5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

BTW: O respektu

Sedím na chodbě poblíž urologické ambulance a jsem vděčná, že tu nejsem jako pacient. Chodba tvoří společnou čekárnu pro několik lékařů a všichni tak jsme, ať chceme nebo ne, svědky veřejného výslechu urologických pacientů. Jako by nestačilo, že tam ti chudáci – ano, byli to většinou muži, musí veřejně postávat s nádobkami s močí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 14.1.2014 1:42

Re: souhlasim s názory všech

Matyldo, doma to je úplně v pořádku a když je ti to pohodlné, tak proč ne. Ale na veřejnosti (a vidět to v TV debatách) mě osobně opravdu vadí a asi bych to řekla i kamarádovi, kdyby v tomto posedu se mnou hovořil doma.

Z. Matylda 13.1.2014 21:35

Re: souhlasim s názory všech

Maričko, na veřejnosti to nedělám, ale doma v pracovně ano- mám hypermobilní klouby a tahle poloha je mi pohodlná, i když si občas musím prohodit nohy. Lidé s hypermobilitou prý mají problém s tím, že když se nehýbou, svaly jim chladnou a tuhnou, což je jim nepříjemné (mně rozhodně).

J. Jovo 13.1.2014 20:15

ROZVERNÍČEK.

Jednoho dne zašel starší farmář k obvodnímu lékaři s prosbou, aby se příležitostně zastavil u nich ve vsi a prohlédl jeho ženu. „Jistě,“ povídá lékař, „ je nemocná?“ „No, nemocná zrovna asi není, pane doktore, ale v pořádku taky ne. Včera ráno vstala ve čtyři hodiny, podojila krávy, připravila mládencům snídani, vyprala jako každý týden špinavé prádlo, stloukla máslo, uklidila, uvařila oběd, pak celé odpoledne sklízela žito, připravila večeři a pak, někdy po desáté večer, si začala stěžovat na únavu. Asi byste jí měl předepsat něco na povzbuzení...“

D. Ruščáková 13.1.2014 19:40

Děkuju za vaše názory, je vidět, že respekt

má ve společnosti svůj smysl a tam kde chybí se lidem dobře nežije.

A to bych mohla třeba ještě nadhodit jako téma - respekt ve školství, učitelé a žáci... Se související kategorií slušného chování bychom mohli zajít v úvahách ještě dál a hloub:))

T. Zana 13.1.2014 19:13

Re: Nafouklé nuly

Evo, naprosto s tebou souhlasím. Jen ta zkušenost se prostě těžko zapomene. Vždycky je to v lidech.

M. Crossette 13.1.2014 19:03

souhlasim s názory všech

Mít respect jeden k druhému není podle mne zase tak těžké, když přístup je z obou stran stejný. Ale právě v tom bývá ten hlavní probém.

Ale napíši, co mě nejvíce vadí, ba štve i když to u mne spadá spíše mezi vrchol nevychovanosti, ale možná to má troche co dělat i s respektem. Dělají to muži, zatím jsem to nikdy neviděla u ženy i když má na sobě kalhoty. A sice překládaní nohy. Tedy ne jen takové to obyčejné překřížení, to dělám taky. Ale to téměř vykloubení si kyčle, kdy si muž položí druhou nohu do klína !!!! Protisedící tak místo aby třeba obdivoval krásně vyžehlené kalhoty, nebo kvalitu bot, je nucen dívat se při hovoru na špinavou podrážku !!! Opravdu nechápu, kde se tahle (asi rádoby ležérní) "móda" vzala a že je akceptována i při rozhovorech na nejvyšší úrovni. Myslím si, že jsem stále celkem ohebná, tak jsem si zkusila svoji nohu taky takhle dát do klína  - vydržela jsem to jen krátce, pak mě začala kyčel a přepnuté koleno bolet. Nechápu, jak to muži mohou považovat za pohodlné. Jednou jsme byli v divadle (máme abonentky do první řady), a soused vedle mne, asi proto, že tam měl vice místa, sotva si sedl, přehodil si nohu a svojí špinavou podrážkou se dotýkal mých kalhot. Okamžitě jsem ho na to upozornila, omluvil se, ale mě spíše zarazilo, že ho něco takového "v divadle" vůbec napadlo.

Pitrýsku, čekají vás starosti, tak moc držím palce, aby byly řešitelné.

EditoK - všechno nej!!!

Z. Asteris 13.1.2014 17:25

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Palce jsem držela, jen jsem to nestačila napsat, a teď držím dál. Pohlaď za mne Garušku a budeme na vás myslet!

Š. Matyášová 13.1.2014 16:56

Re: to jsou Dede

ano dede, milí jsou i poté,.co jim od někoho přijde v obálce místo přiznání za uplynulý rok, kondolence....

Š. Matyášová 13.1.2014 16:54

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

držím palce, aby rozhodnutí Vaše i veta bylo nejlepší pro Garušku.

Z. Xerxová 13.1.2014 16:32

Re: Pitrýsku

Bedo - u sedmnáctiletého pejska je každý zákrok (spojený navíc s uspáním) obrovský risk. Moc držím palce, aby pan doktor zvládnul situaci.

Pitrísku, moc na Vás myslím

Z. Jenny 13.1.2014 16:07

Garuško!

Taky na Vás moc myslím, Garuško, drže se. Pitrýsku !!! Držíme , co máme.

Z. Inka 13.1.2014 15:31

Re: AAA

Já jsem měla bohužel tu smůlu, že jsem zažila práci několika takovýchto manažerů. Po dvou z nich zůstalo tolik kostlivců, že tři roky po jejich odchodu stále odněkud vykukují, včetně vleklého soudního procesu. Ovšem jejich seběvědomí bylo tak vysoké, že dokázalo převálcovat i jinak podle mne soudného předsedu dozorčí rady, který je manažer ze staré školy a spolu s naším majitelem opravdu tvoří velmi výkonnou dvojici

H. Williamson 13.1.2014 14:57

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Hani, moc myslim na Garusku a vas.

A. Bytová 13.1.2014 14:54

Re: Zdvořilost...

Ivan Medek byl přesně případ člověka, který vzbuzuje respekt pouze tím, že je. STB tedy nikdy žádným respektem netrpěla, přesto ta akce byla v podstatě posledním zoufalým řešením, jak ho k té emigraci donutit. Ale stejně se ho nezbavili, ano - každý večer - Hlas Ameriky, Ivan Medek, Vídeň...

H. Williamson 13.1.2014 14:39

Re: Zdvořilost...

Presne tak, Dede. Prijde mi, ze se to malo pripomina.

O. Joklová 13.1.2014 14:29

Pitrýsku

"Vet nabízí operaci bez ručení za výsledek" - to znamená že jde o nádor? ale jak může bez biopsie a histologie vědět že je zhoubný??

v každém případě budu ve středu dopoledne držet palce!!!!!

P. Kaštan 13.1.2014 14:04

Re: Zdvořilost...

Díky tomu ho ale pak mohlo spoustu lidí poslouchat v rozhlase a těšit se na jeho "Ivan Medek, Hlas Ameriky, Vídeň..."

D. Ruščáková 13.1.2014 13:34

Re: Zdvořilost...

To síla, milá Kaštan... ostatně právě tyhle momentky by se měly připomínat, aby se čelilo pměťovému selhávání zvanému "staré dobré časy"

Z. Lída 13.1.2014 13:18

Re: Nafouklé nuly

Já jsem byla vloni dvakrát v jedné nejmenované pražské nemocnici(vždy na tom samém oddělení, jen v jiném patře). Nemůžu si jediným slovem postěžovat. Personál báječný, jak úplně mladí doktoři, tak i pan docent. A sestřičky, byť leckdy velmi unavené, vždycky byly usměvavé a byla s nimi i spousta legrace. Jedním slovem, super!! A to tedy pobyt ve špitále na Silvestra (no ani v únoru) opravdu není moje hobby!

Z. Lída 13.1.2014 13:09

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Moc a moc držím Garušce palce a věřím, že opět zdejší palcodržna zafunguje (srdíčko a palec)

Edito, všechno nejlepší a hodně zdraví!!

Z. Vave 13.1.2014 12:41

Re: AAA

Milá Inko, naprosto souhlasím s Tebou a Evou Ž. Profesionální manažery považuji za víc než neštěstí, jejich činnost je hospodářsky i sociálně naprosto destruktivní. Uvažují maximálně v horizontu tří let, oceňováni jsou většinou jen za snížení nákladů, takže spravují podnik (oddělení) ve stylu "po nás potopa". Nemyslí v dlouhodobém horizontu, takže je nezajímá, kdo bude pracovat v podniku za patnáct let, dokonce ani je nezajímá to, jak se projeví momentální úspora za pět let. Nezajímá je dlouhodobé zdraví lidí a jejich spokojenost, nemají úctu k tradicím, zkušenosti a loajalitě, protože oni přece myslí jinak a úsporně.

Takoví lidé rozhodně nemají respekt k nikomu a ničemu, maximálně sklapnou kufry před někým výše postaveným, pokud ho tedy nemohou nějak přeskočit, zlikvidovat. Ale to není respekt.

Popisovaná situace u lékaře by neměla nastat, ale někdy je to trochu problém, i když si sestra bere pacienta "na výslech" dovnitř. Je to slyšet dveřmi do čekárny a naopak z ordinace od lékaře je slyšet vše do sesterny. Takové jsou všechny ordinace u nás v relativně moderní poliklinice.

Zajímavé a široké téma, Dede. Děkuju Ti za něj.

Z. Vave 13.1.2014 12:27

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!

Všechno nejlepší, milá Editko. <3

Z. Vave 13.1.2014 12:27

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Pitrýsku, četla jsem až teď. Hned začínám držet palce, myslím na vás. <3

Z. Pitrýsková 13.1.2014 12:22

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!

JOVO, dík za upozornění.

Editce přeji všechno nejlepší. Ať jí, celý rok, svítí sluníčko, tak, jako teď nad ÚJM.

Z. Pitrýsková 13.1.2014 12:18

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Před chvílí jsme se vrátili (byl s námi i mistříček) od veta. Garuška dostala pigáro a antibiotika. Není to žádná sranda, přímo jde do tuhého. Ve středu dopoledne jdeme k vetovi znova a tam se rozhodne. Vet nabízí operaci bez ručení za výsledek. Tak prosím o tichou vzpomínku. Napětí trvá.

Z. Matylda 13.1.2014 12:02

Re: něco podobného

No, Bedo, já se taky na pokladní usmívám a poděkuju. Obvykle jsou překvapené. Jako mlaďošce mi moje máti říkala- úsměv tě nic nestojí a budeš se cítit lépe ty i tvoje okolí. No, v obchodech to teda funguje dost dobře :-)

Pokud jde o úřednice, protivné byly ve městě. Tady na venkově jsou milé a příjemné.

Z. Matylda 13.1.2014 12:00

Re: Proč jsem to už dávno nenapsala....

Držím!

Z. Inka 13.1.2014 11:56

Re: něco podobného

Není to Bedo blbost, při té děsné jednotvárné práci musí ten člověk ocenit to, že jsi ocenila její práci a žes jí za tu práci poděkovala. Ta práce je ubíjející a stereotypní, ale někdo ji dělat musí a měl by vědět, že nás jeho dobře vykonaná práce těší.

O. Joklová 13.1.2014 11:43

co mě nepotěšilo

kdybychom tu měli "rubriku" co mě dnes nepotěšilo (šikly by se i další - potěšilo, rozesmálo, naštvalo...), napsala bych do ní tento obdržený odkaz

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/323560-proc-s-pribyvajicimi-roky-i-pres-stejny-dietni-rezim-tloustneme.html

napadlo mě to u vedlejší diskuse když jsem četla, co kdo vyhodí/nevyhodí a jak se to podepisuje na "figuře"

Z. Dalmi 13.1.2014 11:19

Ach jo,

je to hluboká pravda. Znáte tu scénku, jak Pavel Liška jde na vyšetření? Velká sranda :-( Neomlouvám tu sestru, ale umím si to představit i z druhé strany. Jak píše Eva, sestry čelí fyzickému napadení a na ochranku nejsou peníze. Lidi jim nadávají za dlouhé čekání, ale co má ona dělat když je doktor na sále a jiný není ve službě? Co by vyprávěli záchranáři, kteří přijedou ošetřit člověka a jeho rodina je zmlátí?

Postižitelné je to jen minimálně, protože záchranáři nejsou "veřejné osoby" jako policajti. Proč? V čem je ten rozdíl?

Nikdo si nedovolí sprostě nadávat paní v pojišťovně, ale sestru klidně urazí, hodí jí léky pod nohy a při odchodu z nemocnice ukradne záchodové prkýnko. Je to divná a zlá doba.

Na druhou stranu jsem několikrát potrestala sestru za nevhodné chování. Že udělala práci správně a bez chyby, to pokládám za samozřejmost. Nadstandard svého oddělení nebo nemocnice vidím v tom, že je to i laskavé prostředí. Pokud to někdo neumí, nemá tu co dělat.

Ale! Abychom tady nezůstali jen my dokonalí, bezchybní, hotové hvězdy. Protože někdo taky musí pracovat, nejen zářit!