16.10.2021 | Svátek má Havel


KOČKY: Kocour č. 420

10.8.2006 22:16

Ráno jsem se vzbudila, ale ten sen mě celý den nešel z hlavy. Musela jsem se v průběhu dne ke snu stále vracet. Další večer mě napadla šílená myšlenka - a další den jsem začala obvolávat útulky pro kočky. Hledala jsem černou kočku s číslem 420. Nevěděla jsem, jestli kočku nebo kocoura. Ptali se mě, jestli se nám kočka ztratila nebo si chceme nějakou osvojit. Improvizovala jsem.

Nakonec jsem našla kocoura s číslem 420 a rozbušilo se mě srdce. Překotně jsem řekla, že si pro kocoura hned jedu. Chápu, že hlas na druhém konci zněl překvapeně, ale nadiktovala jsem tedy telefonní číslo a potvrdila jsem, že počkám, až zjistí, jestli si kocoura mohu odvézt. Za pár minut zazvonil telefon a nějaká jiná paní mě oznámila, že kocour je sice k osvojení, ale je v karanténě, protože je nemocný a zřejmě se hned tak neuzdraví, jestli se vůbec uzdraví.

Poprosila jsem paní, aby mě kocoura nějak rezervovala, že mohu hned přijet a jestli se uzdraví, mám o něj velký zájem. Paní mě trošku seřvala, mám si vzít jinou kočku, tohle zvíře je u nich už dlouho a nechápe, o co těm lidem - mě - jde a zavěsila. Za pár dní jsem znovu volala, jestli kočka číslo 420 je k osvojení, to už jsem si ji prohlédla na internetových stránkách útulku a věděla jsem, že je v útulku od čtyř týdnů svého života, celkem sedm měsíců a znala jsem jména některých lidí pracujících v útulku.

V neděli jsem provedla akci - přihasila jsem si to do útulku s kočičím vybavením, úsměvem a sdělila na recepci, že si jdu pro kocoura číslo 420. Paní na recepci se usmála, chvíli telefonovala a potom přišla mladá sympatická veterinářka, trošku jsem blafovala (ale už měl mít přeci po karanténě, řekli mi to - tady - někdo a proto jsem přijela) a paní veterinářka nakonec řekla: ,, Sice bych neměla, ale já vám toho kocoura tedy dám a zodpovím si to.´´

Ještě mě zdůraznila, jaké léky kocour bude brát a jak často a dostala jsem jeho chorobopis. Upozornila mě na to, že kocourek vyrostl v útulku a tak nic nezná - pohyboval se ve vnitřních prostorách, světě dlaždiček, umělého osvětlení a přepravek, kočkolitu a granulí.

A potom jsem poprvé uviděla černého kocoura číslo 420, kterému svítily oči jako vánoční stromeček a odvezla ho domů…

Věra Brunlíková


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!