nikomu nic nevadí, vše jen s úsměvem. Ale co je moc, to je moc. Proč si proboha ta madam ten šek alespoň částečně nepředepíše (obchod, datum, podpis), zatímco stojí tu celou dobu ve frontě???? Kreditka je o tolik rychlejší!!!!!

A Dede - ty tvoje PROŘÍDLÉ TETY!!!!! To jsem se chechtala na plné kolo a teď už vím, že pokaždé když se na letišti podívám na tabuli, tak mi tohle bude znít v úších.

A ještě Louk - překrásné fotky s labuťákem!!!! Vy prostě všechny dámy umíte tak skvěle fotit, radost prohlížet.

zana 14.1.2010 10:32

Re: A ještě ke včerejšku (tedy u vás u mě je ještě středa)

Maričko - k těm šekům: takhle u nás na začátku fungovaly karty v supermarketech. Obvyklým způsobem se provedla transakce (teda pomalu, protože většina prodavaček se toho bála - přece jen mají hmotnou zodpovědnost a asi je to taky štvalo, že to je pracný...), pak se vytiskla kopie pro platícího. Pak se vytiskla kopie pro krám. Pak snad ještě něco. Prodavačka vytáhla štůsek kopií přepásaný gumičkou. Sundala gumičku. Založila kopii. Přepásala gumičkou. Vzala papír se seznamem kartových transakcí. Zapsala tuto kartovou transakci. Zamyslela se nad kopiema, některé ti vydala s kartou a byl konec... Taky akce na deset minut ;-)

Karolina 14.1.2010 11:53

Re: A ještě ke včerejšku (tedy u vás u mě je ještě středa)

No, já teda nevím, jestli je lepší jít na nákup s hotovostí???? Mně se jednou stalo, že jsem stála v místním Albertu frontu u jediné otevřené kasy! Přede mnou stál jakýsi mládenec prapodivného vzezření a vůně nevábné a měl v košíku tradiční krabicové víno, chleba, nějaký kus salámu, pivo v té plastové láhvi a nějakou čokoládu. Odhadla jsem to tak na stopade! Taky to nějak tak bylo! A on vysypal na pás koruny, padesátníky a takovouhle mincovou šepleď. Já myslela, že mne klepne! Ten v kase taky nebyl zrovna moc šikovný a tak tam ty drobáky přepočítávali asi půl hodiny a já byla na infarkt! Zlatý šek či karta!!!

Marička 14.1.2010 2:32

OT - Renatiny bagetky - ale trochu jinak

Tak jsem dneska dělala chlebovou placku z Renatina těsta na bategtky. Ty jsem dělala už dřívě a už tehdy jsem to chtěla zkusit jen jako velkou chlebovou placku. A musím říci, že se povedla a budu jí dělat asi pravidelně, přijde mi to na přípravu rychlejší. Do těsta jsem zároveň s droždím dala ještě kmín a anýz a příště budu muset přidat více soli. Jistě by to bylo dobré i s jinou směsí koření či bylinek. Pak jsem celé té těsto roztáhla na vystřižený papír velikosti mého kulatého pečícího kamene (na pizzu). Nejprve jsem těsto pomoučněnou rukou roztlačovala, ale to moc nešlo, pružilo to zpět. Tak jsem ho vzala jako těsto na pizzu - tedy dala na hřebety rukou a protože je elastické, točením šlo krásně roztáhnout na potřebnou velikost. Povrch jsem vidličkou celý propíchala a šoupla na rozpálený kámen. Po vytažení z trouby, dokud bylo těsto ještě horké, tak jsem placku zabalila do utěrky, aby se kůřka zapařila a zvláčněla - jinak byla moc tvrdá. K večeři jsem měli zeleninovou polévku a celá placka zmizela jako nic. Takže ještě jednou Renato děkuji za recept.

A tři fotky na ukázku jsou tady

RenataE 14.1.2010 14:10

Re: OT - Renatiny bagetky - ale trochu jinak

To jsem ráda, že se ti "chléb postaru" daří ! Recept jsem ale opsala od pana Cuketky, jen jsem k němu přidala vlastní reportáž 8)))

Marička 14.1.2010 2:21

Melííííšek !!!!

No tedy Karolíno, to je krásné překvapení :-)) !!!! Melíšek se v tom svém povídání láskou k tobě celý rozplývá a určitě jen proto, že ho jeho panička takovu spoustou lásky i zahrnuje. Prostě z každé věty čiší ta nesmírná radost z toho, že jsi "zvítězila", splnila jsi si sen a teď konečně poznáváš sama na vlastní kůži (a to doslova), jaké to je "ňuňat" se s miloučkým kocourkem. A že je to náááádherný pocit, což???? Ten dokáže odplavit stres, smutek a vykouzlit úsměv i na té nejzarputilejší tváři. Hrozně moc ti tu radost přeji, jakoby bych tam někde celou tu dobu byla mouchou na zdi a tudíž i svědkem všech těch Malíškových štrapácí s tak nádherným koncem. Tak ať vám to ňuňání ještě hodně dlouho vydrží.

Karolina 14.1.2010 7:27

Re: Melííííšek !!!!

Já doufám, že vydrží!!!!!!

mishi 14.1.2010 9:09

Re: Melííííšek !!!!

Pod tohle se podepíšu! Moc krásný povídání a držim palce, aby se z něj třá stal i bytovej kocour. I když mu v kanceláři evidentně nic nechybí a je tam spokojenej. :-) Doufám, že jsi nařídila povinný snídaně v práci? A aby měl každej něco jinýho? Víš jak, pestrá strava pro kocourka musí být... :-)

Karolína 14.1.2010 10:15

Re: Melííííšek !!!!

No, když mu to náhodou snědí dřív, nežli je donesen shora, tak mažou pro novou šunku, to je velmi jednoduché řešení!!!

HanaW 14.1.2010 0:33

Yupiiijaaaooooo

Karolina ma Meliska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (domyslete si spoustu palcu hore a jeste vic bouchajicich srdicek). Ja mam za tebe  a z tebe ukrutnou radost.. Za tebe, ze mas sveho kocurenka a z tebe, ze jsi se nedala a zaridila si to.

Karolinko, a je krasnej a je mi uplne jasne, ze tenhle kocurek pristal na stastne planete. Drzim palce a preju ti co nejvic kocicich pohlazeni.