17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

BTW: A teď hezky řekněte ááá

Jó paní, ten pes je fakt vostrej, to já na něj nemůžu šáhnout. A veterináře? Toho by sežral! Kolikrát jsem už variantu toho tvrzení slyšela...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 16.1.2008 17:30

Re: Re: O.T. - hlásání

Určitě platí i strkání ložiskovejch kuliček do ucha a nosu ;-D. Ale nevím, co se ti zdálo fádní na polykání - vždyť to napětí, jestli výjde z děcka tolik kuliček, kolik chybí (vůbec nevím, proč o ně tak stály, stejně je taťka nikdy zpátky nedával ;-D) a to kadění na řičici (jó - to by ve městě asi nešlo) - zkrátkal zábava na půl dne. A do nosu a ucha je lepší cpát fazole či hrách - to pěkně nabobtná a hnedle máš nosní chřípí jako domorodý kanak ;-D - a ven to nejde. Moje neteř si tam zas nacpala očičko z panenky - a naráz vypadala jako titulní postava pohádky "O Jednoočce, Dvojočce, Tříočce a Čtyřočce! (Tříočka ;-)).

Jakub S. 16.1.2008 17:31

Uá!

Jaká hrůza - wie ein Horror...

YGA 16.1.2008 17:39

Re: Uá!

Ahojky - tak kde jsi nakonec zaparkoval? A svedla tě Mlsná kočka, či jsi odolal?

Jakub S. 16.1.2008 18:38

Re: Re: Uá!

No dieta muší bejt: tak sem si dal pizzu se špekem a různýma olivami a bylo to krásně maštěný, baštil sem jak praštěný, a k tomu hoegaarden, třetinku, a zase sem s požitkem další holčinku poučil, jak se to servíruje v e Flandrech... ale to já rád, poučovat holčičky, no... no ale servírování hoegaardenu - nedivím se, že to u nás nechtějí věřit. Pak presso v oranžovém šálku s tím krásným venkovským chlapcem a bylo. A je. A půldruhého km po trati a přes řeku a mezi stromy a do kopce a do kopce a už su na kotárech a najdu svoju chalupu a hotové. A v baráku mě bodře pozdraví zdvižením ruky tříletý soused, jak sem ho to naučil: Zdlavím, sousede!! A já stejně pokynu jemu... zdravím, jak se máme, sousede? Dobze, děkuju... mám nové autó! - No - !A svezl bys mě v něm, kamaráde? - Ne nemůzu - eště je malé, az bude velké jo? - Jo, tak zdarec! - Zdalec, sousede!

Xerxová 16.1.2008 18:45

Re: Re: Re: Uá!

taky mám úžasnou šoušedku, ale už mi mrška nějak moc roste (už dokonce není šoušedka, ale sousedka která umí i krásné R i Ř)... už jí bude na jaře pět a  začíná být někdy protivná bába;-D Ale minulý týden mě dostala - ptala se, jestli je Xerda ještě pořád na tom nějakým mráčku, nebo už někam vypršel8-o;-)... A to jsme se rozhodně vůbec o Xerdovi nebavili...

Jakub S. 16.1.2008 20:22

Ježiši - ! Tak tohle by mě vykolejilo...

Tak jí zkus říct, že někam už asi vypršel, a třeba někde, jenom nevíme kde, už roste pomalu nový Xerda-štěkátko! A my ho někde potkáme, a bude kamarádit s Betynkou... promiň.

Xerxová 16.1.2008 20:38

Re: Ježiši - ! Tak tohle by mě vykolejilo...

teď to řeším v podstatně větší pohodě, než před tím rokem a půl;-)... Xerda byl na rozdíl od Betky pro ni hladitelný a muchlatelný každodenní kamarád (Kosatka je na ni moc divoká a Terka a Betka na volno pustit nejdou, hladit smí jen pod dozorem) Jeho náhlý odchod bylo pro toho tříletého špunta první setkání se ztrátou někoho blízkého... A jí se to pořád honilo hlavičkou makovičkou a stále jsme o tom museli hovořit. A občas si vzpomene a nakonec mi ta "domovnice" mrňavá vynadá, že jsme si koupili divokýho psa, který ji honí kolem plotu;-D;-D

YGA 16.1.2008 18:56

Re: Re: Re: Uá!

To je krásné - správně to souseda učíš!

zana 16.1.2008 18:12

Re: Re: Re: O.T. - hlásání

Fazole a hrách asi zrovna nebyly. Zkoušela jsem ještě jitrocel, to taky nebylo špatný;-);-P

Lenka 16.1.2008 10:14

Máme doma vzorného pacienta

Injekce jsou pod jeho rozlišovací schopnost, prášky baští jen tak holé a ještě to bere jako odměnu a různé jiné procedury jako vytahování klíšťat, obvazování tlapky, čištění uší a očí snáší sice s výrazem "jsem chudák týraný pes" ale jinak v klidu. Dokonce i veterinářka se podivovala, že se od ní nechal v pohodě vyšetřit a nesežral jí hned jak jí uviděl. Prej je vidět, že je hýčkanej. Jasně, že je hýčkanej, pacholek jeden. Taky bych chtěla být tak hýčkaná :-)

Bubu 16.1.2008 8:31

metodu dvou soust používám též, je stoprocentní....

S psím polykáním tabletek máme, bohužel, spoustu zkušeností. Barunka má epilepsii a bere 2x denně léky. Protože je třeba, aby léky brala pravidelně po 12ti hodinách, mám v mobilu nastavené připomenutí. A Barunka je zlatíčko, zaslechne mobilový signál, vstává z pelechu, křesla a přichází do kuchyně, kde jí někdo balí tabletku do kolečka salámku. Polkne mlsotku, poděkuje olíznutím a odkráčí.

S odčervováním je to horší, vzhledem k její velikosti polyká 4 kousky, ale metoda více soust je u labradora naprosto spolehlivá.

A veterinář? To je podle Báry kámoš. Jako štěně si ho omotala okolo packy tím, že usnula na stole. I později osvědčila naprostou absenci agresivity, když ji po té, co ji v čekárně napadl žárlivý teriér Hugo a poškrábal jí čenich, veterinář ošetřil nos, vymačkal anální žlázky, zkontroloval uši a bodnul očkování, Bára si mu sedla k nohám a olízala mu je.

Ovšem kočky, to je jiná!

EvaŽ 16.1.2008 9:03

Re: metodu dvou soust používám též, je stoprocentní....

No jo retrívři. Angličané tvrdí, že kdo poznal jednou retrívra už nikdy nebude chtít jiné plemeno. Nevím, uznávám přednosti spousty plemen i neplemen. Navíc je každý pes individualita. Ale ty potvory retrívří si mě taky koupily, zvlášť jedna fletka v jejímž majetku momentálně jsem.;-);-D

Bubu 16.1.2008 9:47

Re: Re: metodu dvou soust používám též, je stoprocentní....

Fleti jsou nádherní, jejich kukuč mluví. Jenže na nás jsou moc temperamentní a tak máme labradora, tomu je jedno, jestli se lítá po lese, koupe v přehradě, honí okolo baráku, hází aportek na zahradě nebo na louce a nebo se leží na gauči. Hlavně že je se svou smečkou.

Jo a kočky a ošetření?

Kocour je typický chlap (sorry pánové). Bolestínek. Přijde z toulek s pochroumanou packou. Co krok, to mňouk. Bolavou pacičku předvádí, ale před dotekem ucukne a vykvikne. Přijde se na něj podívat kočka a kocour se vytrhne a je z něj švihák lázeňský, předvádí se s hlavu a ocas natrčený, ani stopy po kulhání. A klíšťata? Jeden drží, druhý vyndavá klíště a kocour řve, že se sbíhá celá ulice. Jednou na nás přes plot křičela jakási starší paní, ať to zvíře okamžitě přestaneme týrat nebo na nás zavolá policii. A odčervovací tabletky? Opět akce dvoumužná. Ale nesekne ani nekousne, jen držkuje. Nejlíp nadává při koupání. Obvykle volá "haaalooo" a nebo "haaalooooo, meeejou"

Kočka je dáma. Zranění snad neměla žádné, očkování bez protestů, ale pečlivé znehybnění je nutné. A klíšťata a tabletky? Drží hubu a pere se jako o život. Drápe i kouše.

terra 16.1.2008 11:11

Re: Re: Re: metodu dvou soust používám též, je stoprocentní....

Tak vzhledem k venkovní smečce kočičáků a občasnému přitoulání dalších v různých stupních umazanosti, máme na koupání koček vypracovanou metodu nikoliv dvoumužnou, ale "tříkýblovou": ve vaně stojí tři kýble (odtud název) - v prvním vlažná voda, v druhém voda se šampónem, ve třetím opět čistá voda. Kočičák je uchopen, v prvním kbelíku namočen, v druhém ošamponován a vydrbán a ve třetím opláchnut. Poté zabalen do starého dobře savého ručníku a vysoušen tak dlouho, jak dlouho ho dokážeme udržet :-D. Kbelíky silně zmenšují manévrovací prostor pro zmítání a navíc kloužou, takže manipulace je snazší. V ojedinělých případech jsme ovšem mokří všichni, protože někteří kočičáci jsou opravdu velmi vodoodpudiví.

Kaštan 16.1.2008 11:49

Re: Re: metodu dvou soust používám též, je stoprocentní....

Teda že Ája zkoumá jídlo jako vědec je zajímavé. Já vždycky myslela - dle svých zkušeností - že flati jsou chodící popelnice. Já na tom svém zkoušela, jestli existuje něco, co by nebyl ochotný zbatštit. Podala jsem mu i salátový list se zálivkou. Zálivku ocucal a list vyplivnul. Dle mé studie ty neměl rád cokoli v čem byl alkohol... Jinak se byl ochoten za žvanec přerazit.

K veterináři vstupoval drápáním na jeho dveře s tím, že on přeci čekat nebude. Veterinář vylezl celý udivený, že to se mu stalo poprvé v životě, aby se k němu někdo dožadoval nedočkavého vstupu. Ošetřovací stůl byl shledán bezvadným, pséko mělo blíž k lidem, co se k němu skláněli a mohl je tudíž olizovat tam, kam normálně nedosáhl, tj. na obličeji a uších. Injekce si sotva všiml, za to mu pak byly předloženy dobroty a dožadoval se dalších. Zřejmě se mu ve lbi spojilo dohromady - veterinář - dobroty - mazlení, tudíž bylo ježdění k vetovi vítáno jako bezva program.

Jediný problém byl a to s ušiskama. Do vody skákal zásadně šipky po hlavě a tudíž mu tam často natekla voda a trpěl záněty. Jakmile mě viděl s vatičkou a kapátkem, udělal to samé co Blesan od Rputi. Překuli se na záda vyhodil všechny čtyři kopyta do vzduchu. Takže jsem musela psa zesednout, překulit na břicho, připlácnout hlavu k podlaze, přední tlapy držet koleny a ještě ustát jeho pokusy házet zadkem jako splašená kobyla, čímž se mě pokoušel shodit. Po této proceduře jsem si přišla jak mírně odrbaný zápasník řecko římského stylu. O tom že by rafnul nebo byť jen zavrčel, nemohla být vůbec řeč. Ale vzpomíná se mi na to teď hezky...

Jakub S. 16.1.2008 11:54

Ty to krásně, s gustem popisuješ - radost číst!

Kaštan 16.1.2008 12:08

Re: Ty to krásně, s gustem popisuješ - radost číst!

Jééé, děkuju Jakube. Já sem píšu hodně málo, zvířat nemaje. (I ten tlustý pavouk, co jsem ho předevčírem našla v poličce, byl vyhoštěn na ulici:)

Jenda 19.1.2008 4:20

Re: Re: Ty to krásně, s gustem popisuješ - radost číst!

Tlustyho babouka jsem si choval asi rok na zachode. Pak jsem mu jednou pri zachvatu podtlaku (taky se vam snizuje tlak kdyz mate ridky pripad s hustym behanim) zboural domecek a on se odstehoval :-(

EvaŽ 16.1.2008 12:40

Re: Re: Re: metodu dvou soust používám též, je stoprocentní....

Nojo, typický flet. Ája taky veta olíže, dobře ví, kde jsou dobrůtky a dožaduje se jich už před výkonem. Ne, že by se přímo vstupu do ordinace dožadovala, je tam totiž na vodítku a to nemusí. Fixovat ji násilím skoro nejde, kroutí a vykroutí se jak had. Ale když se na ni houkne, nechá si všechno líbit s výtazem trpitele "zase bl/bé nápady" aby po ošetření vyskočila a začla křepčit válečné tance "hurá, už je to přešlo". Do vody skáče taky střemhlav, naštěstí s ušima nic neměla, má jen občas záněty spojivek. Do očí kapeme systémem 1 kapka= 3-5 piškotek, tak to snáší. Vrčet nebo rafnout nezkusila nikdy, ani na dotěrné děti. Radši "odteče" - to je takové plynulé nenápadné mizení bez zachování tvaru psa, myslím, že by se při tom dokázala podvléci pode dveřmi. Lidi miluje. Jen už cizí nutně nepotřebuje a venku je naštěstí neoblažuje pozorností. Každá návštěva je ale její, ať se to návštěvě líbí, nebo ne.

Ta její nežravost není pro flety typická, venku je popelnice, ale doma je gourmet. Pouze po hárání je typická všežravka. Ale je to pes, který vymění buřta za buchtu. Za cokoliv sladkého je ochotna dělat kotrmelce.

No o fletech by se toho napovídalo...V

Zdena 16.1.2008 8:26

Jakube + EvoŽ

Četli jsme stejnou literaturu, co?

Ano, Ray Bradbury.

A bylo to tak, že chlapíček   chodil po světě a sbíral si kostičky, vycucal moreček a na kostičku pískal. Miloval kostičky, ty pěkné bílé tvrdé věcičky, co se tak hezky vyssávají a pak tak pěkně křoupou...  No a kostičky si bral z lidiček, kde jinde, že? A co pak zbylo z človíčka, že? To Melissa  koukala, když ten zbytek našla na koberci, jako medůza to vypadalo. Ale když jí ta medůza oslovila...

Medvídek 16.1.2008 8:36

Re: Jakube + EvoŽ

Bradbury je nádhernajs. Já jsem toho pravda od něho četl velmi málo, kromě diskutované Kostry ještě povídky Emisar (o tom že je třeba si dát pozor na to co člověk po svém psovi chce, aby mu to náhodou nevyplnil :o))) a Vítr (o tragédii spojené s dávným traumatem, zřejmě meteorologického, výzkumníka).

Medvídek 16.1.2008 9:37

Re: Re: Jakube + EvoŽ

Jo a ještě "Malého vraha" a "Dav", málem bych na ně zapomněl. Ty byly opravdu děsivé, ty ostatní mně přišly spíš smutné, s nádechem tajemna.

EvaŽ 16.1.2008 9:43

Re: Re: Re: Jakube + EvoŽ

Malého vraha zakazovat těhotným. Dav nebo v jiném překladu Zástup je taky dobrý. Ale tu ponurou atmosféru on umí. Zní to někdy jen jak záblesky pocitů, klipy z blázince a přitom to má perfektní logiku.

Medvídek 16.1.2008 9:55

Re: Re: Re: Re: Jakube + EvoŽ

Trochu mi připomíná Lovecrafta, ne snad stylem nebo tématy - oba jsou to autoři zcela jiného ražení, ale tou ponurou bezvýchodností, že ať se hrdina "zmítá" jak chce, všechno směřuje neodvratně ke katastrofě.

Jakub S. 16.1.2008 11:52

Poslední odstavec, vlastně jen slovo: ...skalpel. Mistrovství non plus ultra.

Přesně: k Malému vrahovi by podle mě  a b s o l u t n ě  neměly mít přístup mladé ženy, prostě každá i potenciální matka. To bych při té Rayově sugestibilitě v nejmenším neriskoval!

A  D a v  (The Crowd)  jsem zamlada v Brně někdy najednou jakoby v šíleném či horečném déja vu u dopravních nehod či náhlém úmrtí někoho v parku zažil. Upozorňuju, že su všecko jen ne mystik.

veram 16.1.2008 12:36

Re: Poslední odstavec, vlastně jen slovo: ...skalpel. Mistrovství non plus ultra.

Jestli si chcete, lidičky, Dav (Zástup) připomenout, tak tady.

EvaŽ 16.1.2008 12:54

Re: Poslední odstavec, vlastně jen slovo: ...skalpel. Mistrovství non plus ultra.

Já malého vraha četla v mládí a pak jsem povila a odchovala dvě dcery a jsme všechny živé. Ta sugestibilita nepřetrvává v reálných podmínkách. Ale je to skvělé. S mladší dcerou v žertu považujeme za atentát, když nechá na schodech plyšovou hračku pes. Ale Ája nás zabít nechce (kššc, Bradbury)

Jakub S. 16.1.2008 12:55

Nóóó...

když si si tak jistá - - - ?

terra 16.1.2008 10:56

Re: Re: Re: Jakube + EvoŽ

Tak Bradburyho taky můžu, četl jsem ale takovou tu klasiku - 451 Fahrenheita, Marťanskou kroniku, Tudy přijde něco zlého... V povídkových knížkách mám neuvěřitelný zmatek. Item v jednotlivých povídkách8-o

Medvídek 16.1.2008 11:17

Re: Re: Re: Re: Jakube + EvoŽ

Jo tak ty požárníky jsem četl taky, safra nakonec jsem toho od B. nečetl tak málo....mám v tom maglajz. Povídky jsem od něho četl ze sbírek Říjnová země a Lupiči mrtvol.