20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Když prší

Obloha je jemně šedivá, mraky sahají mokrými cípy až na zem. Prší. Jeden den, druhý, třetí... Jaký nečas předchází oslavu našeho státního svátku!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
julča 30.10.2006 13:06

Re: Re: Díky za hezké povídání

Plně souhlasím s Li, včera jsme byli v lese, strašně zmokli a i přesto to byl úžasný výletR^

Jen na cestě zpátky domů se dám dost potily okna;-D

Vave 30.10.2006 13:37

Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

No, včera jsme z lesa zdrhli, protože na nás padaly větve i s veverkama. 8-o8-o8-o

Bláža 30.10.2006 12:59

Re: Díky za hezké povídání

Přesně tak, než jsme si pořídili psa, žádné procházky v mlze! Ale od té doby, co psa máme, mi ani tak moc nevadí zablácené psí tlapky, občas je na nich i něco horšího, no a co, tak se to umeje.....:-)

Li 30.10.2006 13:02

Re: Re: Díky za hezké povídání

No jo, ale zabláceného hafa máš téměř celoročně, bez ohledu na roční období ;-D

Bláža 30.10.2006 13:06

Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

Ani moc ne, na podzim je výskyt bláta mnohem větší......pak je zima, to jen odrolíme sněhové námrazky...no a pak na jaře, to je zase blátíčka víc....on je náš pesák vybíravý, do louže nebo bláta vletí jen, když něco moc vážného honí, jinak se mu obloukem vyhne, pokud je kudy...:-)

Li 30.10.2006 13:08

Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

;-D;-D;-D No jo, ale to se musí zima povést jako loňoletos;-P

Lucka Vaňková 30.10.2006 13:28

Re: Re: Díky za hezké povídání

Něco horšího se včera objevilo na celém Buffákovi - taky jsme s Péťou a hafanama včera vyrazili na dlouhatánský výlet a bohužel jsme cestou procházeli loukou, kde se předtím pásly krávy. Buffíček našel ten největší kravinec a nazdobil se celý. Dle slov nejstarší dcery vypadal jak ho*no s očima a taky tak smrděl.

Bláža 30.10.2006 13:30

Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

A jak jsi to vyřešila? ;-P

Lucka Vaňková 30.10.2006 13:55

Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

Řešení to mělo jediné možné - vykoupaný a následně těžce uražený Buffy, který zbytek večera ležel na sedačce zabalený v županu, se mnou nemluvil a od ostatních členů rodiny vyžadoval soucit. Nezbýval mi, než se do hloubi duše stydět, že jsem ho zbavila toho báječného make-upu;-P

Li 30.10.2006 13:33

Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

:-D:-D:-D U nás je parádnice Darlenka, to teda zdědila po mamince Nastěnce :-/ A umíš si představit psa vyváleného v jeleních... těchto´...výkalech? Tuhé bobky se do srsti zapletou jak korálky,  a to dostat dolů......;-€ Zlatý kravinec!!

Bláža 30.10.2006 13:38

Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

Tolik štěstí najednou a na jednom! ;-D

Rákšasí 30.10.2006 13:38

Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

holky já piju kafe, teda už ne už je v klábosnici;-D;-D;-D

jiný Honza 30.10.2006 13:45

Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

A bylo sladké? Já jen, že pak stiskneš jednou krátce b a na obrazovce se objeví bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb. Obzvláště radostné, je-li postižené písmenko součástí nějakého hesla.

Rákšasí 30.10.2006 13:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

neeeee, piju bez ničeho. Teda to kafe, aby tě nenapadaly nějaké nemravné myšlenky;-D;-D

jiný Honza 30.10.2006 13:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

Tak to jsme na tom stejně - taky piju kafe jako svůj život - hořké a černé. 8-)))

Rákšasí 30.10.2006 13:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

Ty čudinko jeden;-D, já ho nesladím proto, že mám s Přednostou tak sladkej život, že kdybych ještě sladila kafe, tak mám cukrovku;-D;-D

Li 30.10.2006 13:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

Ano, horké černé a hořké kafe je to nejlepší kafe na světě !!R^ Někdy, když mě chytne mlsná, pak si dám kafe - bombónek ;-) Přeslazené se šlehajdou, ale to pak musím zapít kávou normální ;-D

Rákšasí 30.10.2006 13:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

:-D:-D:-D, nejlepší je Alžír, a tu šlehajdu ještě posypat grankem nebo aspoň cukrem ;-D

jiný Honza 30.10.2006 14:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Díky za hezké povídání

brrrr - nedovedu vypít jiné kafe než bez příchutí. Je mi jedno, jestli je to turek, preso, překapávané či rozpustné, ale bez všeho a čím slinější, tím lepší. Proto taky piju max 4 denně. 8-)))

Alča 30.10.2006 10:09

Děkuji všem Zvířetníkům

 za bohatou a plodnou diskuzi u mého pátečního článečku - nebyla jsem přítomna, takže díky dodatečně a musím se pochlubit, že už jsem vše dočetla a jsem tudíž v obraze - moc mě těší zejména to, že naše palcodržna opět nezklamala - zdá se, že se u našich nemocinkatých  pomalu vše v dobré obrací. Tak teď také do našeho přání o uzdravení zahrňme pana Ruščáka, ať je v daleké cizině brzy fit! R^

Vave 30.10.2006 10:18

Re: Děkuji všem Zvířetníkům

R^R^R^R^VV:-)

zana 30.10.2006 11:59

Re: Děkuji všem Zvířetníkům

určitě !!R^R^

Li 30.10.2006 12:54

Re: Děkuji všem Zvířetníkům

Jasná zpráva ;-)R^R^R^

Alča 30.10.2006 10:06

Velmi přesně si dokáži představit tu nepřízeň počasí

u nás tak bylo včera. Prudké poryvy větru v kombinaci se silným deštěm a oblohou zamračenou tak, jako by slunce nikdy neexistovalo. Léčili jsme se s chlapem umělým světlem z rozžatých lampiček a příjemnou hudbou. Dnes už je vše jiné - svítí sluníčko, přes sklo dokonce hřeje a jen pohled na listnáče, připravené včera vichrem o poslední zbytky listí, hlásí, že se blíží čas pozdního podzimu a následné zimy ...

Svátky a významná výročí máme podle mě proto, abychom si připomněli důležitou událost naší historie, ale nic víc. Nejsem hrdá na to, že jsem Češka. Jsem hrdá na to, co se mi v životě povedlo, na své děti, na dobře odvedenou práci, která je za mnou vidět. Každému na světě se mohu klidně podívat do očí s vědomím, že se nemám za co stydět. Pojem vlast je příliš široký - miluji kout země, kde jsem vyrůstala se svými předky, tam jsem "Doma", přestože už tam desítky let nebydlím. Dokáži si představit, že bych ten kout své země chtěla chránit před agresivním vpádem kohokoliv a byla bych ochotna na obranu poskytnout všem co jen mohu nabídnout. Ne Obětovat, nechápu toto gesto jako oběť, ale jako svoji vnitřní povinnost zachovat svůj domov i pro své děti a jejich děti, bez pokynů a přikázání "shora". Někdo by to možná nazval vlastenectvím, já jen láskou a úctou k domovu. Symbol vlajky byl hodně využíván a zneužíván.  Měli jsme na půdě prapor, který ušila babička se svými sestrami někdy na začátku roku 1945. Pochybělo jim červené, tak je modrý klín skoro až do poloviny, ale to nikomu nevadilo. Tenhle prapor visel na našem hospodářství jen třikrát: na jaře 1945, v srpnu 1968 a na podzim 1989 - v té době bylo třeba dát najevo, na které straně stojíme. V zahraničí je to něco jiného: symbol naší vlajky beru jako označení něčeho, co  je z mé země, nebo k ní má velmi blízko a vždy se zajdu podívat, co se u naší vlajky skrývá. Někdy ambasáda, někdy jen restaurace, která má na jídelníčku naši specialitu a česky tam neumějí ani dobrý den.

zana 30.10.2006 18:13

Re: Velmi přesně si dokáži představit tu nepřízeň počasí

Alčo, podepisuju !

Medvídek 30.10.2006 9:53

Re: FALEŠNÝ BIGOŠ

Vaví, ty mě chceš zničit.;-D Já mám zase hlad a je teprve 10, posledně už v tuhle dobu bylo aspoň 11.;-D 

Vave 30.10.2006 11:11

Re: Re: FALEŠNÝ BIGOŠ

Poslušně hlásím, že Tě ničit nechci !! to bylo jen na vyžádanou!!:-)

Medvídek 30.10.2006 12:09

Re: Re: Re: FALEŠNÝ BIGOŠ

:-) Už mně hlad trochu přešel, dál jsem si jogurt. Ale kámoška volala že dneska jdeme papat až v jednu. ;-(

Vave 30.10.2006 12:34

Re: Re: Re: Re: FALEŠNÝ BIGOŠ

Což je dneska obzvlášť kruté, protože bříško bude Medvídkovi i tak hlasitě říkat, že už je o hodinu pozdě na oběd. ;-)

Rákšasí 30.10.2006 13:14

Re: Re: FALEŠNÝ BIGOŠ

Vavíííí, děkukukuji. Kredence jsou nachystaný, ale dojde na něj až ve čtvrtek. Dnes mám ještě maroda doma, tak jsem dělala ty ovesné placky, zítra budu mít oběd ze dneška, co donesou děti ze školy, aby nepropadl a ve středu jedu na MR do Olomouce a to tam jedu zrovna těsně po obědě a nesmím předtím 3 hodiny jíst a kromě toho, on ten bigos má jisté doprovodné efekty;-D;-D;-D

Medvídku, zkus to i s tím kysaným nebo halb und halb taky mňmaka R^R^