2.8.2021 | Svátek má Gustav


Diskuse k článku

BTW: Kšá!

Přestože koncem dubna bylo Nazgúlům šest let, s radostí podléhají některým dětinským zábavám. Jednou z nich snaha plašit a chytat všelijaké druhy opeřenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hana Williamson 9.5.2007 11:20

Re: Re: Moc se mi líbí

To sem do Myrtle Beach a jionych pobreznich mestecek jezdi v breznu Kanadani na koupani. V Myrtle Beach je brezen oficialni kanadsky mesic. Nikdo jiny do Atlantiku nevleze driv nez v puli kvetna,vetsinou ale az po Memorial Day koncem kvetna, ale ti Kanadani se tam krasne cachtaji za velke slevy v hotelich a restauracich, ze jim to i stoji zato sem jezdit autem - a to je velka strapac.

JH 9.5.2007 10:13

Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Tato baba píšící idiotiny si neuvědomuje co to je za zatížení ptačího organizmu v době hnízdění, když její miláčci, kteří opatří na pekáč nebo k rasovi, provádějí své "inteligentní" eskapády. A tato primitivní baba se tomu ještě směje a posmívá jak ptáci ulétají! Jestli taková sebranka, jako autorka je reprezentující české občany, je mi na zvracení!

YGA 9.5.2007 10:27

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Jděte zvracet jinam, ještě to budeme muset po vás uklízet.

tosca 9.5.2007 10:34

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Vy asi nežijete v ČR, že? Psi se v naší zemi už hodně dlouho nejí, pes není v naší zemi hospodářské zvíře chované za účelem snězení. (Nezaměňovat prosím ČR s ČLR). Institut rasa byl zrušen už také před mnoha desítkami let, dnes u nás rasové dle zákona působit nesmí. Když obhajujete zájmy jednoho živočišného druhu před druhým, zkuste nenavrhovat likvidaci toho "útočného" druhu protizákonným způsobem. Děkuji.

Jiřina z GB 9.5.2007 10:44

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Slušnosti jste asi taky moc nepobral... Ikdyž s něčím nesouhlasím mohu to říct slušně, bez urážek a nezdvořilostí...

Rpuť 9.5.2007 10:52

Dámy, vykašlete se na trolla - nestojí to za reakci.

Jitca 9.5.2007 11:06

A mě je vás líto...

Většinou tu jsem jen jako tichý čtenář, ale někdy je asi třeba i napsat. Pokud tu chcete hájit zvířata, potažmo ptactvo, nastudujte si nejdříve jejich způsob života, jejich vývoj a přizpůsobení se okolí. A potom teprve kritizujte! (A pokud to zvládnete, tak věcně a slušně!!!) Ano, bylo by nezodpovědné nechat psa volně pobíhat například jejich hnízdištěm, ale na louce či pobřeží, nebo v parku, je to něco zcela přirozeného - nebýt tam lidi, jsou tam lišky, lasičky a jiné šelmy... takže Vám doporučuji klid a toleranci!

Medvídek 9.5.2007 11:29

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Kousni se vzteky do zadku, troubo.;-D

Zdena 9.5.2007 11:38

Chachá - klíííd a ráchat se v heřmánku...

Vážený přispěvovateli, pokuste se prosím pochopit rozdíl mezi tím, kdy pes venčený pod dohledem prožene ptactvo, aniž ho uloví a "lovením" a "plašením" na hnízdišti ze strany standardních predátorů, kam patří i toulaví psi...

Ono totiž to ptactvo vyplašené venčeným psem ulétne, víme? Na vodě uplave, víme? Úhony nedozná.¨

Člověče, viděl jste někdy, jak psy na Petříně prohánějí na podzim a v zimě havrany? Viděl jste tu psí dychtivost do hry? A viděl jste, jak havran nadskočí a psisko nechá pod sebou? Víte vůbec, o čem se v článku píše?

MaRi 9.5.2007 11:44

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

velevážený JH, pro ptáky (aspoň některé) je běžný model chování předstírat ubývající síly, a tak potenciálního útočníka odvádět do míst, kde nehrozí nebezpečí jejich potomstvu. Tam "nabudou" nové energie a odletí.  A mimochodem, mnozí lidé by si mohli gratulovat, kdyby jejich děti byly tak vychované, jako autorčini psi.

Lucka V. 9.5.2007 14:54

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Hele, magor!!;-D A vopravdovej! To už jsme tu dlouho neměli!

JanaBa 9.5.2007 15:46

Re: Mileni,

prosim, nereagujte na tyhle provokace. JH to cetl, to zn., ze sem nahlizi, to zn, ze jestli neni uplny mimon vi,  ze na tomhle foru se lide k sobe chovaji slusne. Rada bych doporucila tenhle plevel prekrocit, vytrhat bohuzel nejde.

Vave 9.5.2007 17:51

Re: Re: Mileni,

Naprosto s Tebou souhlasím, milá JanoBaVV! Sice jsem nejdřív dotyčnému chtěla doporučit ranní omývání hlavy chladnou vodou a večerní dechová cvičení, ale nestojí za to, abychom se jím zabývali.

MaRi 9.5.2007 19:47

Re: Re: Re: Mileni,

jestli by se spíš neměl omývat dle doporučení strýce Pepina v podání Jaromíra Hanzlíka v Postřižinách...

YGA 9.5.2007 20:20

MaRi,

taky mi to hnedle naskočilo ;-D.

Vave 9.5.2007 21:03

Re: MaRi,

;-) Však jsem to původně chtěla napsat, ale pak jsem si řekla, že Pepina je pro toho divného člověka škoda! Ale věděla jsem, že tu určitě někdo bude přesně vědět, odkud fouká! Jste skvělé! VVVVVV

tj 9.5.2007 20:38

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Nejsou voni český myslivec?

alimo 9.5.2007 9:48

Hlásím návrat

z malinké dovolené a mám absťák:-D, všechno si to musím nechat na večer, ale kdo ví, kdy se k pc večer dostanu....:-/.

Lovci...:-), labrador, coby původně lovecká rasa se lovecky neprojevuje vůbec, ale jeho předchůdce střední knírač Dag, to byl panečku LOVEC !!. I když jsem se v chytrých knížkách dočetla, že nemá lovecké pudy a to byl taky jeden z důvodů, proč jsem si tenkrát toto psisko pořídila...Jo, jo, knížky...srnku mi přihnal tak, že mít čím, mohla jsem ji trefit přímo na komoru...málem trefil šlak mě i srnku a pesan si to za rámeček nedal:-D

dalmatin 9.5.2007 23:19

Re: Hlásím návrat

My závisláci to máme těžký ;-) Těžko se absence dohání, mám s tím zkušenost :-D 

Zdena 9.5.2007 9:28

A my máme "HRDINU", heč...

Naše slečna Bony, česká strakatá čubizna, včera časně ráno (jistě k radosti ostatních chalupářů i místňáků)  tak zuřivě ječela a štěkala na zahradě;-D, že všichni tři potencionální útočníci na kopečku za zahradou  utekli!!  No a těch ostatních  pět ovcí šlo taky...:-)

Jakub S. 9.5.2007 11:34

dobrý...

R^

Lucka V. 9.5.2007 9:14

Naši lovci

měli taky včera zamotané šišky: Měla jsem doma firemní auto, které vlastní alarm. Nevím, kdo auto zkoumal tak usilovně, že začalo volat o pomoc. Šla jsem hulákadlo vypnout a naskytl se mi pohled na tři blbouny sedídí vedle sebe a udiveně kroutící makovicema, proč to auto tak ječí. Alarm jsem na dálku vypnula a průzkumníci šli okamžitě zjistit, co a jak. Já vím, bylo to ode mne škodolibé a hnusné, ale alarm jsem v tu chvíli zase zapnula...Jo, málem si leknutím vzájemně naskákali do náručí;-D 

Zdena b.p. 9.5.2007 15:16

Re: Naši lovci

Před obchodem bylo zamčené auto a šel velikánský pes. Uvážlivě začal psát "pesemesku" na auto a tlapou škrtnul o kapotu. Chudáček, ten skok jsem nečekala. 8-o:-)

YGA 9.5.2007 8:33

A nejhorší jsou trpaslíci

- teda ne trpaslíci, ale kosi a havrani, Ti nechají ubohého pejska se přiřítit na jednu hubu natáhnutí a POODLETÍ o dva metry dál a dělají, že psa není. Ta naše neohrožená lovkyně se zase k nim přiřítí a černí ptáci zase poodletí (kosi teda už začnou nadávat, ale havrani jsou zcela nad věcí i nad pejskem).  Je pravda, že po mnoha nepodařených honech a lovech, se už většinou po ptáčatech ani neohlédne. Pochopila, že to není ta pravá lovná zvěř (a že vlastně ona není lovecký pes, ale pes myšař a vrhá se na lov hrabošů a ještěrek - zatím s pramalými úspěchy - ale pár myší těsně před infarktem nebo ochrnutých na všechny čtyři už ulovila ;-)).

Pro Solitér - ano, jsem proti tomu, oslovovat své miláčky slovy blbka (že Xerxová), rezevý potrhlík a ještě hůře (že PetroK) nebo hňupík (Solitér)  - stále jsem přesvědčená, že každý a každá z nás má doma jedinečného, úžasného, nejmilejšího a nejlepšího čtyřnožce či opeřence ;-D;-D a pro takové skvosty se potupná oslovení NE-HO-DÍ ;-P;-P

Solitér 9.5.2007 9:09

Re: A nejhorší jsou trpaslíci

No,zajisté máte pravdu.Ale takto napsané oslovení vypadá úplně jinak než řečené- to se musí slyšet,kolik se do tohoto vámi kritizovaného slova vejde citu... A ke kosům a havranům bych přidal veverky- ten zmatek ve psích očích když mu poprvé veverka zmizela na stromě!

Dede 9.5.2007 10:02

Re: Re: A nejhorší jsou trpaslíci

O veverkách mi ani nemluvte! Oba tzv. ovčáci intenzivně myšaří a veverky je přivádějí k zuřivosti. Taky myš (podle nich), ale co co dělá na stromě? Když vidím, jaké vymýšlejí úskoky, potom co jim veverka zmizí ve výšinách, tak jen trnu, aby jednou nějakou opravdu nenačapali na zemi. Kočky se mi sice podařilo jim vnutit coby zvíře nejedlé, ale u veverek se mi to, obávám se, nepovede:-/:-)

Xerxová 9.5.2007 7:52

identifikace opeřenců

Dede, stěžuješ si, že norští opeřenci se nechtějí nechat určit - jsou daleko, nepostojí... Vycvič si Nazgúly k ornitologické asistenci;-D. Vlohy k tomu dle tohoto článku mají. Ulovit, donést, nepocuchat a po určení nepoškozeného opeřence vypustit;-D;-). Jen taková drobnost tomu chybí - musíš je to naučit:-)

Jinak k té fotce na kraji skály - já myslím, že snímek klame, že to k hladině je kousek. Ale i kdyby ne, pesani bývají opatrní. Když si vzpomenu na Xerdu na volno v Bretani na útesech... Ale přišlo nám to pro všechny zúčastněné bezpečnější, než ho tam mít na vodítku. A to byla značená vyhlídková cesta...po kraji podemleté skály, hluboko dole moře nadávalo mezi kameny...žádná zábradlíčka, žádné omezení. Jen na začátku informační cedule, že děti si máte hlídat a máte si dávat pozor, kam šlapete.

Dede 9.5.2007 9:58

Re: identifikace opeřenců

Ono to opravdu není nijak vysoko, to je jenom šálení mlhy, oblohy a hladiny. :-) Pokud jde o ornitologickou spolupráci... Obávám se, že bližší jim je gastronomie! ;-D;-D;-D

Jakub S. 9.5.2007 11:31

No možná postupně -

a teď de o to, esli napřed ornitologická donáška pánům, a pak gastronomie - nebo napřed ta a ze zbytků milostivě ponechat páníčkům určit, co to  b y l o . . .

Solitér 9.5.2007 6:51

pes a kočka

Tedy spíše náš hňupík/já vím YGO,již jednou jsem byl vámi napomenut za toto oslovení/ , coby hlavní hrdina který spatřil kocoura . Ohromný řev,vyceněné zuby a útok střemhlav.Oba zmizeli ve dveřích.Najednou klid, ta naše fenka vyšla s výrazem "Copak jste viděli nějakého kocoura?" , za ní onen kocour ,líně se rozvalil na zápraží a s pobavenýma jiskřičkama v očích sledoval zcela potupenou ,zmatenou fenku. Ta se mu vyhla a s otázkou  "Tak snad už pudem,ne?" nás odváděla z místa své prohry. Od té doby pouští hrůzu pouze na kočky utíkající. Těch, co se tváří odvážně si pro jistotu nevšímá.