25.10.2021 | Svátek má Beáta


AUSTRÁLIE: Bailey

4.4.2017

Dovolte mně, abych vám představil nového zaměstnance a člena pracovního týmu v sydneyském námořním muzeu Australian National Maritime Museum. Stal se jím v červnu 2016 a je pro svoji práci jako stvořený.

Bailey

Bailey

Jak jeho pracovní zařazení napovídá, Bailey Haggarty – assistant manager (seagulls) má na starosti oprsklé mořské racky, kterých je v zálivu Darling Harbour nepočítaně.

Tito ptáci nejsou žádní drobečci, holubi jsou oproti nim mrňaví střízlíci. Mořský racek váží 1,8 kg, je až 79 cm dlouhý a rozpětí křídel má až 170 cm. Navíc jsou plně urbanizovaní a oprsklí zloději. Ukrást kolemjdoucímu z ruky celou svačinku a nebo zmrzku jim nečiní žádné potíže. Zrovna tak jako jednohubku schlamstnou celou přístavní krysu.

Ovšem co jde dovnitř, musí druhou stranou ven. Nejen že jejich lejna předčí velikostí deset holubích, ale jsou navíc i hodně agresívní – žíravá a ničí to, na co je takový racek umístí. Jejich aroma také není zrovna příjemné, a když se takový racek trefí na kolemjdoucího, tak aby tento pak vstoupil pod sprchu tak, jak je, aby tu „voňavou“ nadílku se sebe smyl.

Tito ptáci postavili vedení námořního muzea před několik problémů. Exponáty na vodě, vojenské lodi, ponorka a historická dřevěná loď obdrží každý den nespočet nechtěných „dekorací“. Tyto exponáty nejen hyzdí, ale ničí i jejich barvu. Racci si nevybírají a tak je jimi dekorována i budova a okolí muzea, včetně jeho návštěvníků. Vedení zkoušelo racky odradit různými způsoby, včetně nelibých hlasitých zvuků, ultrazvuku, sošky dravých ptáků, stříkající vodu, ale nic nepomáhalo. Ty mrchy si za den zvykly.

Na jedné z porad vedení muzea se opět řešil tento problém, až bezpečnostní manager Adrian Snelling předložil návrh zaměstnat v této úloze psa. Rozhodnutí padlo na boder kolii. Tuto „vygůglili“ na serveru Australian Working Dogs Rescue. Tříletý Bailey se jako pes záchranář moc neosvědčil, od práce ho odváděli ptáci, které stále honil, až musel být zavřen v kleci. Z této byl vysvobozen, když se stal pomocným managerem přes racky v muzeu. Práce pro něj jako stvořená. Starají se o něj příslušníci bezpečnostního oddělení a hned od začátku si Bailey svojí přátelskou povahou, pracovním nasazením a úspěchy získal všechny zaměstnance muzea i jeho návštěvníky. Rád se přátelí s malými dětmi, se kterými je velice mírný.

Na další články o Baileym (i s fotkami) se můžete podívat zde, zde a zde.

Bailey nepracuje stále, ale má i hodiny volna, kdy ho berou jeho spolupracovníci na výšlapy po okolí. Když je v práci, tak to je hned poznat, protože má na sobě kompletní pracovní ochranné a bezpečnostní oblečení ve formě oranžové vesty a identifikační kartu připnutou na obojku.

Jeho popularita stoupá každým dnem. Bailey má dnes svůj facebook, blog a také instagram. Je to zcela moderní, multi-mediální hafan.

Další obrázky Baileyho najdete na Rajčeti zde.

Psáno 25. 11. 2016.Týden plný cen od LOVI na eMimino.cz
Týden plný cen od LOVI na eMimino.cz

Milé maminky, také se už těšíte na týden plný výher? Značka LOVI si pro vás nachystala krásné ceny a každý den budete moci vyhrát hrníček LOVI a...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !