Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÁLKA: Neradostné vyhlídky

Přílišné lpění na zopakování Operace Dunaj (invaze do Československa v 1968) a příliš dlouhá snaha „sedět na více židlích“, spolu s účinnými ukrajinskými protiútoky, vedly k neschopnosti ruských invazních jednotek získat plnou kontrolu nad oblastmi dočasně ovládnutými na severu a severovýchodě Ukrajiny, a to ani po zastavení ofenzivního postupu. ,
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

I jako zarputilý odpůrce speciální vojenské operace Vožďa Imperátora na odfašizování Maloruska s Vámi pane kolego Novaku tentokrát, ač velmi nerad, musím souhlasit! Imperátor vší Rusi dosáhl ve této snaze dalšího nepopiratelně famózního úspěchu- tentokrát se jeho chrabrým vojskům podařilo v Oděsském logistickém centru zlikvidovat dokonce tříměsíčního banderofašistu - ale chce to ještě přidat, přidat, jak říká vožík Strelkov/Girkin! Vstavaj, Strana ogromnaja, vstavaj na smertnyj boj! ;-€

https://www.lidovky.cz/svet/rakety-valka-ukrajina-putin-odesa.A220423_150228_ln_zahranici_kov * https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/sel-v-odese-na-nakup-po-navratu-nasel-mrtvou-manzelku-trimesicni-dceru-i-tchyni-40394777#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz * https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-doneck-strelkov-putin-wehrmacht.A220422_122332_zahranicni_jhr

0 0
možnosti
VN

Podle místních taktiků je situace ukrajinské armády kromobyčejně dobrá a v nejbližší době slavně zvítězí...

Takže naopak - vyhlídky jsou zcela radostné!

0 0
možnosti
PD

Zkuste coby zdejší ruská hlásná trouba popřemýšlet na téma, co by Rusko dělalo s vojenským vítězstvím, i kdyby ho dosáhlo?

0 0
možnosti
DR

Putin prehral svoj zápis do Knihy svetových vojvodcov pod Kijivom . Zbabral výsadkovú operáciu , až tak , že do dnes sa nič nevie o osude 2 IL 76 plných výsadkérov. To , že bolo poškodené a odvliekli sa do Ruska je pravda, ale čo aj pristali , už nie!

Keď bleskové obsadenie Kijiva zlyhalo , potom aj prdsda kolchozu maršal Lukašenko stiahol chvost a zaliezol do bunkra! Pri tom mal priprené tisíce vojakov na priživenie sa na mršine .

To , že potom ruské vojaci zbesneli a začali vraždiť , rabovať , ničiť je asi tým , že naozaj boli v šoku ke ́d našli v ladničkách Nutelu ! To naozaj musia byť fašisti , keďd bežne jedia Nutelu a nie iba na Vianoce ako v ruský mužik.

https://t.co/tsfY0XhlCT

vladcovia NEW Europy od Vladivostoku po Lisabon !

0 0
možnosti
VN

Dnes čerstvá zpráva: "Souřadnice křižníku Moskva předal americký výzvědný letoun".

Tak má nebo nemá pravdu Klaus senior, že jde o válku mezi Ruskem a USA (+ západní Evropou)?

0 0
možnosti
DR

Lietadlá NATO monitorujú priestor od Poľska po Bulharsko 24/7 už mesiace ! A to , že poskytujú informácie "každému" kto o ne požiada je OK ?

Vy sa pozeráte a rehocete sa , ako susedov dvor ako mu tam zlodeji kradnú slepice ? Ja nie , keď mu už nepomôžem , tak mu zavolám a a zavolám aj na políciu . U nás taká obyčaj ! U vás nie ?

0 0
možnosti
PB

P96e28t12e 73B87r70i84c93h

23. 4. 2022 19:31

Čerstvé zprávy z bojiště: Kyjev a nová realita. Přes barikádu a za zvuku sirén do plné restaurace - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

0 0
možnosti
JF

Apropos - hlášení pro všechny zdejší Pútinovské fanoušky - nezmeškejte dnes od 20:00 na ČT film Pád třetí říše, ať se duševně včas připravíte na to, jak jednou dopadne Pútinovské novoruské impérium a jeho Führer alis Vožď Pútin! ;-)[UA]R^

0 0
možnosti
Foto

A od devíti dávají na ČT "Pád Talibánu".

0 0
možnosti
JJ

J23u75r77a 12J73u24r81a62x

23. 4. 2022 17:18

Vaše příklady uvádějí asymetrickou válku s malým a/ nebo technologicky zaostalým soupeřem. To tahle válka není. Mimoto ani tam nedošlo k rozbombardování kompletní infrastruktury, neboť je to kontraproduktivní a drahé; došlo leda k rozbombardování infrastruktury vojenské.

Kompletní rozbití všeho co jde má smysl leda v dlouhodobé - aby se důsledky zhroucení infrastruktury stihly patřičně projevit - a totální válce; a musíte na to mít prostředky a zdroje.

A vůbec to rozbombardovat kompletní infrastrukturu ... dobře, a po konečném vítězství získají rozbitou, rozvrácenou zemi, kterou budou muset nákladně rekonstruovat. Zemi jednak zčásti vylidněnou, jednak zemi s latentním partyzánským odporem etc. A ještě horší mezinárodní pověst než mají. To vše zajisté nebylo cílem speciální operace plánované jako krátkodobá.

A jistou otázkou je, jestli na to rozbombardování mají dost prostředků.

0 0
možnosti
JJ

J66u51r33a 63J62u23r97a37x

23. 4. 2022 17:42

Patří jinam jako reakce na nick Onion, systém zase zablbnul a blbě vřadil ...

0 0
možnosti
JF

Tak Rusácí hlásí, že USA chystají provokaci okolo jaderných a chemických zbraní - takže je jasné, že se je chystají použít - zatím kdykoli něco popřeli, byla za pár dní pravda! S Pútinovským Ruskem jako s jedovatým hadem, smrt agresorům a zločinecké velezrůdě Pútinovi v čele! Rv https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-jaderne-zbrane-putin-usa-valka-tass.A220423_115354_zahranicni_elk

0 0
možnosti
PB

P29e54t37r 78B71r54e78c68í90k

23. 4. 2022 22:26

Tady máš USA chemické laboratoře na UA. Neříká to Sputnik, je to záznam z kongresu USA. Potvrzuje Nullandová - to je ta, co financovala a řídila převrat na Majdanu - kdybys nevěděl. Nullandová v senátu USA https://www.youtube.com/watch?v=M-EvRl2ZWrE

0 0
možnosti
Foto

Němečtí intelektuálové píší kancléři, aby neposílal zbraně na Ukrajinu, že stejně Ukrajinci nemají šanci zvítězit...

""Jsme lidé různého původu, politických postojů a názorů na politiku NATO, Ruska a spolkové vlády. Všichni hluboce odsuzujeme tuto neospravedlnitelnou válku Ruska proti Ukrajině. Jsme jednotní ve svém varování před nekontrolovatelnou eskalací války s nedozírnými důsledky pro celý svět a v odmítání prodlužovat války a krveprolití dodávkami zbraní," píší hudebník Konstantin Wecker, chirurg Christoph Kramer, spisovatelka Daniela Dahnová a asi 15 dalších intelektuálů....

"......"Navzdory zprávám o úspěších ukrajinské armády je ta na tom daleko hůř než ruská a má malou šanci tuto válku vyhrát. Cenou dlouhodobého vojenského odporu, bez ohledu na případný úspěch, bude více zničených měst a vesnic a více obětí mezi ukrajinským obyvatelstvem. Dodávky zbraní a vojenská podpora ze strany NATO prodlužují válku a činí diplomatické řešení vzdáleným," píše se v dopise kancléři.

https://echo24.cz/a/SV8Lr/ukrajinci-nemaji-sanci-zbrane-jim-neposilejme-pisi-nemecti-intelektualove-kancleri

0 0
možnosti
JK

J80a69n 94K46o19č41v28a42r

23. 4. 2022 16:17

Takovýchto dobře míněných rad dostává Izrael taky spousty. Pokud nepřítel neuznává legitimitu existence Ukrajiny, tak diplomatické řešení beztak není na pořadu dne. Posuďte sama, o čem píše ruská státní tisková agentura RIA:

https://www.memri.org/reports/russian-columnist-sergeytsev-ukranian-nazism-greater-threat-world-german-nazism

0 0
možnosti
JP

Rusové, údajně největší slovanský národ, nikdy nebyli Slované, ale "Nadslované". Kdo to nechce přijmout, jako třeba teď Ukrajinci, s těmi zatočí. Ne po bolševicku, jako major Borovička, ale po rusku. Němci, doufejme, už ze svých Übermenschů vystřízlivěli. Takže teď se rvou největší a druzí největší Slované jak vzteklí psi. Jako by jim nestačila rvačka mezi malými slovanskými blby, mezi Srby (pardon Velkosrby) a Chorvaty. Desetitisíce mrtvých, výsledek čistá nula.

0 0
možnosti
PB

P89e67t29r 68B83r88e79c97í74k

23. 4. 2022 22:29

Myslíte takhle zatočit ? Po Ukrajinsku ? To by v Rusku Nikdo - Nikdy neřekl - nepustil do TV: Novinář – vrah: https://www.youtube.com/watch?v=gpj7i3KDYic

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz