2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

BTW: Síla myšlenky

První týden v červenci je Čechům velmi milý čas – sotva začaly dětem prázdniny, přichází dvojice svátků, která vydatně prodlužuje volné dny. A pokud to vyjde jako letos, je vzpomínka na pány Konstantina, Metoděje a mistra Jana obzvlášť radostná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 7.7.2007 21:32

ahóóój

Už jsem zase tady, do teď jsem četla8-o8-o - takovejch bezvadnejch článků a komentářů, já to snad raději nebudu vypisovat, protože se mi líbilo úplně všecko a ještě bych na někoho zapomněla a to by bylo fakt nespravedlivý.

Jinak na dovče bylo pěkně, moc krásný kraj (Šluknovsko, Jakube;-)), fotky  jsem dělala .. akorát teda počasí nic moc, chvílema jsem měla pocit, že na mně začínají rašit nějaké zelené věcičky - skoro každý den aspoň chvíli pršelo, někdy skoro furt, ale přitom teplo.

Jo, ještě jeden poznatek ... přece jenom tam ještě místy  přetrvává takovej pocit zmaru.V tý vsi, co jsme byli, byl proti hotelu (ten už byl pěknej) takovej olezlej barák a v něm kříženec herny a bo.delu. Barák měl nahoře věžičku, povídal přednosta, že mu to připadá jak hvězdárna. Když jsme odjížděli, tak na to s někým přišla řeč: před válkou tam bydlel pan lékárník a jeho koníčkem byla astronomie...Rv

Xerxová 7.7.2007 21:54

Re: ahóóój

Ahóóój - kde všude jste šlapali? Tam to taky trošku známe - to není tak daleko od nás :o)

zana 7.7.2007 22:03

Re: Re: ahóóój

Tanečnice a Weiberg (s Ešusovejma, Petra slibovala, že to napíše - uhánět, uhánět, uhánět;-D), Kyjovské údolí vč. okolí, Šluknov, Vlčí hora a Dymník, Lipová a okolí, Jedlová a Tolštejn. Mohlo toho být víc, ale dva dny pršelo hodně, tak jsme vyráželi až po o.

Chtěli jsme ještě na Sohland (rozhlednu) a ledacos ... příště:-). Je tam moc hezky.

Jakub S. 8.7.2007 0:00

Jó, tenhle výběžek sme poprvé navštívili před devíti lety,

takže dojmy byly první, mohutné, zvláštní - pro člověka z  n o r m á l n í  končiny je to prostě  j i n é . Pojezdili sme se svakem (víte už, jo?) všecko tam - Tolštejn, Jedlovou, Tanzberg, Weissberg, Jiřetín - dvě úúžasné přímo divadelní křížové cesty - plete se mi to, ty městečka a zříceniny... cestou do Phy skalní hrádek, kouzelný, nahoře s plošinkou na tom velikém šutru (?) - ale jedno vím: pocit zmaru. Nevratného grandiozního neštěstí, kataklysmatu, čehosi mimo sféru poznatelnosti. Pak sem byl v Lipové na obrovské krásné chalupě rodiny mého zetě (UL) eště dvakrát. Poslyšte, lidi: v tom -dorfu - no, říkejme tomu teda Lipová - je obrovský barokní zámek v posledním stádiu rozpadu. Teda byl v něm už když sem tam byl naposledy 2004. Obvodové zdi do patnácti metrů, pár stropů, klenby do půlky a pak nic, pokračování na zemi deset metrů níž, plesnivina, běl, houby, kusy fasády jenjen sletět (na vás), portály s erbama nahoře se drží zoufalou silou vůle - až dopadnou, tak budou odhaduju na dvacet - třicet kusů... V ne zcela zničeném parku pěkný rybník a pár líbezných antických soch z 18. věku. V 50.letech v něm byla posádka, tatínek mého svaka jim velel (byl v L. už od 1945). Ale pozor: říká, že právě tehdy udělali vše potřebné pro uchování stavby a vše vzorně staticky zabezpečili - zcela mu to věřím, je to naprosto férový, citlivý a přímý člověk (má těžká úhlavní konkurence ohledně prvního místa v lásce počeunických) - pak to opustili (snad v 80. letech už) a začalo to. Takže ono to není tak ánfoch: kde byli vojáci = destrukce. Teď to patří jedné majitelce cukrárny a čajovny a výstavní místnosti pro třeba čajové nádobí na Letné. Nabídl sem jí kontakt, nereagovala.

Jakub S. 8.7.2007 0:02

(Pokr.)

Satis, zatím. Zane, tohle spolu musíme probrat. Jsem i Tvým dlužníkem. - A nakonec: v té chalupě je zničehonic najednou navštívili před 15 lety ti, co z ní jako větší děti odešli. A světe div se - sedli si s těmahle dědečkama počeunických ke stolu, nesmělí a slušní na ultimo, pochválili vzorný stav, i zahrady a všeho, spolu pobrečeli, pojedli, popili, probrali všecko napůl česky - napůl v dost nesrozumitelné "němčině" - a rozešli se s děkováním, slzama a objímáním, jako nejlepší kamarádi... nu vót. Aj to se stává!

zana 8.7.2007 14:30

Re: (Pokr.)

tenhle, viď? Ono je tam takových věcí k vidění víc...

Jakub S. 8.7.2007 23:29

Jojo...

a ta majitelka/dědička to před dvěma lety chtěla prodat / dát opravit. Nevím, je-li normální a soudná... co s takovýma objektama? Vanitas vanitatis et...

JoVo 7.7.2007 21:12

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Patrik zve přítele na silvestrovský večírek a vysvětluje: "Dostaneš se k nám autobusem č.26, vystoupíš na předposlední stanici a já bydlím hned naproti v čísle 28. Zazvoníš loktem u branky a jak se ozve bzučák, strčíš do branky kolenem a už jsi u mě!" - "Propána," žasne Harold, "a proč bych měl zvonit loktem a kolenem kopat do branky?" - "Propána," zhrozí se Patrik, "a to by ses, člověče, nestyděl přijít na silvestrovský večírek s prázdnýma rukama?":-) Dobrou noc a hezkou zítřejší neděli. VVR^

zana 7.7.2007 21:32

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

JoVo ;-D;-D;-D;-D, tohle mi chybělo!

Fallowa 7.7.2007 21:38

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

JoVo,ťukám!U nás se říká,že dobrá návštěva má zvonit čelem:-).

Štětinka 7.7.2007 18:05

cíp tu pes?

nebo sezona nakladaček? 8-o Depak, jak člověk jednou lidi pustí na dovču, tak si tu může trpět polární samohanou a nikdo si toho ani nevšimne...;-(;-D;-D

MaRi 7.7.2007 18:11

Re: cíp tu pes?

to bude povídání o cestách!  A co dělá nožička?

Xerxová 7.7.2007 18:24

Re: cíp tu pes?

Jóóó - čtyři volné dny za sebou, chalupářská a dovolenková sezóna, Zuzka a Dede jsou bez PC a taky zahrádky volají po těch deštivých dnech o pomoc. U nás se sekalo a jahody dostaly údržbu a skalka se musela trošku probrat... Beta nerada sekačku - celou dobu, co páník sekal, spinkala doma. Jen zmlkla sekačka a já šla zamést trávu nelítanou na chodníčky, už mi šla krást koště... Boj o smeták je stále velmi oblíbená hra...

Fallowa 7.7.2007 18:26

Re: cíp tu pes?

No,já pevně doufám,že tu žádnej pes nechcíp,jen asi lidi využívají klidu na začátku prázdnin a různě chodí nebo jezdí do míst,kam se během roku nedostanou:-) - navíc ti,co nemají dovču,mají prodloužený víkendR^.Děti jsou na táborech,u babiček,silnice nejsou přecpané a navíc začínají růst houby.Takže dost důvodů,aby nikdo neseděl doma,jako já.Já podnikla s Ferdou nebývale dlouhou procházku,takže teď spí a začala jsem likvidovat různé zbytečnosti,což bych při jeho asistenci neudělala,protože mi všechno krade a roznáší po bytě;-€.Doufám,že se tu spíš sejdeme večer:-)!

Štětinka 7.7.2007 19:28

Re: cíp tu pes?

Já mám od čtvrtka obě směny v práci. Plus doma vaření a alespoň minimální úklid a trochu pomáhám sestře se vzpamatováním (umřel jí někdo blízkej)Takže jsem totálně K.O. a můžu už jen popocházet a sedět u PC. Ještě zítra a v pondělí snad už bude kolegyňka natolik OK, že si veme zpět svou ranní směnu.Takže je mi jedno, že zahrádka zarůstá, a děti maj uklobaný nosy.

 Jo, příběh pro zasmání: Manžel cosi opravoval na korbě náklaďáku a Vojtík za ním vylez taky. Malej Ondra kvičel, že chce taky, ale dostalo se mu záporné odpovědi. No, a když manža slezl z auta, zjistil, že Ondra už táhne z baráku na dvorek židli (masivní těžké dřevo), aby se tam taky dostal svépomocí ;-D;-D;-D.

 Jinak moje nožka je OK, pomohl jogurt a řepíkový olej od Lenky S. Ale uživila bych maséra zad na plnou směnu;-DR^

Fallowa 7.7.2007 21:34

Re: Re: cíp tu pes?

Štětinko,je mi Tě fakt líto a myslím,že by se u vás nenudil i zahradník a paní k dětem:-).Držím palce,aby kolegyně alespoň v pondělí nastoupilaR^ - je to děsný,80%Čechů relaxuje při volnu a Ty děláš za dva!

Jakub S. 7.7.2007 20:35

Ale já velice doufám, že tu

nikomu mezitím nezahyne pes - !

zana 7.7.2007 21:33

Re: cíp tu pes?

Štětinko, chvíli tě člověk nekontroluje a ty si ZASE leješ horkou vodu na nohu. Fuj, to se dělá!!!!V

Štětinka 8.7.2007 9:48

Re: Re: cíp tu pes?

;-DTo já jen tak, abych narušila vokurkovou sezonu, tak jsem si mírnix-týrnix (probůh, jak se tohle píše???)pořídila puchejře;-D;-D;-DR^

Jakub S. 8.7.2007 13:58

To je ouplně jedno jak,

stejně je to totiž už z pokleslé hovorové rakouštiny. Takže svabódno, ribjáta.

Xerxová 7.7.2007 7:37

Hezký den

hezkou sobotu pro zvířátka a Zvířetníky. My ji teď Betce trošku pokazíme - jedeme na kalciovku... Ale po ní (pokud to proběhne hladce) půjdeme za odměnu do lesa, podívat se, jestli začaly houby růst.

Xerxová 7.7.2007 9:59

Re: Hezký den

Paráda - injekce bez potíží, v lese nebyli lidi, houby začínají růst - na bramboračku i trošku smaženice to dá. Betka řádila a lítala celou hodinu a čtvrt...teď dělá na pelíšku mrtvého psa

Rpuť 7.7.2007 10:53

Re: Re: Hezký den

Jo, tak takhle vypadá správný začátek dne, gratulujemR^ My byli hned ráno, protože jak to tak vypadá bude dneska hic. Sem si chtěla sednout a chvíli se kochat, leč nebylo mi dopřáno - Blesan mě musí mít pod dohledem. Při třetím návratu už na mně koukal tak vyčítavě, že jsem se prostě zvednout musela;-)

Xerxová 7.7.2007 11:05

Re: Re: Re: Hezký den

Tady to teda zatím na hic nevypadá - je právě 16 stupňů... Betka zase nemohla pochopit, že v tom lese se od sebe vzdalujeme a lítala neustále mezi námi - naběhala opravdu hodně... že prý bychom ty houby měli hledat ruku v ruce a ona by měla po starostech.

Jakub S. 7.7.2007 17:48

Teda přesněji: ruku v noze, co, X?

Ona je úžasná, kouzelná, bláznivá holka ve vývinu, mohl sem na ní oči nechat - i dyž na dráze byl bezkonkurenční přirozeně Ešusek, že (!) - kdy jí to tak skončí a začne být ženská? To už bude všecko dost jinak - nebo ne? V povaze a chování?

Xerxová 7.7.2007 18:20

Re: Teda přesněji: ruku v noze, co, X?

Hárat začínají dogy později než menší plemena - až kolem roku (ale i kolem roku a půl). To už jsou dorostlé na výšku. Jinak se říká, že fyzicky se dovyvinou kolem dvou let a povaha se ustálí ještě o trošku později... Ale je to jako u lidí - kus od kusu odlišně. Xerda snad neměl ani pubertu, byl stále stejně hodný a poslušný - od štěníka až do smrti. Uvidíme - vzhledem k tomu, že si Beta zatím nechá vynadat od každého jezevčíka a schovává se za nás, tak rozhodně ještě nedospěla :o) Ještě je to dítko.

Ale za plotem už to zkouší... uvidíme, jak to ukočírujeme. Snad dobře :o)

Štětinka 7.7.2007 20:32

Re: Re: Teda přesněji: ruku v noze, co, X?

Mě jenom fascinuje, jak tu mnoho z nás má o své vyhovující plemeno a jak mu padne,jako šité na míru. Společenští Xerxovi dogy, sportovní Petra vižlu, veselá Kačer pitíky, praktická Dede chodíky,líná Štětinka smetáky,...prostě, jak nám ti naši miláčkové padnou a jak jsme s nimi sžití. Nějak to nemohu vystihnout, Jakub by to zvládl lépe, ale je to neuvěřitelné. Tak  mě tak napadlo... přiřadit ke známým, jež znám osobně povahově nějaké zviřátko. Asi i u koček existují základní plemenné charaktristiky povah, ale ty neznám, sotva si troufnu na hafany. Marně přemýšlím, ale jakýho bych přidělila Zkumavce? Asi něco klidnějšího, ale dostatečně veselého a lumpačiskového. Jezevčík by si ji ale příliš omotal kolem prstu, stejně se mi k ní hoděj zase jen ti smetáci ;-D

Jakub S. 7.7.2007 20:42

Nic bych místo vás nezvládl líp, ženský,

vy si přece své miláčky, co se s nima znáte skrz naskrz, nejšťavnatějc popíšete a vylíčíte a znázorníte sami/y! - A s tím přiřazováním určitých plemen určitým lidem, to je nápad!! Jo! Jenom jozefčíci - z těch je každý úplně jiné individuum, poznal sem dobře asi tři - rozdíly snad větší než jinde mezi rasama. Je to tak?

Xerxová 7.7.2007 21:29

Jakube,

až teď mi došlo, že píšeš ruku v noze. Já to myslela tak, že se svojí polovičkou se povedeme za ručičky a ona nás tak nemusí shánět do jednoho hejna.../ale zase se nedají hledat pořádně houby). To ona raději svobodně řádí po lese, než by se nás držela za tlapátko :o)

zana 7.7.2007 21:34

Re: Hezký den

no jo, taky už jsme pár hub viděli, akorát na hotelu v tom vlhku - tak jsme je tam halt museli nechat:-P. To já nerada.