29.7.2021 | Svátek má Marta


Diskuse k článku

BTW: Kšá!

Přestože koncem dubna bylo Nazgúlům šest let, s radostí podléhají některým dětinským zábavám. Jednou z nich snaha plašit a chytat všelijaké druhy opeřenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
baty 9.5.2007 17:25

co myslíte, bude někdy v Brně pršet?

ani pod ten nejchcíplejší a nejřidší stromeček v našem novém superparku nepronikla kapka vody, pořád se jen několikrát za den na pět minut kropí chodníky.Mračounů dost, ale furt mají někam naspěch.

Vave 9.5.2007 17:56

Re: co myslíte, bude někdy v Brně pršet?

Milá Baty VV, tady se to taky jen tváří, že prší; nejen pod stromy, ale i pod kytkami je sucho, navlhlý je jen povrch půdy o mocnosti 0,5 mm, chystám se kropit. :-/

Xerxová 9.5.2007 18:05

Re: Re: co myslíte, bude někdy v Brně pršet?

Je mi vás obou moc líto (tedy vaší okolní zeleně). My máme zalito důkladně, ale klidně bych brala ještě pokračování tohoto přeháňkového počasí. Naposledy jsme pořádně zmokli dnes odpoledne při vycházce. A to jsme jednou vytáhly páníka, s tím, že procházet se je zdravé :o)

julča 9.5.2007 18:28

Re: co myslíte, bude někdy v Brně pršet?

Baty, pod Petrovem také kde nic tu nic :-/ Já už to vím! Vypršelo se to u Xerxů a my tady strouháme suché mrkvičky ;-) 

YGA 9.5.2007 20:28

Re: Re: co myslíte, bude někdy v Brně pršet?

Nó, a jih Jižní Moravy je taky bez dýšťa - asi se málo modlíme :-/.

zana 9.5.2007 22:09

Re: co myslíte, bude někdy v Brně pršet?

mně přijde, že tady v Praze tak nějak občas prší - ale do hloubky to zatím určitě nejde:-/.

Hanča 9.5.2007 17:21

O Nazgúlech si pokaždé přečtu moc ráda

a včera jsem si na ně a na Vás, Dede, vzpomněla. Totiž - byli jsme na agility fandit kamarádce a jejímu voříškovi Kamilkovi (mimochodem velký talent, při svém prvním startu si vyběhal 5. místo) a mně překvapilo, jak výrazně byly na dráze se svými pejsky zastoupeny děvčata a ženy všech generací. A vzpomněla jsem si na jeden Váš starší článek z dob, kdy Nazgúlové chodili na cvičák a vy jste se tam setkávala také převážně s ženami. Zajímavé, že? Čím to může být? Že by to s výchovou a hraním si s pejsky bylo obdobné jako s výchovou dětí, na které se (myslím si) více podílejí maminy? Nevím, nedokážu odpovědět.

A k tématu nenapíšu nic podstatného, protože Alfa zvěř i ptactvo nechává chladným, on by nejradši honil cyklisty v naší a přilehlých ulicích, což se mu samozřejmě přísně zapovícá. Dál od domu už ho nerozčilují.

Hanča 9.5.2007 17:23

Re: O Nazgúlech si pokaždé přečtu moc ráda

Pardon, překvapilo MĚ, hluboce se stydím.

Jakub S. 9.5.2007 21:23

Tydím tydím - ale houbičky s voctem,

jednou provždy si odvykněte se imrvére panycky (panicky asi ne, že?) omlouvat a kát a bít  v prsa - no radši jinam - kvůli specialitkám našich renesančních (většinou moravských, jojo) národních jazykových inťošů - obrozenců zakladatelů. A vůbec. Už o tom nepřemyšlujte a nechte to plavat, z toho se nestřílí a  buďte free. To vám prohlašuju z moci jazykového auditora. A fertyk mačka.

baty 9.5.2007 22:23

Re: Tydím tydím - ale houbičky s voctem,

fertyk mačka - prosím o copyright, je to nádherně pádné a dokonale slušné.

lucina 10.5.2007 11:49

Re: O Nazgúlech si pokaždé přečtu moc ráda

U  nás na cvičáku jsou většinou pánové, v lepším případě fifty"fifty, ale třeba u koní je kluk úplně ztracenej, tam je to jako v krasobruslení nebo v baletu. A ještě jedno pozorování jsem laicky sociologicky učinila: pánové (aspoň ti kolem mě- o zdejších žádná) neradi sbírají. Já naopak s pytlíkem Lucinčiných exkrementů kráčím hrdě a v duchu si představuju, jak bych se hbitě a vesele ubránila eventuelnímu šupákovi, i bez Lůcy (ta by ho nejspíš umazlila do bezvědomí).

julča 9.5.2007 16:58

Potřebuju radu...

Prahu znám jenom zběžně - máme v plánu jet parníkem do Tróje k zoo, můžete mi poradit, co můžeme s dětmi navštívit v okolí (kromě zoo- tu mám v záloze)? Napadla mě Stromovka, ale jsou tam nějaké hezké průlezky nebo něco co stojí za vidění s dvěma malými lidskými koťaty? Moc děkuju za radu... :-):-):-) 

zkumavka 9.5.2007 17:02

Re: Potřebuju radu...

Ne,že toho moc znám,ale kolik jím je let ? Kluci,holky ?

julča 9.5.2007 17:07

Re: Re: Potřebuju radu...

Zkumavko :-), 2 roky Marianka  V a 5 let František V

zkumavka 9.5.2007 20:29

Re: Re: Re: Potřebuju radu...

Márinka předpokládám toho moc neujde,Františka bych vzala do Technického muzea,alepoň náš Vojtík byl z těch mašin a letadel celej vedle.Nebo je někde na Praze 8 bobová dráha,ovšem jedna cesta asi 80,-.Dítě jedno je možné mít na klíně.Jestli budeš sama,nelze s dvěma dětuma.Já něco vymyslim,kdy to má být?

RenataE 9.5.2007 20:45

Re: Re: Re: Re: Potřebuju radu...

:-(Technické muzeum je v rekonstrukci:-(

zkumavka 9.5.2007 21:55

Re: Re: Re: Re: Re: Potřebuju radu...

To už sem doufala,že je otevřené.To už musí být snad rok zavřené? Nebo se mi to zdá?

RenataE 9.5.2007 22:43

Otvírají 2008

ale zato konečně odvolali ředitele, tak třeba se to celé zlepší:-)

Xerxová 9.5.2007 17:15

Re: Potřebuju radu...

A proč máš tu ZOO v záloze? Je moc pěkná, má velkou "dětskou" část - hřiště, průlezky i kontaktní ZOO a je celá pro děti opravdu fajn ( + mašinka, lanovka). A zabere hodně času, pokud se má projít poctivě.

Jinak blízko je skleník Fata Morgána i další prostory botanické zahrady a taky Trojský zámek (ale na to bude lépe, když caparti ještě povyrostou)

RenataE 9.5.2007 17:39

Re: Re: Potřebuju radu...

A taky tam půjčujou takový vozejčky na děti:-) Na lanovku tě ale s tak malými dětmi nepustí.

julča 9.5.2007 18:27

Re: Re: Re: Potřebuju radu...

Zoo je super, byli jsme tam právě nedávno, myslela jsem, že změníme kulturní repertoár, ale nakonec je to asi nejlepší volba. Je fakt, že dcerka bude ráda, vždycky všude hned volá: A KDE JSOU SONÝ - tak v Praze jí je ukázat můžu, v Brně slony nemáme...:-):-):-)

zana 9.5.2007 21:21

Re: Potřebuju radu...

Julčo, já ti nevím, jestli parníky už jezděj, včera jsme šli kolem přístaviště a bylo to tam nějaký mrtvý:-/. ZOO je skvělá.

julča 9.5.2007 22:32

Re: Re: Potřebuju radu...

výlet má být zítra :-/ ale jsem z toho akási špatná, malá má celé odpoledne nějaké střevní potíže, tak to teď řešíme, zda vůbec do Prahy jet nebo ne :-/

RenataE 9.5.2007 22:41

Re: Re: Potřebuju radu...

V jízdním řádu pravěj, že od 30.4. jezdí denně 9.30. 12.30, 15.30;-D Ale jestli třeba není někde málo vody, v Děčíně právě proto nejezděj ač by měli.

lucina 10.5.2007 12:02

Re: Potřebuju radu...

Do Troje nejezděte parníkem, je to docela pro děti dlouhé a otravné. Myslím, že je lepší zamířit do ZOO nejkratší cestou, je to na celý den a je tam pro děti spousta vymyšleností, které jinde v Praze budete těžko hledat, a procházka zahradou je sama o sobě dost náročná, protože  je terén nahoru dolů a nožky bolí. Jsou tam pro děti  vozíčky, takže ty menší můžete  chvíli vézt, pak vozík nechat stát a  zase kousek jít, než najdete další. Rozhodně bych ZOO nekomplikovala dalším programem, je krásná, nová a časově náročná. Foťák ssebou, psa taky.Pokud jste prarodiče nebo je berete ssebou, zkuste slevu na seniorpas.Užijte si to!!

Olčava 13.5.2007 9:47

Jenom malá poznámka k vozíčku,

určitě ho nenechávejte stát, protože si ho půjčujete u brány na svoje jméno (myslím, že i záloha se platí - tohle nevím jistě) a při odchodu ze ZOO se zase u brány vrací.

zkumavka 9.5.2007 16:50

Mám velkou slabost pro vaše pejsany,

taky musím neustále obdivovat jak jím rozumíte a eště krásně o tom píšete ! Jako vždy,bezva.VR^

Dede 9.5.2007 11:45

kachna na borovici?

Tahle norská opeřená fauna mi dává zabrat. Víte, co jsem dnes viděla na ostrově? Kachnu (samičku), která seděla na borovici ! a v okamžiku, kdy jsem se ji s nevěřícím úžasem pokusila identifikovat se zrovna s mohutným plácáním křídel a zakváknutím spustila na zem ke kačerovi. Že by to byl důsledek nepovedeného přistání v koruně stromu nebo nebo jde o novou (r)evoluční metodu bezpečnějšího hnízdění???

YGA 9.5.2007 11:51

Re: kachna na borovici?

Mohl to být hohol - ti hnízdí v dutinách stromů a chuďátka malá káčátka nejprve musí z hnizda vyskočit (bývají dost vysoko) a přeťapkat suchou zem, aby se dostaly na vodu - dost dobrodružný začátek života. 

Dede 9.5.2007 12:02

Re: Re: kachna na borovici?

Ygo, ten sameček, co si k němu sedla a začala mu okamžitě něco povídat (no jo, ženská ;-D), byl úplně normální kačer, tak jak je všichni známe. A byli stejně velcí, jen po přistání kachna vytahovala dlouho hlavu tak, až vypadala jako husa. 8-o Ale potom už se kolébala s kačerem zcela kachním způsobem...:-)