22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

BTW: Vpravo nebo vlevo?

Je to tak prosté. Na jednu stranu je to vpravo a na tu opačnou vlevo. Stojí-li dva proti sobě, mají to otočené. I to se dá pochopit. Proč se to ale jednomu pořád plete?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rákšasí 1.9.2006 8:22

WWW

ty se nedáš nepoznat, já ti dám Anežku, mikrovlnku na tebe lumpe;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-DR^

Lucka 1.9.2006 11:05

Teda WWW,

koukám, že se ti dokonce podařilo někoho oblafnout! To se docela divím, protože tvůj styl psaní je unikátní;-D;-D;-D A taky my, pamětníci, dlouholetí čtenáři Zvířetníku moc dobře víme, že tu žádná takováhle Anežka před rokem nebyla! ;-P Ale klidně piš třeba jako Čingischán, jen když budeme mít co číst!VV

veram 1.9.2006 1:00

potíže mohou nastat, i když to člověk nepoplete

Zajímavé je to s pravolevým problémem při cvičení Tajči (Tai Chi, Tajti a podobně, jak se tomu u nás říká). Pokud předcvičující je otočen ke svým ovečkám zády, je vše v pořádku. No jo, ale většinu doby cvičí tváří v tvář, už jen proto,aby na své cvičence viděl. A nastává problém. V některých školách platí, že žák napodobuje učitele a to do té míry, že otočí-li se on vpravo, žáci to dělají taky (a musí tedy cvičit jaksi v protisměru). Ale co, na to se dá zvyknout. V jiných školách učitel při otočení čelem ke cvičícím hbitě přejde do zrcadlového pohybu a žáci to mají trochu snažší). Oba přístupy jsou možné. Problém ale nastane, když třeba je seminář s nějakým pozvaným mistrem. Jak ten to bude cvičit? A tak pokud se sejdou cvičenci z různých škol tak napůl, naskytne se pohled na tlupu, kdy část lidí se točí doleva, část doprava a vážený zahraniční mistr jen kouká a myslí si své.

Li 1.9.2006 8:25

Re: potíže mohou nastat, i když to člověk nepoplete

;-D;-D;-D Sice nevím jak vypadá Tajči, ale vykuleného mistra si umím živě představit ;-P