10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


KOČKY: César

12.2.2010

Když mu byl jeden rok, osud mu přichystal první ránu v podobě kočičího nepřítele, auta. Césara srazilo auto a chvíli na tom byl špatně, ale díky péči, která se mu dostávala od jeho lidské maminky, se z toho dostal. Za další rok si s ním osud pohrál znovu, kamarádství a lásku mezi ním a jeho lidskou maminkou přerušila smrt jeho paničky. Beáta M. - Cézar 1

Spousta lidí si myslí, že kočky jsou s lidmi jen kvůli tomu, že je krmí, ale César dokázal opak. Po ztrátě jeho lidské přítelkyně, jakoby ztratil touhu žít. Nechtěl jíst, s nikým se nechtěl mazlit a jen přežíval. Jakoby nestačilo vše tohle, co se mu přihodilo, přišla ještě jedna rána, děti jeho paničky ho odmítli a tak musel opustit i dům, kde vyrůstal a zažil vše krásné. Nedávno se dostal k nám do depozita, díky lidem, kteří už se nemohli dívat na to, jak ubohý kocourek obchází kolem "svého" domu, ve kterém vyrůstal a neustále "brečí" steskem po své paničce.

Také krutá zima se na něm znatelně podepsala, neboť něco takového do této doby zažil pouze pohledem přes zavřené okno z vyhřátého pokoje. Během prvních dnů jeho pobytu u nás, byl velmi apatický a většinu dne prospal. Vzhledem k tomu, že se od pozůstalých jeho paničky nepodařilo zjistit žádné informace o tom, zda je kocourek očkovaný, odčervený nebo zda se v současné době neléčí z nějaké choroby, tak jsme mu museli připravit další nepříjemný zážitek a to kompletní veterinární vyšetření včetně odběrů, testů a následné kastrace.

Přesto, že toto důkladné vyšetření bylo poměrně finančně náročné, jsme měli radost, že je zdravotně více méně v pořádku až na menší trvalé následky zapříčiněné jeho střetem s automobilem a menší respirační potíže které mu budou delší dobu připomínat jeho pobyt v chladném prostředí, na které nebyl zvyklý. V současné době se jeho stav pomalu ale jistě zlepšuje a to jak po zdravotní stránce, tak i po té psychické. Jsme přesvědčeni, že lidé, kteří ho k nám zavčasu přivezli, mu zachránili život.

Dnes už se César pohybuje po bytě beze strachu a pomalu se sbližuje s ostatními kočkami, které mu hodně pomáhají svým vstřícným přístupem. Také se mu, k naší velké radosti, vrátila chuť k jídlu. Je to velmi přizpůsobivý a nedominantní kocourek, který má velmi dobré hygienické návyky a až se vzpamatuje z otřesného zážitku, tak bude pro svého nového majitele velmi přítulný a mazlivý společník. Najde Césarek nový domov s milujícími lidmi?

Kočičí naděje o.s. - Beata M.
www.kocicinadeje.cz
telefon: 739 477 900, email: motalm@tiscali.cz

Hradec Králové

Beáta M. - Cézar 2

Beata M.KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !