6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

BTW: Kšá!

Přestože koncem dubna bylo Nazgúlům šest let, s radostí podléhají některým dětinským zábavám. Jednou z nich snaha plašit a chytat všelijaké druhy opeřenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 9.5.2007 11:55

Re: kachna na borovici?

některé druhy kachen opravdu hnízdí na stromech a káčátka po vylíhnutí musí skočit a dojít k vodě. Stejně tak některé druhy skáčou ze skalních říms. Ale protože mají hrozně malou hmotnost, nic se jim nestane, i když křidýlka fungují jen jako nepříliš schopný padáček. Protože kachny jsou nekrmivé, tak by v hnízdě zahynula ptáčátka hlady. A někdy to rozhodování skočit - neskočit trvá dlouho

Dede 9.5.2007 12:04

Re: Re: kachna na borovici?

Xerxová, já to nezpochybňuju, ale ona seděla až v koruně! Strašně vysoko! To by chudáci kachňata musela být napůl kosmonauty... Jak se na té větvi s těmi plovacími blánami může vlastně udržet???

YGA 9.5.2007 12:08

Jo, Dede,

jsou věci mezi nebem a zemí 8-o - aj kačena na borovici ;-D može byt.

Xerxová 9.5.2007 12:10

Re: Re: Re: kachna na borovici?

i kachna divoká může hnízdit na stromě.... snad odkaz vyjdehttp://http://www.ezoo.cz/zvire.php?zvire_id=48

Xerxová 9.5.2007 12:10

Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

Tak to nevyšlo, ale ty si to najdeš;-D;-D

veram 9.5.2007 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

Chtělas tam dát tohle ?

Xerxová 9.5.2007 12:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

To víš že jo, ale nestíhám, rychle jsem to odklepla  (konec semestru se blíží, aktivita studentů výrazně stoupá;-D;-D a nechtěla jsem kachnit před nimi;-D;-D) a nechala jsme tam dvě http......

JoVo 9.5.2007 13:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

:-/:-/:-/A nebyla to tahle?;-D;-D;-D

Ejška 9.5.2007 13:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

;-D;-DR^

jiný Honza 9.5.2007 13:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

JoVo, ty ďáblíku! Ta je moc povedená! Jdem fandit?

zana 9.5.2007 21:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

špatně jste, chlapci, fandili;-(

jiný Honza 9.5.2007 13:45

Já to poděkování pověsím sem

Dede, to byla pro mne vzpomínka jako hrom. Naše současné čubizny jsou zcela nelovecké, takže s nimi podobné zážitky nehrozí, ale vzpomněl jesm si na dalmatinku, kterou jsem měl kdysi. Ta byla klasický lovec a v zimě byly zaněžené louky plné "ruských vlaštovek" jejím oblíbeným vyžitím. Cílem hry bylo udržet co nejvíc ptáků na stromech (a případně jim zblajznout vše, co jim lidi nasypali). Hrozně jí to lítání slušelo, úplně ji vidím před očima. Letos to bude 13 let, co odešla za duhový most v požehnaném věku 15 let a 14 dní...

dalmatin 9.5.2007 14:42

Re: Já to poděkování pověsím sem

Jiný Honzo, to mi dělá radost. Chceš říct, že 13 let není žádný věk pro mého puntíkáče?

jiný Honza 9.5.2007 14:53

Re: Re: Já to poděkování pověsím sem

A to Niki měla od 2 let odrovnané ledviny (otrava volně loženým jedem na kočky).

tapuz 9.5.2007 16:12

Re: Re: Re: Já to poděkování pověsím sem

Co to, jiný Honzo???? On se někde klade jed na kočky? 8-o Snad překlep "na krysy", to by jinak bylo moc smutné. Já kvůli kočkám v našich zahradách netrávím ani ty krysy, něco kočky vychytají a jinak jim jen znepříjemňuji hnízdění, aby se nemohly usadit.

jiný Honza 9.5.2007 19:52

Re: Re: Re: Re: Já to poděkování pověsím sem

Bohužel nejde o překlep. Bylo to kolem roku 1980.

Jiřina z GB 9.5.2007 10:33

Moc se mi líbí

ta souhra s hafany. Jak je má Dede přečtené..."Ještě chvilku a už jsem je měl!" Že ti naši rodinní příslušníci umí mluvit (celým tělem, jak píše Dede). a my jim rozumíme...

Milá Dede, je v Norsku taky někdy teplo? Podle fotek to vypadá, že nikoliv...

Dede 9.5.2007 10:39

Re: Moc se mi líbí

Ale ano, také se povede! Modré nebe, modré moře, trička s krátkým rukávem... Před třemi dny bylo chvílemi přes dvacet stupňů a Norové se už začali koupat v moři, které asi před měsícem rozmrzlo...;-D Mě bylo teplo také, ale takhle naturalizovaná vážně nejsem!

Jiřina z GB 9.5.2007 10:46

Re: Re: Moc se mi líbí

hehe... stejně jako tady. Vysvitne sluníčko a Angličani jdou do triček, nehledě na to, kolik je stupňů... Na koupání v moři jsem si pořídila neoprén, jinak bych tam asi nevlezla, což by mě hooodně mrzelo.

Xerxová 9.5.2007 10:48

Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Já do moře v Tywynu vlezla po kolena... A jinde to nebylo lepší. A to jsme měli opravdu na Angii (a Wales) hezké počasí

Jiřina 9.5.2007 11:50

Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Téééda, Xerxová, Tywyn - moje nejoblíbenější Waleské městečko ! Kvůli němu mám ten neoprén.... tady  A taky Aberyswyth tady

YGA 9.5.2007 11:54

Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Téda Jiřinko, teď jsi mě zklamala - já se těšila, že pod odkazem TADY bude fotka tvojí postavičky oděné ve slušivém neoprénku ;-D;-D.

Ale jinak fotky jsou moc hezké - ale to ve tvém případě není žádná novinka:-).

Jiřina 9.5.2007 12:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Sorry, YGO, ale to bych svému webu nemohla udělat...:-D Jediný ústupek je tahle cákající fotka. To jsem opravdu já s manželem dokonce v plavkách. Jinak  - v manžel vypadá v neoprénu jako superman, jen to bříško je navíc... Jednou ho vyfotím s rukou nad hlavou, jak startuje..;-)

YGA 9.5.2007 12:14

Milá Jiřinko

- je vidět, že synek podědil fotografické nadání po tobě - moc hezká fotka. Tak tvůj muž vypadá jako Superman, to můj ve vodě zase jako mrož (aj ty fúsa má ;-)). Loni jsem ho vyfotila, jak se povaluje v příboji (no, v příboji - dá-li se tak hovořit o té pobřežní vlnce, jež se tříští o miniplážičku v Chorvatsku ;-D) - jenom mu chybí ty mroží zoubky ;-D;-D.

Xerxová 9.5.2007 11:59

Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Když najdeš Rozcestník pár měsíců zpátky, tak tam najdeš povídání o Walesu a Jižní Anglii (dva články) mýma očima. Fotky jsou tam taky nějaké. Bydleli jsme týden kousíček od Tywynu vloni na konci června.

Jiřina 9.5.2007 12:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

moje velká škoda, že jsem nechodila na Zvířetník - loni v červnu jsme tam jezdili taky. Letos sem nejedeš?

Xerxová 9.5.2007 12:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

nee - letos až na začátku září bude Itálie kousek od Raveny. Betka musí začít studovat historii, má ještě mezery;-D

Jiřina 9.5.2007 12:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

přečetla jsem si ten Rozcestník a už je mi jasné, že se nevracíš na stejná místa...A ono se taky do GB se psem necestuje jednoduše. ..nemyslím cestu, ale tu přípravu, karanténu, očkování apod...

 Wales jsi popsala dokonale. Když jsem prvně viděla ceduli s crw (nebo cwr?) myslela jsem, že je to chyba. Děsně se tam těším, už mi to pošmourno tady leze na mozek...

Xerxová 9.5.2007 12:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Karanténa pro psy již neplatí - stačí čip, očkování a odčervení ;-D;-D Výhoda vstupu do EU

Xerxová 9.5.2007 12:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Zapomněla jsem ještě na potvrzení protilátek na vzteklinu v krvi - ale dělá se jen jednou. U opakovaných návštěv stačí neprošvihnout řádné termíny očkování