30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

BTW: Sny

Jaký divný paralelní svět! Neplatí tam jediné rozumné pravidlo a mnohem častěji se tam jeden bojí, než by se bavil. Ptáte se, kde ten svět je? Blízko, blizoučko... za víčky vašich vlastních očí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 30.8.2006 14:27

Re: Pod tohle se musím taky podepsat!

Jo, a u těch buřtů nám za chvíli už bude zima, a pochopte, já tam potom chci přespat a pod širákem ve sněhu jsem spala naposledy před 100 lety.

jiný Honza 30.8.2006 14:45

Re: Re: Pod tohle se musím taky podepsat!

Ve sněhu NE! To by moje záda nepřežily. Nehledě nato, že zimní výbavu vůbec nevlastním.

Zdena b.p. 30.8.2006 15:39

Re: Re: Re: Pod tohle se musím taky podepsat!

Abych řekla pravdu, už bych to v té výbavě, ve které jsem spala pod velkým smrkem  při -5st. také neabsolvovala. Ale tenkrát mi zima nebyla.

jiný Honza 30.8.2006 15:45

Re: Re: Re: Re: Pod tohle se musím taky podepsat!

Ono záleží i na tom, čím a kým se člověk zahřívá. 8-)))

Zdena b.p. 30.8.2006 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: Pod tohle se musím taky podepsat!

Tam se jednalo jen o můj králičí kožíšek, který sice občas nějaký chlup pustil, ale hřál a já si ho oblékla do spacáku.

YGA 30.8.2006 9:23

To je hzké téma

Já mám snů hromadu a dokonce si je celkem pamatuji. Zajímavé, že naprostá většina mých snů je dobrodružná a napínavá - opravdu moje soukromé bio. Taky se mi často zdá o cestě na dovolenou - ne o dovolené, ale o cestě. Tyto sny jsou moc hezké, sice semtam adrenalinové, ale člověk si pořád říká - to se mi zdá, to se mi to HEZKY zdá (protože většinou jsem mladá, hezká, štíhlá, hbitá a jinak nej nej nej, co už dávno není pravda).

Horší jsou sny takříkajíc z běžného života (potkávám známé lidi, jdu nakupovat, mazlím se s psinou atp.) - to se probudím a opravdu nevím - je to skutečnost není to skutečnost - zkrátka jsem zmatená a dost dlouho mi trvá, než si to přeberu.

Horory se mi zdají minimálně, ale to se pak vzbudím celá rozklepaná a propocená a srdce mi bije 120 tepů za minutu - nejhorší jsou výstupy na vysuté mosty (děsně se bojím výšek) nebo se kolem motají pavouci (arachnofobie ve vyšším stádiu) - to se mi zdálo nedávno, a ač při úprku před lupiči (ve snu) běžím jako Chuantorena, před pomalu lezoucím pavoukem jsem ztuhla a i dýchání mi dělalo potíže  - a nakonec mi "přelezl přes nohu" - to se vetřela Toya do mého pelíšku a otřela se tlapkou o mou šlapu - infarkt na spadnutí. Ještě že jsem se vzbudila.

Když to shrnu - na noc se těším, protože ráda spím a sny jsou většinou podle mého gusta - dost dlouho si je i pamatuji - ale nepřikládám jim nijakou důležitost a ve snáři rozhodně nelistuji.

Přeji všem hezký den a v noci krásné sny.

Fallowa 30.8.2006 9:11

Pamatuju si

za svůj život čtyři nepříjemné sny,z toho se mi tři už vyplnily:-(.Čtvrtý,kde se topím ve špinavé vodě u Mánesa,zatím naštěstí ne:-/.Na milostné a zmatené sny se nějak nepamatuju,zřejmě mě tak nešokovaly,jako ty nepříjemné:-)!

Li 30.8.2006 9:06

Nádherné téma:-)

většinou si sny pamatuji. Mám jeden opakovací, který mě pronásleduje od dětství, stále stejný a děsný :-/ Možná v něm vidím svojí vlastní smrt?  Jsou ale také sny krásné, laškovné, na které člověk vzpomíná s úsměvem a nebo se jim normálně chechtá, a mám sny naprosto reálné, které prostupují do skutečné současné reality,  že mám někdy až problém rozlišit co se skutečně stalo a co byl sen - to je ale docela hnusný:-( 

Xerxová 30.8.2006 8:44

teď nějak nestíhám

Když jsem se teď zamyslela nad svými sny, zjišťuji, že mě opustily. Dříve jsem často ve snu někde cestovala s hordou dětí (pionýrské, skautské, táborové, příbuzenecké....)..či prožívala obdobné "ptákoviny", ale v polední dobou nic. Asi i proto, že mě Beta v noci dost zaměstnává. Budíček mezi pátou a půl šestou a alespoň jedna noční čůrací procházka na trávníček. A neustálé podvědomé hlídání malého tvorečka - nespadne z postele? Nechystá se přepadnout mě ani manžela (její noční útoky, když si chce pohrát,často končí šrámem)? Nechce už jít čůrat? Proč  zase škytá? Teď se přidalo: otáčí se dobře? Nebolí jí něco? Nepajdá?

Dneska byla zvlášť aktivní - hrát si chtěla kolem půl druhé a trvalo nám oběma dost dlouho, než jsme ji "udusili" polštářem;-D do bezvědomí;-D;-D. To je daň klidového režimu. Ale protože včera kulhala už málo a dnes ráno vůbec, tak jí ten klid asi vygumuju....Prostě hledání rovnováhy mezi pohybem nutným a pohybem nadměrným a výživou nutnou a výživou nadměrnou (při její žravosti podvýživa nehrozí) bude tvrdý oříšek. Ale to je daň chovu mamutů;-D, přežít jejich růst ve zdraví fyzickém (těch pejsků) a zdraví psychickém ( těch lidí kolem);-D

Hezký den všem

LENKA S. 30.8.2006 9:23

Re: teď nějak nestíhám

NIC VE ZLÉM, A NEZLOBTE SE, PROSÍM,ALE TOHLE JÁ SPÍŠE ZNÁM Z DOBY, KDY JSEM MĚLA MALÉ DĚTI. VY  DĚTI NEMÁTE, ŽE  JEJICH MÍSTO MUSELA ZAPLNIT BETA?

Xerxová 30.8.2006 9:34

Re: Re: teď nějak nestíhám

Stejně jsem hlídala i Aronu i Xerdu. Výhodou toho je, že opravdu se v noci pejsek nenaučí čůrat kde nemá....Mám slabé spaní, a i dnes vím, když mladá (22) se v noci výjimečně sune na záchod. A to už ji opravdu nehlídám;-D;-D...Neunikne mi žádný pozdní příchod domů;-D;-D. To spíš zaspal Xerda, než já. Na rozdíl od mého muže, který se není schopen probrat, já jsem po probuzení hned "při smyslech".

Rákšasí 30.8.2006 9:40

Re: Re: teď nějak nestíhám

LENKO NO A PAK JSOU ŠÍLENCI, KTEŘÍ SI K DĚTEM POŘÍDÍ PSA A FURT NĚKDE V KOUTKU SI ŘÍKAJÍ, ŽE KDYŽ SE ZVLÁDÁ JEDEN DRUHÝ SE ZVLÁDNE TAKY;-D;-DANEBO ASPOŇ KOČIČKA, JENŽE TU PŘEDNOSTA ODMÍTÁ A JÁ NEJSEM ZAS TAK MOC KOČKOVACÍ ABYCH JI PROSAZOVALA NÁSILÍM;-D, JÁ SI ŘÍKÁM ŽE TA MOJE NA MĚ JEŠTĚ NĚKDE ČEKÁ A AŽ PŘÍJDE JEJÍ ČAS, TAK SE OBJEVÍ;-D

jiný Honza 30.8.2006 10:11

Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

A pak jsou šílenci, kteří si pořídí dítě, barák, psa, začnou přestavovat a skončí se staveništěm (naštěstí obyvatelným), po kterém pobíhají 3 děti, 3 psi a prochází se pan kocour. K tomu želva, slepice (jedináček se má OK, maminka se chová jako nas.aná tygřice na všechny kolem). Ještě, že už nemáme králíky, andulku a rybičky. Zato nám v neděli přibylo 9 kuřat. To nejmenší se staré slepice (za pomoci jeho sourozenců) pokusily uklovat. Takže teď bydlí v kleci po andulce a léčí si tržnou ránu na stehně, díky které našlapuje na jednu nohu jako lenochod - na hřbet místo na polštářky a děti ho rozmazlují. Mezi ostatní půjde až s jedináčkem (vypadá na kohouta) a jeho mámou - tak se snad v hejnu líp ztratí. A dáme je tam v noci, aby do rána načichli pachem ostatních.

Ta Zrzečka je úplně stejná jako byl náš Filip (viz Hadopasi), já už zase uvažuju o kočce, moje lepší polovička mě zase pošle někam....

Vave 30.8.2006 10:18

Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Hihi!! Já myslím, že to klidně můžeš risknout a nějakou tu kočenku domů propašovat, ona se už nějak v tom vašem milém zvěřinci ztratí. Když tak můžeš chvíli tvrdit, že přišla na kus řeči za vaším panem kocourem. No a pak už si na ni všichni zvyknou. ;-)

jiný Honza 30.8.2006 11:56

Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Kocour už není - viz Hadopasi, mluvil jsem s polovičkou - už se neježí, zatím to odkládá na příští rok. Je to nadějné. 8-)))

Vave 30.8.2006 12:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Promiň, myslela jsem, že jste měli kocoury dva, Filipa a ještě jednoho. Musím na Hadopase, abych byla v obraze.

jiný Honza 30.8.2006 12:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Jo, dokonce 3, ale po sobě. První byl šedivý mourek, pak kombinace bílá/šedivá mourovaná a nakonec žlutý mourek. Životnost 4,5 (FIP - kočičí AIDS), 0,5 (masívní začervení - přinesl si ssebou, odčervovací tabletky nefungovaly), 4,5 roku (otrava). Proto už jsme kočku nechtěli ani vidět. 8-(((

Rákšasí 30.8.2006 10:19

Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Honzo, já o domečku silně uvažuju. už mám vyhlídnutý i pozemek jen ten můj furt nemá uši. Teda někdy má, ale většinou když napadne sníh tak to je "Vidíš, tady se o to podělíme, tam bychom to museli sami." A nebo "vždyť už jsi zase pryč, kdo by se o domek staral." No a furt jsou nějaké "objektivní" příčiny proč domek nee.;-D

jiný Honza 30.8.2006 12:00

Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Nedej se, je to paráda (ale má pravdu s tou zimou, letos toho bylo požehnaně). A o domek se stará chlap - od komína po sekání trávy, manželce přísluší záhonky, kytičky a foukání bebínek způsobených fyzickou prací. 8-))) No a pak ještě neoblíbené práce - u nás většina natírání a sádrování - to nesnáším.

Rákšasí 30.8.2006 12:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Ale to já vím, s tím sněhem a pro dokreslení u nás je to s tím sněhem úplně jedno domek nebo panelák, páč jsme jediní mlaďoši, jinak samej důchodce nad sedmdesát, takže sníh byl na nás. Ne že by nechodili uklízet, ale věchýtková stařenka s lopatou moc nešla dohromady.

No a s těmi pracemi to myslel tak nějak, jako že nejen já nejsem doma, ale i on;-D

jiný Honza 30.8.2006 12:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

No tak to jedině dvojdomek - druhý pro domovníka. 8-)))

Rákšasí 30.8.2006 13:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

a tisknout si na něj budu kde?!;-D

jiný Honza 30.8.2006 13:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

No přece ve sklepě. 8-)))

Jovová 30.8.2006 18:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Nebuj se, až budeš stařenka přes 70 let, zvládneš to taky . My s JoVo to taky zvládáme, i když si občas zanadáváme na ten mizerný sníh. Bydlení v domečku má mnoho výhod. Bydleli jsme v paneláku několik let, ale jsme šťastni že bydlíme v domečku, i když nám  pelíchá a vlhne od základů. Je to stařeček ve věku 96 let, tak že má nárok na nějaký bebíčka. Zdravím Jovová. A Tojefuk nám moc chybí. Atlasy kytek budou zase odpočívat.

jenny 30.8.2006 15:20

Re: Re: Re: Re: Re: teď nějak nestíhám

Rakšásí , jdi za svým snem a ničeho se neboj, stejně ta pomocná ruka končí u tvého vlastního ramene. A věř mi , nikdy není pozdě, dokud trochu zdraví slouží.VV

Vave 30.8.2006 9:46

Re: Re: teď nějak nestíhám

LENKO, JÁ TAKY VÍM, KDY ANKA V NOCI KŇOURNE, ŽE JE MÁLO PŘIKRYTÁ, ZVEDNU JÍ VÍC DEKU A ONA KE MNĚ ZALEZE A SPOKOJENĚ SPÍME. MYSLÍM, ŽE TO NENÍ NÁHRAŽKA ZA DĚTI, JE TO JEN STEJNÉ NEBO ALESPOŃ HODNĚ PODOBNÉ.

LENKA S. 30.8.2006 10:09

VAVE, MOC DÍKY ZA UPOZORNĚNÍ. TOHLE PSÍ DRAMA JSEM NIKDY TAKHLE NEŘEŠILA. MY SI VZALI PSÍKA Z ÚTULKU . BYL UŽ DOSPĚLÝ. A VŠE UMĚL

ŠTĚNĚ JSEM NIKDY NEVYCHOVÁVALA, JELIKOŽ JSEM NA TO NEMĚLA DOST SIL A ODVAHY.

Vave 30.8.2006 10:22

Re: VAVE, MOC DÍKY ZA UPOZORNĚNÍ. TOHLE PSÍ DRAMA JSEM NIKDY TAKHLE NEŘEŠILA. MY SI VZALI PSÍKA Z ÚTULKU . BYL UŽ DOSPĚLÝ. A VŠE UMĚL

ANKA UŽ TAKY NENÍ ŽÁDNÝ DOROSTENEC, UŽ JÍ BYLO PĚT. :-) VČERA JSEM JÍ UŠILA VLASTNÍ PROŠÍVANOU DEKU NA DEN; JAK JSME PŘEDĚLALI LOŽNICI, TAK ZASTÝLÁME DEKY A ANKA TUDÍŽ PŘIŠLA O SVÉ "VKLÁDÁNÍ DO OBÁLEK" (DO PŘELOŽENÝCH DEK) A HÁZELA NA MĚ VČERA RÁNO VYČÍTAVÉ OKO A SKORO JSEM NA NÍ VIDĚLA RAMPOUCHY, JAK BYLA VÝMLUVNÁ. TAK JSEM KOUPILA TLUSTÝ VATELÍM A UŽ DNESKA RÁNO JSEM JÍ PŘIKRÝVALA VLASTNÍ KOSTKOVANOU DEKOU. - CHTĚLA BYCH BÝT PSEM U NÁS. :-)

LENKA S. 30.8.2006 10:32

Re: Re: VAVE, MOC DÍKY ZA UPOZORNĚNÍ. TOHLE PSÍ DRAMA JSEM NIKDY TAKHLE NEŘEŠILA. MY SI VZALI PSÍKA Z ÚTULKU . BYL UŽ DOSPĚLÝ. A VŠE UMĚL

JÁ BYCH TAKY CHTĚLA BÝT NAŠÍM HOKINEM. TEN SE TAKY MÁ ZE VŠECH NEJLÍP.

Beňa 30.8.2006 10:49

Re: Re: VAVE, MOC DÍKY ZA UPOZORNĚNÍ. TOHLE PSÍ DRAMA JSEM NIKDY TAKHLE NEŘEŠILA. MY SI VZALI PSÍKA Z ÚTULKU . BYL UŽ DOSPĚLÝ. A VŠE UMĚL

TAK NOCI SE PSÍM MIMINKEM JSEM SI PROŽILA UŽ DVAKRÁT STEJNĚ TAK JAKO NOCI S LIDSKÝM MIMINKEM A MUSÍM POTVRDIT, ŽE TO JE HOOOODNĚ PODOBNÉ ALESPOŃ CO SE TÝČE SPÁNKOVÉHO DEFICITU - PRVNÍ NEJMÍŃ MĚSÍC JSEM BYLA POKAŽDÉ JAKO MÁTOHA... JINAK TA PROŠÍVANÁ DEKA PRO ANKU - TO NEMÁ CHYBU:-D:-D:-D ALE NÁŠ SUNNY MÁ TÉŽ SVŮJ POLŠTÁŘ V PELECHU A KAŽDÝ VEČER MU HO NATŘÁSÁM A MUJ MANŽEL VŠUDE VYPRÁVÍ, ŽE JEMU POLŠTÁŘ NENATŘESU A PSOVI JO;-D;-D;-D