28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

BTW: Sny

Jaký divný paralelní svět! Neplatí tam jediné rozumné pravidlo a mnohem častěji se tam jeden bojí, než by se bavil. Ptáte se, kde ten svět je? Blízko, blizoučko... za víčky vašich vlastních očí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zuzka 3.1.2007 13:22

1

čus ne tak co vi

Zuzka 3.1.2007 13:20

1

;-O>->->->-:-D:-P

Bláža 30.8.2006 23:21

VAVE

Omlouvám se za toto téma, že ho opět připomínám, ale musím myslet na to, co dnes napsala Vave: "Nevím, jestli se vrátím! Pokud ano, určitě budu jiný." Já to taky četla, když to Tojefuk napsal a vůbec jsem tomu nerozumněla, tím míň tomu rozumím teď...nebo opravdu si asi nevím rady, jak si to mám vysvětlit, je to velmi zvláštní, kroutím nad tím stále hlavou a pořád nad tím přemýšlím.....ach jo.......

Lucka 31.8.2006 1:08

Blážo,

dokážu asi vysvětlit, jak to Tjf v té chvíli myslel.. Měl nějaké nedorozumění s Lídoškem a byl na ní naštvaný a rozhodnutý, že ze Zvířetníku odejde (zůstal jen na Akvaristice).. Přitom Lída mu ublížila naprosto nevědomě a nechtěně.. Všichni ho přemlouvali k návratu a on napsal tuhle větu s tím, že se možná ukáže po té dovolené.. Ale s Lídoškem i naštěstí vše vysvětlili a Tjf tu byl na diskusi ještě v pondělí..naposledy;-( Toť vysvětlení brané čistě rozumově.. Pokud v tom chce někdo hledat skrytý vzkaz či upozornění nebo tušení blízké budoucnosti, je to jen na jeho fantazii..:-/

Bláža 31.8.2006 7:19

Re: Blážo,

Lucko díky za vysvětlení, už se orientuji lépe, některé věci mi prostě unikají.....:-/

Vave 31.8.2006 8:16

Re: Blážo,

Lucko, je to divné, ale podvědomí často strká do úst slova, která řeknou víc, než by dotyčný chtěl nebo vůbec tušil, že říká.  Já o tom přemýšlím od chvíle, kdy jsem si v neděli o půlnoci přečetla tu smutnou sms od Li.

Nikdo mi nevymluví, že Tojefuk naprosto přesně vnitřně věděl, že se blíží jeho konec. Ta intenzivní snaha se najednou setkat s přáteli ze Zvířetníku, to časté a dlouhé telefonování, rozšiřující se okruh těch, se kterými TJF začal intenzivněji mluvit - to všechno ukazuje na horečnou snahu toho co nejvíc stihnout.

Proto mě mrzí, že jsem částečně propásla jedinou šanci, mluvit s TJF. Že jsem to nepochopila. Ale já jsem už tak byla emočně dost mimo se setkání s Li a dráčky, že jsem nedokázala s TJF mluvit tak, jak bych si přála. Byla bych potřebovala být s ním sama, zalezlá s telefonem někde v koutku. ;-(

Rákšasí 31.8.2006 8:53

Re: Re: Blážo,

Vave podepisuju se pod to.

aster 30.8.2006 23:11

sny

Jsem přeborník na sny. Od dětství mám různé sny, ale poslední dobou se "žánr" zužuje. Ještě do nedávna se mi zdálo, že mně honí němci a střílejí po mně. Já mám v ruce jen stříkací pistolku. Lítací sny jsem měl často, ty údajně souvisí s erotikou a sexuální aktivitou(to mám od odborníků). No tak, už jsem dlouho ve snu nelítal, akorát v reále několikrát za noc na WC kvůli zdravotním problémům,které postihují pány po padesátce.Jinak jsem měl často sny barevné, s květinovými záhony a to prý také souvisí s tím předešlým. Kytky už taky nevidím. Ach jo.

Bláža 30.8.2006 23:28

Re: sny

Jo, jo, o tom létání jsem to taky slyšela a taky létala, šlo to velmi snadno, stačilo zvednout ruce a už jsem se nadnášela u stropu a pak jsem si plavala ve vzduchu tak moc lehce! A taky se mi zdály sny na pokračování, jeden den jsem se probudila s "rozesněným snem" a večer ulehla a zdálo se mi pokračování a tak to šlo po více dní po sobě. Jeden velmi zvláštní sen se mi zdál asi tak měsíc zpět a stále ho mám ve velmi živé paměti: byla jsem někde v horách, asi v Peru a objevovala památky po starých civilizacích, byl to sen velmi živý a doteď vidím ty kameny a chrámy a cesty úplně před sebou. Měla jsem se tam sejít se svým manželem a synem, ale nějak jsme se minuli a já jim to všechno v tom snu chtěla vyprávět, až se sejdeme......a měla jsem s sebou svého psa...:-)

Zdena b.p. 31.8.2006 5:38

Re: Re: sny

Blážo, to muselo být krásné. A vlastně Krejg tam trochu patří, že? Krásný den, já letím, ale na práci. Musím to zastat i za nevěstu.

Vave 31.8.2006 8:44

Re: sny

Astere, jsem ráda, že jste zase zpátky!! Chyběl jste mi. :-)

Rákšasí 31.8.2006 8:53

Re: sny

Vítám zpětVV

Zdena b.p. 31.8.2006 11:34

Re: sny

Taky jsem moc ráda, že se tu objevujete častěji. Měla jsem o Vás obavu.

LENKA S. 30.8.2006 20:29

LUCKO, PROMIŇ ZPOŽDĚNÍ. NĚCO SE TALO A NEŠLA MI SÍŤ. OPRAVENO TEPRVE NYNÍ

NA STRES A ROZRUŠENÍ JE VÝBORNÝ NÁLEV  ZE TŘEZALKY TEČKOVANÉ. PRODÁVÁ SE JAKO ČAJ UŽ PORCOVANÝ, NEBO TO MŮŽE BÝR TAKY DOBROMYSL A TŘEZALKA. NA MIGRÉNU A JAKOUKOLIV BOLEST HLAVY A ŠÍJE DOBŘE ZABÍRÁ AKUPRESURA. TY, JAKO  BUDOUCÍ VET, ZMÍNĚNÉ MÍSTO, KTERÉ JE NUTNO MASÍROVAT, URČITĚ NAJDEŠ SNADNO. PRO OSTATNÍ NEŠ´tastníky  popisuju, jak ho nalézt:  Na myšlené čáře mezi vrcholem  zevního kotníku a Achilovou šlachou, to znamená těsně nad vnější vrchní hranou patní kosti. proti této hraně patní kosti masírujeme tak dlouho, dokud bolest neodezní docela. je to neškodné a zcela bez vedlejších účinků. muž má často i bolesti krční páteře a jemu tohle zabírá i na ně.

KDO NEBUDE MOCI TENHLE BOD NAJÍT, MŮŽE ZKUSIT JEŠTĚ DRUHÝ, KTERÝ NALEZNE SNADNĚJI-  V JAMCE 1 CM PŘED ZEVNÍM  KOTNÍKEM. MASÍRUJEME TENTO BOD  STŘEDNĚ SILNĚ, PROTOŽE TO DOST BOLÍ. ALE FUNFUJE. TENHLE BOD JE TAKY DOBRÝ I PROTI ZÁVRATÍM A TOČENÍ HLAVY,A TAKY PŘI BOLESTECH  BEDERNÍCHKLOUBŮ A PROTI SLABOSTI NOHOU.

VÍM, ŽE MASÍROVAT SI NOHY NA VEŘEJNOSTI DOST DOBŘE NEJDE, PROTO PŘIDÁM JEŠTĚ RUCE:  MASÍRUJEME  OBRÁCENÝM(SILNĚJŠÍM) KONCEM TUŽKY  PRAVÝ  OKRAJ  NEHTOVÉHO LŮŽKA NA PRSTENÍČKU PRAVÉ RUKY. TENHLE BOD MÁ ÚČINEK I PROTI NEUSTÁLÉMU KAŠLI, TAKŽE JE DOBRÝ I PRO RPUŤ SE ZÁNĚTEM PRŮDUŠEK, ABY SE TROCHU TAKY VYSPALA. JESTLI MÁ NĚKDO NANI SPOJENÍ, PŘEDEJTE JÍ MOU  RADU ZPĚTNĚ. JÁ NA TO DŘÍVE ZAPOMNĚLA. TAKY NEMÁM V HLAVĚ  KOMP. LUCKO. TOBĚ TOHLE POISÍLÁM NA TVŮJ MAIL. VYDRŽ, JEN TO PŘEPÍŠU A POIŠLU. SNAD MI TO MUŽ DOVOLÍ. MOC SE ZASE ZLOBÍ, ŽE JSEM  ZNOVU U BEDNY.

Rákšasí 30.8.2006 20:36

Re: LUCKO, PROMIŇ ZPOŽDĚNÍ. NĚCO SE TALO A NEŠLA MI SÍŤ. OPRAVENO TEPRVE NYNÍ

LENKO, JEN TO ZKOPÍRUJ DO MEJLU.

LENKA S. 30.8.2006 21:02

Re: Re: LUCKO, PROMIŇ ZPOŽDĚNÍ. NĚCO SE TALO A NEŠLA MI SÍŤ. OPRAVENO TEPRVE NYNÍ

Ivko, díky. Já jí to poslal před chvílí. JEJÍ MAIL MÁM. PÍSNEME SI OBČAS, ALE MNE ZRADIL NET NA NEBYL A  DOST DLOUHO JSEM NA SÍTI. SNAD TO POMŮŽE. A NEJEN LUCCE, ALE I OSTATNÍ ZVÍŘETNÍKŮM. RPUTI JSEM RADILA UŽ  NĚKDY BRZY ODPOLEDNE, ALE  NEVÍM, JESTLI TO JEŠTĚ ČETLA. BYLA TO RADA NA TEN JEJÍ ŠTĚKAVÝ KAŠEL. JÁ NA TO ZAPOMNĚLA. NEMÁM TAKY V HLAVĚ KOMP.

LENKA S. 30.8.2006 21:11

Re: Re: Re: LUCKO, PROMIŇ ZPOŽDĚNÍ. NĚCO SE TALO A NEŠLA MI SÍŤ. OPRAVENO TEPRVE NYNÍ

IVKO, JÁ TO POSLALA LUCCE. RPUTIN MAIL NEMÁM A ZE ZVÍŘETNÍKU DO MAILU NIC ZKOPÍROVAT NJEUMÍM. JE TO PRO MNE- ZAČÁTEČNÍKA- ŠPANĚLSKÁ VESNICE.

gabinas 30.8.2006 18:01

hmmm, sny...

Sny se mi zdávají už od útlého mládí, kromě jednoho ošklivého, že se mi zabil brácha hlavně ty lítací  - člověk si poletuje (jak lítáte ve snech? já plachtím - natažený tělo, roztažený ruce - určitě to něco znamená, ale kdo ví...), pak přistane a začíná ta horší část snu - vycítím hrozbu, nebezpečí, uvidím stahující se výrostky, dav, mordýře - rozbíhám se, ale pořád ne a ne ta správná kombinace rychlosti a místa odrazu... ještě nikdy mě nechytli, ale bývá to o fous ;-)  ale poslední dobou už ve snech moc nelítám, spíš se mi zdávají (a to téměř denně) realistické sny. Prostě toho mám přes den málo, tak si žiju ještě v noci jeden život. Často si prožívám velké věci, které mě čekají (maturita i svatební den dokonce dvakrát, pokaždé to byla katastrofa - naštěstí narozdíl od reality :-P ) a to je fakt nic moc, zvlášť když člověk neví, co ho tam vlastně může potkat ve skutečnosti. Akorát je fakt blbý, že bývám docela zmatená, co se mi zdálo a co jsem žila - ty sny opravdu probíhají v kulisách mého života, jen na mě zkouší, co by bylo kdyby... je pak docela zábava si ty sny vykládat... Přeji sladkou noc všem!

Lucka 30.8.2006 15:37

DOTAZ NA LENKU S. A DALŠÍ "BABKY BYLINKÁŘKY"

MÁM PROBLÉM. V TOMHLE POČASÍ + STRES PŘED ZKOUŠKOU + SMUTEK ZE ZTRÁTY BLÍZKÉHO ČLOVĚKA MÁM ZÁCHVATY MIGRÉNY ČASTĚJI NEŽ JE OBVYKLÉ. MÁM NA TO SICE PRÁŠKY, ALE ZABÍRAJÍ VŽDY AŽ PO 1 - 2 HODINÁCH A TAKY NECHCI VŠE ŘEŠIT JEN CHEMIÍ. NEZNÁTE NĚJAKÉ BYLINKY, ZE KTERÝCH BY SE DAL DĚLAT ČAJÍK NA PREVENTIVNÍ UŽÍVÁNÍ PROTI TĚMTO OBTÍŽÍM? MIGRÉNA MI PŘICHÁZÍ NEČEKANĚ (BEZ AURY), TAKŽE SI NEMŮŽU DÁT PRÁŠEK PŘEDEM.. A TAKY 3 ZÁCHVATY BĚHEM 2 DNŮ JSOU NA MĚ OPRAVDU HODNĚ..

DÍKY PŘEDEM, ZADEM I ZE VŠECH OSTATNÍCH STRAN;-)

Hanča 30.8.2006 16:05

Re: DOTAZ NA LENKU S. A DALŠÍ "BABKY BYLINKÁŘKY"

Lucko, neporadím bylinky ani prevenci, ale mám výborné zkušenosti s tzv. čínskou mastí, když už se mi migréna rozjede. Stačí si silně potřít čelo, spánky, za ušima ev. krční páteř podle toho, odkud ti bolest vychází. Mast má sice velmi intenzivní aroma, ale je to pořád lepší než polykat prášky.

Vave 30.8.2006 16:09

Re: DOTAZ NA LENKU S. A DALŠÍ "BABKY BYLINKÁŘKY"

Tak tu radu bych taky ráda znala. Migrénami jsem trpěla v mládí, pak to dalo dost pokoj, ale poslední rok se v tom zase občas plácám.

Pokud můžeš, zkus teď v této vypjyté době pít víc Magnézii a dej si víc vápníku v tabletách nebo přírodního. Mohlo by se to zlepšit, ale je to bez záruky.

jenny 30.8.2006 16:11

lucko, jestli to pomůže budu ráda

Rostlinka :Leuzea Saflorová -  čaj Maralan, mám na sobě odzkoušeno, zejména při supersplínu. Léčivé účinky.:  snižuje únavu a zvyšují fyzickou i psychickou odolnost organismu. Působí velmi dobře při astenii, depresích, bolestech hlavy, podporují trávení a mírně zvyšují krevní tlak..

jenny 30.8.2006 16:12

Re: lucko, jestli to pomůže budu ráda

Pardon, Lucko ! promiň keks.

Lucka 30.8.2006 16:19

Jenny, díky!

Určitě to zkusím.. Když mi to zvedne krevní tlak, bude to jen dobře.. A za překlep se neomlouvej - to se stane (po pravdě jsem začala hledat, aco se omlouváš - předtím jsem si toho nevšimla;-D)

Jinak si dopřávám hořčík v tabletách nebo v kombinaci s vápníkem (Dologran)

Rákšasí 30.8.2006 16:38

Re: Jenny, díky!

Lucko na hadopasech mám mejla, pošli mi něco od tebe, zkusím naskenovat akupresurní body.

A Dologran nic moc i když lepší než drátem do oka:-/, osvědčila se mi jedna firma, ale nebudu tu dělat reklamu a jsou dost drazí. Pokud bys chtěla mám je od kamurádky za nákupku, tak ti je můžu poslat

evam 30.8.2006 20:01

Re: DOTAZ NA LENKU S. A DALŠÍ "BABKY BYLINKÁŘKY"

 Vím jen to Lucinko, že opravdu pomáhá akupunktura. Jak to začíná, má se hodně pít. Také se doporučují léky proti migréně spolu s lékem uvolňující svalové napétí.  Uvolní trapézový sval a krční svaly. Nejlepší je asi  ta akupunktura. Ta by se vyplatila. A co rozšířit diagnostiku ! Např. magnetická rezonance. Ať se to lepší!!!VV

LENKA S. 30.8.2006 14:58

WWW, JÁ SE BUDU MOC SNAŽIT, ABYCH TAM BYLA ŽIVÁ A ZDRAVÁ.

WWW 30.8.2006 15:16

Re: WWW, JÁ SE BUDU MOC SNAŽIT, ABYCH TAM BYLA ŽIVÁ A ZDRAVÁ.

Tuk, tuk !!!

Éfule 30.8.2006 14:05

Zdravíííííííííím!!!

Zase po strašně dlouhý době... :-/

Ale teď mám zrovna chvilku (čekám na bratra, až mě zas vytáhne pracovat (vytyčovat hřiště) do tý zimy...)

Jó - sny mám taky velice zajímavý... Nikdy jsem se nezajímala o to, co sny znamenají, ale poslední rok by mě to celkem zajímalo (jen jako známá lenoška se k tomu nemůžu dokopat). Poslední rok mám totiž vždycky jednou za čas takový 14 denní období, kdy se mi zdají přímo noční můry. Například mě někdo honil na našem psím výběhu, pak mi podal meč a měla jsem ho zapíchnout, a když jsem to udělala, vstal, nastoupil do auta a odjel. V dalším snu jsme s tátou běželi na veterinu s nějakou kočkou, kterou jsme našli sraženou na silnici - a když jsem tátu dobíhala, viděla jsem, jak s ní praštil o zem - že by to prý stejně nepřežila - detaily tohohle snu už raději popisovat nebudu - jsou dost nechutný a dost dlouho jsem se ze snu nemohla probrat. Vetšinou se z těchhle snů probouzím tak, že mi tečou slzy po tvářích a ještě dalších 5 minut, kdy se snažím zavřít oči, se vracím zpátky do snu. Už jsem přemejšlela i o psychologovi - ale co by mi asi tak řekl? Že jsem padlá na hlavu (a ještě by měl pravdu...) ;-D

Jinak -u nás celkem nic novýho, pajdaví Quidoš s Barbuchou moc pozdravujou!!!

WWW 30.8.2006 13:33

o cem ze WWW sni

O snech bych mohl napsat spoustu veci. Mam je zive, pamatuji si vse a to i malickosti. Odrene pismeno "M" na klavesnici psaciho stroje, kdyz jsem byl na na stanici VB vyslychan za vykladani vtipu o Husakovi.

Pak je tady radka snu, vlastni snad vsem emigrantum a to kratce po emigraci.  Jsem najednou zpatky v CSSR !! Potkavam na ulici lidi, vsichni mne poznavaji, ja si uvedomuji, ze musim zpatky do Francie, ale proboha jak ??!!

Ale o tom jsem nechtel psat. Chtel jsem vam napsat o cem jsem snil, vlastne jeste snim , aniz bych musel spat. Pomalicku se blizi duchod.  S Hamletem si cely zivot rikam ( tedy od jiste doby, abych neprehanel )  "byt pripraven, tot vse ".

Rozhodli jsme se s Magdou, ze duchod budme travit v Cechach. Mame tam sice uz byt, ale Magda, ze do bytu nechce, ze si zvykla na baracek. Pozemek jsme zakoupili uz tesne po revoluci a tak rozhodnuto!  Nastalo dohadovani, jak velkej ze to bude baracek, nakonec z toho ( po zasahu meho syna, ktery se postavil na mou stranu ) byl kompromis. Uz se to roz:jelo.  Kdyz uz barak, tak tam musi byt preci misto pro navstevy !

A snil jsem o tom, ze tam jednou pozvu lidi ze Zviretniku, kteri o to budou stat, udelam nekolik pekacu plnenejch cuketek, Tojefuk se bude vzpouzet, ale nakonec, ze je ochutna a my se okolo budem rehnit. Pak posedime, my chlapi zustaneme u ohne do rana, Magada vas pak vsechny nejak ulozi. - Tojefuk uz tu neni, ale ten sen trva dal, treba setkani na pamatku Tojefuka, beze smutku, vesele !!!!