16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

BTW: Cesta mezi mraky

Když jsem vám v červnu psala o své cestě do Bergenu, nedostala jsem se k popisu jedné úchvatné cesty po horách. Tak jsem se rozhodla to napravit, když George dnes "necestuje".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 18.9.2007 9:20

No proto. Bedo, Bedo, do roka a do dne...

No na lidech je nejzajímavější, že každej je ňákej!

YGA 18.9.2007 9:20

Bedo!

ty taky - já myslela, že Chodský pes, anglicky Nazgúl - chichichi. Ale to je tím, že do Pána prstenů jsem ještě nedospěla (já vím, já vím, tady se to ani nesmí říkat, tady ho každý miluje, ale já se na něj nedívala ani v televizi - prostě mi to nic neříká - jsem nekulturní barbar :-(:-/)

Jakub S. 18.9.2007 9:29

Klid, já pokud de o todle taky.

Ne, nemám nic proti němu - prostě to znám jenom tak zhruba a viděl sem kousek. Asi to kvůli vnoučkům bude nutné, že? Zatím sou na úrovni večerníčků a ty znám všecky líp než oni, takže můžu hned poté telefonicky konzultovat, co Pat a Mat atd., jako bysme byli vedle sebe.

A včera mi můj Kubíček z Brna poslal už i svou první esemesku malýma písmenama: Dedo hned me zavolej. Zavolal sem a on se tetelil radostí a poskakoval (to já vím). Dnes mu musím  něco napsat.

Olčava 18.9.2007 9:32

Re: Bedo!

Cha cha, no to je paráda. Já myslela to samý, a styděla se zeptat, sem si říkala, že vy všichni jste přes ty pejsky znalci, a tak to víte.;-D

A YGO, s Pánem prstenů jsem na tom úplně stejně jako ty8-o

Beda 18.9.2007 9:37

Re: Re: Bedo!

aaaaaa, tak YGA, Olčava - to jsem ráááááda, že jste mě v tom nenechali(y)R^;-) ...  já to brala jako jasnačku, prostě psí rasa - vždyť těch, co neznám, jeh fafo;-P

až po čase jsem si o té rase chtěla něco přečíst a vidět další fotky dalších krasavců... páni, to jsem čubrněla, když jsem to šoupla do Googlu;-D;-D;-D;-D

LFSH 18.9.2007 9:39

Re: Bedo!

YGO, nic si z toho nedělej, já ho taky neznám. Bratr se mě ho jednou pokusil pustit na videu, ale já se z úvodu rozčílila už v prvních minutách, a ani děj mě moc nenadchl :-/. Každý člověk je jiný a má jiný vkus.

LENKA S 18.9.2007 10:30

ALE YGO, KAŽDÝ MÁ SVŮJ VLASTNÍ NÁZOR. PODKLE TVÝCH MĚŘÍTEK BY BYLA KULTURNÍMI BARBARY POLOVINA NÁRODA

JÁ SE PŘIDÁVÁM  NA TVOU STRANU. MNE TOLKIEN TAKY NIJAK NEOSLOVIL A STAČIL MI JEN  POSLECH KOUSKU SOBOTNÍ HRY PODLE JEHO KNIHY. UŽ JSEM NEPOKLÁDALA PRO SEBE ZA NEZBYTNÉ  JI DOPOSLOUCHAT  A JEJÍ PŘEČTENÍ  UŽ  MNE NELÁKALO VŮBEC. KAŽDÝ  MÁ JINÝ ŠÁLEK DOBRÉHO ČAJE, TAKŽE NEZOUFEJ. ANI MÉ DCERY PO  PODOBNÉMNŽÁNRU  NETOUŽILY, I KDYŽ VYCHÁZEL V JEJICH PUBERTÁLNÍM VĚKU A SPOLUŽÁCI VŠE HLTALI. BYLY PAK VE ŠKOLE ZA EXOTY- NEMĚLY ANI VÍDEO A ANI  TELEVÍZI, JAK PRAVILA MÁ SOUSEDKA Z PANELÁKU, KTERÁ JE TAKOVÁ CHUDINKA, ŽE BEZ TELEVÍZE   A PŘIB..LBLÝCH  AMERICKÝCH SERIÁLŮ NEVYDRŽELA BÝT ANI NA SKVĚLÉM A KULTURNÍMI ZÁŽITKY NABITÉM  TŘÍDENNÍM ZÁJEZDU UČITELSKÝCH DŮCHODCŮ. NECHÁPALA (A NEBYLA  sama), že obrazovka v autobuse neslouží pouze a vůbec k příjmu tTV  vysílání. JAK SMUTNÉ, ALE JAK TYPICKÉ PRO DNEŠNÍ OBYVATELE ČR!

P i t r ý s e k 18.9.2007 12:05

Re: Re: Nemálo je krásy...

Ach tááák, již jsem doma:-D. Jsme jedné krve... .Svou půlroční fenečku, které říkam Shelmi, jsem nechala pojmenovat Galadriel. Heč a líbí se mi to.;-)

Xerxová 18.9.2007 12:12

Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

A já chtěla u Aronky zaregistrovat chovnou stanici Silmarilion (upozorňuji, že v roce 1995, dávno před Tolkiením filmovým šílením). Neprošlo to, tato jména jsou už dávno obsazená;-)

Galadriel je moc pěkné jméno (vlastně myslím, že je to ségra od Finrodem, takže je s Ruščákovýma příbuzná;-D), kdyby Beta byla kluk, byla by bývala Beren;-D;-D

YGA 18.9.2007 13:31

Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

Nooo - a proč ji potom říkáš Šelmičko 8-o;-D?! Jak by se libě neslo našimi luhy Galadrielko ke mě!

P i t r ý s e k 18.9.2007 15:22

Re: Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

 Protože maminka Toyi se jmenuje Agarka, tedy Gara a zkrátit Galadriel na Gala by asi nedělalo dobrotu. A říkat jí Galoško, no, bylo by to roztomilé, ale maličká se, od začátku, projevovala jako velmi silná osobnost, neohrožená a dravá. A když na mi manžel zavolal Šelmičko, slyšela na to. A on jí teď říká Gááájo!     A ještě, než bych zavolala Galadrielko, pojď sem, už by byla sežraná.  No, tak proto:-);-D

YGA 18.9.2007 20:48

Re: Re: Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

Milá Pitrýsku - vždyť já vím!!! Ale poškádlit trošku musím.

Dede 18.9.2007 9:28

Re: Nemálo je krásy...

Nazgúlové jsou - velmi zjednodušeně řečeno - protože jsou černí, tropí škody a vřískají... ;-D Pravda tento popis seděl na likvidační četu štěňat a když jsme tak nějak hledali jejich hromadné jméno, vyplynulo to samo. Černí jsou pořád, vříská už jen Daník, kdykoliv má pocit, že mu někdo ubližuje a většinou nic neničí (skleničky, hrnky, budíky atd. smetené ze stolu ocasem nepočítám:)), ale jméno jim zůstalo. Když ale hlídali u nás doma a hnali se s řevem za plotem jako černé komando, našlo by se paralel jistě více, hlavně u těch, kteří se psů bojí...

terra 18.9.2007 10:56

Re: Re: Nemálo je krásy...

Dede, moc děkuji za to krásné připomenutí Norska, málem jsem se tu rozněžnil a dojmul, když jsem si přiznal, že se mi vlastně stýská (já jen doufám, že snad ještě někdy, jednou...), a představa Nazgúlů, jak se prohánějí tím "zatajeným" sněhem je prostě úžasná:-). Posílám podrbání, kde to mají nejraději... 

A vy ostatní, co vás neoslovil nebo vám unikl nebo vás minul Pán Prstenů, nenuťte se. Někoho minul a neoslovil Biggles, někoho Foglar, někoho Vinnetou a obecně Mayovky, někdo krčí rameny nad Letopisy Narnie, ač je to klasika, nás teď spolehlivě míjí Harry Potter... Záleží na tom, v jakém rozpoložení (svém) se k danému příběhu dostanete, jestli vás osloví nebo ne. Patřím k lidem, kteří si kapitoly z Pána Prstenů překládali pod lavicí (protože překlad paní Pošustové u nás nesměl vyjít...), prožil nádherné roky napřed jako hráč Dračího doupěte a pak jako Pán jeskyně, mám rád inteligentní fantasy příběhy (asi si tak kompenzuji náklonnost k literatuře faktu - nebo že by to souviselo?). Ale vím, že to nejdůležitější ve všech příbězích je pro mne sdílení. S autorem a jeho způsobem myšlení, který je blízkýž mému, lidmi s podobnou povahou, podobnými představami o životě - podobně řečenými a viděnými. Možná proto mám rád i filmy Luca Bessona. A nemusim S. Kinga. No, nějak jsem se utrhl ze řetězu... Přeji krásný den a příjemné počtení v knihách, které máte rádi (nám přibyly v knihovně "Španělsko, říše a Čechy" od pana Forbelského a "Húrinovy děti":-)-prostě ztracenci. Jiní už nebudeme.)

LFSH 18.9.2007 11:13

Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

Já momentálně čtu Albion - kořeny anglické imaginace od P. Ackroyda a nedávno mi do knihovničky přibyly Zasvěcovací dopisy od Eliphase Léviho. To je od toho Forbelského asi dost daleko, že?

terra 18.9.2007 12:16

Re: Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

Možná míň, než by se zdálo, i když pan Forbelský je  historik a hispanista :-). Ale vůbec nepíše suše a doba, o kterou jde, byla zvláštní, velmi zvláštní... (v hrubých rysech období třicetileté války). Přeji příjemné esoterické čtení.

LFSH 18.9.2007 13:50

Re: Re: Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

Někdy ho zkusím. Ale víš, kolik let mi zabralo sehnat ten třetí díl Léviho.:-/

P i t r ý s e k 18.9.2007 12:21

Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

 Zde se přiznávám ke svému vztahu k Pánu prstenů. První díl se mi náhodou dostal do ruky, když jsem  byla doma na neschopence (hnusná zimní doba) a můj tatínek ležel v nemocnici a já věděla, že už mě nevnímá, když za ním příjdu. Byla jsem tím příběhem jako omámená. Naprosto mě dostal, ta hnusná pochmournost a místy až "Aloisojiráskovská" popisnost., která je mi jindy až odpudivá .Když to čtu dnes, už mám pocit trochu jiný, ale přec jen Tolkienovi děkuji, že tím, jak mě vtáhl do příběhu, mi pomohl překonat hodně bolesti.

terra 18.9.2007 12:58

Re: Re: Re: Re: Nemálo je krásy...

V mém případě v tom taky měla prsty... myslím bolest. Ale pak i spousta radosti, přátelství a událostí, na které zapomenout nechci. A věřím, že jsou události, které se nestanou, když je družina věrná... Zrcadlo Galadriel:-)

Jakub S. 18.9.2007 0:39

Tohle už přečtu až dneska/zítra,

ale musím bejt první, nedá sa. Aspoň mě to nezklame při snídani. Člověk mužský musí aspoň v nějaké blbině bejt první - někerý chlapi sou všichni stejný, no.

P i t r ý s e k 18.9.2007 0:47

Re: Tohle už přečtu až dneska/zítra,

Tedy Jakoubku, to bylo o výstřel. taky plšičáček, taky? Tak dobrou..

RenataE 18.9.2007 0:48

Re: Tohle už přečtu až dneska/zítra,

;-D;-D;-D

veram 18.9.2007 0:59

Re: Re: Tohle už přečtu až dneska/zítra,

no já taky zdravím v plší hodině. To Norsko teda je krásné! Dedé, moc díky za povídání a skvělé fotky