3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

KOČKY: Kuliferda

Kuliferda je koťátko nalezené. V listopadu roku 2006 můj synovec Matouš na návštěvě z Prahy seděl navečer u nás na kuchyňských schodech a tvrdil, že se tam v šeru míhá dodatečná kočka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 10.8.2008 21:22

Re: tak teda tak

Tak Hynek a Jarmila šli už do světa a zůstal jen Vilém;-D;-D. Týno, dobrýR^R^R^. Jo a soužití Jáji s Vilémem budeš doufám komentovat;-)

Hana W 10.8.2008 22:04

Re: tak teda tak

Teda to gratuluju. Umistit 3 kotatka do 24 hodin, to je vykon. To chce nejen hodne stesti, ale i velkou davku kouzla a sarmu.R^R^R^

Matylda 10.8.2008 17:41

Sláva nazdar výletu,

právě jsem dorazila ze Šumavy. Bylo tam tradičně nádherně, počasí se vyvedlo a dokonce jsem zcela neplánovaně navštívila svoje milovaná strašidla od Vítězslavy Klimtové. Teď jen dohnat čtení na zvířetníku a šmejdím zase po stránkách útulků.

štětinka 10.8.2008 18:14

Re: Sláva nazdar výletu,

jj, Hanča ti právě nafotila nové přírůstky v Dobranově! ;-)

Matylda 10.8.2008 19:25

Re: Re: Sláva nazdar výletu,

Hezký! Budu se těšit:-)

štětinka 10.8.2008 17:29

prosíme radu od psoznalců!

do útulku se dostal záhadný moloss, víte sco je to zač?

LA 10.8.2008 18:06

Re: prosíme radu od psoznalců!

Až na ty uši a hubenost se podobá Anežce. Ale z Jižní Evropy pochází několik ras molossů, kteří jsou si silně podobní a podle fotek by to (možná) poznal jen opravdový znalec specializovaný na molosy.

Xerxová 10.8.2008 18:15

Re: prosíme radu od psoznalců!

mrkni na www.moloss.cz - tam je těch molosků na výběr i s fotkami dost. Tito silní psi jsou v módě a často jsou i křížení. Pokud nemá čip...

Jinak s ušima dolů a kupírovanými ocásky jsou kanárské dogy a taky búrský buldog= boerboel

Xerxová 10.8.2008 18:16

Re: Re: prosíme radu od psoznalců!

kecám - nekupíruje se kanárská doga, ale Cane corso...

štětinka 10.8.2008 18:26

Re: Re: Re: prosíme radu od psoznalců!

No, správce to odhadl taky na KD, mě to přišlo jako boerboel, ale z molossklubu mi napsali, že nejspíš caník nebo jeho kříženec... no, sama jsem zvědavá, co by to mohlo být, každopáně prý je hodně smutný a pláče. Koblížek jeden, já bych ho poňuchala

LA 10.8.2008 18:43

Re: Re: Re: Re: prosíme radu od psoznalců!

Další možností je i Perro

de Presa Mallorquin. Na caníka mi to přišlo takové hubené a štěník to (dle prošedivělého čumáčku) nebude. Také ty ouška se mi zdají trochu širší a jinak postavené než u Anežky (ale rozdíl není nijak velký). Pokud je to CC, tak bych si tipla spíše kříženého. Ale momentálně je důležitější, aby měl svůj domov.

Hanča 10.8.2008 18:52

Re: Re: Re: Re: Re: prosíme radu od psoznalců!

Jak jsem v rychlosti projela ty molossy, kteří přicházejí v úvahu, co do barvy by měli být plaví nebo žíhaní. Tenhle byl šedý (nebo modrý?) a žíhání mu slabě prosvítalo na zadku a kejtách - které měl opravdu dost hubené, málo osvalené, jakoby moc neběhal. Možná tedy kříženec.

Kačer 10.8.2008 20:14

Re: prosíme radu od psoznalců!

na stránkách moloss clubu jsem se dočetla, že by tam tenhle pejsek měl být i s fenou těsně po štěňatech!!! Já bych ty lidi přerazila ;-O chudička staroušek, vypadá tak smutně ;-(

štětinka 11.8.2008 16:12

Re: Re: prosíme radu od psoznalců!

Kačír, to je neap. mastin, byli u nás v Dobranově, ale brzo se umístili

Pitrýsek 10.8.2008 22:06

Re: prosíme radu od psoznalců!

V těchto plemenech se nevyznám. Ale domnívám se, že se tomu psíčkovi, v poslední době, moc dobře nebylo. Štíhlý jen jen na první pohled. Řekla bych, že má dost pod váhu. Ty pánevní kosti jsou příloš výmluvné. Kéž někde smutní jeho člověk. Moc bych to tomuto gentlemanovi přála, aby si pro něho brzy přijel.

LA 10.8.2008 15:24

OT - palcodržna

Včera jsem mluvila s tátou a dozvěděla jsem se špatné zprávy. Sisinka má něco s očičkem: teče jí z něj hnis a je tam nějaká blanka. Jestli se to nezhorší, tak s ní pojedou v pondělí k vetovi. Jestli má někdou volnou tlapku, kterou zrovna nepotřebuje a mohl by jí Sisince držet.

evva 10.8.2008 15:49

Re: OT - palcodržna

držím Sisince palce a morčecí holky všechny tlapky. Jako první pomoc je  dobrý vlažný obklad z černého čaje - rozhodně nemůže nic pokazit.   R^R^R^

štětinka 10.8.2008 16:47

Re: OT - palcodržna

Blanku (tenoučké bílé fibriny), nemyslíš třetí víčko?, lehce stírat buničinou, papírovým kapesníkem mimo oko a mazat antibiotika. Jinak samo držím. Pokud je vet dobrý, obkrouží očko lžičkou a bude se to rychle hojit. Držím palce!

LA 10.8.2008 17:13

Re: Re: OT - palcodržna

Nevím, informace mám jen po telefonu.

Velká kočka 10.8.2008 20:06

Re: OT - palcodržna

Držíme Sisince všechny palce a packy a drápky. R^R^R^ Ať se jí očičko brzy zahojí !!!

zana 10.8.2008 21:25

Re: OT - palcodržna

R^VR^V!!

Dej vědět, co to dělá.

Pitrýsek 10.8.2008 22:08

Re: OT - palcodržna

R^pro SisinkuR^

Xerxová 10.8.2008 12:18

týdeníček

tak jsem si rejpla, kdy že vyjde Betí týdeníček - a on už vyšel včera večer;-D. A mně se nic v týhle domácnosti neřekne... a to jen pro to, že jsem řekla sousedce, že MI vykvetly mimo termín orchidejky...;-P;-D 

MaRi 10.8.2008 12:45

Re: týdeníček

opět pochvala - za Betku v kapradinách i jinde a samozřejmě i za orchideje

zana 10.8.2008 13:34

Re: týdeníček

Orchideje vám vykvetly pěkný;-) a Betě to tradičně sluší.

Ta Drábovna je mi nějak povědomá, před časem jsme přibližně v týhle oblasti byli ... akorát, že já tak do roka zapomenu, kde jsem byla a co tam je ... Přednostu tím děsně vytáčím, ale mně se zdá, že to zase takový neštěstí není - pořád potkávám krásný nový místa;-D

Xerxová 10.8.2008 14:24

Re: Re: týdeníček

Malá Skála s Pantheonem, Frýdštejn... to jsou tamní místa známější než Drábovna. Ale zase je tam klidněji - klasika Českého ráje - borovice, borůvčí, písek v botách (sandály + ponožky - zdravím Myš ;-P), pískovcové skály, jeskyňky... na Drábovně i zbytky velmi starého osídlení.. My šli první část cesty po neznačených cestách směr za nosem...(trocha dobrodružství, ale na červenou značku jsme dorazili) . Já vím, že v CHKO se chodí jen po značených cestách, ale použitím lesáckých "dálnic" rozhodně les neponičíme.

štětinka 10.8.2008 14:51

Re: Re: Re: týdeníček

Na Malý Skále jsem se učila lízt! Dokonce mám z té doby ještě (černobílou!) fotku, taky mám jednu fotku, jak z té vyhlídky nad řekou mě fotil táta, když jsem dělal stojku ve vodě - asi 50 m. Jo, to mě ještě neuháněly závratě, dneska s nemůžu kouknout ani z manži náklaďáku do přikopu;-D

Jakub S. 10.8.2008 14:54

Re: Re: Re: Re: týdeníček

No to měl ale závratě mít táta, ne?

zana 10.8.2008 21:29

Re: Re: Re: týdeníček

Bydleli jsme na Malý Skále a dost jsme to tam prolezli. Tenhle typ krajiny mám moc ráda (písek v botách;-)). Asi největší dojem na mne udělaly Suchý skály8-oR^

veram 10.8.2008 11:34

ahoj, lidičky,

hlásím, že budu zase týden asi bez internetu, tak vám přeju, abyste ještě v noci zahlédli nějakou tu padající hvězdu - Perseidu. A nezapomeňte si něco přát! Určitě se vám to splní :-D:-D:-D