3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

BTW: Když prší

Obloha je jemně šedivá, mraky sahají mokrými cípy až na zem. Prší. Jeden den, druhý, třetí... Jaký nečas předchází oslavu našeho státního svátku!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WWW 30.10.2006 7:24

Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Jo mas pravdu Rputi, az na jednu malickost.

Ti frantici uz nemaji byt na co moc hrdi ! Jinak souhlas. Je je nekdy velmi tezke stanovit presne hranici, mezi kalenim do vlastniho hnizda a tolik potrebnou zdravou sebekritikou !

Rpuť 30.10.2006 7:50

Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

www, já mám pocit, že každý národ se nějak zadrhnul ve svém nejslavnějším období a s realitou současnosti to nemá moc společného. Rakušani zůstali někde u Franze Josefa a chytli z toho mindrák, Frantíci zas přísahají na Volnost-Rovnost-Bratrství, ale na Ludvíky nám nesahejte, Němci jsou velký národ, ale Bavoři, to jsou především Vitelsbachové a Sasíci nestojej za nic, Rusové jsou někde u Brežněva a my hiolt máme trochu smůlu, že ta 1. republika netrvala moc dlouho, Karel IV. už je historicky krapet z ruky a obrození nám zhnusil dědek Nejedlejch.

WWW 30.10.2006 8:12

Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Jo jo, mila Rputi, tohle by bylo na velkou debatu. To by ovsem pak Zviretnik uz nebyl Zviretnikem.  Na zacatku emigrace jsem mel nekolik moznosti. Byl jsem zvan do Australie, kde zil velky kamarad meho tatinka a mel velmi dobre postaveni. Psal tatinkovi, ze se o mou rodinu postara, at si nedela starosti. Pak mi jedna francouzska firma nabidla dobrou praci, v mem oboru, ale v Kanade ! A pak tu bylo Nemecko, kde jsem mel spoustu kamaradu z detstvi. Australii a Kanadu jsem okamzite zavrhl. Emigrace na mne dolehla, nechtel jsem uz dal, drzel jsem se Evropy jak kliste. Nemecko,  z jistych duvodu jsem nechtel. Zvolil jsem Francii. Je pro mne velkym zklamanim a to i presto, ze po ekonomicke strance se mi darilo a dosahnul jsem toho , co jsem chtel. Ale, kdoz vi, treba bych byl zklaman i jinde. Franci je dnes v upadku, ktery se hrozive zrychluje . Jako uz nejednou v historii, strhne sebou do propasti pul Evropy !

Rpuť 30.10.2006 8:29

Re: Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

www - tohle není jen záležitost Francie. Svoboda jedince kombinovaná se eurosocialismem a obé přehnané do absurdna  - to nemůže dobře dopadnout. Polarizuje to společnost a zákonitě končí tím, že každej je na každýho nasr....j.

WWW 30.10.2006 8:32

Re: Re: Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Tak snad, nekdy u Kance ,to rozebereme jak se patri !!

Medvídek 30.10.2006 8:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Můžu taky ? Mám to blízko....;-)

zana 30.10.2006 9:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

já bych se taky hlásila

Kardiak 30.10.2006 20:05

Re: Rpuťi

Tady v Evropě se rozšířila představa,že práva nejsou vázaná na povinnosti.Schází tu zpětná vazba.Stát má povinnost se o mě postarat,ale já státu nejsem ničím zavázán.Dokonce ani platit daně.Připomíná mi to jednu moc dobrou military sci-fi sérii Honor Harringtonová,od Davida Webera.Tam se z prosperující víceplanetární republiky Haven stane zlý sen pro okolí.Vznikne tam ,stále rostoucí,skupina tzv.dávkařů,kteří nepracují,ale mají přece plné právo se podílet na společném bohatství státu.Těch,kteří ho vytvářejí,naopak stále ubývá.Až jednou,když už není z čeho rozdávat,tak se přepadne sousední soustava a vyplundruje se.A tak pořád dokola.Až jednou narazí na soupeře,který se nedá a je tu velká válka.Doporučuju každému,koho baví sci-fi.R^A veškerá podobnost je čistě náhodná.

Vave 30.10.2006 8:51

Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Rputi, máš pravdu, s těmi nejslavnějšími obdobími. Je to dost smutná teorie, ale platná.

A já si říkám, při té naší bídě zneužitého a devastujícího husitství, že zaplaťbůh za Járu Cimrmana a pár dalších jemu podobných vědců, spisovatelů, malířů, herců, vynálezců, sportovců a  státníků. :-)>->->-

jiný Honza 30.10.2006 9:08

Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Rputi, smekám před tvou definicí evropanů v kostce. Úpně přesné. 8-)))

Rpuť 30.10.2006 9:26

Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

A ještě jsem zapomněla na Anglány, které to imperium dodnes svrbí i s Pickwickem.

A jo, pro nějakou tu debatu bych byla, i když by to nebylo moc veselé. Jenomže si ta Evropa tohle stejně bude muset vyřešit, protože jinak se dlaší staletí bude plácat v nejrůznějších vinách, jak je momentálně oblíbeným sportem.

Nejdřív nás ovšem čekají machometáni a i když to bude drsné, možná to pomůže Evropu a její národy znovu definovat

jiný Honza 30.10.2006 9:57

Re: Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Ten dovětek podepisuju taky.

Vave 30.10.2006 12:47

Re: Re: Re: Re: Ne, nemyslím si, že bychom neměli svou zem rádi.

Amen aneb Alláh s námi a zlý pryč!