6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


BTW: Druhé velké setkání – Daňkovice 2008

19.5.2008 0:31

 
Malebná krajina Vysočiny se v sobotu navzdory pochmurným předpovědím koupala ve slunci a ukazovala svoji nejvlídnější tvář. (Začarované počasí vydrželo po celý den, teprve v neděli se podařilo úporným lijákům prorazit magickou ochranu:)) Parkoviště u penzionu Selský Dvůr se rychle zaplňovalo auty, lidmi a psy. Atmosféra byla vynikající – lidé se zdravili, objímali a radostně vyvolávali své známé, zatímco dárky a dárečky plynuly všemi směry. Setkání začalo. Dede - Daňkovice 2008 - 1
Program byl bohatý a velmi dobře připravený – velký dík za to patří Bláže a jejímu realizačnímu týmu:)) Začalo se coursingem – během psů za návnadou. Nálada byla skvělá a stejně jako minulý rok se ukázalo, že je víc psů (bez jakýchkoliv zkušeností), kteří se na tento sport zcela spontánně těší, než je těch, které nijak nezaujme. Smečka účastníků byla neuvěřitelně rozmanitá – od trpasličí pudličky až po ohromnou německou dogu. Běhala se dvě kola, přičemž v prvním kole účastníci běhali sólo, v druhém se již soutěžilo po dvojicích.
Stejná sestava soutěžících potom nastoupila k tréninku agility. Jestliže výkony nebyly vždy špičkové, tak se dalo vždy spolehnout na snahu, dobrou vůli a skvělou náladu v obecenstvu.
Ukázka tance se psem byla přívětivou tečkou za aktivním sportováním. Obě fenky – čínský chocholatý pes i border kolie – pracovaly velmi přesvědčivě a sklidily i se svojí paničkou náležitý potlesk.
Blážin zasvěcený komentář:
Coursing si přijeli zaběhat někteří pejsci poprvé, jiní už měli možnost běhat na setkání v loňském roce. Jen dva pejsci ze všech byli coursingoví profesionálové s licencí.
Musím říci, že mi výkony všech udělaly opravdu velikou radost. Ačkoliv to (nemohu si odpustit tu poznámku) nebyli chrti, běhali s velikou chutí, zápalem, radostí a užívali si pohyb. A radost mi udělali opravdu všichni, protože i když se našli jedinci neběhací, projevili smysl pro humor jejich páníčci a jejich pejsci zase oddanost k nim, neboť se od páníčka v žádném případě nechtěli vzdálit :)
Běh za návnadou plný zájmu, nabitý energií a loveckým zápalem předvedli: dalmatinka Gwendy od ri, skorokníračka Anka od Vave, kavalír king charles Murphy od Lucky, němečtí boxeři Charlie a Rony od Evy P, kříženec něm.pinče Dan a český strakatý pes Argo od radanove, královský pudl Toníček a trpasličí pudl Jimmy od Pudlíkové.
První běh poněkud rozvážně, ovšem druhé kolo s vervou odběhla malá bílá kníračka Dýna od Ejšky.
Stupňující se zájem o to ulovit toho igelitového šupáka jsme mohli vidět v roztomilém a vytrvalém běhu skotských teriérů Kačky a Chelsei od Štětinky. Naprostou oddanost páníčkovi projevil střední pudl Bertík od tatínka Dede, který to celé pojal jako hru „...a že mě od sebe neodeženeš?“ a usmíval se přitom od ucha k uchu. To trpasličí pudlice Bonnie od ri se již na startu tvářila, že tohle je tedy veliká nuda a ani její parťačka, skvělá závodnice dalmatinka Gwendy, jí k běhu nerozpohybovala.
V soutěž v poponášení si chtěli změnit coursing fenka lhasa apso Týna a pejsek turecký teriér Bertík od HL, která je snaživě povzbuzovala. A i když se na závod připravovali doma poctivě tréninkem a vypadalo to, že by se jim běhání mohlo povést, na místě si to oba rozmysleli a že prý se budou raděj opalovat.Dede - Daňkovice 2008 - 1
Německá doga Beta od Xerxové podezírala ten divný igelitový střapec z nekalostí, občas za ním nedůvěřivě popoběhla, ale nakonec si řekla, že tohle tedy není zábava pro kosatky.
Jediný zahraniční závodník jezevčík Max od Katky ze Slovenska si v obou bězích na dráze raděj vybral něco velmi voňavého a v tom se rozhodl se prostě vyválet a běhání za střapcem ho nechalo vcelku klidným.
Náš čínský naháč Krejg trénoval s náhubkem, neboť se připravuje na mistrovství Slovenska a tam ho bude při běhání muset mít. Zajímavě vybarvená husky Vicky od Psa Jíry podala s přehledem coursingového profesionála skvělý výkon a border kolie Grína a bedlington teriérka Arlettka, patřící paní Haně obsluhující naviják, také běhaly naprosto suverénně. Proč také ne, když mají coursingový naviják vlastně doma:))
Na závěr moc děkuji zúčastněným a chválím výkony všech, bez výjimky, protože si to zaslouží!
Po sportovním odpoledni následoval oběd, volná zábava a posléze posezení u opečeného prasete. Nelze tu podrobně popsat vše – všechna blahopřání, odměny, srdečně rozhovory nebo zpěv s kytarou. Byli pozdraveni nepřítomní (hromové sborové ahóój přes mobilní telefon se začíná stávat potěšující tradicí), vzpomněli jsme si na naše zahraniční přátele. Zábava rozhodně nevázla a vydržela dlouho přes půlnoc.
Ostatně  nemyslím, že by zrovna citace programu byla na tomto Setkání tím hlavním. To nejdůležitější totiž spočívalo v realizaci vší té dobré vůle, která Zvířetníky existuje. Na první pohled – aspoň v kontextu obrazu světa, jaký je dnes a denně předkládán médii – vypadá naše společenství velmi nepravděpodobně. Ale když se na tom zamyslíte, tak nejde o nic jiného, než o naplněnou potřebu skupiny lidí najít místo, kam by mohli patřit takoví, jací jsou. Co na tom, že nám k tomu pomáhají moderní komunikační technologie? Základ je ryze lidský.
PS: Setkání Zvířetníků 2008 je již minulostí a pomalu se spřádají plány na to příští. Ráda bych tu vyzvala čtenáře, kteří se stále ještě schovávají za bukem coby mlčící čtoucí – naše společenství je otevřené a rádi přivítáme všechny, kteří se k nám budou chtít přidat.
Dede - Daňkovice 2008 - 3
Další fotky najdete zde:
Dede 
Zana KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !