30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

BTW: Okamžitá spotřeba

Díky rozvoji informačních a komunikačních technologií máme denně k dispozici neuvěřitelnou spoustu informací. Někdy je nesnadné určit, co ještě potřebujeme a co už radši ne. Existují však informace, bez kterých se ráda obejdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Medvídek 29.11.2006 8:25

Re: Re: Re: To je příprava na život ve světě trvale udržitelného rozvoje.:))))

Promiň Honzo, on je to spíš šibeniční humor.;-D

jiný Honza 29.11.2006 8:29

Re: Re: Re: Re: To je příprava na život ve světě trvale udržitelného rozvoje.:))))

Jo, ale naprosto přesný. Čím to, že lidé znalí přírodních a technický věd mají tak jasně vyhraněný názor na "zelenou" energii? 8-)))

Medvídek 29.11.2006 8:41

Re: Re: Re: Re: Re: To je příprava na život ve světě trvale udržitelného rozvoje.:))))

Já nejsem nijak zvlášť znalý jakýchkoliv věd, jenom hodně čtu a selský rozum mi ještě zůstal, neskromně řečeno.

terra 29.11.2006 11:00

Re: Re: Re: Re: Re: To je příprava na život ve světě trvale udržitelného rozvoje.:))))

řekl bych, že především proto, že něco tuší o termodynamice a odlišují "ekologistické" a vesměs dost ideologické plácání od přírodních zákonů. Zkuste odhadnout, kolik je mezi různými odstíny zelených přírodovědců? Tady - takových, kteří se zabývají oborem, ne těch, co ho toliko vystudovali a zjistili, že jim v politice bude líp, protože v té biologii už toho moc nedokážou (bohužel, pan Bursík je RNDr. se specializací na ekologii, ale v politice se zjevně našel víc:-/). Klimatolog s dvacetiletou praxí bez mrknutí oka přizná, že s tím globálním oteplováním si není jist, protože různé výzkumy si protiřečí, případně faktorů, které bychom měli brát v úvahu, je mnoho a možná ne úplně všechny známe. Ekologisti mají jasno: ledovce roztají, Anglie se potopí a za všechno mohou USA, ježto odmítly podepsat Kjótský protokol. Sancta simplicitas!

Rpuť 29.11.2006 8:31

Medvídku, šibenice už nám nehrozej, to spíš ty fofrníky.

Takže nový termín: "Forníkový humor" - vyjde to, skoro, na stejno - člověk koukne na účet a půjde se oběsit8-o;-P

Rpuť 29.11.2006 8:32

Fofrníkový humor - kruciš!

Medvídek 29.11.2006 8:39

Re: Medvídku, šibenice už nám nehrozej, to spíš ty fofrníky.

Pro mně je to ale škoda, já se chtěl od nového roku začít život jako údržbář a ozdobník příčných břeven šibeničních. ;-D  Ale vážně...souhlas. K oběšení bude vhodná vrtule některého fofrníku, stejně se to u nás moc netočí.;-P

Lucka V. 29.11.2006 8:36

Re: Re: Re: To je příprava na život ve světě trvale udržitelného rozvoje.:))))

Vůbec neuvažuj o tom, že tu budeš šířit bolest v krku. Minule, když jsi ohlásil angínu, mě do týdne dnů postihlo cosi podobného a bylo mi úplně strašně. Kdyby mi mé zdravotnické vzdělání nenašeptávalo, že je to pitomost, začala bych pochybovat, že po internetu se mohou šířit bacily pouze počítačové!!;-D;-P8-o

Xerxová 29.11.2006 6:58

Durin

Durin mě pobavil, alespoň nejsou Nazgúlové a FF osamoceni....;-D;-D

Naš autíčko taky kecá, často hlásí vadu airbagu na místě spolujezdce. A taky si to vymýšlí... A to předchozí zase ve větších mrazech ukazovalo skvělé venkovní teploty. Venku mínus 12 a teploměr hlásil třeba + 24. Asi mu nás bylo líto...

D. R. 29.11.2006 8:26

Re: Durin

Víte Xerxová, já se fakt snažila vymyslet něco jiného...:-) Ale přestože Volva už nejsou co bývala, jistou lehkost a šarm stále postrádají - tedy pokud to jsou kombíky. Zato jsou silná jak pár volků, zatvrzelá, odolná a je na ně spoleh.No prostě největší z trpaslíků! když můj muž slyšel, jak jsem pokřtila jeho miláčka, tak byl... řekněme nenadšen. Ale když on tak fakt vypadá!

Vave 29.11.2006 6:28

Milá paní Dé,

svět, kde budou věci za mě myslet a rozhodovat, a přitom budou tak chytré, že na zvládnutí jejich obsluhy bude potřeba speciální kurz, mě děsí. Když se u nás donese domů nová věc a já usoudím, že ji budu muset obsluhovat, prolistuji návod a vyděsím se z toho, co všechno to umí, a že já to nikdy nevyužiju, protože jsem roztržitá a nikdy si žádný návod nepamatuju.

Takže když přijde potřeba, sedím na zemi u velikého šuplete plného mnohajazyčných knížek a papírů, hledám ten správný a pak lovím v obrázcích - a nakonec vítězně přeřídím čas. ;-) Letos už to mám za sebou všude, mimo svých náramkových hodinek a videa. Teď zvažuji, jestli se mám do toho vůbec pouštět, vždyť už je pětina posunutého času téměř za námi. ;-)

Hana Williamson 29.11.2006 3:07

Ahoj v hodine plchu

Ahoj WWW, mily princi Savojska, to my jsme meli kamarada, ktery organizoval nejaka detska divadla po Sev. a Jizni Karoline a manzela angazoval jako predzpevaka. nejak na tom musel vydelavat (on - my ne), protoze mel cerveneho mluviciho Porche. Kdyz se k tomu autu nekdo priblizil a nemel takovy ten porichtung, co tomu autu sdeli, ze panicek se blizi, tak to auto mluvilo. Neco jako "jste prilis blizko, odstupte." Tak jsme to auto s manzelem rozcilovali. Priblizili jsme se opravdu blizko a rikali "no vidis ty v/o/le, a co s tim udelas, kdyz jsme tak blizko?" No jo, ale ono to v/u/l auto se dopracovavalo do hysterie. Par centimetru od auta volani "odstupte" znelo velmi nalehave, nasledovano oznamenim, ze jestli neodstoupime, tak se zapnou bezpecnostni systemy. To pak stacilo auticko poplacat po kapote, a uz kulilo ocka jak divy, svetelka se zapinala a vypinala a zoufale houkalo o pomoc. Ustarany principal vybehnul ,a my jako co ti to auto blbne, tady jsme si vysli na cigaretu a ono to houka jak blby? Nemas to nejak spatne sestelovany????  Muselo byt chudak vozitko utiseno elektronickym ovladatkem. Pravda, infantilni zabava, ale proc ne ....?

WWW 29.11.2006 3:32

Mila Hano, tyhle zabavy jsou nahodou pekne!! Skoda, ze jsem tam s vama nebyl. ja bych toho cervenyho vzteklouna lechtal vzadu na vejfuku !!

Hana Williamson 29.11.2006 3:48

Re: Mila Hano, tyhle zabavy jsou nahodou pekne!! Skoda, ze jsem tam s vama nebyl. ja bych toho cervenyho vzteklouna lechtal vzadu na vejfuku !!

Asi by pistelo...

jiný Honza 29.11.2006 8:30

Re: Mila Hano, tyhle zabavy jsou nahodou pekne!! Skoda, ze jsem tam s vama nebyl. ja bych toho cervenyho vzteklouna lechtal vzadu na vejfuku !!

Ty auto(mobilový)erotiku!!! 8-)))

jenny 29.11.2006 12:54

Re: Re: Mila Hano, tyhle zabavy jsou nahodou pekne!! Skoda, ze jsem tam s vama nebyl. ja bych toho cervenyho vzteklouna lechtal vzadu na vejfuku !!

No milý jiný Honzo, to se ti teda povedlo, odcházím puknout smíchy.;-DR^

Vave 29.11.2006 6:22

Re: Ahoj v hodine plchu

To je bezva, úplně ho vidím před sebou, vzteky ještě červenějšího. ;-DR^VV

Lucka V. 29.11.2006 8:46

Re: Re: Ahoj v hodine plchu

;-D;-D;-Dnení nad to důkladně nas...štvat věc! Kdysi jsme měli ze zahraničí dovezený ford Scorpio. Měl velmi důmyslný alarm, v případě ohrožení auto nejdříve dostalo záchvat šílenství a poté zablokovalo všechny životní funkce. Jednu dobu nás pravidelně okolo druhé hodiny v noci vytáhlo z postele autíkovo zoufalé vyvádění. Podezírali jsme napřed zloděje, poté jsme nechali zkontrolovat alarm - nic. Pak jsem čistě náhodně zjistila příčinu - malinký pavouček obsadil okolí čidla vnitřního radar - sensoru a pravidelně kolem vytvářel pavučinu;-D;-D;-D!!

jiný Honza 29.11.2006 8:59

Re: Re: Re: Ahoj v hodine plchu

Jo, jo, čím dokonalejší elektronika, tím menší maličkost ji vyvede z míry.

terra 29.11.2006 10:46

Tak jsem právě zjistil,

že jsem rasista a sprosťák. Pes mi vyplivl příspěvek, ve kterém nebylo jediné napadnutelné slovo - možná kromě slova o p i á t ... Tedy, tomu říkám pes bdělý a ostružinatý. Cenzorovi vzkazuji, aby se šel laskavě bodnout, protože proti tomu, co pouští v jiných diskusích, byla moje poznámka slohové cvičení frakventanta jezuitského semináře.

terra 29.11.2006 10:51

Re: Tak jsem právě zjistil,

Výborně. Samozřejmě má být frekventanta, a příběh byl o pavoukovi. O pokoutníkovi, co pravidelně spouštěl alarm v nedaleké lékárně. Kromě lékárnice (bydlela na druhém konci města a babouk ji svým počínáním pravidelně tahal z postele ve dvě ráno) byla na mrtvici rovněž policie (to snad, proboha, není sprosté slovo?), protože alarm hlídal místnost, kde byly uskladněny výše zmíněné druhy léků (o....) a byl napojen na centrální pult. Příčinu planých poplachů objevila paní, která tam chodila uklízet - a nesnášela pavouky. Bestii zlikvidovala smetákem a nastal podezřelý klid.

jiný Honza 29.11.2006 10:56

Re: Re: Tak jsem právě zjistil,

Totéž se stalo jednomu nejmenovanému úřadu. Měl pohybové čidlo v archivu. Spouštěli ho moli. 8-)))

WWW 29.11.2006 1:27

No jo, souhlas! Tyhle veci se nesmeji tak ostre sledovat. Ja si beru vzdy na hajzlik cteni. Kdyz je to zajimave, tak se hned nezvedam. Tuhle jsem to v praci pocital, co jsem toho v zivote na hajzliku porsedel. Smankote !!t To byl hroznej udaj !!

Vave 29.11.2006 6:20

Re: No jo, souhlas! Tyhle veci se nesmeji tak ostre sledovat. Ja si beru vzdy na hajzlik cteni. Kdyz je to zajimave, tak se hned nezvedam. Tuhle jsem to v praci pocital, co jsem toho v zivote na hajzliku porsedel. Smankote !!t To byl hroznej udaj !!

:-):-D;-D!! To je fakt! Ty jsi úžasné, milé wéwéwéčko! VV

Kolik jen člověk člověk na oné místnůstce dočetl kapitol, doluštil křížovek a sudoku a dopsal dopisů. Pravda, od doby, co máme písí, tam poslední činnost již neprovozuji. Ale když se nad tím zamyslím, neztratily mé dopisy od té doby jistou vzletnost a osvobozenost? ;-P

Alča 29.11.2006 7:33

Oba dva a vám podobní

máte moji úctu! Já v oné místnůstce dělala vždy jen to, k čemu je určena. I když musím přiznat, že trvá-li pobyt poněkud déle, pouštím se i do plánování a časového harmonogramu činností, které budu provádět hned, jak se mi onu místnůstku podaří opustit...;-)

YGA 29.11.2006 7:53

Moji milí - Vave i WWW

Jo, ona místnůstka je magická - my tam máme na poličce křížovky a osmisměrky a taky staré TrnkyBrnky. U křížovek to vypadá takto - jeden člen rodiny rozluští a většinou já doluštím (největší pech je, když se v prostřed konání zlomí tuha v tužce). Trnky mám přečtené nejmín padesátkrát sem a tam - stačí otevřít na jakékoli stránce a už vím, co tam je za vtip - a stejně neodolám a sahám po nich. Jo, a když pak hrajeme Dostihy a já mám za úkol říct nějaký vtip, stejnak si vzpomenu pouze na ... zeby to byl Lenin - ale to už mi nechtějí uznávat. 

Zdena b.p. 29.11.2006 8:02

Re: Moji milí - Vave i WWW

Tak čtení u nás v této místnůstce není, ale "hormonogramy prací" vymýšlí zcela běžně a když jsem ještě šila na rodinu, tak jsem tam seděla a skládala a posouvala papír, abych vymyslela, co ušít dřív a co až později, abych měla švy a různé napojení OK. Pak jsem si uvědomila, že ta moucha na stěně se musí dost bavit. ;-D

terra 29.11.2006 10:30

Re: Re: Moji milí - Vave i WWW

Tak že bych se přidal k té velezajímavé debatě? U nás není na onom útulném místě ani časopisu, ani knihy, ani jiného papíru než k onomu účelu určeného, a to z jediného důvodu: JE TAM ZIMA! Místnůstka zvící dvou metrů čtverečních je ve vnějším rohu domu a má DVĚ OKNA8-o. Vytopit nelze (tedy rozumným způsobem, nepochybně by se na podlaze dala rozdělat vatra), a při známé skutečnosti, že v Čechách se počasí skládá ze tří měsíců zimy, šesti měsíců chladna a několika týdnů slejváků, je to dost na závadu jakékoliv intelektuální činnosti v uvedeném prostoru. Hodlám to změnit (tedy - ta okna. S poroučením větru a dešti už to zkoušeli přede mnou a všichni víme, jak to dopadlo:-/), ale až na jaře, takže letos v zimě se u nás TAM ještě číst nebude...

evam 29.11.2006 16:16

Re: Re: No jo, souhlas! Tyhle veci se nesmeji tak ostre sledovat. Ja si beru vzdy na hajzlik cteni. Kdyz je to zajimave, tak se hned nezvedam. Tuhle jsem to v praci pocital, co jsem toho v zivote na hajzliku porsedel. Smankote !!t To byl hroznej uda

 bože, to byly časy....ráda vzpomínám,  ale co používám brýle na čtení to vzalo za své....a jak jsem ráda četla u jídla...se sestrou jsme prostíraly i stojánky na knihy-----:-P:-P:-P:-D

Xerxová 29.11.2006 8:49

Re: No jo, souhlas! Tyhle veci se nesmeji tak ostre sledovat. Ja si beru vzdy na hajzlik cteni. Kdyz je to zajimave, tak se hned nezvedam. Tuhle jsem to v praci pocital, co jsem toho v zivote na hajzliku porsedel. Smankote !!t To byl hroznej udaj !!

Tam v té místnůstce musí být vždy knížka - a ne jedna. Manžel tam má rozečtenou jednu, kterou používá jen tam a ve vaně (často literatura faktu, u postele má nějakou beletrii a v kuchyni u stolu nějakou příručku), já tam mám ráda něco, co znám od pradávna zpaměti a lze to otevřít na libovolné stránce (třeba Syn lovce medvědů;-D, Dva divoši, Tajůplný ostrov....nadávno tam byl Hobit...)