22.5.2022 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

BTW: Cesta mezi mraky

Když jsem vám v červnu psala o své cestě do Bergenu, nedostala jsem se k popisu jedné úchvatné cesty po horách. Tak jsem se rozhodla to napravit, když George dnes "necestuje".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vampir 18.9.2007 13:48

Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

Soude dle nadhernych  fotek, p. Dede s pocasim zase tak velkou smulu nema. My meli! Cele 3 tydny , kdy jsme byli na cestach. V cervenci v Hardanger Vidda  jsem si musela poridit vlnenou cepici.Nastesti byla v chatce sauna na ohrati   a krb, tak se opekaly burty  doma.Cestou Trollheimem prselo a byla mlha,aspon jsem z tech serpentyn  nedostala zavrate , z frustu jsem si   koupila veselou  trolici a zlomyslneho trola.Poslednich 14 dni jsme se usadili v chate u Nissedalskeho jezera. Pocasi se umoudrilo,zpocatku jsme se jen plavili a chytali ryby , pak se dalo  koupat, i v noci za sera. To   me ale poradne  vystrasila  hlava take se koupajiciho  bobra.   Vsude nedotcena  priroda, prede dvermi hriby , koberce boruvek , na stozaru norska vlajka a  Elk(boze, tak velke jsem si je nepredstavovala) kracel majestatne ,nevsimaje si meho jeceni, vecer  k jezeru. .Vylet k Rjukan, za slunneho pocasi - vsem  se zatajil dech a  byli neobvykle  zticha.

terra 18.9.2007 14:41

Re: Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

Pokud jde o losa, získal jsem mírný náskok a "teoretickou přípravu" v jednom regionálním muzeu, kde ho měli (asi pro takové jako já) vycpaného coby exponát. Když jsem mu stál se svou hlavou tak někde u jeho plecí (mám odhadem1,85 m), musel jsem připustit, že jsem si ho taky představoval menšího:-D

vampir 18.9.2007 19:57

Re: Re: Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

Cele  tri tydny jsme ho   videli jen na dopravnich znackach a marne vyhlizeli. Ptali se Noru  :kde je elk?  V Ikea , v modrych monterkach .

Podruhe se uz neobjevil, nasel si samotar asi jinou stezku. Zil si ale  klidne dal   v lesiku za nasi chatou. Jednou rano, kdyz jsme sli na  houby ,zapraskaly vetve a  spatrili  jsme s ulekem uz  jen  jeho obrovskou  zadni cast.Takze za celych 5 tydnu jsem videla celeho  losa v prirode  jen ja:-P, 4 osoby vypravy pouze  zadek.Obrovsky a nadherny  exempar to byl,   kracel pomalu a  dustojne jen ca  4 metry ode mne.

Dede 18.9.2007 21:51

Re: Re: Re: Norsko je prekrasna zem, az na to pocasi, miluji vedra .

To už jsem zjistila také - oni kvůli lidem neutíkají , ani kvůli psům moc nezrychlí, leda by měli chuť je zlikvidovat. A to prý zejména losi-samci mívají. Umějí naprosto nehybně stát a dokážou se schovat tak, že je člověk vidí teprve když se pohnou. Já sama jsem losa viděla asi pětkrát, většinou díky Nazgúlům. Nebyla to vždy legrace... No a po historkách, kterými mě častovala naše bergenská hositelka (los pronásledoval pejska, který ho vyrušil, až k paničce, která jela na běžkách, ta se ho snažila zaplašit máváním lyžařskými hůlkami...apod.) už doufám, že pokud losa uvidím, tak přiměřeně zdálky...;-D