2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

BTW: Síla myšlenky

První týden v červenci je Čechům velmi milý čas – sotva začaly dětem prázdniny, přichází dvojice svátků, která vydatně prodlužuje volné dny. A pokud to vyjde jako letos, je vzpomínka na pány Konstantina, Metoděje a mistra Jana obzvlášť radostná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
LENKA S 5.7.2007 20:36

LIDIČKY, JEDNO OT HLÁSÁNÍ

PO VYDATNÝCH  DEŠTÍCH, KTERÉ  BĚLOU  A  OKOLÍ  ZASÁHLY V  POSLEDNÍ M  TÝDNU  HODNĚ, DNEŠKEM  PRO  NÁS  ZAČALO  HŘIBOHOUBOVÉ  ŠÍLENSTVÍ. UŽ  ZASE  ROSTOU JAK  DIVÍ A  ČLOVĚK JEN  ZÍRÁ  NA  TU  NÁDHERU   A   OPĚT  HO  POSEDÁ  TOUHA  PO  ALEZENÍ  DALŠÍCH A  DALŠÍCH.  KRÁSNÉ  HOUBOVÉ  PŘEKVAPENÍ  MNE  TU  ČEKALO  NA  PRAHU  BYTU, KDYŽ  JSEM  PŘIŠLA  ZE  ZAHRÁDKY. TAKOVÉ  KRÁSNÉ  A  ZCELA  ČERSTVĚ  NAROSTLÉ  OHROMNÉ PRAVÁKY   JSEM  JIŽ  DLOUHO  NEVIDĚLA.  MŮJ  MUŽSKÝ  UŽ  SEDLÁ  SVŮJ  BICYKL A  ZÍTRA VYRÁŽÍ.  OD  VĚRKY  BYLY  HOUBY   NÁDHERNĚ  A  PEČLIVĚ  OČIŠTĚNÉ, ALE  MÁM  ZAS  HRŮZU PŘI PŘEDSTAVĚ, ŽE  OPĚT  BUDU  PLCHOVAT  , ČISTIT  VŠE  OD  LESNÍHO  OBALU A  ZÁBALU  Z  MECHU  A JEHLIČÍ  A,  KRÁJET, SUŠIT, DĚLAT  ŘÍZKY  A  ŽAVAŘOVAT. VÁŽNĚ  UŽ  U  NÁS  ROSTOU  . JAK  HOUBY  OPO DEŠTI!!!

Hana Williamson 5.7.2007 22:56

Re: LIDIČKY, JEDNO OT HLÁSÁNÍ

TO TI NAHODOU, LENKO ZAVIDIM. JA BYCH CISTILA HOUBICKY AZ DO RANA, KDYBYCH MOHLA. VCERA JSEM OTEVRELA POSLEDNI NALOZENOU SKLENICKU Z CESKA.

MYSLIM, ZE ZACNU POSILAT ZPRAVY, AT MI TY NOVE HOUBICKY ZASE SCHRANUJI. BUDU TAM NA VANOCE.

FALLOWA 5.7.2007 22:57

Re: LIDIČKY, JEDNO OT HLÁSÁNÍ

JEŽKOVY VOČI,TOHLETO MI LENKO NEDĚLEJ - JÁ MŮŽU HOUBY NA VŠECHNY ZPŮSOBY;SMAŽENÉ,DUŠENÉ,PEČENÉ,V OMÁČCE A BRAMBORAČKU S HOUBAMI JSEM UŽ ROK NEMĚLA!SLINTÁM TU JAK PAVLOVŮV PES,ALE PŘÁVIDÍM TI TO:-).

LENKA S 6.7.2007 1:20

Re: Re: LIDIČKY, JEDNO OT HLÁSÁNÍ

FALLOVA, NEMÁŠ  CO  ZÁVIDĚT. ZA  CHVÍLI  MI  TY  HOUBY  POLEZOU UŽ I  Z UŠÍ. TO ZNÁM Z  MINULÝCH LET. PAK   ČLOVĚK   ROZZUŘENĚ  ŘVE JEN KDYŽ  VIDÍ  ZAS  TU  PLNOU  TAŠKU, CO  CHLAP   DOMŮ TÁHNE. ON NIC  NEČISTÍ A NOSÍ  VŠE  OBALENÉ A  ZABALENÉ V JEHLIČÍ.  NENÍ NAD  TO, KDYŽ  SI JE  ČLOVĚK NASBÍRÁ  SÁM.  UŽ  SE  SIC  DO LESA  ZÍTRA  TĚŠÍM TAKY, ALE  JEN, POKUD  BUDE I NĚJAKÝ TEN RYZEC.  A MŮŽEŠ  SI  SEDNOUT  DO VLAKU  A  DOJET. MYSLÍM, ŽE   BYS  NĚCO  NAŠLA  I  TY, I KDYŽ  TO  BY  ASI  NA  TVOJE  BOLAVÉ  NOHY  BYLO MOC  DALEKO. ODVOZ  MOHU NABÍDNOUT JEN  TEN NA  VLASTNÍ POHON, TEDY  KOLMO, JELIKOŽ NÁŠ  VETERÁN  SLOUŽÍ   ASI 10 KM OD  NÁS  A  PŘED  BARÁKEM  BÝT  NEMŮŽE. ONO  SE   CCEŘINĚ  KAMARÁDCE   NA  TÁBOŘE  NA  HORNÍM TOKU RADBUZY    TO SPRÁVNÉ A  VELMI MODERNÍ  A  CHYTRÉ  AUTÍČKO  POROUCHALO. TAKŽE  MUSEL DO  SLUŽBY  TEN NÁŠ  STAŘEČEK.

Xerxová 5.7.2007 18:22

není to k tématu, ale přece...

...je sváteční den. A delší víkend před námi. Dopoledne jsme tedy vyrazili za švagrovou a spol. Cíl je kousek od Berouna. A odpoledne jsme vyjeli zpátky - ne po dálnici do Prahy a Liberce, ale výletově. Berounka u Nižboru, křivoklátské lesy, Lány, Slaný, pohled věnovat Řípu, zamávat Labi i mělnickému zámku ... pokračovat přes Kokořínsko do Doks a pak radioktivním krajem kolem Hamru na Jezeře na Výpřež u Ještědu a domů.

Lidi tam všude je tak hezky - a my teď jak šílenci doma budem hledat - čí byl ten hrad, co jsme o něm nikdy neslyšeli, jestli ten krásný obnovovaný objekt u cesty byl klášter či jen velký statek... A že u tohoto kostelíka jsme nikdy nezastavili, a že tam se budeme chtít zastavit příště a tady by se vyplatilo pobýt alespoň týden...

Počasí bylo různé - od sluníčka po přívalové deště, ale už dlouho jsme se tak krásně nepokochali a vlastně si i dlouho tak hezky nepoklábosili.

Ten den byl prostě vydařený. A Betka? ta se kochala celou cestu - protože v autě odmítá spát. Byl to pro ni předdovolenkový trénik.

Jakub S. 5.7.2007 19:00

Ahoj.

No další takoví, co pochopili, kolik je toho ještě v Zápraží co objevovat. Co má člověk u huby, že - Prima.

A budou třeba nějaký fotky holky ve vývinu, jak se kochá?

MaRi 5.7.2007 19:05

Re: Ahoj.

nebo třeba "já (tedy Betka) a Říp", "já a Kokořín" a pod. ?

Xerxová 5.7.2007 19:16

Re: Re: Ahoj.

Máme někde Aronku na Řípu - mlaďaska,tehdy školou povinná se povinně s námi vzdělávala v rotundě a Arona zabrala lavičku, na kterou usedla jako dáma (tj. pozadí na lavičce, přední tlapky na zemi a zadní ve vzduchu)... Byla bohužel uvázaná moc blízko a na lavičku dosáhla. A na Kokoříně máme zase nafoceného Xerdu..

Jinak dneska jsme moc nefotili - ona by ta krása mraků a polí a lesů a kostelíků stejně tak nevyšla, jak krásná byla "naživo"

Xerxová 5.7.2007 19:20

Re: Ahoj.

Což o to - my se snažíme objevovat Čechy i tu vaši Moravu :o)

Dokonce jsme pravidelně střídali poznávačky prázdninové tuzemské s těmi poznávačkami zahraničními. Ale stejně tady každá malá vesnička má co ukázat a tak se objevovat nepoznané dá stále.... a moc...a ledaskde...

Ale kdo má v tom Sedláčkovi pořád hledat. Je to velké a neskladné a těžké - do vany se to nedá vzít :o)

Jakub S. 5.7.2007 19:57

Že? Ono je to trochu furiantské,

po každém koupání vyhazovat další krásnou nasáklou velkou kníhu, že? Taky sem to dávno zjistil. Teď už pouze noviny. To se koupu, probudím se, čtu, probudím se, vypustím vodu, odnesu noviny na balkon na sušák, připnu kramlíkem, du něco dělat, probudím se a du spat. A tak nám plyne čas... (to byl závěr jednoho klasického kresleného fóru ze 70. let - Honza Vyčítal?)

Pitrýsek 6.7.2007 2:27

Re: Že? Ono je to trochu furiantské,

No, je toto možné? Já se jen tak vsunu mezi lidi, kteří si povídají třeba o stěhování a omydlících a za chvíli zjistím, že je to moje krevní skupina. Mé záliba nejzálibovatější, dálkoplazit se svými holkami. Holky=tři malé knírajdy P+S. Letos nemohu nechat propuknout svou zálibu naplno, protože mám pětiměsíční štěničku a ta ještě tolik nevydrží.  Je to malé čertisko a sotva ujdem 5-6km začne fňukat, že bolíííííííí. Ujdu-li já 5-6, kolik ujde štěnička?????????Až se to naučím, pošlu foto (jejich ne moje). dobrou......

Fallowa 5.7.2007 17:34

Pro mně

mají kolektivní oslavy stále ještě příchuť povinného jásání,tudíž se k tomu stavím dost laxně.Dede to napsala hezky,ale je to pro mně téma,nad nímž musím více přemýšlet.Velkých postav,které se zasloužily o národ a riskovaly život, bylo v naší historii dost - je těžké vybrat jen některé.A z dávnověku,nebo z novodobé historie?

Jakub S. 5.7.2007 10:28

Děkuju, sawwwoyane i Rputi.

Ale přirozeně ste mě oba udělali radost, máte docela pravdu a beru to jako radost. (A příklad Dubčeka - absolutní souhlas a totéž znechucení, marnost nad marnost, že...) A k slavení - ale dyť teď už konečně sou Bratří a Mistr Jan na stejné úrovni jako 28. říjen a záleží jenom na každém, jestli/jak co prožívá. Síla obou (tedy: všech tří!) je stálá, nevykořenitelná, u Bratří (aspoň tady) zcela jasná a viditelná každému a kostnické plameny (a je mi jedno, že to zparchantělo na frázi, u mě přece ne, natolik mě znáte) mě ozařují pořád natolik, že to úplně přirozeně přešlo aji na mého právníka, celoživotního skauta a pronásledovatele všech gaunerů. V patnácti přišel a soustředěně tiše pravil: Tati - znáš dopisy Jana Husa?! To je síla! No myslel sem, že tě potěším, su po tobě, no... - A teď, jak sem z balkonu přes kvítka hleděl na tu letní sytě zelenou podmračnou krásu od buchlovských kopců až skoro po Uhry, najednou musím jít za svou ženou a svou potomní přítelkyní, tam, kde sou teď. Vprostřed lesa, na vrcholu kopce na jih od města. Já tomu říkám, že du za holkama, no. Tak to někdy najednou přijde, víte. Ahoj zatím, všici.

Kadlus 5.7.2007 10:26

Do třetice

po přečtení www i pana Růžičky do třetice.Vybírat jiné sváteční dny by asi dopadlo v našem slavném zákonodárcovském sboru jako téměř vše ostatní-na dvě věci,i když by z jiných úhlů pohledu bylo by témat "neúrekom". Mně se vybavil moment v Brixenu.Nedělní odpoledne,celebrovaná mše, propojená s varhaním koncertem.Na programu díla známých autorů, která jsem neslyšel.Nejsem ateista,věřící jedinci mi nevadí(pokud mi svojí,tu jedinou, pravou víru nestydatě nevnucují).Mše začala se vší pompézností a já si najednou uvědomil, jak jsou si ideologická divadla podobná,zaměřená na ohromení,na vytváření dojmu spoluúčasti jednotlivce.Zajímavým poznatkem byla skutečnost,že v silně katolické zemi, v narvaném kostele, bylo jen minimum návštěvníků mladšího věku.S těmi se člověk spíše setkal v malých kapličkách,tiše rozjímající.Musím se spoustou poznatků prokousat,snad něco i napíšu sem,zejména proto,že jsem se ke krásné dovolené dostal vlastně kvůli Rocovi- ne tomu mafiánovi,ale důstojnému labradorovi sestřenky MLP.Krásné prožití volných dní-Fšem!

Jiří Růžička 5.7.2007 10:04

Hezký sváteční den

Je moc dobře, že naše Dede píše poznámky k významným dnům. Rád si přečtu reakce k tématu. No nakonec, jak bychom se více poznali...Díky.

Když ona moje máma byla, WWW, Rity Krieglové kamarádka a ač jsem byl mrně, sem tam vyprávěla...Musel to být opravdu statečný člověk!

Jen malou poznámku k svátkům: Neodpustím si při této příležitosti projevit svůj obdiv nad statečností všech těchto lidí. Ještě bych snad přpomněl Jana Wiklefa, který měl na Mistra Jana vliv, a z jehož učení Hus vycházel. Všichni tito stateční a velmi vzdělaní lidé poukazovali na skromnost. Dnes ale víme, že dějiny a současnost se béřou cestou zcela odlišnou. Dovolte, abych přispěl malou příhodou, která je ve mně jako v koze! Asi tak v roce 1995 jsem požádal jednoho duchovního, zda by se někdy se mnou nesetkal a nepopovídal na téma víra a kázání v kostele. Navštívil jsem totiž pouze několik mší a zděsil se, jak by toho chudáka Jezuse všichni štvali. Zkrátka, všici ho prosili o něco. Přitom již právě Mistr Jan učil, že pokud se člověk sám přičiní, bude mu pomoženo...No nic, zkrátím to. Onen duchovní s nechutí odpověděl, že na takové věci nemá čas, že se musí starat o majetek církve. A ještě dodal, co on že má práce. A tak si myslím, že ač je naše země uváděna mezi nejméně věřící, že je nakonec daleko na větší duchovní úrovni než země jiné, ale zkrátka nemáme tu potřebu se s naší vírou zviditelňovat a kupčit s ní jako s pouťovou atrakcí. Vždyť, víra je to nejcennější, co v sobě máme. Možná právě proto nenaplňijeme tabulky a statistiky.

Tak se na mne nezlobte, že jsem se vydal v takový den cestou jemně kritickou, ale myslím, že si to odkaz těchto statečných lidí i tak trošku zaslouží. Hezký den přeje Jiří Růžička.

Jakub S. 5.7.2007 10:38

Ještě sem honem přečtl toto, než pojedu za holkama. Děkuju,

děkuju Vám, Jiří. Ste můj člověk. Bože, vy ste poznal Ritu K. - no teda! A ad Kriegel: no dyť byl  š p a n ě l á k . Tím je řečeno vše. Ti chlapi pak už, pokud je fašisti tím svým zvířecím způsobem nepopravili (jako i jednoho Zlíňáka a jednoho Rohatčana) a přežili i zbytek těch radostných let, se nemohli dát zlomit nijak a nikým. Španěláci - ach. Orwell: Hold Katalánsku - dýka do zad z Moskvy spolubojovníkům pod černým praporem a i rudým...

LENKA S 5.7.2007 11:00

Re: Hezký sváteční den

ACH, PANE  RŮŽIČKO, VAŠE  SLOVA  MI   PROMLUVILA  ROVNOU Z  DUŠE.  JSEM ZAPŘISÁHLE  NEVĚŘÍCÍ  ČLOVĚK A  TO  NEUSTÁLÉ  DOPROŠOVÁNÍ  SE  A  NUCENÍ K  PRŘIZNÁVÁNÍ JAKÉSI  VINY  A HŘÍCHŮ PROTI  VŠEMU ,  HŘÍMÁNÍ KNĚZE  Z KAZATELNY  NEB OD  OLTÁŘE A  JEHO  NABÁDÁNÍ K  NEUSTÁLÉMU  PROŠENÍ A  MODLENÍ  SE ZA  NĚCO SE  MI TAK V KRKU  A  ŽALUDKU VZPŘÍČILO, ŽE  JSEM  IHNED  A JEN  PO  JEDINÉ  NÁVŠTĚVĚ  KATOLICKÉ  VÁNOČNÍ  MŠE ODMÍTLA   NA  NI  KDYKOLI  PŘÍŠTĚ  JÍT, I KDYŽ  KOLEDY   MILUJU A  VELICE  RÁDA  SI  JE   POZPĚVUJU BĚHEM  CELÝCH  SVÁTKŮ. VÍM, ŽE  V JINÉ NEŽ  KATOLICKÉ  CÍRKVI  MOHO  BÝT   MŠE   DOCELA  JINÉ, PROSTŠÍ A  TAKY  CIVILNĚJŠÍ.  TAHLE MÁ   JEDINÁ  ZKUŠENOST  MNE  OD  JEJICH  NÁVŠTĚV   NADOSMRTI  ODRADILA. OBČAS  SI SICE  POSLECHNU   NĚJAKOU  MŠI  V  ROZHLASE  , TAKŽE  SROVNÁNÍ  MÁM.  VĚDOMÍ, ŽE   RÁDIO  MÁ  KNOFLÍK NA  VYPNUTÍ   NEBO  PŘELADĚNÍ  STANICE , MI  DOCEL A  K  POHODĚ  STAČÍ.  KÁZÁNÍ   EVANGELICKÁ  A  TAKY  HUSITSKÁ  BÝVAJÍ  ČASTO  DALEKO  MOUDŘEJŠÍ  A  HLAVNĚ   SRORUMITELNĚJŠÍ, NEŽ  TO  KATOLICKÉ  BITÍ  SE  V  PRSA . NÁS  DOMA  K  VÍŘE  NIKDO  SICE  NEVEDL, ALE   MLUVILO SE  OTEVŘENĚ  DOCELA O  VŠEM A  TO   S  NÁMI , ALE   I  PŘED  NÁMI-DĚTMI. HRDINSTVÍ, VZDĚLANOST A  TAKY  NESKUTEČNÁ  ODVAHA  VŠECH  TŘÍ  POSTAV  NAŠICH  DĚJIN BYLY  NA  TEHDEJŠÍ  POMĚRY  FAKTICKY   VELIKÉ. MĚLO  BY  SE  VŠAK  OSLAVOVAT TROŠKU  CIVILNĚJI,  PŘIROZENĚ. VŽDY´T   TŘEBA  PRÁVĚ  TO  HUSITSVÍ   SE  V  TEHDEJŠÍ DOBĚ  ZVRTLO  TAK    NESPRÁVNÝM  SMĚREM, ŽE  SE  Z HUSITŮ  STALI   ZLODĚJI   A  LAPKOVÉ , KTEŘÍ    BYLI POSTRACHEM I   NORMÁLNĚ  ŽIJÍCÍCH  OBYVATEL. A  TO  SE  NEPŘIZNÁVÁ DNEŠNÍM  HISTORIKŮM ,  POLITIKŮM  A  VŠELIJAKÝM  POTENTÁTŮM ZROVNA  SNADNO.   JINAK  PŘEJU  VŠEM, KDO  SI  MOHOU  UŽÍVAT   VOLNÝCH  DNÍ V KLIDU, ABY  MĚLI  ROZHODNĚ  LEPŠÍ  POČASÍ , NEŽ  JAKÉ  DOSUD  VLÁDNE. HEZKÝ  ZBYTEK  SVÁTKŮ  FŠEM!!

WWW 5.7.2007 7:58

velmi

Pekne napsane mila DeDe. Souhlasim, napsala to uz prede mnou Rput. Slavili jsme v minulosti pseudosvatky, skutecne vyznamne udalosti v nasich dejinach byly odbyte poznamkou  (nekdy, za totality ani ne ) v ucebnicich dejepisu.

Zkresleny pohled na dejiny bohuzel stale pretrvava.Je pak prevzat i v zahranici. Vzdy se celej oklepu, kdyz ve franc. televizi cas od casu ukazuji Dubceka, jako vyznamneho statnika a bojovnika za svobodu. Cloveka, ktery se dostal do cela statu jen proto, ze rozhadane frakce v UV KSC ho zvolily, protoze to byla "sediva mys" a nikdo proti nemu nic nemel.S placem podepsal pak vsechno! Pan doktor Kriegl, ktery snad jediny ve fed. shromazdeni vstal a rekl, ze smlouva o pobytu sovetskych vojsk je diktat a ze pro ni ruku nezvedne, zmizel nenavratne v propadlisti zapomenuti.

Ano, tenhle svatek by se mel slavit vice ( Jakub asi nebude souhlasit ) nez ten 18 -cty rok. Kdy po staleti "oupeni" pod Rakoskem jsme volali po ceskem krali ( spravedlivem, Jecminku takovem )a najednou tu byla republika, ac nikdo ani nevedel, ze republika je vlastne "vec verejna".

A tak jsme do ustavy napsali "My narod ceskoslovensky" ( neexistujici ) misto, my obcane republiky.... 

Hana Williamson 6.7.2007 2:07

Re: velmi

Mily WWW: muj podivuhodny stryc, zvany v rodine jako Jean, byl jeden z tech, co se aktivne zasazovali o toho krale ceskeho, spravedliveho, slovanskeho. Za tim ucelem travil jistou dobu v Petrohrade, kde se snazili pusobit na posledniho batusku cara, aby to kralovstvi nejak sponzoroval. Tak jsem se zamyslela nad tim, co by mohlo  byt, kdyby se to stalo - a at si to v makovicce prevaluju jak  muzu, kazdy scenar, s ktery prijdu, ma ponekud katastroficky strih. Jeste, ze to tomu strejdovi nevyslo - bolsevik to prekazil.

Jakub S. 6.7.2007 11:27

Ne, to by nemohlo mít dobrý konec. Stali bysme se satelitním ultrakonzervativním podřízeným státečkem s nějakým Romanovcem v čele

a s (jinak ovšem superzasloužilým) dr. Kramářem jako premiérem. Už Havlíček (jedm z mých svatých) přesně poznal, že ostatní Slované (a poddaní Rusové jakbysmet) jsou JIM dobří jenom k tomu, k čemu sme pak zcela stejně byli dobří Moskvě bolševické. Brzičko by se nám stýskalo po úpění pod Habsburkama... zvláště stal-li by císařem ten tlustej, pobožnej z Konopiště, co ho viděl a s jehož paní mluvil můj tchán (kdysi sem tady o tom psal). Ovšem, co by kdyby - to sou opravdu jenom hrátky. Ále jendže - někdy velice limitně pravděpodobné, za určitých výchozích okolností. Satis. Hajhou!

Xerxová 5.7.2007 7:07

hezký sváteční den

hezký sváteční den přejeme všem Zvířetníkům i zvířátkům. Dík za zamyšlení. Tajně jsem doufala, že Dede něco napíše :o)

Ale i sváteční den musí začít dlouhou procházkou...

Rpuť 5.7.2007 6:29

Tak máme dnes Cyrila a Metoděje!

A nebýt toho, že si je tak přivlastnila církev, slavili bychom je asi mnohem víc. A právem, neb jejich historický příchod byla událost na výsost politická a zajistila posléze kmenu Čechů další existenci. Vůbec to byl od Rostislava dobrý nápad, byť zcela pragmatický, neb to byl takový vzájemně podpůrný spolek - feudálové a církev. Ovšem to byla církev ještě progresivní silou. Jeden Bůh, jedna církev, jeden král. Znamenalo to sjednocení, bez kterého nebylo možné přežít

Bořivoj byl sice až patnáctý (už v r. 845 bylo v Řezně pokřtěno 14 českých knížat), ale jako suverénní panovník byl pokřtěn první a jeho zásluha je nezpochybnitelná. Kdyby bylo na mně, slavil by se den české státnosti právě dnes.

Dobré ráno!

Jakub S. 5.7.2007 0:26

Sakra a já sem zrovna dostal chuť takovou drobnou poznámečku k těmhle úžasným chlapům napsat...

No nic. jindyvá holt. Nebo -  ale já tedy oba dny prožívám celý život pokud možno svátečně a s vědomím, proč tu sou. Zcela přirozeně  a nenásilně. A osmadvacátý říjen taky, o osmnáctém roce toho vím od rodiny dost a dost. A jako historika se mě velice dotklo, že to Slováci bez prostestů zrušili. Leč to je jiná pohádka. Brou, velmi brou. A dnes sem přirozeně aspoň na dálku byl s TV večer na Velehradě. Ovšem o Bratřích tam nebylo ale lautr nic...