2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

BTW: Síla myšlenky

První týden v červenci je Čechům velmi milý čas – sotva začaly dětem prázdniny, přichází dvojice svátků, která vydatně prodlužuje volné dny. A pokud to vyjde jako letos, je vzpomínka na pány Konstantina, Metoděje a mistra Jana obzvlášť radostná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 8.7.2007 23:29

Jojo...

a ta majitelka/dědička to před dvěma lety chtěla prodat / dát opravit. Nevím, je-li normální a soudná... co s takovýma objektama? Vanitas vanitatis et...

Jakub S. 8.7.2007 23:23

A já sem to od svých čtrnácti znal s bicyklem... nu vót.

Aj tak sa móže!

Dede 8.7.2007 22:58

Re: Re: Re: Re: Re: ach jo

Děkuju milá Dalmatin, Vteď ještě aby se mi navzdory osudu vůbec podařilo odjet... 8-o:-)

dalmatin 8.7.2007 22:06

Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Hmmm, ono asi moje nadání zdědila i céra - ta, co ji znáš.  Taky měla dovolenou. Se omlouvám:-(

dalmatin 8.7.2007 22:03

Re: Re: Re: Re: ach jo

Božíčku, to je neskutečné. Dede, tady je to zařízené - lépe a radostněji ;-). Jen nemohu psát, nejde mi pošta;-O

zana 8.7.2007 21:55

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Nazdárek:-). Já jdu zítra taky, blé:-P.

Si pršela, minulej tejden.... ale stejně to byla príma dovča!!

dalmatin 8.7.2007 21:54

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Áhóóój, vítám z dovolené VVVVVV

dalmatin 8.7.2007 21:48

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Jsem se připojila akorát na Rozverníček. Hned je mi lépe před zítřkem - brrr.

zana 8.7.2007 21:35

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

JoVo, ty jsi taková životní jistota ;-D;-D;-D

JoVo 8.7.2007 21:18

R O Z V E R N Í Č E K.

:-)Jde medvěd lesem a potká opilého zajíce, jak táhne za sebou televizi. Zastaví se a ptá se ho: "Hele, zajíci, odkud máš tu televizi?" Zajíc škytne a začne vyprávět: "Ale, jdu takhle lesem a potkám lišku, dali jsme řeč, šli jsme k ní do nory, trochu pili, no a když byla liška trochu pod párou, tak si lehla a řekla: „ Zajíci, teď si můžeš vzít co chceš.“ „Tak jsem si vzal tu televizi, no.":-)Dobrou noc a hezké sny.R^

zana 8.7.2007 21:13

Re: Re: Re: Re: ach jo

Dede, k tomu není co dodat. Tak snad jen, že je to určitě všecka smůla na dlouho dopředu. Nedej seR^R^R^VVVVVV

Fallowa 8.7.2007 21:11

Re: Americký turistický průvodce - pokračování.

Teda,JoVo,ten turistický průvodce,to je síla;-D;-D;-D!Jestli je to pravda,tak nás potěš pánbůh8-o - to je tedy vizitka!Nicméně díky,skvěle jsem se pobavilaR^.V

Dede 8.7.2007 20:39

Re: Re: Re: ach jo

Milá Zano, jsem doma, tj. v Doubravici. Děkuju moc za milá slov vás všech, ale pomoct mi nemůžete... Jen maličký detail z mé porce smůly: vzhledem k tomu, že taťka musí být kvůli všelijakým vyšetřením v Praze a já jsem nemocná, musel mi poslat nějaké věci po autobuse. Tak sedám do auta, jedu čekat... a autobus nikde. Po 20 minutách přijel jinej a řidič zkoumal, kdo jede na Trutnov, že prý tamten autobus stojí rozbitý v Poděbradech. Udělalo se mi ještě o kousek hůř, než od chřipky a vysvětlila jsem mu, v čem je můj problém. Tady ale zafungovalo přece jen kousek štěstí, dal mi na řidiče mobil a já zjistila, že řidič bydlí ve vedlejší vesnici. Tak si tam zítra pro balíček dojedu. No řekněte - nevyrostl by z toho i ten trpaslík???

Jo a notebook je grogy, protože se něco stalo s napájením. Před rokem jsem kvůli stejnému problému musela po několika neúspěšných opravách pohřbít svoji Toshibu (taky notebook). Takže jdu hledat autorizovaný servis HP a zítra tam musím miláčka mrtvého odvézt, ať je to kdekoliv a bez ohledu na nemoci. Strašně doufám, že je jenom v nepořádku zdroj, ale zároveň trnu, co jiného to může být. Škoda, že tu není Bench... ten by asi věděl. Tak se musíme léčit oba, já i počitadlo.

Jinak díky moc, pomáhá mi už jenom vaše účast...V

Štětinka 8.7.2007 20:34

Re: Re: Re: Re: Mikina

jo, já mám holky naučený na povel: "čůrej", to asi neumíte,viď? Bodlo by to, aby věděla, že to má dovolený

Štětinka 8.7.2007 20:33

Re: Re: Re: Mikina

Kamarádka, kterou jsem za to ale rozhodně neobdivovala, to měla na balkoně pro Chihuahua. Prý aby jí nemusela venčit. Ale ta to měla od mala. Spíš si myslím, že jí to bude nepříjemný na tlapky. I když zíleží, jestli máš granule. Takovej ten písek by mohla akceptovat jako písek venku.Zkusila bych na její loužičku,pokud máš v předsíni lino, roztáhnout noviny a nechat to nasát, ale hned neuklízet. aby věděla, že to nevadí. Po nějaké době by už na to mohla přijít a noviny bych už normálně vyměňovala

Štětinka 8.7.2007 20:27

Re: Re: Americký turistický průvodce - pokračování.

Už mi tohle poslala Lenka S., a taky se mi nechtělo věřit, že je to true

Pouzarka 8.7.2007 20:22

Re: Re: ach jo

Milá Dede, k palcodržení jsem umluvila i jeho výsost Bonifáce II a drahou polovičku. Všechno bude brzy určitě lepší - a pokud mohu pomoci ozvěte se.

Jakub S. 8.7.2007 19:39

Re: Americký turistický průvodce - pokračování.

Nádhera, rozkoš, povzdech nad vystižením mnoha věcí, že - ovšemže to je parodie, ale lze si představit, že by to někdo mohl opravdu obyvateli prérie či apalačských samot opravdu takto prezentovat, řekl bych. Počkáme si na vyjádření Hanky!

julča 8.7.2007 19:36

Re: Re: Mikina

Moc děkuju všem za držení palců, naše Mikina je neuvěřitelný životní rváč a věřím, že tohle taky zvládne. Antibiotika zjevně zabraly, soudím podle toho, jak u sestry na zahradě rovnala štěně Huskyho :-/ a to se prý má šetřit;-)

Kdo jste to zažili jistě to znáte, největší problém je, že potřebuje každých cca 10 minut vyprázdnit močový měchýř a ty "psí voči" když to musí pustit v předsíni, to je mi jí nejvíc líto, jako by se styděla - koupila jsem písek pro kočky, třeba si dá říct a bude chodit na písek, máte někdo prosím zkušenost? funguje to?  

YGA 8.7.2007 19:29

Drazí moji,

vrátila jsem se z dovolené už sice včera, ale k PC jsem se dostala až dnes odpoledně (však to znáte - vybalení, praní, žehlení, vaření, atd. atp.). Nejprve jsem si přečetla krásné příspěvky - moc mě dojal návrat do dětství od Mab. Držím palce Dede i jejímu tatínkovi R^VR^V (díky za krásného majlu).

P.s.: a vítám Pitrýska mezi námi - však ne nadarmo naše psová má přídomek Pitrýsek ;-D - takže jsme  vlastně příbuzné přes naše psové (Garušce posílám podrbání za uchem).

JoVo 8.7.2007 18:59

Americký turistický průvodce - pokračování.

Původ Čechů je nejasný. Někteří se považují za Slovany, jiní za potomky Keltů. Pak tam je skupina lidí, kteří mluví úplně jiným jazykem, ale tvrdí o sobě, že jsou Češi. Země také mnohokrát změnila své státní zřízení a jméno. Dnešní Česko si lidé pletou s Čečnou, ale ta je více na východě. Nejznámějšími Čechy byli internacionál DubCzech, Koudysh (tenis), Hashek (hokej) a Hejvl (prezident).

;-)Přeji hezký zbytek dnešního dne.;-)R^

JoVo 8.7.2007 18:56

Americký turistický průvodce.

 :-/Tohle jsem dostal mejlem. Nevím zda je to opravdu překlad podle skutečného průvodce. Když nic jiného, tak je to úsměvné.:-/

                Česko je nepatrná země, ležící na kontinentu Evropa. Nachází se v prostoru mezi Německem a Ruskem. Kdysi byl tento stát zhruba dvakrát větší, ale v minulém století z něho začaly od východu jednotlivé kusy odpadávat. Je to významný člen světového společenství, i když ne tak významný, jak si myslí. Hraničí s Německem, Rakouskem a pak ještě s jinými státy, které nejsou důležité a kde se špatně nakupuje.

Historie - Česko je velmi stará země s mnoha poklady, jako je Karlův most, Karlovo náměstí, Karlovy Vary a Karlštejn. Na západní civilizaci se podílí pivem a hokejem. I když si o sobě Češi myslí, že jsou moderní národ, téměř nepoužívají klimatizaci a Američan tam těžko narazí na mexickou kuchyni. K neustálému roztrpčení amerických návštěvníků mluví místní obyvatelé česky, i když je tam mnoho lidí, kteří promluví anglicky, jestliže z toho budou něco mít.

Lidé – Česko má jen tolik obyvatel jako 3 obvody New Yorku: City, Harlem a Brooklyn. Přesto je strašně přelidněné, minimálně každých 7 mil tam potkáte vesnici. Z deseti miliónů lidí jich 9,5 miliónu pije nebo kouří. Všichni Češi řídí auta jako šílenci, jsou posedlí sexem a nemají pojetí o disciplině. Většina věřících Čechů jsou křesťané, i když byste to podle jejich chování neřekli. V česku je mnoho komunistů.

Bezpečnost – Všeobecně se Česko považuje za bezpečnou zemi. Návštěvníci si ale musí být vědomi toho, že čas od času Česko někdo přepadne nebo obsadí (Němci nebo Rusové). Češi tradičně kapitulují bez průtahů. Nikdy si tam nesmíte přestat dávat pozor na své peníze. Pokračování.

zana 8.7.2007 18:22

Re: Re: ach jo

Dede, taky mě napadá - jestli jsi v Praze, nepotřebuješ nějak pomoct?

Beda 8.7.2007 18:08

Re: Mikina

moc držím palečky, držte seR^R^R^R^VVVVVV - a přeju dobrého veterináře!!

Olčava 8.7.2007 18:04

Re: Mikina

Julčo, držím palečky MikiněR^, a vy lidičky se držteR^VV

Rpuť 8.7.2007 18:02

Re: Mikina

Taky jsme absolvovali s naší Arinkou. Neboj, to by mělo dopadnout dobře:-)

Olčava 8.7.2007 18:02

Re: ach jo

Jejda Dede, držím palečky tobě, tatínkoviR^R^VV a pak taky úplně nakonec a malinko tvýmu přístroji. Ale hlavně se nám uzdravVV

tapuz 8.7.2007 17:03

Re: ach jo

Bude dobře, bude dobře, věřte tomu a neztrácejte odvahu! Jak na houpačce, zase vyletí nahoru. R^

Hana Williamson 8.7.2007 16:29

Re: ach jo

Dede mila, drzime palecky velmi silne a fakt na tebe moc myslim. Nekdy to na jednoho spadne vsechno naraz a je toho pak moc. Ale treba se to vsechno musi vyradit ("r" s hackem) najednou, aby pak zas byl pokoj, pohoda a slunicko. nejdulezitejsi je postarat se o sebe a o tatinka - vsechno ostatni se zas posklada.

zana 8.7.2007 14:30

Re: (Pokr.)

tenhle, viď? Ono je tam takových věcí k vidění víc...