11.7.2020 | Svátek má Olga


Diskuse k článku

BTW: Vpravo nebo vlevo?

Je to tak prosté. Na jednu stranu je to vpravo a na tu opačnou vlevo. Stojí-li dva proti sobě, mají to otočené. I to se dá pochopit. Proč se to ale jednomu pořád plete?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
1.9.2006 10:04

Re: Re: Re: Re: No,já

Jo, taky jsme se z okna posmívaly ubohým spolužákům, když měli vojenskou přípravu a pochodovali kolem školy stále dokola.. (a my měly jen jeden blok předmětu Obrana socialistické vlasti...) Ale když jsme se odpoledne sešli v laboratořích a oni se vyzuli z kanad....tak se nedalo dýchat;-D8-o

1.9.2006 10:50

Re: Re: Re: Re: No,já

:-):-):-):-D:-D:-D;-D;-D;-D;-D !!!!!!!! UÍÍÍÍÍÍOUVEJUÍÍÍÍÍÍÍ !!

1.9.2006 11:11

Re: Re: Re: Re: Re: No,já

Máte mne na svědomííííííííííí. Ne nepiju kafe, tosi ani nedovolím, ale mám chleba s pomatlánkovým máslem a rajče na popředííííííí.

1.9.2006 12:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: No,já

Doufám, že rajče je elegantně nakrájené a rovnoměrně rozprostřené a vkusně lemované pomazánkovým máslem. 8-)))

1.9.2006 7:16

Velmi zajímavé téma!

Je pravda, že já působím dojmem, že si pletu strany pořád a neustále. Ale to je zásadní nedorozumění! Já jen, z vrozené lásky a pochopení k bližnímu, vycházím každému maximálně vstříc takže pokud někomu z oči v oči řeknu, že má na levé tváři šmouhu, tak si sáhnu pravou rukou na pravou tvář, aby ten člověk měl pocit, že se na sebe kouká do zrcadla a lépe se orientoval. Pokud mám uvést stranu vlevo- vpravo, vždy napřed zhodnotím, jsem-li k dotyčnému čelem (to potom ukazuji a říkám obráceně), nebo zády (to používám správné označení). Na mého chlapa je nutno použít specifický jazyk - řící: TAM! a názorně ukázat - patří totiž k lidem, kteří jsou schopni tvrdit, že rovně je  do zatáčky a tím pádem následné vpravo je vlastně dozadu.

S čím mám problém v poslední době je to, že když se nesoustředím na hovořené téma, tak občas mluvím ne o patřičném tématu, ale o tom, na co právě myslím. Dělám to tak běžně odjakživa  - o něčem mluvím s někým, a přitom paralelně o něčem jiném přemýšlím, stejně jako mluvím s mým chlapem a současně čtu knihu. To ale nesmím dělat moc často, protože chlap mě obviňuje, že ho neposlouchám, já mu to vyvracím tvrzením, že s ním přece mluvím o daném tématu.  Tak se nechce vzdát a řekne, že tedy nečtu, jen obracím stránky. Tak mu odvyprávím děj minulých stránek a on na to, že už jsem to musela číst před tím a teď to jen opakuji. Nemám to lehké. A teď v poslední době mi občas část mých myšlenek při rozhovoru uteče do něj. Takže třeba říkám, že ten domek na Opavské ulici je hezký, přitom stojíme na Olomoucké (já ale myslím na následný nákup v Opavě). Inu, nakonec možná skončím tak, že budu muset myslet jen na  jednu věc, kterou budu zároveň i dělat - to bude ochuzený život!;-D

1.9.2006 8:29

Re: Velmi zajímavé téma!

;-D;-D;-D Je večer, chytá se večeře a zároveň přemýšlím nad tím, co ještě musím udělat a následovně to pak vypadá takto, "Báro nachystej na stůl smetáček a Vítku ty vynes Bettynu, Aničko běž se umít a spát." Nevím, je to moc těžký vydat jednoduchý povel k večeři???

1.9.2006 8:30

Re: Re: Velmi zajímavé téma!

Jaááááááj popel na hlavu jaký umít, když umÝt!!

1.9.2006 8:32

Re: Velmi zajímavé téma!

Hehehe, hlásím se do klubu. :-) Někdy nedoříkávám věty, protože už je pro mě téma vyřešené, a já už jsem u dalšího nebo přesdalšího a když se mě někdo zeptá a "co dál?", plynule doplním myšlenku z jiné úvahy - působím na cizí jako naprostý blázen. ;-P

1.9.2006 10:00

Re: Re: Velmi zajímavé téma!

Tak to čtu a říkám  , bóže to je o mně. Pravolevá orientace je problém další.Pravou ruku si od dětství nepletu jedině díky mateřskému znaménku na pravé ruce, ( sákra, zase jsem se napřed ujistila pohledem), dodneška si obracím stavební projekty   opačně abych se orientovala, působím tím nechápavé pohledy. Pokud jedu sama autem na delší popsanou mi trasu, smiřuju se s kilometry navíc a dál pak mně musí navigovat mobilem Poslední zážitek mám  ze Zlína, jely jsme dvě  a to tak abych příště trefila s očima na kliniku sama. Když jsme potřetí absolvovaly stejnou trasu a já poctivě jela furt doprava, přehlnala jsem to vpravo tak, že výsledekem bylo další kolo, a to jsou tam jednosměrky. Ještě , že ten náš pes má rozum a spolehlivě mně vyvede z lesa. Teď to po sobě čtu , v tom Zlíně to bylo doleva, doleva!!

1.9.2006 16:06

Re: Re: Velmi zajímavé téma!

To mě tak dobře znáte???Vždyť do komentářů tak často nepíšu, i když čtu zvířetník poctivě  a drsňačka Linda (má dneska potvůrka svátek,tak si vybrala pískací pryžovou žížalu a jsme z ní už pološílení) toho o mě zase tolik nevykecala. Strany pravou a levou si pletu zcela běžně, navigování mám přísně zakázaný, protože bysme dojeli určitě ke hnojišti a v autoškole to vypadalo tak, že instruktor řekl "dejte znamení do prava a zahněte" a já poslušná dala blinkr doprava a zahnula doleva.Ještěže za mých mladých let nejezdilo tolik aut jako dneska a dneska už zase pro jistotu nejezdím já.Horší je´to,když mám strany učit prvňáčky ve škole.Jo a netrapte se pletením směrů,tak jako existuje dyslexie a další dys..,existuje částečné oslabení výkonu v prostorové orientaci.I tohle je diagnostikovatelné ;-);-);-).

2.9.2006 10:08

Re: Re: Re: Velmi zajímavé téma!

Tak to jsme asi tady všechny s diagózou;-D;-D;-D, ještě zbavit svépravnosti a budu chodit po štatlu a vyřvávat s Anežkou já jsem WWW s velkými třemi dvojitými wéčky;-D;-D;-D

1.9.2006 7:08

tažný pejsek

Kamarád má malamuta. Ale toto povídání se týká jeho prvního, krásného, jednoho z prvních malamutů narozených v Čechách. Adak byl má psí láska ještě před příchodem Aronky...Miloval Jizerky, sníh, postroj. Rozuměl povelům levá a pravá. A na rozdíl od pána se nepletl....Proti nim z kopce svištěl na běžkých německý turista. Páník velel levá - pes poslechl a zařadil se do správné stopy, pán myslel pravá a poslechl se taky .... Šňůra vodící zůstala napnutá a tůrista jel po ústech a nadával a nadával. Kluci pak dál jeli jen s jednou hůlkou. Tu druhou dali nebohému lyžaři za tu zlomenou;-D...

1.9.2006 8:53

Re: tažný pejsek

Sakra, Xerxová, u vás jsem něco takového nečekal(zvlášť po tom úvodu) a tak jsem se klidně napil... no, stihl jsem polknout. Ale jen tak tak.

1.9.2006 5:08

navrat dobreho holuba -1--

-Jeeee, Zviretnik, Bozinku, jak je to dlouho, co jse tu byla naposledy ? Asi tak rok, mozna i vice. To vam byl ale rok !! Uplne jsem na Zviretnika zapomnela, ale porad mi neco schazelo. Az ted, rano, jdu na toaletu a nerozsvitila jsem, abych nevzbudila prednostu. Bacila jsem se o futro do hlavy a v ten moment se mi rozsvitilo. Tak tu ted sedim v nocni kosili a musim se vypovidat !

Muze za to kocour Bimbo, ten nam nadelal starosti. Zmizel pacholek, najednou ho nebylo. Prednosta se chodil divat na kazdou prejetou kocku, ale Bimbo to nikdy nebyl. Prednosta, ze jinyho kocoura nechtel, ze se mu Bimbo vrati a zatim ze bude prestovat holuby. V panelaku! Helejte, to jsme se teda rafli fest. Nakonec jsem mu povolila jednoho. Udelal mu na balkone budku a cvicil ho na postackeho holuba. Svagr mu ho odvazel ruzne po vokrese a Bedrich ( tak se holub jmenoval ) se spolehlive vracel a kloval na balkone do okna. Prednosta jen zaril. Beda uz je Anezko doma, volal radostne.

Pak ho prihlasil do souteze. Ctrnact holubu vodvezli do Spanelska a tam je vypustili. Trinact se jich vratilo, nas Beda ne. Prednosta plakal, rikal ze Bedu roztrhal nad Pyrenejema vorel, Beda ze se vobetoval, rval se prej urcite jako lev a tak zachranil tech trinact ostatnich holubu. Prelepil budku na balkone cernou paskou .

Za tri nedele jsme dostali zptravu z Basileje, ze tam Bedu maji. Prednosta rikal, ze se chudak dostal urcite do vzdusnych proudu, pak uvidel panelak a pristal .V te zprave bylo, ze je Beda agresivni, museji ho drzet v kleci zvlast a uctujou si za to 4 franky za den. Prednosta vymenil ve stopetce volej, pak jeste sterace, vzal si dva dny dovoleny a mydlil pro Bedu.

Bedu skoro nepoznal, protoze byl agresivni, tak mu nastrikali hlavicku zlutym sprejem, aby si ho od ostanich odlisili. Beda ale prednostu hned poznal, radostne vrkal, sedl si mu na rameno a  pokadil mu na zadech kosili. Pak uhaneli pres Nemecko domu. Beda sedel prednostovi za krkem a sledoval s nim cestu .  POKRACOVANI

1.9.2006 5:19

Re: navrat dobreho holuba -2--

Pred hranicema strcil Bedu do klece. Tomu se to nelibilo a radil. Tak na nej prednosta hodil jeste deku. Ale Beda prej radil i pod dekou jako pominutej. Spravne by mel spat, mozna ze i spal ale zdalo se mu asi, ze je zasejc v tech vzdusnejch proudech.

Grencaci zpozorovali neco divnyho a tak prednostu dali na stranu. Pak vobjevili Bedu a nastal srumec. Prednostovi dali klepeta . Byla privolana ceska pohranicni policie, protoze ted spolu spolupracuji. Cesti policajti meli radost, ze konecne byla dopadena dulezita spojka gangu, co pasuje vzacne tropicke ptactvo. Prednosta rval, ze je to vobycejnej holub, ze tu makovici ma nasprejovanou ! No skoro celej den vam ho tam drzeli, nez asi ctyri ornitologove vodprisahli, ze je to obycejnej holub.

Jakej obycejnej, nas, postackej, nas Beda.

Preci jen na mne jde spani. Ja jsem tak rada, ze jsem se vam mohla vypovidat. Az si schrupnu, tak dovypravim o Bimbovi. Tady je plno novych lidicek.

Ps. Co to je za hajzlika ten WWW ?

1.9.2006 6:58

Ahojky Anežko,

vítej na zvířetníku v "dobré hospodě".

A k tomu WWW - nejste náhodou příbuzní? Píšeš velmi podobně a pokud nejste do rodiny, tak jsem jen ráda, že přibyl na zvířetníku další výtečný vypravěč!;-)

1.9.2006 7:17

Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

Dobrý den,Anežko!Dík za úsměvný začátek víkenduR^ - mám ale dojem,že jste WWW převlečený za Anežku:-),nicméně pište,pište,pište,ať už se jmenujete jak chcete;-D!!!

1.9.2006 7:30

WWW - já ti dám Anežku....!

;-D

Je to divný, já jsem to sem už dneska ráno jednou psala...?

1.9.2006 7:41

Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

Tyjo, Anéšo - ty máš tedy dobrého přednostu - s ním se určitě nenudíš. Nu, vítej zpět, děvenko.

¨P.s. WWW je móc dobrý hajzlík, s ním se taky nenudíme, ba ho mnozí máme rádi.

1.9.2006 7:44

Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

tak pozor!!!!!!!!!!  Našeho milého WWW nikdo nebude označovat za hajzlíka!!!!!!! To se v této společnosti NEDĚLÁ!!!!!!!!!!

ťuk ťuk ťuk

1.9.2006 8:13

Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

Hele www přestaň si z nás dělat legraci...:)))

1.9.2006 8:19

Re: Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

No WWW píše z různých IP adres, ale ta dnešní od Anežky je podezřele podobná....

1.9.2006 8:29

Jejdanánči,

vono se nám naše milené wéwéwéčko voženilo, dokonce, koukám, podruhé, a teď se jmenuje Anežka Šejbalová, roz. Hvízdal !!!!!! Jestli vono se ale nejmenuje spíš Šibalové, to by mu bylo podobné ;-P;-P;-P!! 

Ale jinak moc dobrý, chválím, ťukám, protože jsem byla poránu trošku navrrrrčená, bo mi přece jen ten palec včera řízli a na dveřích paneláku jsem si přečetla, že nám budou 5. října měnit oknav celém bytě, což je sice faktastické, leč ne měsíc po tom, co jsme dokončili rekonstrukci bytu (pamětníci vědí, že věší část jsme dělali na jaře  a teď v neděli skončili  totální výměnou ložnice), chjojojo.

1.9.2006 8:37

Re: Jejdanánči,

Vave, je mi Tě upřímně líto. Tomu se říká drbat se pravou rukou za levým uchem. ;-O

1.9.2006 8:51

Re: Jejdanánči,

Upřímnou soustrast s palečkem. Co se týče bytu - bacha na zedníky, když si je pohlídáš, tak to bude rychlé a hrubý úklid mají většinou ve smlouvě (ale bez dozoru ho nedělají).

1.9.2006 8:56

Re: Re: Jejdanánči,

Díky za radu, naštěstí jedou shora dolů, takže než dorazí k nám do přízemka, vyslechnu všechny sousedy, co a jak si pohlídat. :-)

1.9.2006 9:36

Re: WWW!

Teda WWW,Ty si ale kůň,úplně sem mistrovi poprskal monitor.Víš,jak se LCD blbě pucuje?!Jednička jako obvykleR^

1.9.2006 12:01

Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

Milá Anežko, Tobě to vyprávění jde moc hezky a je věčná škoda, že si na Zvířetník vzpomeneš, jen když se bacíš o futro. Měla bys psát častěji a ne jako ten WWW, kterej se tu naposledy ukázal předevčírem !

1.9.2006 14:44

Re: Re: navrat dobreho holuba -2--

:-/Ta Anežka je hrozně podezřelá!Stejný styl jako WWW. Nevím, nevím.:-/

1.9.2006 8:21

Hele WWW=Anežka

Já to beru, přestěhoval jsi se na jiný PC, ale Tvoje povídání poznáme po čuchu. A ještě něco. Přednostu jsem tu zavedla JÁ a jsem HRDÁ :-), že se ujal. Ale rok tu tohle slovíčko nefiguruje.;-P