1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Paul Sulc 28.1.2009 4:50

Je to tak,

salesman, mel dum, na pujcku. Pak se ale stal sefem u firmy kde jsem delal a mel asi trojnasobny plat. Evropan by ten barak zaplatil co nejdrive a pak si eventuelne koupil druhej a jeden by pronajal. Ne tak Mike Carney. Ten si honem koupil vetsi dum, ''panskej'', mezi lepsimi lidmi. Po 15 letech sla firma do hajzlu, krasnej barak taky, ted bydli u matky.Bohuzel, to je americkej zpusob mysleni. Zacnu brat vice penez, udelam okamzite vetsi ''sekeru''.

J.G. Pašek 28.1.2009 4:48

Re: Zajimavy clanek, ale...

R^

jentak 28.1.2009 4:46

Re: Zlatá slova

by me zajimalo, kolik z vas vehlasnych mudrcu v te Americe zije, kdyz toho tolik vite, ale podle jinych jste vsichni zatracene vedle.!!!

Mirek 28.1.2009 4:45

Re: Zlatá slova

Amerika nam podrazila nohy? Neni to spis tak, ze jsme se jako proexportne orientovana ekonomika vezli na teze vlne a ted cubrnime, protoze jsme dojeli zadkem na breh a ono to dal nejede?

Mirek 28.1.2009 4:41

Zajimavy clanek, ale...

Americani vetsinou nevystavuji na odiv svuj vydreny blahobyt jak uvadite ve clanku. Pokud nekdo jezdi v Americe v neprimerene drahych autech apod., tak jsou to casto prave ti Evropani, Cinani a Japonci, o kterych pisete, ze jsou sporivejsi, je to u nich otazka spolecenskeho statusu - v Americe i doma. Americani na tyhle veci moc nedaji a treba auta si kupuji sice casto velika, ale strizlivejsi, nez to delame v pomeru k platu my Cesi. Dluhy mladsich jsou vetsinou za skoly a auto (ktere je na rozdil od treba Evropy nezbytnosti) a dluhy starsich vetsinou za dum, ktery si ale neporizuji, aby ho davali na odiv, ale proto, aby meli z ceho zit na stara kolena. Je samozrejme tezke to generalizovat, je to obrovska zeme, ale duvody, ktere uvadite, nejsou ty prave.

Jinak ti, co sli se slecnou do drahe restaurace, nebo si koupili dum ci auto nad pomery, budou nuceni sve dluhy splatit i se skaredym urokem. Pozornost by se mela spis soustredovat na ty, kteri tuhle pyramidu levnych pujcek na predrazene nemovitosti postavili, kterym ty penize zustaly za nehty a jeste dostavaji od vlady dalsi balicky penez.

bob 28.1.2009 3:55

Re: Odpocitatelnost uroku

Je to tedy vsechno v poradku.

J.G. Pašek 28.1.2009 3:29

Re: Odpocitelnost uroku

Hypotéku ano  . . . a odečíst ůroky za koupi pitomostí, které jsi vyjmenoval,  můžeš si odečíst z hrubého příjmu, pokud tvůj dům-nemovitost  má mnohem větší hodnotu, než je velikost tvojí hypotéky a pouze jisté procento z toho rozdílu, 60-70%? ,  ti banka půjčí na tzv. 2.mortgage = americkou půjčku . . . a bance to je putýnka, co si pořídíš za tu americkou půjčku, protože banka má coby kolaterál tvojí nemovitost . . .  přestaneš splácet 1. nebo tu 2. půjčku , banka ti  zabere nemovitost a co nejrychleji prodá. Když náhodou prodá za více než dlužíš, tak ti ten profit dá . . . .

Americká vláda vždy chtéla, aby Američani vlastnili svůj dům a má to více výhod než nevýhod. . . . protože majitel platí daň z nemovitosti, kterou si také odečte z hrubé mzdy, ze které se financuje místní škola a radnice . . . nájemníci bytů takovou daň neplatí, a tak se majitelé domků brání, aby se v jejich školním okrsku nestavěly bytovky . . . protože, by posílali jejich děti do školy, na kterou rodiče finančně nepřispívají . . . obyvatelé si hlídají kvalitu školy, protože když má škola dobrou reputaci, chytří rodiče tam chtějí koupit dům a ceny nemovitostí jsou stabilní a rostou . . . tam kde jsou vysoké příjmy jsou drahé domy =  vysoké daně z nemovitosti = lepší školy . . . ve městech, kde žije riff-raff, která bydlí v bytovkách, a kde domy mají malou cenu, federální vláda na takové školy doplácí . . .

V. Hoffman 28.1.2009 2:49

Re: Skvely clanek vystihujici podstatu problemu

No, ale ti emigranti prave ze koncili v tych uholnych doloch (fabrikach, pristavoch atd.)! Cerstvi pristahovalci robili tu najtvrdsiu, najspinavsiu robotu a boli za nu vdacni, pretoze v Europe nebolo ani to.  A rozhodne sa nedostavali hore nejako rychlo, vacsinou si k uspechu pricuchli az po dlhych rokoch driny, pripadne sa vypracovala az druha generacia.

A uver im tiez nikto neposkytol, nemali totiz cim rucit. 

Dalsie psychologizovanie. Radsej si precitajte nejake skutocne pribehy emigrantov /najlepsie pred druhou svetovou/.

V. Hoffman 28.1.2009 2:40

No, ja teda neviem,

vazeny autor, existujuci stav ste popisali velmi dobre, ale tie pokusy o psychologiu mi moc nesedeli. Pokial by bol medzi Europou a USA taky rozdiel v pristupe k sporeniu a uverom, preco sa to uz neprejavovalo povedzme uz v 50-60 tych rokoch, pripadne skor? To predsa Americania tiez nemali sperky po babicke a tiez /pokial maju taky psychologicky profil/ by sa mali chciet vytahovayt pred susednym, kludne aj na uver. A ti preuverovani Anglicania, (ktorych ste velmi rychlo pustili ako horuci zemiak) vam do toho nesedia tiez. Tam je sperkov po babicke dost a socialna zakotvenost tam ma velmi dlhu historiu.

Vysvetlenie v tejto chvili neponukam, ale v tom vasom su jednoducho diery.

RK 28.1.2009 2:29

Skvely clanek vystihujici podstatu problemu

nicmene myslim, ze je treba dodat ze tento system byl dlouhou dobu hnacim motorem Ameriky. Emigracni vlny lidi ochotnych pracovat z celeho sveta prichazely do USA vetsinou bez majetku a uver byl jedinou moznosti jak neskoncit nekde v uhelnem dole ale dostat se rychle nahoru. Na druhou stranu neustala hrozba exekuce v pripade neplneni zavazku byla hlavnim duvodem neuveritelne pracovitosti a podnikavosti celych generaci. Problem je podle mne v tom, ze z Evropy jiz 60 let nikoho nevyhnala krize ci dalsi valka a v Cine uz mistni elity taky nezijou za hrst ryze. Takze na uver dnes prevazne ziji imigranti, kteri do USA prisli za socialni jistotou a ne pracovat. A ta pomerove stale mensi skupina lidi ochotnych pracovat to uz proste dal neuzivi. Jina volba nez obrat zbytek sveta asi nebyla a tvrdit ze pyramidovy system sekuritizovanych uveru organizovala banda nenasytnych bankeru bez vedomi vlady je asi nesmysl.

68 28.1.2009 2:23

Re: souhlas

Pochopeno myslím dobře a kompletně.  (A to v těch končinách prý navíc existují i tak hloupí a samozřejmě anglicky mluvící občané, že si pořízují  í motory 5,7 L  - a k nim pak ještě navíc na úvěr žerou burgery dokonce dvojité a se sejrem! To ovšem v šetrné Evropě a tuplem v šetrných Čechách nemůže dopadnout dobře. Pochopitelně. Ale o tom všem se už v EU jedná.)

Cowboy 28.1.2009 2:00

Re: Truth Will Set You Free

Americania sice nie su hlupi, ale co tu napisal Mr. Fistein je pravda. Samozrejme to neplati o kazdom, Amerika je bolsaja krajina, ale celkovo sa trafil.

Jmeno 28.1.2009 1:31

souhlas

Presne popsane, dokonala charakteristika _vsech_ americanu beze zbytku. Ziji na dluh a vsem jde jen o to jist hamburgery ve svych SUVs se 4.6l motorem.  Navic jsou hloupi a cpou nam, chytrym evropanum do vseho anglictinu. At zije VRSR! Viva la revolucion! At zije i. internacionala.

Pochopil jsem to cele dobre?

ijn 28.1.2009 1:25

Re: Zlatá slova

Proč by nás stavěla na nohy??? Jsme její obdivovatelé,tak musíme za obdiv něco zaplatit!!! Kdo si myslí, že se nějaký národ obětuje pro druhé- ta doba je pryč!!!

bob 28.1.2009 1:22

Odpocitelnost uroku

V USA, si uroky zaplacene z hypotéky muzete odecist ze zdanitelneho prijmu a to i tehdy, kdyz si za vypujcene penize koupite auto, cestu do CR nebo televizi s petimetrovou obrazovkou a jine podobne naprosto nezbytne veci. Zrusit tento system je asi politicky nemozne. Vynasi to totiz vic nez tricet korun.

ijn 28.1.2009 1:20

Re: Mám dotaz

jak budete reagovat když běkdo sdělí skutečnost I.Q2009=--30%HDP? Vezmete motyku a půjdete do Sněmovní ulice??? bude teplo ne zima!!! Již dnes se trénují na mediální odpovědi typu: Je to krize důvěry! Není! Je to krize anglosaských zločinců, kteří se rozhodli rozkrást svět a proto ty zbrojní arsenály. Na ochranu a nejlepší obrana je útok!!!

Jednoduchý dotaz: Co se stane,když bude pod False Flag odhalen pokus o napadení suvernního státu (ZHN v Iráku)

strejda 28.1.2009 1:14

Re: Zlatá slova

USA se na nohy samy nemohou postavit. Musí najít někoho, kdo jim jejich dluhy zaplatí a půjčí na nové Dnes to budou hledat těžko. Nezbývá nic jiného než válčit.

ijn 28.1.2009 1:11

když to nesrovnají III.WW a nedonutí věřitele k mírovým reparacím, tak kdo jim bude půjčovat

dokonce na jejich válečné choutky, export demokracie a houpání kurzem $!  Mají to dobře vymyšlené a pořád nachází dost truhlíků, které zkorumpují a pak si i lecos dovolí! Jsou tam také normální lidi??? Nebo jen hrtska šílenců okolo FEDu vládne USA? JFK chtěl znát jejich cíle a vdova: "Oni to přece udělali"!!! Nebylo by v zájmu sv.míru znát věrohodné cíle  majitelů FEDu!??viz.:Google duch doby

PEPKA 28.1.2009 0:53

Mám dotaz

může mi někdo polopatě vysvětlit,jaká u nás vznikne krize,když naše ekonomika bude mít nulový růst?Jak se to konkretně projeví.Televize nás stále straší,ale já krizi nevidím-necítím.

blaber 28.1.2009 0:38

Zlatá slova

Děkuji za skutečně zajímavě napsaný článek. Naprosto souhlasím. Smutnou pravdou je to, že na skluzavce krize jedeme všichni a všichni na ní doplatíme. Talže Amerika nám podrazila nohy a nám vlastně nezbývá nic jiného, než čekat, až se sama postaví na nohy a pak zvedne nás.