30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dee 9.8.2008 15:15

Re: dyš si blbé, tož se zepté

Pres bluetooth nebo kabelem. Pro přenos přes bluetooth se musí dokoupit taková věcicka,stala asi 300korun,instalaci zařídil šikovný choť,kabel je většinou součástí vybavení mobilu. Jinak Kuliferda je moooc krásný kocour,který si uměl vybrat svoji smečku.

Kadlus 9.8.2008 15:49

Re: Re: dyš si blbé, tož se zepté

Rady dědy Porady : Zkusit najít na Netu- jméno (celé+č.typu) mobilu+návod- do Google, zkusit najít. Zpravidla bývá dost dóóóbrý hledat přímo na stránkách výrobce, u aj.bez problémů,u cz někdy stejně odkazy na anglické stránky.Pak ještě doporučuji různé FAGy (diskuze).Ozývám se mj.i proto, že řada počítačů nemá bluetooth ,některé mobily jsou zejména v akcích dodávány bez datového kabelu. V každém případě by měl poradit někdo u prodejce, (OT,Vodafone), pokud na to "má". Prdoavač hlavu, samozřejmě. Ještě jednu dobrou radu: Bude-li nutné dokupovat kabel, nebo jiné příslušenství, není nutné mít originál (zpravidla velmi drahý), na Netu se dá sehnat Noname i se zárukou,často za 1/5 ceny.

veram 9.8.2008 16:19

Re: Re: Re: dyš si blbé, tož se zepté

A nebylo by nakonec nejjednodušší (pokud to jde) to poslat tím mejlem? :-):-D:-)

MaRi 9.8.2008 16:28

Re: Re: Re: Re: dyš si blbé, tož se zepté

asi ano, ale není to fčil nutné. K mému podivu je v krabičce od telefounu kablík se sluchátkem, ale na firemních stránkách je u mého typu uvedený propojovací kablík. Tak nevím, kde kdo udělal chybu:-P

Xerxová 9.8.2008 14:35

hezký výlet

dnešní výlet byl pískovcovoskalní... dobyli jsme Drábovnu (neplést s Drábskými světničkami - to je jiný kus Českého ráje;-)). Za skoro dvě hodiny jsme potkali asi 10 lidí a žádného pesana... takže Kosatka na vodítku téměř vůbec nešla a náramně si to užila. Teď dělá zdechlinu...

Anezka Sejbalova 9.8.2008 11:47

s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Ja uz jsem to psala, ze si vsechny pekne a zajimave clanky o kocourech tisknu, protoze prednosta na Bimbu posledni dobou strasne nasazuje , posledne dokonce rekl, ze to je nejpitomejsi kocour v Evropske unii.

Ta fotka, jak je Kuliferda v pracce, ta mi prisla vhod. Hned jse s ni na prednostu vyrukovala! Mame totiz takovou starsi zdimacku, jeste zvlast, ale je mi ji lito vyhodit, protoze zdime bajecne  a da se do ni dat i kratsi koberec z chodby. No a Bibmo, jak ji necham otevrenou aby vyschla, tak si do ni vzdycky vleze. Prednosta , kdyz ho tam objevi, tak    vykrikuje: " tak co ty blboune, opravdu chces vyzdimat "?

Zajimavy ale je, ze Bimbo si do zdimacky musi vlezt sam a pak si tam hovi? Tuhle, kdyz prednosta si sel do spajzu pro dalsi pivo a Bimbo mu sebral z talire karbanatek, nacez prednosta ho pak rval do zdimacky, ze ho za to jako teda uz konecne vyzdime, tak ho tam nedostal.

Jo abych neodbihala, prednosta je zatizenej na Ameriku, von je taky pro radar a tak hned tvrdil, ze to je neco jineho, ze V Americe maji dozajista specielni pracky na kocoury, jinak ze by se pani Hana zminila v textu o tej vokolnosti, ze Kuliferda leze do normalni pracky, kdyz uz pise, ze leze pod gauc.Zkratka: "nas Bibmo ve zdimacce je priblblej a vostuda EU, kdezto Kuliferda je vyspely americky kocour,  vi ktera bije a ceka vzorne v praci den v pracce, az ho pani Hana posype specialnim Arielem na kocoury, prida odmastovac a na tricitku vypere:

A procpak teda nepere voba kocoury naraz ?Povidam. Pracka je dost velka. Nebo snad Kocur cerny neni americkej a nevi ktera bije ? Prednosta si znova prohlizel fotky, pak si vzal lupu: Uz to mam povidal, je to jasny, podivej se na ten jeho  kukuc?. Toho uz nikdy do pracky nedostanou,A ani se mu nedivim! Puvodne mel totiz take bilou naprsenku  a bile packy, nez pani Hana  asi v roztrzitosti, omylem ,misto odmastovace pridala odstranovac skvrn,

radanova 9.8.2008 11:52

Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Anežko von přednosta na Bimba prostě žárlí.

MaRi 9.8.2008 12:25

Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Anezko, když se přednosta tak vyzná v radarech a kocourech, mohla bys prosím tě nějak od něj vyzvědět, jaký radar mají kocouři, že : a) vždycky vědí, že a kde se bude podávat něco dobrého , b) vždycky vědí, kam si mají stoupnout nebo lehnout, aby se o ně člověk úspěšně přerazil  c) vědí, jak se podívat a přitulit, aby rozběsněný (na kocoura!) člověk přestal zuřit a podal něco mňamkovitého či pomazlil.  Tedy kočky jsou taky takové, aby bylo jasno.

YGA 9.8.2008 12:45

Re: Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

No MaRi - to Anežčin přednosta bude určitě vědět, protože každý normální přednosta (třeba jako je můj, tvůj či jiných zvířetnic), má némlich stejný radar jako jakýkoli kocour. ;-D;-D Akorát že  lidští kocouři nemívají tak hebkou srst (většinou). Je mi to divné, protože tady minule někdo reklamoval na snížení línání pivovarské kvasnice a že jich kdekterý přednosta za život spořádá - a přesto línají až hrůza 8-o8-o;-D, ba i lysiny se jim tvoří.

zana 9.8.2008 13:48

Re: Re: Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

YGOOOOO;-D;-D;-DR^

Fallowa 9.8.2008 15:58

Re: Re: Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Zato ten odpočinkový posez mají lidští kocouři stejný,akorát že sedí (většinou) v koutě sedačky a ne u dveří:-)...

zana 9.8.2008 13:50

Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Nazdárek Anežko, to víš, s přednostou to máš těžký ... ale teda že si má hlídat karboše, to už by ve svým věku moh vědět!

štětinka 9.8.2008 16:52

Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

odstraňovač skrvn? Nebyl to náhodou ten nedávno profláknutej Vanish? Jestli jo, tož radím vyprat ho v bílým prádle, třeba nějaka ta skvrna přeskočí. Pokud ne, tak dneska se dají koupit ti samolepící záplaty

Hana W 9.8.2008 17:08

Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Ano, Anezko, ten tvuj prednosta na to tentokrat prisel. Kocur celocerny je sice americky, ale chudak maly uz opravdu nevi, ktera bije. A do pracky mi nevleze i kdybych mu ji vystlala kocourima piskotkama. Ale trouba leze do susicky, ktera se otvira zepredu. No dovedes si to predstavit - suchy zcela neoprany kocour v susicce. Proc??????

LA 10.8.2008 15:13

Re: Re: s prednostou se o kocourech fakt neda bavit

Jo, to znám. Také máme doma jeden případ, kdy se vevnitř pere odpor k vaně s nenažraností. Kupodivu vždycky vyhraje odpor k vaně, piškotek zůstane opuštěný 8-o8-o a panička trénuje vzpírání mrskajících se břemen.

Nechce si Bimbo v té ždímačce jenom připomenout jízdu na kolotoči? ;-)

zana 9.8.2008 10:55

O.T. Františkovy Lázně

Minule jsem byla hloupá, když jsem nehlásila, že jedeme do Sloupu. Teď jsem chytrá, tak uvidíme, co se stane, když se zeptám;-). Příští týden jedeme kousíček od Františkových Lázní. Poradí mi někdo něco?

radanova 9.8.2008 11:48

Re: O.T. Františkovy Lázně

My pravidelně navštěvujeme SOS a Glaubrův pramen. V Jesenický přehradě je úžasný koupání. Kolonáda se zahradou v centru František je  příjemný místo na procházení. A překvapil mě svýho času půvab historickýho centra Chebu.  Chebský hrad určitě stojí taky za návštěvu. Byli jsme taky v zámku Kamenný dvůr v Kynšperku, moc se mi líbil, bylo tam i minizoo pro handicap zvířátka a zrovna jsme se tam potkali s předváděním ptačích dravců. Teď jsem v inzerátech našla, že Kmenný dvůr je na prodej, ale snad i tak fungují prohlídky.

zana 9.8.2008 13:53

Re: Re: O.T. Františkovy Lázně

díky, na Soos se moc těším. Glaubrův pramen si najdu, ostatní více méně tuším, že stojí za vidění, tak jsem ráda, žes mi to potvrdila.

Anezka Sejbalova 9.8.2008 14:46

Re: O.T. Františkovy Lázně

Jeste je tam prosim k videni a osahani Frantisek. Puvodne si damy, co si praly dedatko a neslo to, mely sahnout na palecek u nohy.

Ale protoze Frantisek je tam vyvedeny nahy, palecek u nohy ostrouhal mrkvicku. Prednosta rika, ze puvodne mel snad dokonce Frantisek nejake kalhotky, ale byly z nej servany. Asi zase keca!!

zana 9.8.2008 20:29

Re: Re: O.T. Františkovy Lázně

Anežkoooo :-)

No jo, tak tenhle problém řešit nepotřebuju, ale ... nicméně podívat se můžu, že jo?

Jakub S. 9.8.2008 22:43

Re: Re: O.T. Františkovy Lázně

Sprrrosťandy! Dávno už ho magistrát měl slušně zahalit. To tam nemají Výbor na obranu mravnosti, ze slušných dam? A nevinné dívky se na to mají dívat, a na ty nehaňby?! Podívejte se na Pražské Jezulátko, kolik má šatů. Taky ho nevystavujou bez všeho! Pohraničí - Sodoma v komoře.

zana 9.8.2008 10:28

Jo a Hanko,

včera jsem byla nějaká scíplá, tak jsem ani nepochválila článek, fotky a Kuliferdu. Všecko na jedničku s hvězdičkouR^:-).

evva 9.8.2008 10:39

Re: Jo a Hanko,

s dovolením se připojím  k hvězdičkové jedničce , děkuju moc za člá:-)nek

Kačer 9.8.2008 10:27

haháááá

tak jsem si přečetla článek a Kuliferda je, Hani, opravdu bonus od CD. Navíc je tuze krásný asi to bude mít nějakého dlouhosrstého předka :-) Jéééje, černobílé kočičky ty se mi moc líbí VV

Kačer 9.8.2008 10:12

Brý den

je tam pěkná zima. Ovšem počasí jí príma pro Bambu. Včera jsme byly na převazu, rána je prý suchá nic z ní neteče a břicho má volné, tak snad dobrý. Doufám, že se do 18.8., kdy máme tahání stehů, nestane  nic dramatického.

A já jdu vařit, všem mávám a přeji pěkný den :-) tramtadááááá

zana 9.8.2008 10:24

Re: Brý den

Jo, je tam chládek, jako změna se mi to docela líbí.

Držím Andulce palce, ať se to hojíR^R^R^.

MaRi 9.8.2008 10:30

Re: Brý den

díky za dobrou zprávu, je jich třeba. Uctivé poškrabkání mezi ouškama pacientce i chlupaté zdravotní sestřičce.

štětinka 9.8.2008 10:42

Re: Brý den

Kačírku, já ti psala, marně čekám na odpověď. Tak aspoň tady.:-)

Stále držím palečky!R^

Velká kočka 9.8.2008 11:20

Re: Brý den

Ať se patientce rána dobře hojí. Držíme palce dál!!! VVR^R^R^VV

Xerxová 9.8.2008 7:22

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) Tady příjemně poprchává - už jsem obešla zahrádku. Kosatka dospává ... vstane, až si naservíruju snídani ;-P