20.9.2020 | Svátek má Oleg


PSI A KOČKY: Nuda? A to je co?

20.6.2016

„Oriášku, nedrápej to křeslo!“ u nás znělo dřív. Pak jsme rezignovali. Zjistili jsme, že kocouři drápou jen to proutěné křesílko z Ikea, které stojí míň než velké škrabadlo. Tak jsme to odmávli a konec konců, až tak velké škody neudělali. Dokud nepřišla Karamelka a nezačala měnit zuby... Asi počkáme, až je vymění úplně a teprve pak budeme něco řešit :)

Karamelka zápasí s miskou

Karamelka zápasí s miskou

Doteď jsem nepřišla na to, co kocouři preferují k jídlu. Samozřejmě kapsičky a granule. Nad kapsičkou dokáže Kilián hrát ubohé zvíře „pani, neměl jsem týden v hubě, dejte aspoň trošku a pokud možno okamžitě“. Mňouká, žalostně pacičku natahuje (aby mi tu misku bleskově vydrápl z ruky, mizera jeden).

Nebylo by tu něco pro chudáka hladového?

Nebylo by tu něco pro chudáka hladového?

Ovšem z lidského jídla... croissanty jsou favoritem pořád. Dokážou rozervat sáček a značkou část jich sežrat. Ale může mi někdo říct, proč vychlemtali veškerou vodu z hrnce zelňačky, takže tam zbylo jen zelí, trocha anglické slaniny a to bylo všechno? A co vidí Kilán zajímavého na těstovinovém salátu s mozzarellou, kde nechal v misce jen rajčata a olivy?

Světluška už je dáma, ta kocoury honí jen minimálně (ale vrátila se do štěněcích let, hryže šišky, rozžvýkala dva plyšové slony a provokuje Karamelínu ke hrám).

Koušou šišky - Světluška a Karamelka

Koušou šišky - Světluška a Karamelka

Zato Karamelka je nenechá na pokoji a mám podezření, že kocouři tu hru na honičku hrají spokojeně s ní. Onehdy Mušketýr vstával dřív než já, takže ráno pustil domů vylítané kocoury a nechal psicím pootevřené dveře na terasu.

Za chvíli zachrastily na schodech v domě drápky, Oriáš mi nízkým průletem prosvištěl nad postelí následován nadšeným štěnětem, které sice na postel nevyskočí, ale zato ji hodně rychle oběhne :) Když proletěl potřetí, donutilo mě to vstát a začít vydávat misky s krmením.

Hemžení v kuchyni: shora Světluška, Karamelka, Oriáš

Hemžení v kuchyni: shora Světluška, Karamelka, Oriáš

No, pořád se nenudíme. Kocouři jsou lovci – tuhle přinesl Oriáš svůj příspěvek k přípravě nedělního oběda – v obýváku jsem ho potkala s živým vrabcem v zubech. Popadla jsem psice (obzvlášť drzá Karamelka mu klidně sebere z huby kus šunky), zařvala na Kubu, ať toho kocoura vyhodí i s tím ptákem, zavřela dveře na terasu a pak už jenom dvacet minut poslouchala, jak psice ječí a mlátí na skleněné dveře, protože si tu hračku chtějí půjčit taky...

Psice mají kino: kočkour venku má vrabce

Psice mají kino: kočkour venku má vrabce

Foto: autorka. Další fotografie si můžete prohlédnot i přímo zde na Rajčeti.

Matylda Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !