5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

BTW: Cesta mezi mraky

Když jsem vám v červnu psala o své cestě do Bergenu, nedostala jsem se k popisu jedné úchvatné cesty po horách. Tak jsem se rozhodla to napravit, když George dnes "necestuje".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 18.9.2007 20:32

Re: Re: Re: Cesta mezi (ne) pod mraky.

Jenže, Pitrýsku, dnes to nešlo od Vídně, dnes to šlo od Brna! (totiž, z našeho pohledu od Zaječí)Tudíž kolem Palavy z druhé strany. Tradičně nám zateklo do kuchyně :-/! A vichr zlomil stromek před barákem - chudák přečkal ta horka, ale první "větší" větříček ho dorazil. Ale já dneska taky vyrazila do zaměstnání v triku a bermudách a na kole - a bylo teplo! Až teď večer se to zkazilo - trošku ;-D.

Abych nezapoměla, Pitrýsku, mám tě pozdravovat od manžela.

P i t r ý s ek 18.9.2007 21:03

Re: Re: Re: Re: Cesta mezi (ne) pod mraky.

Děkuji,  nápodobně.:-):-)

Naprosto nevychovaně jsem se nepoptala po Tvém zdraví (minulý týden krčníškrabot). Ale jak pozoruji bermudky, bluzička, bicyklík, zdáš se být O.K.  Tak bacha, aby to po dnešku nebylo K.O. Raději si připrav tu potravu, co tady na ni včera šel ten báječný recept.:-).

YGA 18.9.2007 21:43

Re: Re: Re: Re: Re: Cesta mezi (ne) pod mraky.

Přiznávám - zdraví ještě není O.K. - pořád mám plný nos a semtam pokašlávám :-/. Horší, že to sedlo i na Terku - ta chrchle jak starý hrnec - však ani dnes nebyla ve škole - prý to schvátilo už polovinu třídy a pro samé pokašlávání a smrkání stejně nerozumí, co prófa praví u tabule - tož co tam ;-D.

baty 18.9.2007 22:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Holky, v Brně to bylo před pátou,

liják a vichura, to musel být fofr - šlo to na jihovýchod.

P i t r ý s ek 18.9.2007 22:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cesta mezi (ne) pod mraky.

To je mi líto, proTerinku je spíš sedlo, než, že to na ni sedlo. V srpnu jsem se dívala, když byli ve Velké Čučli koníky a myslím, že jsem ji viděla. Nebo to už bylo v červenci?

P.S. souhlasím, že dnes to šlo od Zaječí, proto jsem psala, že toho asi bylo moc, že jindy nás Pálava zastíní.

baty 18.9.2007 17:16

Dede, to je náááádhera!

k čemu tady řeči - dík.

zana 18.9.2007 20:01

Re: Dede, to je náááádhera!

podepisujuVVR^

Zuzka 18.9.2007 17:02

PARÁDA

Nemám slov. Ty fotky jsou snové, milá Dede. Co se počasí týká, bydlím spíš v Norsku ;-D. Tady je jasně vidět, že podzim už vládne. Podrbání Nazgúlům a aspoň těch 15 stupňů přeju. A míň deště, než je teď u nás.

baty 18.9.2007 17:19

Re: PARÁDA

no ale Zuzko, ta tvoje fotka taky stojí za to, tady začalo pršet teprve před pár minutami, tak by to mohlo chvíli vydržet.:-D

Vave 18.9.2007 18:36

Re: PARÁDA

To je krása, Zuzko! :-) Už víš, kdy budeš v Praze? Už je nejvyšší čas na hrneček, na podzimní čajíčkování! :-)

zana 18.9.2007 20:05

Re: PARÁDA

Pěkný, ale táhne z toho zima;-P;-P

Snugi 18.9.2007 17:00

Vzpomínka

Nádhera. Byla jsem v Norsku na vandru v devadesátém osmém a tímhle povídáním jsem se zase živě vrátila do této nádherné země. Děkuji za připomenutí :o) Pravda, tak krásné počasí mi tam nepřálo a i na přelomu července a srpna jsem chodila zavlečená jako cibule. Nic z toho ale na kráse Norsku neubralo :o)

vampir 18.9.2007 13:48

Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

Soude dle nadhernych  fotek, p. Dede s pocasim zase tak velkou smulu nema. My meli! Cele 3 tydny , kdy jsme byli na cestach. V cervenci v Hardanger Vidda  jsem si musela poridit vlnenou cepici.Nastesti byla v chatce sauna na ohrati   a krb, tak se opekaly burty  doma.Cestou Trollheimem prselo a byla mlha,aspon jsem z tech serpentyn  nedostala zavrate , z frustu jsem si   koupila veselou  trolici a zlomyslneho trola.Poslednich 14 dni jsme se usadili v chate u Nissedalskeho jezera. Pocasi se umoudrilo,zpocatku jsme se jen plavili a chytali ryby , pak se dalo  koupat, i v noci za sera. To   me ale poradne  vystrasila  hlava take se koupajiciho  bobra.   Vsude nedotcena  priroda, prede dvermi hriby , koberce boruvek , na stozaru norska vlajka a  Elk(boze, tak velke jsem si je nepredstavovala) kracel majestatne ,nevsimaje si meho jeceni, vecer  k jezeru. .Vylet k Rjukan, za slunneho pocasi - vsem  se zatajil dech a  byli neobvykle  zticha.

terra 18.9.2007 14:41

Re: Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

Pokud jde o losa, získal jsem mírný náskok a "teoretickou přípravu" v jednom regionálním muzeu, kde ho měli (asi pro takové jako já) vycpaného coby exponát. Když jsem mu stál se svou hlavou tak někde u jeho plecí (mám odhadem1,85 m), musel jsem připustit, že jsem si ho taky představoval menšího:-D

vampir 18.9.2007 19:57

Re: Re: Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

Cele  tri tydny jsme ho   videli jen na dopravnich znackach a marne vyhlizeli. Ptali se Noru  :kde je elk?  V Ikea , v modrych monterkach .

Podruhe se uz neobjevil, nasel si samotar asi jinou stezku. Zil si ale  klidne dal   v lesiku za nasi chatou. Jednou rano, kdyz jsme sli na  houby ,zapraskaly vetve a  spatrili  jsme s ulekem uz  jen  jeho obrovskou  zadni cast.Takze za celych 5 tydnu jsem videla celeho  losa v prirode  jen ja:-P, 4 osoby vypravy pouze  zadek.Obrovsky a nadherny  exempar to byl,   kracel pomalu a  dustojne jen ca  4 metry ode mne.

Dede 18.9.2007 21:51

Re: Re: Re: Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

To už jsem zjistila také - oni kvůli lidem neutíkají , ani kvůli psům moc nezrychlí, leda by měli chuť je zlikvidovat. A to prý zejména losi-samci mívají. Umějí naprosto nehybně stát a dokážou se schovat tak, že je člověk vidí teprve když se pohnou. Já sama jsem losa viděla asi pětkrát, většinou díky Nazgúlům. Nebyla to vždy legrace... No a po historkách, kterými mě častovala naše bergenská hositelka (los pronásledoval pejska, který ho vyrušil, až k paničce, která jela na běžkách, ta se ho snažila zaplašit máváním lyžařskými hůlkami...apod.) už doufám, že pokud losa uvidím, tak přiměřeně zdálky...;-D

MaRi 18.9.2007 13:05

ty obrázky, to je nádhera!!!!!!!!!

Dede, prosím, smutně koukám, mohla bych si některé stáhnout a uložit?? Skandinávie je jeden z mých dvou snů od dětství. Kafkaz jsem si před lety splnila, ale nemám důvěru v to, že si splním i ten sever... Achjo 

Dede 18.9.2007 13:22

Re: ty obrázky, to je nádhera!!!!!!!!!

Můžeš, samozřejmě...

Jakub S. 18.9.2007 12:38

A bude pomalu lít, a já sem si uvědomil, že sem od včerejška nejedl. Jenom čaj a - a nic.

Taková jsem já, matinko. Tak pudu Na vyhlídku na oběd a burčák a/nebo kvasnicové. Ahoj.

P i t r ý s ek 18.9.2007 20:28

Re: A bude pomalu lít, a já sem si uvědomil, že sem od včerejška nejedl. Jenom čaj a - a nic.

Hochu, hochu, to Ti závidím. Kouřit jsem přestala natotata, ale to žrádýlko, to bude můj hrob. Celý život štíhlá a jak jsem přestala kouřit a šla do důchodu, přibrala jsem 10kg a nemohu to srazit. A to lítám po lese jako divoženka.

abyt 18.9.2007 11:50

Zůstává

to Norsko zemí, "z dob kdy svět byl mlád".

Hana Williamson 18.9.2007 11:24

Teda jo,

to je nadhera skvostna. Jinak bych chtela vyjadrit soustrast spolutrpitelky, asi tak pred deseti lety se mi zacaly delat zavrate z vysky, zejmena, kdyz ridim. Poprve se mi to stalo, kdyz jsme jeli v Mainu na horu Cadillac v narodnim parku Acadia. Jela jsem od brany jako prvni v dlouhe rade aut, stoupame, pak zatacka tak jako doprava nahoru, zprava je jenom more, ale hodne vysoko pod utesy a najednou mi to vsechno zacalo plavat pred ocima, houpal se mi svet, zastavit neni kde, tak jsem drzela volant, az jsemmela klouby bile, zamerila oci na prostredni caru na silnici a dojela. Mam taky par mist v Kourovkach a okoli, ktere kdyz nemusim, tak nejedu. Vzdycky je to takovy pohled do neznama, jako ten tvuj pohled pres predni sklo.

Jakub S. 18.9.2007 12:00

Zdravím. Závrať v autě, a jako řidič?

To, myslel sem si doposud, snad se omezuje na stanutí nad srázem nebo na kraji střechy, a eště není-li tam klandr - ?

Nevím, zda sem tady líčil hororový zážitek z lednického minaretu s mým tehdy dvouletým právníkem.

Hana Williamson 18.9.2007 12:19

Re: Zdravím. Závrať v autě, a jako řidič?

No to ja si myslela taky - az do te doby. Ale za rizeni jen v extremnich situacich. Ta Cadillac Mountain byla v jednom useku dost extremni. A jde to zvladnout. Kdyz sa mosi, tak sa mosi, ale neni to nic prijemneho.

Jakub S. 18.9.2007 12:21

Apropó:

nevíš, co znamená slovo kadylak - tedy Cadillac?

Hana Williamson 18.9.2007 13:19

Re: Apropó:

To byl Tonicek Cadillac, jeden z francouzskych objevitelu/vyzkumniku, "budovatelu" Nove Francie, ktery se toulal tou casti Ameriky mezi dnesnimi USA a Kanadou na severovychodnim pobrezi.Umrel tak nejak kolem 1740. Google by ti to urcite nahodil, co se faktu tyce, specialne Wikipedia. Ale slovo Cadillac, asi kvuli tomuto Gaskonci, ktery se jednu dobu taky pohyboval kolem dnesniho Detroitu, nabylo jineho vyznamu - luxus, to nejlepsi. Odtud nazev automobilu, ale da se pouzit to slovo i jinak. Jako napr. kdyz se mi dostane dobreho obslouzeni treba ve spitale, tak muzu rict, ze to byl Cadillac of service. Nechci bejt jak chlubna zadelka, ale moje oblibena hracka je ted Cadillac z r.1993, 8 cylindru, 6-ti litrovy motor, koupene od pana, ktery uz opravdu nemohl jezdit kvuli veku, sedelo v garazi s malo km najeto. Chteli za to neuveritelne malou castku, aby auto bylo u dobrejch lidi. Uz ho mam 3 roky a dodnes jsem obcas prekvapena, jak to funguje, kdyz ty cylindry zapnou. A tak pekne se to houpa.

baty 18.9.2007 17:23

Re: Re: Apropó:

tak to jsem se zase dověděla milión důležitých a zajímavých věcí. A to musí být jízda,jééé.

Jakub S. 18.9.2007 19:44

Tý brďo!

(- nejsem blďa. Sem Hanička - !! Popletó!)

zana 18.9.2007 20:09

Re: Re: Apropó:

Můj dědě byl toulavej pták/ toulal se světem, no a tak/ ho osud jednou do Detroitu svál./ Tam auta dělal na pásu/ i pro rychlost i pro krásu/ pro pány z firmy Motors General.

Znáte?

Jakub S. 18.9.2007 20:17

N e z n á m ! A to je čo také?