4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

BTW: O respektu

Sedím na chodbě poblíž urologické ambulance a jsem vděčná, že tu nejsem jako pacient. Chodba tvoří společnou čekárnu pro několik lékařů a všichni tak jsme, ať chceme nebo ne, svědky veřejného výslechu urologických pacientů. Jako by nestačilo, že tam ti chudáci – ano, byli to většinou muži, musí veřejně postávat s nádobkami s močí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Pitrýsková 13.1.2014 12:18

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Před chvílí jsme se vrátili (byl s námi i mistříček) od veta. Garuška dostala pigáro a antibiotika. Není to žádná sranda, přímo jde do tuhého. Ve středu dopoledne jdeme k vetovi znova a tam se rozhodne. Vet nabízí operaci bez ručení za výsledek. Tak prosím o tichou vzpomínku. Napětí trvá.

Z. Vave 13.1.2014 12:27

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Pitrýsku, četla jsem až teď. Hned začínám držet palce, myslím na vás. <3

Z. Lída 13.1.2014 13:09

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Moc a moc držím Garušce palce a věřím, že opět zdejší palcodržna zafunguje (srdíčko a palec)

Edito, všechno nejlepší a hodně zdraví!!

Š. Matyášová 13.1.2014 16:54

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

držím palce, aby rozhodnutí Vaše i veta bylo nejlepší pro Garušku.

H. Williamson 13.1.2014 14:57

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Hani, moc myslim na Garusku a vas.

Z. Asteris 13.1.2014 17:25

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Palce jsem držela, jen jsem to nestačila napsat, a teď držím dál. Pohlaď za mne Garušku a budeme na vás myslet!

Z. Inka 13.1.2014 7:48

to jsou Dede

Zlatá slova. Strašně mne štve, jak se dneska někteří lidé chovají k ostatním, jak povýšení někteří dokáží být, jak uboze dávají svoji nadřazenost najevo. Jako by ona úřednice mohla za to, že si flinkové nechali výměnu ŘP na poslední chvíli a ona nemohla vyslyšet argument jednoho žadatele: Když já sem nemohu lítat a už vůbec si na to nebudu brát dovolenou. Upozorňuji, že toto jsem vyslechla 21.12.2012. Jo a taky jiný pán, který chtěl odhlásit auto a už byla pro ten den vyčerpaná čísla. Ten jí zase osočil, že kvůli ní bude muset zaplatit povinné ručení.

P. Paleček 13.1.2014 8:53

Re: to jsou Dede

Jo jo...copak na úřadech.....všude neustále čítám historky a neochotných a arogantních úřednicích...já přitom na takovou narazil snad jen jednou v životě (a i u ní se mi zdvořilostí a úsměvem podařilo její aroganci zlomit a přeměnit ji v úsměv a ochotu). Jinak byly vždycky ochotné, milé, korektní, snažily se pomoci. nevím, asi chodím na jiné úřady než ostatní nebo co....ale tak mně napadá jestli to nebude tím že právě šiřitelé těchto příběhů o zlých úřednících chodí na jednání takzvaně přednaštváni a chovají se tam rovnou ode dveří jako arogantní paka, nějak jako Tebou zmiňovaní pánové.

D. Ruščáková 13.1.2014 9:51

Re: to jsou Dede

S úřady mám tady u nás většinou dobré zkušenosti, to nejhorší, co se naskytne je nafrněnej ksicht a fakt jen málokdy... a nejmilejší jsou na finančáku:)))

Š. Matyášová 13.1.2014 16:56

Re: to jsou Dede

ano dede, milí jsou i poté,.co jim od někoho přijde v obálce místo přiznání za uplynulý rok, kondolence....

P. Kaštan 13.1.2014 7:35

Zdvořilost...

Můj bývalý šéf používal zdvořilost jako obranu při komunistických výsleších. Pozvali si ho několikrát a on byl vždy tak zdvořilý, že jim bylo blbé ho uhodit. Tak ho pak jednou sebrali, hodili mu pytel přes hlavu, zmlátili ho kdesi v lese u Lán a nechali ho tam. Tam už mu zdvořilost nepomohla a on pak emigroval...

A taky říkal, že i zdvořile se dá člověku říct, že je vůl. To musíte slušně pozdravit, sdělit dotyčnému - že je vůl a pak se opět zdvořile rozloučit. :D

D. Ruščáková 13.1.2014 13:34

Re: Zdvořilost...

To síla, milá Kaštan... ostatně právě tyhle momentky by se měly připomínat, aby se čelilo pměťovému selhávání zvanému "staré dobré časy"

P. Kaštan 13.1.2014 14:04

Re: Zdvořilost...

Díky tomu ho ale pak mohlo spoustu lidí poslouchat v rozhlase a těšit se na jeho "Ivan Medek, Hlas Ameriky, Vídeň..."

H. Williamson 13.1.2014 14:39

Re: Zdvořilost...

Presne tak, Dede. Prijde mi, ze se to malo pripomina.

A. Bytová 13.1.2014 14:54

Re: Zdvořilost...

Ivan Medek byl přesně případ člověka, který vzbuzuje respekt pouze tím, že je. STB tedy nikdy žádným respektem netrpěla, přesto ta akce byla v podstatě posledním zoufalým řešením, jak ho k té emigraci donutit. Ale stejně se ho nezbavili, ano - každý večer - Hlas Ameriky, Ivan Medek, Vídeň...

Z. Matylda 13.1.2014 7:18

Respekt z obou stran

Nebudu komentovat jednání oné zdravotní sestry, protože to všichni známe- je to jakási profesní otupělost. Dodnes s hrůzou vzpomínám na svou pubertu, kdy mládež z celého města Brna chodila do jediného zdravotnického zařízení na "městské dorostové" a do ordinace nás brali po sedmi, ať vám je, co vám je. Horší to snad už nikdy nikde nebylo.

Na druhou stranu mi přijde nepříjemné, když člověk potká svého lékaře na ulici, v divadle, na plese a začne mu halasně líčit své zdravotní problémy.

Ten respekt by prostě měl být oboustranný.

Z. Xerxová 13.1.2014 6:11

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Ano - vzájemný respekt, zdvořilost a úsměv... To funguje. A mělo by být pravidlem