3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

BTW: Když prší

Obloha je jemně šedivá, mraky sahají mokrými cípy až na zem. Prší. Jeden den, druhý, třetí... Jaký nečas předchází oslavu našeho státního svátku!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Medvídek 30.10.2006 8:12

Re: Těžko se mi hledají slova

Ahoj Rákšasí. Ne, ani tak bych se nestyděl za to že jsem Čech. To není důvod. To je jako kdyby se Němec měl stydět za to že je Němec protože tady v pohraničí nám spousta Němců navezla do příkopů u silnic pytle se svými odpadky, sem tam sem někteří jezdí za dětskou prostitucí a nedávno nám tady Němci zničili unikátní přírodní jev - rokli kde je sníh i v nejparnějším létě.  A vypovídá to něco o Němcích jako takových ? Nevypovídá. A je to důvod aby Němec přestal být hrdý že je Němec ? Není. A proto ani my nemusíme přestat být hrdí na to že jsme Češi jenom proto že v Mnichově byly nějaké straky.;-)

Rákšasí 30.10.2006 8:15

Medvídku

já ti nevím, neřešila jsem to do té doby, než se nám pověsil za zadek jeden a bylo to takové hrozně okaté."jsou tu Češky, dávejte si pozor.":-/ Ale je pravda, že to už je to taky pěkný pátek zpátky

Medvídek 30.10.2006 8:21

Re: Medvídku

Rozumím Ti, ale za tenhle postoj by se měli stydět oni a ne Ty.:-)

jiný Honza 30.10.2006 9:20

Re: Re: Medvídku

Medvídku, nemyslím si, že byse za tohle měl stydět někdo z účastníků. Stydět by se měli ti, kdo dali důvod k takovému jednání ostrahy. Ale ti se zastydí až tehdy až budou svým okolím = námi postupně vychováni. Bude to trvat dlouho, ale já jsem optimista: slušnost zvítězí (i když jí občas musí vypomoct tvrdá ruka).

Medvídek 30.10.2006 9:25

Re: ale já jsem optimista: slušnost zvítězí (i když jí občas musí vypomoct tvrdá ruka).

Já taky Honzo. Taky tomu věřím. Není důvod aby to nešlo.:-)

terra 30.10.2006 10:58

Re: Re: ale já jsem optimista: slušnost zvítězí (i když jí občas musí vypomoct tvrdá ruka).

Pánové, nevím, jestli je to projev skepticismu z mé strany, ale tu tvrdou ruku vždycky rád a s chutí přiložím (tvrdě):-)

jiný Honza 30.10.2006 12:01

Re: Re: Re: ale já jsem optimista: slušnost zvítězí (i když jí občas musí vypomoct tvrdá ruka).

Tiše jsem se zachechtal - já taky. Ale není to skepticismus, naopak - je to snaha o zlepšení, to je to vrážení se vlastenčení z huby do rukou. 8-)))

jiný Honza 30.10.2006 13:31

Re: Re: Re: Re: ale já jsem optimista: slušnost zvítězí (i když jí občas musí vypomoct tvrdá ruka).

Nebo rukou do huby? 8-)))

zana 30.10.2006 14:43

Re: Re: Re: Re: Re: ale já jsem optimista: slušnost zvítězí (i když jí občas musí vypomoct tvrdá ruka).

no vida. to už je tvůrčí přístup;-)

Kadlus 30.10.2006 7:48

Díky !

Krásně napsáno, díky. Jsem hrdý, že jsem se narodil v české kotlině, i když občas nadávám jako pohan !

WWW 30.10.2006 8:27

Re: Díky !

Zdravim ! Proc si vlastne lide mysli, ze pohani nadavali vice, nez se prumerne nadava dneska ? Ruku na srdce pane Kadlus .Nekrivdime jim trochu ?!

Vave 30.10.2006 8:46

Re: Re: Díky !

 Zdravím!! Ono je správně kleje jako pohan, a to je rozdíl. Protože křesťan správně nesmí říkat krucifix (a tak říká krucipísek nebo fix) a Ježíš nebo Ježiš-Maria (a tak říká šiš a šišmarjá) anebo Maria Panno (a tak říká marjá). Z toho plyne, že pohané i křesťané klejí a nadávají nemlich stejně. :-)

Jinak já jsem taky hrdá na to, že jsem Čech, a v sobotu se mi tak líbili autobusy (bohužel ne všechny) s vlaječkama, že jsem přemýšlela, kde bych si na své punťové Žabulce udělala maličký stožárek na maličkou vlaječku. >-V:-)

Medvídek 30.10.2006 8:49

Re: Re: Re: Díky !

Co anténa...?

Vave 30.10.2006 8:52

Re: Re: Re: Re: Díky !

To by šlo, anténu mám !! 8-o:-) Vše geniální je naprosto prosté !! Díky !!!!V:-)>-

Medvídek 30.10.2006 8:59

Re: Re: Re: Re: Re: Díky !

Já si jí tam dám taky, až někdy pojedu za hranice.:-)

Tuhle jsem zjistil když jsem hledal jak vypadá vlajka Nového Zélandu že na internetu je obchod kde se prodávají vlajky všech států, i ty veliké, i když nevím jak se mohou uživit, tohohle sortimentu se asi moc neprodá.;-D

Vave 30.10.2006 9:14

FUJ FUJ HRUBKA !

... AUTOBUSY SE LÍBILY ..... TVRDÉ Y !!

Kadlus 30.10.2006 9:42

Re: Re: Díky !

S rukou nasrdci - bude to asi tím, že moje maminka, silně věřící- ale nevymetající kostely), mne a mojí babičku považovala za neznabohy - pohany. Kdesi jsem se vyjadřoval k tomu, že v podstatě nejsem ani ateista (a Teo= Ante Teo= proti Bohu). To nejsem, neberu lidem jejich víru, jen moje hodnoty jsou jinde. Ono to věř a víra tvá Tě uzdraví platí - jen si nejsem jistý tím, že vždycky musí být nutně " Věř v jediného Boha !". Co takhle rozum,(nejen vlastní), vlastní síly, rodina ,přátelé , slušní lidé ? Není toho dost. Navíc, jsem pragmatik, na přednostovou, stejně jako na Kubulína si můžu sáhnout, u nadpřirozeností všeho druhu - to jaksi nejde- nebo to neumím. Vysvětlení "kleje jako pohan" beru, stejně jako beru jméno Boží nadarmo . Třeba : Ježíši, kam na to ten chlap chodí ?

Mimochodem, lámu si hlavu, kde v Krušnohoří - kolem Varů byly paneláky? To mám tenhle kout prolezlý skrz na skrz!

WWW 30.10.2006 10:29

Re: Re: Re: Díky !

Ale pane Kadlus !!

Naprosto, ale naprosto vsude. Ja si lamu hlavu nad tim, kde nebyly.  Byly dokonce i v takove vesnicce, jako Depoltovice u K.Varu. Rotava, Kraslice, Nejdek , Habartov, jezis, opravdu nevim, kde nebyly !

Kadlus 30.10.2006 10:55

Re: Re: Re: Re: Díky !

tak dík, už jsem blíž. Byly všude, někde ale později, než odhadem do počátků 80.let. Třeba proto, že zrovna včera odjeli z Dušiček Hroznětínští, v doprovodu s rodinou, původem z Otovic, dnes v Laufu u Norimberka.V Kraslicích- a pak na druhé straně jsem byl nedávno na stará kolena dělat tlumočení ( je to fakt dohromady,žádné tlu zvlášť).Jen maličkost: Celý život žiju u hřbitova, vzdušnou čarou 50m. Po roce 69 "za odměnu" asi 5 let kameníkem. Ještě dnes si dokážu vyrobit náhrobek. Od té doby chodím na hřbitov dost nerad.Bývalo to samá muzika- i několikrát denně. Jen ten repertoár byl trochu jednotvárný. Dechovka a "furt to samý".Zasviť mi, Nejsmutnější loučení, Čechy krásné, atd. Bylo to ale lepší, než zprávy v " dráťáku", fakt.

zana 30.10.2006 11:44

Re: Re: Re: Re: Díky !

vesnice s panelákama - příšernej zážitek mám z jedné, už si nepamatuju jméno, kousek od Mariánek. Tam zřejmě zbourali všechny domky (fakt tam nebyl jedinej) a postavili asi čtyři paneláky, ale velký, nejmíň sedmipatrový a dole takovou tu "občasnou vybavenost".  Normálně na smyčku...

Vave 30.10.2006 12:44

Re: Re: Re: Re: Díky !

WÉWÉWÉČKO, TO BY ALE BYLA SRANDA, KDYBYS BYL JEDEN Z KAMARÁDŮ MÉHO PŘEDNOSTY !!!!!!  ON JE STARÝ BIGBÍŤÁK Z VARŮ A NEMÁLO JEHO PŘÁTEL ODEŠLO ZE ZEMĚ, KTERÁ BIGBÍTU A DOBRÝM LIDEM MOC NEPŘÁLA

WWW 30.10.2006 7:36

dest

Ano, zacina ten smutny mesic ! Listopadove deste ne mna pusobi depresivne ! Listopad  se pro mne nekonecne tahne .Jedu zitra odpoledne do Cech. Na mistnim hrbitove se sejde cele mestecko. Zima v Krusnych horach prichazi trochu drive, bude to velka modni prehlidka novych kozichu a kabatu !!

V obchodeh uz budou mit vanoce, rychle urvat zakaznika, nez ho urve nekdo jiny. Cele je to v listopadu nejak postaveno ba hlavu.

I tu rijnovou revoluci do nej nacpali !!

jiný Honza 30.10.2006 9:11

Re: dest

Ten začátek neberu - když ti bude smutno, přijď mezi nás. Zvířetník a jeho lidé jsou asi nejlepší lék na podobné stavy a funguje zaručeně.

A co se týče konce - ano, to je WWW - možná by to chtělo povídku o "módní přehlídce na hřbitvě".

zana 30.10.2006 9:21

Re: dest

no, Honza začátek nebere, to já bych ho taky nebrala, ale ten listopad na mne působí taky tak. Listopad proto, že dne ubývá atd (VVV to popsal dostatečně:-/) a naděje v nedohlednu. Pak ještě únor, protože to jato furt ne a ne přijít. ...

Budete se tu muset hodně snažit;-).

dalmatin 30.10.2006 10:10

Zano,

přesně. Celý život říkám, že nenávidím listopad a úúúúúnor. Už když to takhle vyslovíš, tak je to odporné. A taky stále vyhrožuji, že budu emigrovat z klimatických důvodů. Bože, jak já bych chtěla žít v teple a na sluníčku. Ale včera v lese bylo taky krásně.... Tak já vlastně nevím.

Vave 30.10.2006 10:33

Re: Zano,

Ahojky, Svatá Puntíkatá !!!!:-)  Listopad rovněž nesnáším, únor mi tak nevadí, protože už bývá dost světla a je to takový zmrzečený měsíc. ;-P

dalmatin 30.10.2006 10:51

Re: Re: Zano,

:-) Telepatie funguje

Xerxová 30.10.2006 7:04

téma k zamyšlení

Ten článek jsem četla už brzy ráno a napadla mě řada myšlenek, ale nějak se nedokážu vyjádřit. Nějak mi to nejde stručně zformulovat.

To líp se mi píše o tom, že jsme vás v počasí asi dohonili. Po krásné sobotě - skoro letní, přišla skoro zima. Ráno (v 5:15) jsme klusali z Betkou do lesa. Na cestičkách spousta klouzavého listí, polámané větve od větru a šedivák. A to jsme vyšly za krásného jasna - Orion a spol. nám svítil na cestu a vrátily se za mlhy, kdy v kombinaci mlha a tma nebylo vidět na krok. I Betka byla vykulená a držela se raději poblíž. A budu muset najít rukavice - opravdu bylo vlezlo. V loni napadlo v půlce listopadu asi 15 cm sněhu a pak už vlastně neslezl až do pozdního jara. Snad bude letos alespoň o trošku líp.

zana 30.10.2006 9:32

Re: téma k zamyšlení

Máš pravdu, Xerxová, tohle je téma na dlouhé povídání a chtělo by to mít možnost si to víc promyslet. Ale zase je fajn přečíst si všechny ty názory...  A to jsem napřed četla pana Růžičku, ten článek je taky hodně k zamyšlení, ale dostal mě tak, že jsem k němu nebyla schopná napsat zhola nic.

Rpuť 30.10.2006 4:45

Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Dokážeme se semknout, když země je ohrožena - zažila jsem to. Pravda chybí nám třebas hrdost Franzouzů na své francouzství a tedy i na Francii. Jsme prostě jiní. A strašně rádi si kálíme do vlastního hnízda. Neustále veřejně přesvědčováni že jsme, nejmenší, nejzkorumpovanější, nejzlodějštější, nejlínější, nejnešikovnější,....dosaď dle vlastní úvahy... a že to by nikde jinde možné nebylo....

Ale bylo! Ono je to totiž o lidech a Ti jsou  všude stejní a všude je ten chleba o dvou kůrkách. Jen si to tam tak vlastnoručně nemlátí o hlavu. Zapomínáme totiž na jedno - pod kůži nám jdou naše vlastní nepravosti, zatímco o nepravostech cizích nemáme ani tušení.