22.6.2021 | Svátek má Pavla


VíP: Aneb víkendový pokecník

30.3.2019

Pět měsíců uběhlo jako nic a máme tu opět změnu času. Kdo dosud vstával ve čtyři - abraka dabra - bude stávat o hodinu dříve. Kdo dosud vstával v sedm, bude vstávat jakoby v šest. Má výhodu, to už je aspoň světlo. Hlasy jsou pro i proti - já jsem pro to, aby byl hodinkový čas co nejblíž slunečnímu. Tak. Na brigádě jsem si zkusila vstávat v létě do tmy - čtrnáct dní se to dá vydržet, čtrnáct let se nedospat je strašné. Chodila jsem spát v osm, ale stejně jsem to nedohnala. Ranní sluneční světlo jsem trávila v práci, a večerní světlo jsem neužila, pokud jsem chtěla být druhý den aspoň trochu funkční.

A teď ke kalendáři. Tento týden byl prima: ve středu Mezinárodní den divadla (kdo jste byl za minulý měsíc v divadle?), ve čtvrtek Den učitelů (narodil se Jan Ámos Komenský - kdo si pamatuje stručný životopis a zásluhy?), a dnes, dnes je Hodina Země, a to od 20:30 do 21:30. Kdo ví, co to znamená a obnáší?

Přeji vám příjemnou sobotu a neděli.

Toto je obvyklý víkendový pokecník, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


Vyhrajte jednu z 5 stavebnic LEGO® DUPLO® Zábavní park v hodnotě 2 599 Kč
Vyhrajte jednu z 5 stavebnic LEGO® DUPLO® Zábavní park v hodnotě 2 599 Kč

Připravili jsme si pro vás 5 krásných velkých stavebnic LEGO® DUPLO® Zábavní park. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a jedna ze stavebnic může...