23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

BTW: Cesta mezi mraky

Když jsem vám v červnu psala o své cestě do Bergenu, nedostala jsem se k popisu jedné úchvatné cesty po horách. Tak jsem se rozhodla to napravit, když George dnes "necestuje".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačer 18.9.2007 10:23

Re: Zcela mimo:-o(

;-( to je strašný, Li!

Xerxová 18.9.2007 10:52

Re: Zcela mimo:-o(

Na jedné výstavě jsem se potkala s člověkem, který vystavoval krásné dogy - měly s ním hezký vztah, on se k nim moc pěkně choval. Ale... celá skupinka lidí i psů ležela na vyčiněných dozích kůžích... Jen podotýkám, že dotyčný byl cizinec.

P i t r ý s e k 18.9.2007 11:42

Re: Re: Zcela mimo:-o(

 Ach fúj. Jak mohl!!I kdyby byly (kůže) z normálně zesnulých psů, to se nedělá!!8-o8-o

Medvídek 18.9.2007 11:50

Re: Re: Zcela mimo:-o(

Neznám pravidla těchto akcí, ale na místě vystavovatele bych minimálně pana cizince okamžitě vykázal a sdělil mu že lidé jako on tu nejsou vítáni. Pokud by mu to nedošlo, následovalo by cosi ve smyslu "zvedneš se a vypadneš sám, nebo ti máme pomoct klackama ??" Policie by se snad dala zkusit, ale obávám se že by ani nepřijeli.:-/

Li 18.9.2007 10:57

Re: Zcela mimo:-o(

to snad není možný. Mně se úplně podlomila kolena. Panebože, zkus to ohlásit. Třeba bude policajt pejskař a bude ho to zajímat

dalmatin 18.9.2007 11:06

Re: Re: Zcela mimo:-o(

Ježíši, já se neumím podepsat. Lidošku, to jsem já puntíkatá. Nemohu to přežvejknout a bulím tady. Co můžeme udělat, aby to hajzlovi neprošlo? Zkusím se někde pozeptat.

P i t r ý s e k 18.9.2007 11:38

Re: Zcela mimo:-o(

Jsem úplně bez dechu. K tomu není co dodat. Zavolala bych policii, ale přišla by?

tosca 18.9.2007 12:41

Re: Re: Zcela mimo:-o(

Zavolat policii lze. Přijít by měli (volám-li je, je snad jejich povinností zkontrolovat důvod, proč je volám). Otázkou je, co by zmohli. Snad ...pokud pán nebyl veterinář nebo policista zabraňující bezprostřednímu ohrožení člověka daným psem, nemá zákonné právo psa usmrtit. (Zájem o kůži (maso) není u psa zákonným důvodem k usmrcení.) Problém je v tom, zda by se podařilo dokázat, že ho zabil. :-( Bude tvrdit, že pes uhynul...nebo že ho našel mrtvého (sražený autem?)...nevím o zákonu, který by zakazoval stáhnout mrtvému zvířeti kůži... možná něco takového je, ale nevím. Ještě by se možná ještě odvolat na veterinární zákon, který přesně definuje povinnosti při nakládání s kadáverem. :-/

Li, je mi to líto. Hladím tlapku.

Jakub S. 18.9.2007 19:28

Jak to, že to všecko tak znáš, když nejsi profi chovatel, ani vet, ani právník?

A eště šikovná roba.

Li 18.9.2007 8:27

Dobrá zpráva:-)

Včera jsem mezi vás pustila SOS o ztracené kavkazí holčičce, a dneska ráno na mě čekal  mejlík: Fantagiro se našla - živá a zdravá!!!!!! Děkuji Vám všem:-)) Š.N.

UFFFFF a HURÁÁÁ ;-)

Fantagiro se našla - živá a zdravá!!!!!! Děkuji Vám všem:-)) Š.N.

UFFFFF a HURÁÁÁ ;-)

Jakub S. 18.9.2007 9:02

Co my víme, jaké to je, dyž se pes ztratí smečce, a eště holka a puberťanda!

Jak říkala má cerenka, dyž něco rozbila: olól! Tati, olol! Má žena totiž dycky jako první řekla odevzdaně do stropu: to je horor...

Li 18.9.2007 9:12

Re: Co my víme, jaké to je, dyž se pes ztratí smečce, a eště holka a puberťanda!

Jakube, já to bohužel znám :-/ To asi víš, že mi po císaři umřela Nastěnka, štěňátka jsem měla u kojné fenečky  stovku kilometrů od domova. Pak se miminka vrátila, o štěňátka se začala starat Boominka. A jedno odpoledne jsem přišla k pejskům a jedno štěně bylo pryč!!! Po týdnu se mi vrátilo, úajně bylo nalezeno na sídlišti v Praze...ten týden jsem snad ani nespala a myšlenky co s ním je.........;-O Bylo ukradeno, s policií jsme našli kudy.........Něco takovýho bych teda už prožít nechtěla !!

Jakub S. 18.9.2007 9:40

Ne, to si nepamatuju. Popsalas to někde - kde? Prosím!

Li 18.9.2007 9:46

Re: Ne, to si nepamatuju. Popsalas to někde - kde? Prosím!

Je to u me na webu: http://mujweb.cz/www/lajdn1/. Elen, rozloučení s Nastěnkou.

Jakub S. 18.9.2007 10:08

Shltl sem to jedním dechem, oboje to povídání. Tedy sem Zv četl jen útržkovitě a tohle sem vynechal.

A tak se člověk s váma provazuje. Vy ste úžasní. Všici. Tak hrůznou scénu si těžko vymyslet, a náhlou.

A ten vet, co to tak sešil - nic?

Beda 18.9.2007 10:14

Re: Re: Ne, to si nepamatuju. Popsalas to někde - kde? Prosím!

že já to četla....;-( ... a ještě mě to hodilo sem na Zvířetník včetně diskuse a...;-( (i když je to nádherné psaní, tak tu bulím)

Kačer 18.9.2007 10:56

Re: Re: Re: Ne, to si nepamatuju. Popsalas to někde - kde? Prosím!

Bedo, máš mně na svědomí! ;-(

Vave 18.9.2007 7:55

Tak jsem si početla,

milá DedeVV, a taky pokoukala na fotky u bezva článku (ten odkaz na další fotky se mi stále ještě otevírá a otevírá),  a je to všechno zajímavé a krásné.

Ale ta fotka, co působí, jako když stojíš na vrcholu horské dráhy a víš, že dolů se nutně musíš problinkat, ta mě opět utvrdila v tom, že jsem se narodila správně. :-) Nějak je to tady v Čechách všechno ještě přiměřené a uměřené, možná ne vždycky tak atraktivní, ale domácké, a basta! ;-)

Ovšem fotka Nazgúlů na sněhu je úžasná, Nazgúlové jsou úžasní!VV

YGA 18.9.2007 9:06

Milá Vave

- musím se k tobě přidat. Je jasné, že Norsko pro mě není zemí zaslíbenou, protože všechno popisované pro mě znamená čirou hrůzu - tunel délky dvaceti kilometrů, cesta nahoru serpentinami po vlásečnici, výhledy do propastí a korunu tomu nasazuje sníh v létě - to není výlet, to je scénář hororu ;-D! Nedá se nic dělat - není nad náš placatý jih Jižní Moravy, kde Pálava je velehorstvem a rozhled z MInaretu adrenalínovým sportem ;-).

A dnes je u nás krááásně - ještě je to pořád na kraťasy a triko - ráno krásných patnáct, jemná mlžka a osluněný poštorenský kostel. A sluníčko svítí a hřeje.

Dede 18.9.2007 9:21

Re: Milá Vave

No Ygo, jižní Morava to fakt není :)) Dnes ráno byla v lese jinovatka a pět stupňů. Sluníčko ale vykukuje, tak to třeba dotáhneme na těch patnáct! :-):-)

LENKA S 18.9.2007 10:38

DEDE, TVÁ FOTA JSEM PROHLÍŽELA HNED PORÁNU

IHNED PO PŘEČTENÍ  POVÍDÁNÍ A OBJEVENÍ ODKAZU. AŽ SE MI DECH TAJIL NAD TOU KRÁSOU. ALE JEN JEDNU PŘIPOMÍNKU MUSÍM UČINIT.   BĚLÁ NAD RADBUZOU  NENÍ  SICE NA HORÁCH, ALE V PODHŮŘÍ ČESKÉHO LESA, ŠEDIVEC TU  VŠAK MÁME UŽ TŘETÍ DEN.

Jakub S. 18.9.2007 9:51

No a poštorenská kapela hraje pěkně zvesela -

ná tož co nám scházá? Hory tak akorát, placatost tak akorát, vody tak akorát (většinou). A neroste tam nic, z čeho se dá pak něco pit. Tož žito, no. Nále žitná sa nedá pit furt a vodka to samé. Šak sa podívajte na východ kam to vede. Anebo to mosijú zakazovat - bóže!

P i t r ý s e k 18.9.2007 11:54

Re: No a poštorenská kapela hraje pěkně zvesela -

 No moment Jakube, u nás, že neroste nic co by sa potem nedalo pit?? Tož to si trefil kozla a nebo sem Ti neporuzumněla.

Jakub S. 18.9.2007 12:18

Tí chudáci, co ím ani nic na pití kolem baráku neroste:

No né, v tom ubohém Norsku, sem myslel - ! Přeca - !

P i t r ý s e k 18.9.2007 15:05

Re: Tí chudáci, co ím ani nic na pití kolem baráku neroste:

No proto, však jsem si myslela, že tam musí být nějaký zádrhel.;-) Já se omlouvám  (za nedovtipnost) a T:-)bě je odpuštěno ( ale co, to opravdu nevím).

YGA 18.9.2007 12:19

Re: Re: No a poštorenská kapela hraje pěkně zvesela -

U nás spíš všecko, co vyroste, se převaří a vypije ;-D. Ale on to Jakub myslel spíš tak, že na tom severu roste jenom to žito ;-).

P i t r ý s e k 18.9.2007 11:50

Re: Milá Vave

Jo jo, v tom musím jenom souhlasit. Ale ta Palavěnka, jak je bílá, tak stejně vypadá jako předhůří Alp. Už jsme na to (žertem) pár neználků nachytali.  Že prý jsou to ledovce;-D;-D

Jakub S. 18.9.2007 12:20

Ale né, to je přece spící veleještěr.

A až bude nejhůř, tak sa obudí a  b e h o m  vyžene z Moravy všeckých oných, co tu na ostudu spúzajú. A bude.

P i t r ý s e k 18.9.2007 15:09

Re: Ale né, to je přece spící veleještěr.

 Teda, to je fakt. Znáte někdo lepší místo, kde se měla najít Věstonická Venuše? Oni ti  naši prapraprapředchůdci ani jinde žít nemohli. Opravdu, od nás Palava vypadá jako stádo mamutů.

Xerxová 18.9.2007 7:45

moc krásy

moc krásy po ránu - a já to teda dnes potřebuji. Tchán v nemocnici - slabý infarkt. Tatínek lítá dnes po doktorech - nějak se mu udělalo mizerně. Snad to zvládneme bez nemocnice (ale zase by se tam dalo chodit na jednou...) a moje polovička se mi včera večer neozvala (poprvé po mnoha letech jeho "odloučeného pracoviště") Naštěstí jen vypadl totálně signál a tudíž spinkal mobil i síť... Ale naštěstí ten je v pořádku.

Hezčí ráno vám všem.