17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hoffman 28.1.2009 10:22

Re: Skvely clanek vystihujici podstatu problemu

Nehnevajte sa, ale opat robite tu istu chybu ako autor. Popis situacie je verny, analyza chybna. V prvom rade, Amerika myslim ze v 1922 zaviedla prisnejsie imimigracne zakony, takze ta imígracia sa znacne obmedzila. Co je ale hlavne, novi imiganti ziadne farmy nemali, na to tam boli prilis kratko a UVER IM NIKTO NEDAL. Ved prave v literature /napr. Steinbeck/ sa spominaju dojimave pribehy o zbankrotovanych farmach, na ktorych rodiny pracovali uz cele generacie. Ano, tie farmy boli zadlzene az po usi, ale nie preto, ze ich niekto uz kupil na uver. Cize zadlzenost ako dovod pracovitosti a podnikavosti vln imigrantov jednoducho nesedi, ti ludia mali pracovitu a podnikavu povahu, co je pomerne logicke u niekoho, kto dokaze vytrhnut korene a odide z rodnej krajiny do uplne cudzej zeme.

Co sa tyka stareho Rima, cital som o nom dost. ZIADNA demokracia v dobe zaniku stareho Rima a posledne 4 storocia predtym neexistovala, hovorit o imigracii v suvislosti s Rimom nedava zmysel /to bol taky tavny kotol, ze v porovnani s nim je Amerika extremne uzavreta spolocnost/ a obludna korupcia tiez nebolo nic nove ani prekvapive.  Predpokladam, ze vychadzate z Gibbonsa alebo jeho nasledovnikov, ale Gibbons /aj ked vo svojej dobe skvely/ je uz pomerne prekonany.

Ano, historia sa opakuje v tom, ze imperia vznikaju a zanikaju, ale priciny, okolnosti,  priebeh a dosledky byvaju radikalne odlisne.

modřín 28.1.2009 14:30

Re: Skvely clanek vystihujici podstatu problemu

Celkem dobrý  článek , jak již zaručuje renomé autorovo, akorát mi s ním koliduje informace o zadlužení českých domácností ke konci loňského roku - cca 840 mld. Kč, o státním dluhu nemluvě - zřejmě již Česko dle tohoto kritéria nepatří na starý kontinent. Trend opouštět někdejší všeobecnou socialistickou chudobu pomocí dluhů bez zajištěného krytí pohledávky je cesta do beznadějné kapitalistické chudoby. Rčení "Jednoho dne zabiju králíka a zaplatím dluhy" již nefunguje.

Jmeno 28.1.2009 1:31

souhlas

Presne popsane, dokonala charakteristika _vsech_ americanu beze zbytku. Ziji na dluh a vsem jde jen o to jist hamburgery ve svych SUVs se 4.6l motorem.  Navic jsou hloupi a cpou nam, chytrym evropanum do vseho anglictinu. At zije VRSR! Viva la revolucion! At zije i. internacionala.

Pochopil jsem to cele dobre?

Cowboy 28.1.2009 2:00

Re: Truth Will Set You Free

Americania sice nie su hlupi, ale co tu napisal Mr. Fistein je pravda. Samozrejme to neplati o kazdom, Amerika je bolsaja krajina, ale celkovo sa trafil.

68 28.1.2009 2:23

Re: souhlas

Pochopeno myslím dobře a kompletně.  (A to v těch končinách prý navíc existují i tak hloupí a samozřejmě anglicky mluvící občané, že si pořízují  í motory 5,7 L  - a k nim pak ještě navíc na úvěr žerou burgery dokonce dvojité a se sejrem! To ovšem v šetrné Evropě a tuplem v šetrných Čechách nemůže dopadnout dobře. Pochopitelně. Ale o tom všem se už v EU jedná.)

bob 28.1.2009 1:22

Odpocitelnost uroku

V USA, si uroky zaplacene z hypotéky muzete odecist ze zdanitelneho prijmu a to i tehdy, kdyz si za vypujcene penize koupite auto, cestu do CR nebo televizi s petimetrovou obrazovkou a jine podobne naprosto nezbytne veci. Zrusit tento system je asi politicky nemozne. Vynasi to totiz vic nez tricet korun.

J.G. Pašek 28.1.2009 3:29

Re: Odpocitelnost uroku

Hypotéku ano  . . . a odečíst ůroky za koupi pitomostí, které jsi vyjmenoval,  můžeš si odečíst z hrubého příjmu, pokud tvůj dům-nemovitost  má mnohem větší hodnotu, než je velikost tvojí hypotéky a pouze jisté procento z toho rozdílu, 60-70%? ,  ti banka půjčí na tzv. 2.mortgage = americkou půjčku . . . a bance to je putýnka, co si pořídíš za tu americkou půjčku, protože banka má coby kolaterál tvojí nemovitost . . .  přestaneš splácet 1. nebo tu 2. půjčku , banka ti  zabere nemovitost a co nejrychleji prodá. Když náhodou prodá za více než dlužíš, tak ti ten profit dá . . . .

Americká vláda vždy chtéla, aby Američani vlastnili svůj dům a má to více výhod než nevýhod. . . . protože majitel platí daň z nemovitosti, kterou si také odečte z hrubé mzdy, ze které se financuje místní škola a radnice . . . nájemníci bytů takovou daň neplatí, a tak se majitelé domků brání, aby se v jejich školním okrsku nestavěly bytovky . . . protože, by posílali jejich děti do školy, na kterou rodiče finančně nepřispívají . . . obyvatelé si hlídají kvalitu školy, protože když má škola dobrou reputaci, chytří rodiče tam chtějí koupit dům a ceny nemovitostí jsou stabilní a rostou . . . tam kde jsou vysoké příjmy jsou drahé domy =  vysoké daně z nemovitosti = lepší školy . . . ve městech, kde žije riff-raff, která bydlí v bytovkách, a kde domy mají malou cenu, federální vláda na takové školy doplácí . . .

bob 28.1.2009 3:55

Re: Odpocitatelnost uroku

Je to tedy vsechno v poradku.

Jirka1 28.1.2009 9:03

Re: Odpocitelnost uroku

A to se platí z vlastního domu jiná daň než platí majitel té bytovky? U bytovky přeci není důležité, že daň neplatí nájemníci. Pokud je daň z nemovitosti stejně nastavená jako u rodinného domu, tak ji zaplatí majitel bytovky a nájemníkům se to rozloží do nájmu. Takže v tom nevidím problém.

Kanuk 28.1.2009 10:04

Re: Odpocitelnost uroku

Pár poznámek

1)nájemníci bytů takovou daň neplatí,....A co takhle pan domácí, ten to má bez daní?

2) Hlavní daňovou pobídkou není to, že se neplatí daň z úroků, ale to, že se při prodeji domu neplatí daň z kapitálového zisku. T.j., když za 20 let se cena baráku čtyřnásobí, kapitálový zisk je trojnásobek ceny baráku, a je to bez daně. Všechny knížky o investování, které jsem četl, radí čtenářům: nejdřív splaťte hypoteku na svůj barák, to je vaše nejlepší investice. Teprve pak se zajímejte o jiné možnosti.

ijn 28.1.2009 1:11

když to nesrovnají III.WW a nedonutí věřitele k mírovým reparacím, tak kdo jim bude půjčovat

dokonce na jejich válečné choutky, export demokracie a houpání kurzem $!  Mají to dobře vymyšlené a pořád nachází dost truhlíků, které zkorumpují a pak si i lecos dovolí! Jsou tam také normální lidi??? Nebo jen hrtska šílenců okolo FEDu vládne USA? JFK chtěl znát jejich cíle a vdova: "Oni to přece udělali"!!! Nebylo by v zájmu sv.míru znát věrohodné cíle  majitelů FEDu!??viz.:Google duch doby

PEPKA 28.1.2009 0:53

Mám dotaz

může mi někdo polopatě vysvětlit,jaká u nás vznikne krize,když naše ekonomika bude mít nulový růst?Jak se to konkretně projeví.Televize nás stále straší,ale já krizi nevidím-necítím.

ijn 28.1.2009 1:20

Re: Mám dotaz

jak budete reagovat když běkdo sdělí skutečnost I.Q2009=--30%HDP? Vezmete motyku a půjdete do Sněmovní ulice??? bude teplo ne zima!!! Již dnes se trénují na mediální odpovědi typu: Je to krize důvěry! Není! Je to krize anglosaských zločinců, kteří se rozhodli rozkrást svět a proto ty zbrojní arsenály. Na ochranu a nejlepší obrana je útok!!!

Jednoduchý dotaz: Co se stane,když bude pod False Flag odhalen pokus o napadení suvernního státu (ZHN v Iráku)

Kanuk 28.1.2009 10:14

Re: Mám dotaz

 já krizi nevidím-necítím....A co takhle to snížení pracovní doby v automobilkách a přidruženém průmyslu? Jak dlouho budou automobilky moci platit za čas, během kterého se nevyrábí?

modřín 28.1.2009 15:31

Re: Mám dotaz

Zjednodušeně je to totéž jako ve Tvé domácnosti. Máš nějaký předpokládaný příjem a od něj se odvíjejí výdaje. Něco se zaplatit musí - činže,energie, pojištění, poplatky za psa, rozhlas, televizi ..... to je něco jako t.zv. mandatórní výdaje z hlediska státu (důchody, provoz státu, armáda, policie, zdravotnictví ...) No a co zbyde, to je na spotřebu - zvelebení bydlení, dovolená, hobby, kadeřník  ev. do úspor na zlé časy. V případě státu jsou to např. investice do dálnic, železnic, vědy, kultury atd. Tak to funguje celkem dobře pokud výdaje nepřekročí přímy - to znáte. Státy, kterým neteče ropa ze země jsou živí z různých daní, kterými zatěžuje kdeco. Pokud funguje výroba lidé vydělávají , daně přitékají - stát může investovat, což opět vytváří nové pracovní příležitosti a opět další peníze v podobě daní.  No a najednou dojde k nemoci a příjdete o část předpokládaného příjmu. A začne se škrtat na straně výdajů - žádné Kanáry, zůstanu doma....Onemocní-li hospodářství, stagnuje nebo se propadá výroba, nepřitékají daně, škrtá se v investicích, což opět snižuje výběr daní. Je méně peněz na spotřebu, nezaměstnanost roste a příjem státu klesá a mandatórní výdaje rostou, neboť státu přibývají pojištěnci bez příjmu. Totéž jako

blaber 28.1.2009 0:38

Zlatá slova

Děkuji za skutečně zajímavě napsaný článek. Naprosto souhlasím. Smutnou pravdou je to, že na skluzavce krize jedeme všichni a všichni na ní doplatíme. Talže Amerika nám podrazila nohy a nám vlastně nezbývá nic jiného, než čekat, až se sama postaví na nohy a pak zvedne nás.

strejda 28.1.2009 1:14

Re: Zlatá slova

USA se na nohy samy nemohou postavit. Musí najít někoho, kdo jim jejich dluhy zaplatí a půjčí na nové Dnes to budou hledat těžko. Nezbývá nic jiného než válčit.

ijn 28.1.2009 1:25

Re: Zlatá slova

Proč by nás stavěla na nohy??? Jsme její obdivovatelé,tak musíme za obdiv něco zaplatit!!! Kdo si myslí, že se nějaký národ obětuje pro druhé- ta doba je pryč!!!

jentak 28.1.2009 4:46

Re: Zlatá slova

by me zajimalo, kolik z vas vehlasnych mudrcu v te Americe zije, kdyz toho tolik vite, ale podle jinych jste vsichni zatracene vedle.!!!

Mirek 28.1.2009 4:45

Re: Zlatá slova

Amerika nam podrazila nohy? Neni to spis tak, ze jsme se jako proexportne orientovana ekonomika vezli na teze vlne a ted cubrnime, protoze jsme dojeli zadkem na breh a ono to dal nejede?