3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

BTW: Okamžitá spotřeba

Díky rozvoji informačních a komunikačních technologií máme denně k dispozici neuvěřitelnou spoustu informací. Někdy je nesnadné určit, co ještě potřebujeme a co už radši ne. Existují však informace, bez kterých se ráda obejdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
LENKA S. 29.11.2006 12:32

Ó, JAKÉ ŠTĚSTÍ,

ŽE NÁŠ 36 LET STARÝ WARTBURG NENÍ TAKHLE CHYTRÝ A NIC O SPOTŘEBĚ A  A NI ČEMKOLIV JINÉM NEŘÍKÁ A NESIGNALIZUJE. JEN  MLČKY A TRPĚLIVĚ JEZDÍ . KDYBY TAKTO MLUVIL, TO BY TEN MŮJ  JIŘÍ JEZDIL JEŠTĚ POMALEJI. I TAKTO NÁM  PŘEKONÁNÍ 30 KM  VZDÁLENOSTI  BĚLÁ-DOMAŽLICE TRVÁ  ROVNÝCH 60 MINUT. KDYBY  VOZÍTKO  JEŠTĚ MĚLO HOVOŘIT A JIŘÍMU  KECAT DO ŘÍZENÍ, JELI  )VLASTNĚ LEZLI) BYCHOM CELOU CESTU RYCHLOSTÍ ŠNEKA.

Medvídek 29.11.2006 12:57

Re: Ó, JAKÉ ŠTĚSTÍ,

To není zas tak dlouho, záleží na charakteru cesty. Já to tam neznám, ale pokud to není zrovna dálnice...

LENKA S.. 29.11.2006 16:26

Re: Re: Ó, JAKÉ ŠTĚSTÍ,

MEDVÍKU, NEBOJ. N DÁLNICI BY TEN NÁŠ ŠNEK ANI NEMOHL, JELIKOŽ  JIŘÍ SE DÁLNICE BOJÍ. A DO DOMAŽLIC DÁLNICE ANI NEVEDE. CESTA NANÍ TAK  KRKOLOMNÁ, JEN JIŘÍ NEDOKÁŽE VYVINOUT VĚTŠÍ RYCHLOST. JÁ ŘÍDIT NEMOHU. MĚLA JSEM  HODNĚ DLOUHOU PRAXI- OD 18 DO 40 LET JSEM ŘÍDILA SAMA  A PODLE JINÝCH I VELMI DOBŘE. NYNÍ NEMOHU ZA VOLANT- NEJSEM VRAH A NI SEBEVRAH. ALR TO PLAZENÍ MNE VELMI ROZČILUJE. JIŘÍ NIKDY TOTIŽ ŘÍDIT NECHTĚL,  K ŘIDIČÁKU JSEM HO DOKOPALA  PODVODEM S BIANKO PŘIHLÁŠKOU, TAKŽE COUVNOUT UŽ NEMOHL. NEŘÍDÍ  RÁD A JE TO MOC ZNÁT. HOWGH.

Rpuť 29.11.2006 11:58

WWW - to je dobrej nápad s tím chechotem.

Mě nesmírně vytáčí náš zedník, kterej si, v tom samým momentě, kdy zasedu, stoupne před záchod a konverzuje se mnou na téma, kde je kolečko. jestli nevím kam minule zašantročil klíče od kůlny a že jsou už tady s tím štěrkem a chtěli by zaplatit.....Jestli myslí, že mi tím urychlí peristaltiku....:-D

YGA 29.11.2006 12:56

Re: WWW - to je dobrej nápad s tím chechotem.

No vidíš, tak to zkus jako milý WWW - jakože teď má smůlu, teď jsou na řadě důležitější věci než platba štěrku ;-).

Medvídek 29.11.2006 12:59

Re: WWW - to je dobrej nápad s tím chechotem.

To je dost důvěrný chování, asi bych mu odtušil, že jednací místnost je předsíň (kuchyň, vstupní hala) a ať se toho prosím drží.

WWW 29.11.2006 13:11

Re: WWW - to je dobrej nápad s tím chechotem.

Mila Rputi.

Myslim, ze Medvidek ma solidni reseni. Ja osobne ( ale to proto, ze mam na zedniky prisernou alergii ) bych s tim silenym chechotem a patrne jest se stazenyma kalhotama vylitnul a zednika na miste uskrtil.

Blesk a Nova by si posmakly !!

Rpuť 29.11.2006 13:40

No jo, WWW - ty jo.....

Ale co já....? Mě by žaloval pro harašení.....!;-D 

terra 29.11.2006 13:56

Rputi, to je nápad,

co takhle to zažalovat pro totéž zedníka? Ne, samozřejmě to nemyslím vážně... Jen jsem si představil situaci.

Anezka Sejbalova 29.11.2006 13:59

Re: No jo, WWW - ty jo.....

Prohral by to na celej care!!

Ani bys nepotrebovala advokata. I soudci jsou jen lidi. Predstava, ze zednik objednanej na praci vzbuzuje sexualni touhy, ta je proste absurdni !!

Vave 29.11.2006 14:13

Re: WWW - to je dobrej nápad s tím chechotem.

Hehe! To mi připomíná Betku! Ta měla nechtěnou společnost při koupání v sanatoriu a nějaký ten zážitek s WC by se u ní rovněž našel. ;-) VV

evam 29.11.2006 15:33

Re: WWW - to je dobrej nápad s tím chechotem.

....milá rputi, to by pomalu mělo  patřit  ke stříbru vaší rodiny....:-D:-D:-D

terra 29.11.2006 16:22

Ještě drama na WC

Vůbec snad nejpříšernější pocit . a navíc zcela bezdůvodný - jsem měl před pár lety v jistém nejmenovaném zahraničí. Coby sportovní výprava jsme působili ve sportovním středisku jakéhosi lycea, kde - kromě jiného sofistikovaného vybavení - měli jednostranně průhledná skla ve dveřích WC. Jednostranně v tom smyslu, že bylo vidět ven, dovnitř ne. Účel jsem moc nepochopil, neprůhlednost směrem dovnitř mnohokrát ověřil, a stejně jsem tam nenalezl klidu... 8-o

Solitér 29.11.2006 11:57

oblíbená literatura

Xerxová a Jiný Honzo - váš výběr literatury svědčí o vytříbeném vkusu/proč bych vás nepochválil když mi vámi uvedené tituly hladí duši/.Je to nádhera otevřít knihu na jakékoliv stránce,po první větě být okamžitě v obraze a a hltat mnohokrát přečtené.A několikrát se mi stalo,konkrétně u Švejka,že jsem v několikrát přečteném objevil něco nového-čeho jsem si dříve nevšiml.A k těm Verneovkám-to jsem si jednou vzpomenul na Verneovky,které jsem jako kluk hltal.A výsledek?Obrážím antikvariáty a snažím se je zkompletovat.Ale pouze ty z Albatrosu ze šedesátých a sedmdesátých let.Ty mi připomínají klukovské sny a mám k nim citový vztah.To by jeden neřekl,kam se dostane přes mluvící,signalizující auto,onu místnůstku,zubaře..... Ale řečeno slovy jedné filmové postavy: "...a tak je to spravne,tak to ma byť!"

Hledajíci 29.11.2006 11:09

Jednoduchá rada

Nekupujte si auta s palubním počitačem!

Stejně nevíte co s tou informací máte dělat. Neberte to jako urážku, pochybuji o tom, že s tou informací umí zacházet ti co ten palubní počitač vymysleli, konstruktéři kteří ho do auta namontovali.  Je to jenom momentálně veliká moda. Vím o čem mluvím, získáváním informace a jejím zpracováním se zabývám desítky let. Informace má smysl, když ten co jí zpracovává ví co je normální děj, ví jakou informaci normální děj poskytuje, může informaci s tímto normální stavem srovnat, ví jak může nenormální děj vrátit do normálu. Napřiklad : ta levé přední žarovka funguje, anebo funguje jenom sporadicky a snimač má s tím problémy, anebo snimač funguje sporadicky, anebo program který údaje snimače převadí na kontrolní panel není  napsán pro sporadicky fungujíci snimač, atd atd.  

Mnoho zdaru a zábavy s "chytrým" ale ne moudrým autem.

WWW 29.11.2006 11:04

Cervene bambulky

Naucil jsem sve deti osklivemu zvyku. Kdyz jsem sedel na hajzliku a nekdo vzal za kliku zaligrovanych dveri, tak jsem se jizlive zachechtal . Jako ze ma smulu. Z kraje se deti pochechtavaly  tak roztomile, detsky. Magda si toho moc nevsimala, jen se ptala co je tam napada veseleho.

Kdyz zjistila, ze me napodobuji cim dal lepe, bylo uz pozdeji. Nejedna navsetva se u nas vydesila. Ona ta reakce totiz byla uz automaticka . Ale nejen navsteva, tenhle hroznej zvyk se prenesl i jinam.

Pamatuji si, jak jsme byli pozvani do takovej nobl rodiny, tady ve Francii  A Magda, Magda zapomenula !. Ona nam davala, kdyz jsme sli na navstevu na zip, nebo na poklopec  zevnitr takove male, cervene bambulky, co byly videt, jed kdyz si clovek sundaval kalhoty? Ty bambulky nam pak pripominaly, ze jsme na navsteve a ne doma.Ta pani byla takova vznesena, vzdy, kdyz prochazela kolem zidle tak rekla "pardon", jako ze nerada takhle vadi, to same, kdyz odebrala prazdny talir..Jen jsem od nej odtahnul ruce, uz to bylo "merci" a hned na to zase pardon, jako ze mi ten prazdnej talir bere .  Obed trval snad ctyri hodiny. Pardon, merci, pardon, merci !! Pak se podavala kava. Ani jsem nevsimnul , ze se vytratil nas tehdy 13 ti letej kluk. Za chvilku rekla pani zasejc pardon a odesla. Sla na hajzlik .

 Az do toho vznesenyho obyvaku jsem slysel ten dabelsky jizlivej chechot  ! Pani se pripotacela zpatky cela bleda. Nerekla pardon a kecla sebou vedle me na gauc !!!

Jezis - "bambulky", vydehchla nestastne Magda a kousla se do rtu !!

jiný Honza 29.11.2006 11:57

Re: Cervene bambulky

Červené bambulky... 8-))) A den je hned hezčí. Ťukám, přímo buším, milý WWW.

Lucka V. 29.11.2006 14:31

Re: Re: Cervene bambulky

WWW, tohle fakt dokážeš jen ty!;-D ;-D;-D

Jinak oblíbený vtip jedné z našich holčiček je usadit se na záchodě potmě a tiše čekat, kdo půjde tuto útulnou místnůstku navštívit dále. Pak stačí vyskočit a BAF!!Obávám se, že se jednou stane neštěstí.....

jiný Honza 29.11.2006 14:33

Re: Re: Re: Cervene bambulky

Asi máš dobré nervy... Nebo svěrače? 8-)))

evam 29.11.2006 15:40

Re: Re: Cervene bambulky

WWW, DÍKY.   KONEČNĚ MNE NĚCO V MÉ SETRVALÉ BOLAVOSTI ROZESMÁLO. A NE JEN TAK LEDAJAK.  SLZÍM SMÍCHY JAKO ŽELVA-   MĚJTE SE.....:-D:-D:-D

Vave 29.11.2006 14:52

Re: Cervene bambulky

:-D

radka 29.11.2006 15:04

Re: Cervene bambulky

chjo mám z tebe záchvat www ani to nemůžu dočístR^

YGA 29.11.2006 9:46

Fofrníkový humor

Promiňte, že se ještě vracím, ale jak tak rozjímám, co na oné místnůstce čtu, vzpoměla jsem si na jeden fór, který se mi líbí - je ve slovenštině a nevím, jestli to napíšu gramaticky správně - přátelé Slováci prominou:

Ako rýchlo beží ten náš Janko, s lokomotivou ho spája lanko.

No, ona je to blbost, ale je fakt, že když otevřu onen časák, tak většinou na této stránce.

Beda 29.11.2006 9:59

Re: Fofrníkový humor

fčera mi přišel mail a měl předmět: Depresivní básničky8-o... tak jedna z nich:

Myš

Sedí myška v rohu, v pastičce má nohu.  Sedí tiše, občas pípne, asi stejně brzo chcípne.

;-D ... ehm, já vím... drsné:-/ ... je jich tam víííííc;-P;-D

Kačer 29.11.2006 10:09

Re: Re: Fofrníkový humor

;-D;-D;-D depresivní básničky jsou mé oblíbené. Co by dítko 8 leté jsem si četla před spaním Kytici a to tak, že stále dokola...a maminka ať už zhasnu a já na to "Mamíí eště to záhořovo lože, jo?"

YGA 29.11.2006 10:29

To mi připomělo

že když jsem byla dítko předškolátko, běžně jsem uspávala mědvěda pobrukováním melodie pohřebního marše (na vesnici se pohřby vyhlašovali rozhlasem a vždycky byly uvozeny nějako tou pohřební písní). A když už jako usnul, tak jsem pronesla hlubokým hlasem - Odpočívej v pokoji!

KláraS 29.11.2006 10:37

Re: Re: Re: Fofrníkový humor

ano, ano hodně z těhle básniček je z dílny mého oblíbence Karla Plíhala :-)

Tak ještě jednu: Šnečku, šnečku vystrč růžky, dokud držím v ruce nůžky....8-o

Medvídek 29.11.2006 11:02

Re: Re: Re: Fofrníkový humor

Chachá...kdybys slyšela jak procítěně jsem jako dítě recitoval Svatební košili !!!!;-D Když to nedávno někdo zfilmoval tak jsem byl trochu zklamaný že v této části autoři filmu vynechali "hrobových oblud mocný pluk", na ten jsem se vyloženě těšil.;-D

jiný Honza 29.11.2006 10:24

Re: Re: Fofrníkový humor

Ano, známe:

Na přechodu pro chodce

drtí Tatra důchodce.

Tatra drtí, drtí, drtí,

důchodce se vrtí, vrtí, vrtí. 8-)))

Beda 29.11.2006 10:27

Re: Re: Re: Fofrníkový humor

Mraveneček

Nesl malý mraveneček

lesem kousek dřívka,

nedbal na svou čerstvou kýlu,

vyhřezla mu střívka.