Neděle 20. dubna 2025, svátek má Marcela
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KOČKY: Kočičí šok

Marička Crossette
diskuse (47)

1 Kotě foto: Marička CrossetteNeviditelný pes

Za pobytu v Německu jsme jednou bydleli v posledním patře domu, kde jsme měli velikou střešní terasu. Naší tehdejší kočče Kotěti jsem na ní zasela malé zátiší s trávníkem, aby měla alespoň trochu nějaké živé přírody. Pro naše letní schlazení jsme si pořídili dětský nafukovací bazén. Měl hodně bachraté okraje, takže se v něm dalo pohodlně sedět a třeba si i číst. Na vodě stále leželo malé plavací kolo, které nám sloužilo jako extra podhlavník. Kocka se s oblibou do bazénku nahýbala a vodu pila. Kolu vůbec nevěnovala pozornost, prostě tam patřilo.

2 Kotě u bazénku

Jednou jsem ve vodě seděla a nevím, co mě to napadlo, vzala jsem kolo a celkem mírným hodem, jako frisbee, ho nasměrovala na kočku, která seděla nedaleko. To jsem ale neměla dělat!!! Kočka vyletěla do vzduchu jako vymrštěná z trampolíny, celá se naježila a utekla do bytu. Myslela jsem, že se jen hrozně lekla, šla jsem ji uklidnit a říci jí, že jsem si dělala legraci. Ona ale zatím dostala jakýsi nervový šok. Kolo považovala za věc, která normálně plavala na vodě a teď najednou letěla vzduchem. Bylo to pro ni tak nečekané, že v tu chvíli ztratila veškerou důvěru ke všemu, co jí až dosud bylo známé.

Nejprve dlouho nehybně stála uprostřed místnosti, a když se zase pohnula, bylo jasné, že s ní není něco v pořádku. Nejistě a pomalu chodila po bytě a ať se přiblížila k čemukoliv, nejprve před tím ucukla, pak do toho několikrát šťouchla packou, opatrně očuchala a nakonec obloukem obešla. Jako by se bála, že to také na ni vyletí. Chovala se tak nejen ke všem předmětům, ale i ke své vlastní misce na žrádlo. Byl na ni žalostný pohled. Když jsem se pokusila něco jí pomalu přiblížit a vysvětlit, že se toho není třeba bát a že to přeci zná - syčela, ježila se a utíkala.

Byla jsem z toho nešťastná, brečela jak malá a vyčítala si, co jsem to udělala za blbost. Nevěděla jsem, co mám dělat, a bála jsem se, že kočka už takhle zůstane. Pomáhalo jen chování v náruči, nekonečné domlouvání a hlazení. Velice pozvolna se kočka začala uklidňovat, trvalo ale celé tři dny, než šok zcela minul.

Ani snad nemusím dodávat, že kolo z bazénu navždy zmizelo, a od té doby jsme si dávala moc dobrý pozor, něco podobného opakovat.

4 Bazének a kruh

P.S. k původním fotkám u článku jsem přidala ještě jednu. Ten šašek na ní jsem já a na noze mám zavěšené to nešťastné plavací kolo. Trávníček jsem Kotěti přímo nezasela, použila jsem drny trávy a poctivě zalévala. Plocha to nebyla nijak velká, ale Kotě místo milovala. Nejenže ji tráva zřejmě příjemně chladila, ale s velkou chutí ji okusovala. Tráva vždy po nějaké době zašla, ale dokud se zelenala někde na louce, donesla jsem nové drny.

5 Kotě na trávníčku

Původně vyšlo v Dumce, dne 18.10. 1999.

Foto: autorka

Jan Kovanic
19. 4. 2025

Vyjíždíme ze Slunečné - já, přítelkyně Karla a její navigace Erika.

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

SÝR ZDARMA
19. 4. 2025

Anglický ústavní soud potvrdil to, co ví každý normální člověk.

Gita Zbavitelová
19. 4. 2025

Stále víc Izraelců pochybuje, že vláda dosáhne propuštění rukojmích.

Tomáš Procházka
19. 4. 2025

Ukrajina zoufale potřebuje další vojáky.

Aston Ondřej Neff
17. 4. 2025

Chceme napříště podléhat „nadstátní moci‟?

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

Aston Ondřej Neff
18. 4. 2025

Audit digitalizace stavebního řízení neexistuje.

Marian Kechlibar
17. 4. 2025

Čína je od roku 2010 největší výrobní ekonomika světa.

přečetl Panikář
17. 4. 2025

Německé „ministerstvo pravdy“ hlídá „svobodu názorů“

Lidovky.cz, ČTK
20. 4. 2025

Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují z nedodržování velikonočního příměří, které vyhlásil ruský...

Lidovky.cz, ČTK
20. 4. 2025

Státní zastupitelství se zabývá rehabilitací manželky prvního českého prezidenta Olgy Havlové. Týká...

Kamila Bendová
20. 4. 2025

V mnoha evropských státech sílí snahy zavést do legislativy právo být offline. V Česku se možnosti...

dtt Ditta Stein
20. 4. 2025

Pravá ruka vůdce KLDR Kim Čong-una si vybudovala mocenskou základnu, která ohrožuje jeho vládu....

svm Matěj Svěrák
20. 4. 2025

Prezident Petr Pavel znovu prokázal, že je velkým milovníkem adrenalinu i o svátcích. K...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz