30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

BTW: Když prší

Obloha je jemně šedivá, mraky sahají mokrými cípy až na zem. Prší. Jeden den, druhý, třetí... Jaký nečas předchází oslavu našeho státního svátku!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jiný Honza 30.10.2006 9:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Medvídku...

To přejde - chce to občas výplach něčím víceprocentním a dát si pozor při čištění. Jednak pořádně odstranit plak a zbytky jídla, ale na druhou stranu zbytečně nedráždit ta opravovaná místa.

Medvídek 30.10.2006 9:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Medvídku...

Více procentním....momentálně je doma jen medovina, to asi nebude ono.;-D

jiný Honza 30.10.2006 9:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Medvídku...

Lepší by bylo něco nesladkého, něco co desinfikuje (a taky chutná 8-))) ).

Beda 30.10.2006 10:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Medvídku...

a určitě bylinky!!! ... jen nevím, jaké by byly nej nej nejlepší8-o, to by poradila Lenka... jako jistotu bych volila heřmánek, tím určitě nic nepokazíš:-) ... tak ˇať se to rychle zklidníR^R^R^

Rákšasí 30.10.2006 12:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Medvídku...

šalvěj a hřebíček. Šalvějovým odvarem vyplachovat bolavý zub a zkus rozkousat hřebíček. Raději dodávám, že koření, pochybuju, že by se ti povedlo rozžvýkat kus železa:-P;-D

Fallowa 30.10.2006 9:04

Re: Re: Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

Vave,jak já ti závidím muchlování s miminkem - já měla tu možnost naposledy před čtrnácti lety8-o!Přeju Tadeáškovi všechno nej k svátkuVV a pomuchluj ho i za mně:-)!

Vave 30.10.2006 12:40

Re: Re: Re: Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

Fallowo - určitě pomuchluju! Naposled jsem ho viděla v sobotu a je to takový kulíšek, že se musím krotit, abych si ho nesnědla. ;-):-)VV

Beda 30.10.2006 8:48

Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

jo! JOOOOOOOOOOO!!!! napadlo mě to hned, jak mi ráno home page napsala, kdo má dnes svátek:-)R^VV ... ta je hodná, co?:-P někdy bych bez ní byla ztracena:-/;-D

zana 30.10.2006 9:01

Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

přeju všem (jsou tu v přízni nejméně dva, že:-)) Tadeáškům, ať se jim daří, na co sáhnou, a pusu tomu malinkýmuV 

jiný Honza 30.10.2006 9:23

Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

Přidávám se k všeobecnému přání - ať nám Tadeášci rostou a prospívají!

KláraK 30.10.2006 9:26

Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

vše nej, nej, nej V

veram 30.10.2006 11:32

Re: Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

Za Tadeáše gymnazistu veliké díky za přáníčka

Eva 30.10.2006 14:03

Re: Re: Re: Všem Tadeáškům a Tadeášům vše nejlepší k svátku!

Taky se připojuji ke gratulaci mému prvnímu Zvířetníkovému miminku. Tadeáš já znala jen jednoho, sídlil naproti Kotvě a já ho chodívala prosit za maturitu ;-DR^

Medvídek 30.10.2006 8:23

A ztratit se v dešti a tmě

na cizí dálnici, to buďte ráda paní Ruščáková že jsem neřídil já.;-D Probudila byste se v Helsinkách.;-D;-D

Medvídek 30.10.2006 8:07

Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Ne, nevím proč to tak je, relevantní důvod mně nenapadá. Ale nejsme takoví všichni. Naštěstí.:-)

zana 30.10.2006 9:13

Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Medvídku, jestli to není schovaný v tý nechuti k velkejm slovům. Mne kdyby se někdo zeptal, jestli jsem hrdá na to, že jsem z Česka, tak ho několika neslušnými slovy ujistím, že nejsem. A opravdu nejsem, božíčku, proč bych měla bejt8-o:-/. Mně se hnusí to slovní spojení. Přece hrdej má člověk bejt na něco, co dokázal, maximálně na někoho dalšího, kdo něco dokázal. Ale na to, že jsem se narodila zrovna tady ... jakou na tom mám zásluhu, jakou na tom má vůbec někdo zásluhu (když pominu rodiče;-)).

Strašlivě se mi ošklivej takový ty emerický manýry, to křepčivé nadšení ... okamžitě se mi  překládá do těch pochodujících pracujících, jak míjejí ty tribuny na Letné za řevu budovatelských hesel, fujtajxl;-€(Y).

Ano, ta země není nejhorší, lidi tu nejsou výrazně odpudivější než jinde, špíny už tu taky není tolik, co bývalo. Žiju tu proto, že jsem odsud nechtěla odejít.  A větší výlev hrdosti ze mě nevyrazíte. 

Medvídek 30.10.2006 9:18

Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Zano, nikdo z Tebe nechce nic vyrážet, nerozčiluj se.:-) Tohle je samozřejmě taky možný názor.:-)

zana 30.10.2006 9:24

Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

já se nerozčiluju ... moc. ;-) Ale tak nějak  mi to připomíná toho Havlíčka (aby nám Pánbůh to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil). Prosím pěkně, tím se opravdu nechci dotknout nikoho z milých přítomných i nepřítomných, pouze říkám, že nesnážím ten fenomén.

Medvídek 30.10.2006 9:29

Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

:-)

jiný Honza 30.10.2006 9:49

Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Cítím to podobně, taky nemám rád velká slova, ale na druhou stranu už pár let bojuju se svou polovičkou o tu vlajkovou žerď na státní vlajku (zatím mám povolenu jen rodinnou standartu).

terra 30.10.2006 10:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Zdravím zvířetníky, a navrhuju myšlenkový experiment. Asi většina lidí tady nemá ráda nadšení na povel, jásavý optimismus za každou cenu a pod. - trochu moc dlouho jsme tomu byli vystaveni. Ale zkusme to obrátit - když už se nám nechce říkat, že jsme hrdí na svou zem: máme důvod nebýt hrdí? Když se mi zachce dát na fasádu nebo do okna státní vlajku, nebo ji mít na autě, proč bych to neměl udělat? Nejspíš si mě sousedi budou prohlížet, jako že mi přeskočilo. A není to právě v tom? Nemělo by mi to být jedno? To je přece jejich problém, že jim to připadá divné... A tak mám dojem, že se v Čechách pořád dokola sami navzájem přesvědčujeme, že dát najevo důstojnou příslušnost ke své vlasti je vlastně něco, co se nedělá, nehodí, co je divné... nepřirozené... Neochuzujeme se tím o něco?

Jinak - paní D.R., moc díky za článek a za to, že na nás myslíte i v promáčeném Norsku. Jeden můj známý tvrdil za podobných okolností, že mu i samo jméno Oslo, které Norové vyslovují spíš jako "Ušlu", připadá takové oslizlé....:-). Předpokládám, že se tenhle názor nikdy nepokusil prezentovat před žádným Norem - asi by se se zlou potázal. 

Medvídek 30.10.2006 12:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Trefa, Terro.:-)

Vave 30.10.2006 12:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Jo jo, souhlas ! :-)

zana 30.10.2006 14:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Terro, já to asi nedokážu zformulovat t ak, jak si to přesně myslím, ale prostě nejsem ten typ, abych na veřejnosti prezentovala jakékoliv city a vztahy. A to i k rodné zemi;-). Takže mi přijde zbytečné zdůrazňovat to vlajkou. Ale je to věc názoru a plně s tebou souhlasím, že když ty si ji vyvěsíš, tak mně je do toho šumák.

A důvod nebýt hrdi, t.j. stydět se - ne, to jistě nemáme. Ale prostě taky nechodím po světě s cedulí "mám ráda svoji rodinu" na klopě.

Kadlus 30.10.2006 10:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč vlastně jsou Češi tak málo hrdí na svou zem?

Jen poznámku- ve "Švajcu" držel ten jejich helvetskej kříž skoro každej sádrovej trpajzlík na zahrádce. A bylo jich tam, jak naseto !

Rákšasí 30.10.2006 7:57

Vave

Poňuchněj Táďu za mě k tomu jeho svátečkuR^VV

Vave 30.10.2006 8:40

Re: Vave

Díky moc, milá Vlčice! V  Všem Tádíkům i Tadeášům hodně zdraví a pohody !!

Rákšasí 30.10.2006 9:08

Re: Re: Vave

Mám na tebe prosbičku, mohla bys mi dát recept na ten tvůj bigos ?;-D, Já jsem si ho blbka založila a nemůžu ho najít. A z těch, co jsem zkoušela je ten tvůj nejlepší, akorát tam dávám kysané zelí. Předem poníženě děkuji a tady bych si dovolil švestičky......;-D;-D;-D

Vave 30.10.2006 9:40

Re: Re: Re: Vave

FALEŠNÝ BIGOŠ  2-4 cibule nakrájíme, osmahneme ve velikém

kastrolu na oleji či sádle, dáme hodně lahůdkové papriky (klidně celý malý

sáček, nebo i dva!), pak přidáme na kolečka nakrájenou jednu až dvě nožky

čabajky. Dobrá je taky maďarská klobása, ta bývá hodně pálivá, nebo dunajská. Vedle na pánvi osmahneme balíček žampiónů nakrájených na plátky s kmínem a se solí pěkně do tmavozlatova. Do velkého kastrolu vsypeme nakrájenou hlávku zelí, podlejeme, vyklopíme pánev se žampiónya dusíme do měkka. Nakonec dosolíme

podle chuti, ony hodně soli dodají klobásky. Jí se to s chlebem. :-)

Rákšasí 30.10.2006 7:54

Těžko se mi hledají slova

Moc pěkné počtení.

Hodně jsem mohla za svobodna cestovat a ubytování bývalo vždy v rodinách. Lidi jsou všude stejní, dobří a špatní. Tak jsem se styděla jen jednou za to, že jsem z Čech, když nám spoluobčané v mnichovském obchodním domě udělali reklamu, že Češi kradou a celou dobu nás "hodně nenápadně" sledovalo očko až ke kase.