1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

BTW: A teď hezky řekněte ááá

Jó paní, ten pes je fakt vostrej, to já na něj nemůžu šáhnout. A veterináře? Toho by sežral! Kolikrát jsem už variantu toho tvrzení slyšela...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 16.1.2008 12:45

RTři zákony robotiky

1. Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby člověku bylo ublíženo – kromě případů, kdy tyto příkazy jsou v rozporu s nultým zákonem.

2. Robot musí uposlechnout příkazů člověka – kromě případů, kdy tyto příkazy jsou v rozporu s prvním zákonem.

3. Robot musí chránit sám sebe před zničením – kromě případů, kdy tato ochrana je v rozporu s prvním nebo druhým zákonem.

Příručka robotiky 56.vydání, 2058 n. l.

Jak krásné zákony, kdy stroj má sloužit výhradně člověku pro jeho prospěch - a dokonce byly důsledně dodržovány, Škoda, že se tyto zákony neaplikují i na jiné stroje a výrobky.

Medvídek 16.1.2008 13:02

Re: RTři zákony robotiky

V podstatě aplikují a myslím že většinou bez znalosti jejich znění ale protože ještě nebyl vynalezen "pozitronický mozek", kterým Asimovovi roboti disponují, je jejich aplikování a dopad v praxi poněkud...nu, nedokonalý.:-)

EvaŽ 16.1.2008 9:36

Re: Re: Re: Re: No ráno tady bude tisíc pajánů na Kazánka, jak si čte soustředěn na lapťopu,

Asimova taky můžu, jak I robot, tak seriál hvězdných detektivek. Ale nejvíc se mi líbilo Ani sami bohové..

Bardbury taky nemá jen horory. Moc pěkná je sbírka Karneval, kde je od všeho trochu. Ale tu atmosféru hororu umííí.

Jakub S. 16.1.2008 12:10

A můj nejml, právník bez záliby ve scifi (čo narobím),

vzal na milost právě jen RB a z něj miluje ty irské a mexické. Taky je proč! O svátku mrtvých nebo o Irovi, který najednou se choval šíleně...

EvaŽ 16.1.2008 12:56

Re: A můj nejml, právník bez záliby ve scifi (čo narobím),

Ze svátku mrtvých mi běhal mráz po zádech. Ach jo, to někdo umí psát

Hana W 16.1.2008 0:30

O ano, zname

Ale napted musim rict, ze ty fotky jsou absolutne nadherne, hlavne nazgulove pracujici.

Nas Jakey je prebornik na prchani pred jakoukoliv manipulaci. Ja jen kdyz do ruky vezmu kartac, tak Jackman prcha pod postel a nevyleze a nevyleze. Vzhledem k jeho znacne chlupatosti se tudiz na neho musi krapet zhurta - protoze v pripade kartace ani pamlsky nepomuzou. A pak se chudacek mala asi 25kilogramova cely klepota, protoze se mu deji takove nepravosti. Jo, a dat na neho Frontline je taky poruseni jeho psi dustojnosti. Kupodivu s kockama a lekama zas tak moc problemu nemame.