20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Vánoční

Zmrzlé ticho zimního lesa zaplašil veselý dětský smích. Sníh křupal pod těžkými klidnými kroky staršího muže a kůzlečím poskakováním asi sedmiletého chlapce. Chlapec se znovu zasmál a hodil klacek psovi, který za ním s nadšením vyrazil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
baty 25.12.2009 10:49

Re: Krásný sváteční den!

že bys mi svěřila dálkově ovládané dozorování balkonu???Měla bys po starostech ;-PHezké svátky a krásný výlet!

baty 25.12.2009 10:51

to bylo

pro zanu a ujelo to dolů

zana 25.12.2009 12:13

Re: to bylo

Díky:-), nechceš krapet polívky?;-D

baty 25.12.2009 14:20

Re: to bylo

chcu a hlavně tu nohu štrůdlu si teleportuju do Brna hned, jak vytáhnete paty;-D

Zdena b.p. 25.12.2009 15:09

Re: to bylo

Batynko, stav se u nás a do Brna štrůdl nedonde ;-DJá ho totiž ani nepekla. Jsem si říkala, že opravdu nemusíme mít najednou FŠECKO. Udělám ho kolem Silvestra. Teď tu chodí do lednice zloději na kapra a kuřecí stahna. Za chvíli udělám nejaké chlebíčky a monodr/žky. Talíř cukroví , vánočka,  fíky a 7 druhů oříšků a čokoláda na přežrání stačí.

Rpuť 25.12.2009 8:46

Dobré hodobožové ráno!

Tak jsem se nepřizabila na hřbitovní klouzačce, aplégr mi pochválil výběr oděvních dárků a Blesan konstatoval, že ten salát je ukrutně dobrej. Takže mi vlastně nic nechybí...:-)

Xerxová 25.12.2009 7:23

hezký sváteční den

hezký sváteční den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-), těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej VV a těm, co je klátí choroby přeji co nejrychlejší cestu ku zdraví V

Někdo nám v noci sebral sníh... je snad deset stupňů nad nulou a zahrádka je rázem sněhuprostá...

Betka spinká, vstane ale ihned, jakmile začnu krájet vánočku. Ona moc dobře ví, že jeden plátek se každé vánoční ráno zhmotní v její mističce...;-P A ona je děsně mlsná potvůrka 

baty 25.12.2009 10:53

Re: hezký sváteční den

hezké svátky, tady není deset snad, ale určitě a oficiálně.

Zuzka 25.12.2009 2:24

Po návratu z půlnoční,

lehce ochraptělá po "Rybovce", ale s klidem v duši přeju všem Zvířetníkům na celičkém širém světě požehnané Vánoce. Nám, nám narodil se. VV

Promiňte, ale PF bude až těsně před novým rokem. Vypadá to, že velmi těsně - aspoň doufám, že ne až po...

RenataE 25.12.2009 1:34

Výchova kýčem

Uf, dobalila jsem další várku dárků na zítra k tchánovům a přitom jsem si pouštěla Hřívnatcovo nové CD Stínadla se bouří. Velmi povedené! Na vedlejší koleji jsem přemítala o tom, jak je občas dobré přistoupit na koupi nějakého toho kýče.  Víla - prvňačka si už dokáže docela slušně slabikovat, pokud ovšem narazí na font Arial nebo Times NR.  Ále jendže knížka od Ježíška o disneyovských princeznách je vytištěná nějakou okudrlinkovanou kurzívou. Víla luštila, až se jí z hlavičky kouřilo;-D

A já jsem mimo jiné taky dostala kašmírovou šálu s bambulkama:-)

Karolina 25.12.2009 10:24

Re: Výchova kýčem

Ještě jednu? Tak vidíš, máš na střídání, já jich mám taky asi 5 různobarevných!

Jinak k "výchově kýčem": včera jsem se lehce zavzdušnila při pohledu na vánoční tv program. NOVA a PRIMA - kam se člověk podívá, samá USA-komedie! Já to nechápu! Včera jich bylo 10 zastoupeno na PRIMĚ, NOVU už jsem raději nepočítala. Proboha proč? To nemáme dost českých programů, pohádek, filmů? Proč musíme mít vše importováno zrovna z USA? Nechci se nikoho dotknout, ale vadí mi to! Vadí a strašně. Jejich "bláznivé vánoční komedie" mi nic neříkají a vůbec už nemusím mít na Štědrý den thriller! Sice v noci, ale já bych raději něco méně drastického v tak sváteční den, pro ty, co ponocují! Ještě že tu máme tak dokonale vybavenou diskotéku - staré vinylové desky s operami a vážnou hudbou, stovky CD s country a jiným žánrem a když se nám nechce ani to ani to, tak RádioSwiss Classic nikdy nezklame! Teď tu znějí koledy a praskají polena v kachlových kamnech, to je nejlepší hudba na 2. vánoční den.

RenataE 25.12.2009 10:39

Re: Výchova kýčem

Jen tu jednu, "dostala" jsem ji od mámy.:-)

Velká kočka 25.12.2009 0:48

Už aby to bylo za mnou

Moji milí, přes všechny dárky a vaši péči na dálku se musím přiznat že je mi děsně. Bolesti fibromyalgie způsobují že nikdy nemám žádné zálohy sil a když přijde takhle něco navíc je to hrůza hrůzoucí. Nemám se s čím vytasit proti nemocem. Bohužel moje všechna nastuzení končí na průduškách a s kašlem mohu bojovat měsíce. Kéž se stane tentokrát zázrak a plíce zůstanou bez napadení. Ajajaj, achich ouvej i po švédsku : ack, ack, ack. Už aby utekl čas o kousek dál, ty první dny jsou asi nejhorší. Tak v novém roce kdybych už byla zdravá. Má vava, má vava. To se takhle jednou uhodil náš klouček o polici do hlavičky a vykřikoval : "Má vava, má vava." Já se sice neuhodila ale musím taky volat  :"Má vava, má vava.  A proč se vlastně říká : mám hlavu jako střep? Nebo jsem si to přirovnání vymyslela? Nenastydněte se jako já, to bych vám opravdu nepřála. No jo, já vím že bude zase líp, ale cesta k uzdravení se momentálně zdá nepředstavitelně dlouhá.

Představte si že ti zdejší na štědrý večer střílejí. Chudák Garyk a chudák já. Vláčel mě po kluzkých cestách a já jen trnula. Něco rozmrzlo a zbytky namrzly. A kde zůstal sníh tak byl ušlapaný a taky kluzký. V takových situacích se pokouším jít po trávníku ale všude to není možné. Další přiznání, moje poslední dny trénovaná trpělivost byla ta tam a domů jsem přitáhla téměř uškrceného psa, on v tom děsu nedbá že má na krku škrtící obojek. Zatím náš Houdini nenašel způsob jak se vyvlíknout  a já se nechávám ukolébat tím že to z tohoto obojku nejde. Ale Houdini je Houdini, měla bych být ostražitější. Ta paní z útulku Ochrany zvířat mi nasadila brouka do hlavy, když mi řekla že bych měla Garyka přemístit, aby nebyl v tom zdejším rámusu. Uvědomila jsem si že sobecky myslím jen na sebe a ne na chudáka psa. I vy jste to kdysi navrhovali, ale já jsem velikášsky myslela že ten jeho děs zlomím. Zlepšil se hodně, už se nebojí aut. Ale v cizím prostředí je to horší. "Koupila jsem psa. Tak nevím" obměnila jsem pana Eisnera.

Jakub S. 25.12.2009 0:53

Re: Už aby to bylo za mnou

Reňulka říkávala: Mojelava, mojelava!!

A ty od počítače a zalehnout, a ostatní nechej na vyšší moci! Dobrou, klidnou, už snad opravdu sváteční noc - aspoň ten zbytek. No a mně taky - četl jsem Georgeova Kamaráda. Doporučuju moc!

Vave 25.12.2009 9:22

Re: Už aby to bylo za mnou

Milá Velká kočko VV, zalez pěkně do pelíšku a nelámej si teď hlavu Garykem. Až budeš zdravá, uvidí se.

Myslím na Tebe i na všechny ostatní marody, aby se k nim v vrátilo zdraví.VV

Louk 24.12.2009 23:37

Ajaj, omlouvám se těm, kterým neodešlo péefko

ať už kvůlivá chybějící adrese nebo z důvodu mentální nedostatečnosti :-/. K péefkům jsem přidala několik dnešních a k vidění jsou tady. Ehm, nahlédnete-li, odměnou vám bude buldočí vánoční nadšení ;-D.

Jakub S. 25.12.2009 0:32

Re: Ajaj, omlouvám se těm, kterým neodešlo péefko

Moc citlivé, pěkné. Netopýrek se na světě má...

Olčava 25.12.2009 9:31

Re: Ajaj, omlouvám se těm, kterým neodešlo péefko

ano, hlásím se k mentální (setrvalé) nedostatečnosti (svojí). Vůbec jsem nikomu nepoděkovala za přáníčka, tak to tímto činím: DĚKUJU VŠEM A MOC  a zároveň VŠEM VÁM PŘEJU KRÁSNÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ A NOVÝ ROK AŤ SE VYDAŘÍ (možná,  říkám možná, se mi ještě podaří nějak něco vytvořit a poslat mailíčky) VV

zana 24.12.2009 23:00

z Bohnic

Tak jsme se byli po desáté projít. Musím uznat, že venku je nebetyčně hnusně;-P. Teplo, sníh taje, je slyšet kapkání z okapů a parapetů. Zbytky sněhu kloužou pod nohama. Jako deka sedí všude mlha, mizí v ní světýlka leckdy prapodivně ozdobených oken.

Na ulicích bylo docela dost lidí, tak půlka se psy, ale ti druzí prostě vyrazili.

Takové vánoce...

Louk 24.12.2009 23:31

Re: z Bohnic

Nojo, je to asi všude stejný. Žádná sláva. Ale přes den bylo na nule a sníh ještě nestihl odtát, tak jsme po delší době zase mohli na pořádnou vycházku, i když buldočí boty zůstaly viset na poště. Západ srdečně zdraví Bohnice :-).

zana 25.12.2009 9:25

Re: z Bohnic

Chudinka Pedrásek ještě nemá botičky8-o?? To je šlendrián...

Ale fotky jsou pěkný;-)R^

Heduš 24.12.2009 22:15

Dede

to je naprosto nádherná vánoční povídka:-)

Velká kočka 24.12.2009 21:07

Děkuji, děkuji, děkuji

Moji milí Zvířetníci, děkuji za všechna vánoční přání. No a já vám ani pořádně nepopřála. Včera jsem dostala rýmu jak už dávno ne, moje hlava je na prasknutí bolestí. Jsem po prvé v životě sama, syn se z nachlazení teprve vzpamatovává a tak jsme odložili společnou večeři na sobotu. Zřejmě se neodehraje ani v sobotu, z téhle rýmy se hned tak nedostanu.

S rozbalením vašich dárků jsem opravdu počkala až na dnešek. Kočenky mi pomáhaly rozbalovat jak jinak. A to bylo překvapení jedno za druhým. Když jsem obdivovala zvířetnickou deku na fotografiích netušila jsem že bude tady u mne a že si budu moci prohlédnout i nejmenší detaily. A princezničky ji celou očichaly a otlapaly, i Garyk přišel zkontrolovat do čeho se panička zabalila v naději že se jí to nachlazení podaří zahnat. I Garuš deku pořádně očichal a vypadá to že mi ji povolil k používání a že ji nezabaví. A pak ta teploučká šála, teploučká v materiálu i v barvách. Jako dělaná do zdejších nepohod. Ozdobičky na stromek, uháčkovaná dečka pod hrneček čaje, pohádka o Popelce, DVD natočeného představení Vajíčka (scenografie je dílo mého manžela) a Ryba života s mým kolegou Otou Sklenčkou. A pak nejen stylizované myšky pro rohaté princezny ale i tyčinky na jejich zoubek a dobroty pro Garyka, bylo toho moc ve velikánském balíku. Krabici dostaly taky kočenky a s radostí ji přijaly. Tyčinky jsou velký succsess, ta první v nich zmizela na totata. Musím jen hlídat aby jim ji Garyk nesebral.

Moji milí, asi bych ten večer osamění a nemoci těžko zvládala bez vaší starostlivosti a bez vašich myšlenek na mne, myšlenek zhmotněných ve vašem společném díle. A tak jsem vám nesmírně vděčná a opravdu nevím jak se vám odvděčit. Díky !!! VVVVVV

Velká kočka 24.12.2009 21:18

Opožděné vánoční přání

Vánoce ještě trvají a tak vám přeji krásné prožití těchto dnů, posledních dnů v tomto roce.

Nový rok 2010 je za dveřmi a já věřím že přináší všem jen to dobré. Všechno nejlepší v novém roce !!! VVR^VVR^VV

tomto roce. Nový rok 2010 je za dveřmi a věřím že přináší všem jen to dobré.

Velká kočka 24.12.2009 21:27

Re: Opožděné vánoční přání

Takhle to dopadá, když rohaté princezničky tlapkají přes klávesnici. Dostali jste moje přání s ozvěnou.:-D;-D;-D Kočenky jsou nejlepší počítačový kurs. Objevily na počítači mnoho nového, je jenom na mně vyzkoumat co má který file za funkci. ;-)

Vave 24.12.2009 21:27

Re: Opožděné vánoční přání

Ufff! To mi spadl kámen ze srdce, že je to "jen" nachlazení. Moje milá vzdálená princezno VV, přeji Ti, aby ses brzo rýmy zbavila a oslavila Vánoce se svým synem.

A deka a všechny další věci ať Ti pomůžou k uzdravení. :-)VV

baty 24.12.2009 21:30

Re: Opožděné vánoční přání

tak léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní, to rychle uteče a budeš princezna Velká kočka jako rybička. Hodně teploučka po zybtek svátků a bacily huš,hušVV

Matylda 24.12.2009 21:49

Re: Opožděné vánoční přání

Rýma je nepříjemná, Velká kočko, ale dá se zvládnout. Byla bych ráda, kdyby ti k tomu naše dárečky pomohly...VVVVVV

Karolina 24.12.2009 21:36

Re: Děkuji, děkuji, děkuji

Tak jsem se dočkala otevření dárků v dalekém-nedalekém Švédsku, to jsem ráda, že se vše líbí a že jsme potěšili! Krásný večer a krásné vánoce!VV

Bětuláskovo! 24.12.2009 21:40

Jůů!!

Tys musela bejt táák hodná kočka - táákovejch dárečků! ;-) Tak honem čaj z háčkované podložky a zabalit se do deky a to by bylo, aby se tím rýma nezahnala! :-)