Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Amerika hoří

Vyděste lidi, že jde o život. Zavřete je v domácím vězení. Zrušte kulturu. Zrušte sport. Zrušte návštěvy. Zrušte společenské odreagování. Zvyšte nezaměstnanost. Snižte příjmy. A pak už jen čekejte, komu přeskočí prvnímu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J44a40n 76V10i59n44t76r

8. 6. 2020 1:20

K tomu prvnímu odstavci. Dnes jsem zaslechl, že Babišova vláda se chystá kvůli "koronakrizi" zatnout do erárního futra sekeru ve výši pět set miliard korun. To je skoro patnáctkrát víc, než si troufli předtím. Jistě, část těch peněz půjde opravdu na sanaci škod, které způsobilo omezení fungování ekonomiky. Ale z takového rance určitě spadne "pár drobků pod stůl" v řádu minimálně desítek miliard. Za ty prachy se vyplatilo udělat leccos .....

K té Americe (a nejen Americe) - tyhle "protesty"zaručeně někdo organizuje. A jejich cílem je nejspíš něco mnohem významnějšího, než jen překazit znovuzvolení prezidenta, který tě pakáži, která za tím stojí, hodně překáží. Už minimálně tři desetiletí "vzdělávací systém" ve všech zemích "bílého světa" vymývá mozky celým generacím a učí je nenávidět "kapitalismus", tedy normální řád bílé civilizace (u nás to plynule navázalo na bolševickou propagandu) a stydět se za její historii. Tohle je nejspíš jen zkouška, jak moc mají tu mladší generaci v hrsti, jak bude skákat podle jejich přání. Ale brzo asi bohužel poznáme ten skutečný důvod. Těžko říct, co to přesně bude, ale někdo se chystá obrátit náš svět, v němž se nám zatím tak dobře a bezpečně žije, vzhůru nohama....

0 0
možnosti
MP

Winston. V květnu roku 2004 jsem po nějaké významné místní konferenci byl ponechán po dobu více než jednoho měsíce sám na ostrově St. Kitts, než tam (z různých částí světa) na letní soustředění přijedou doktorandští studenti, kteří studovali na Bernelli University. Ten měsíc jsem na St. Kitts navštěvoval různé místní firmy a psal o nich případové studie, aby dle nich si student později mohl vybrat, kterou firmu chce na St. Kitts osobně navštívit. Spokojeni tak byli všichni.

Byl jsem ponechán na ostrově St. Kitts, protože se ekonomicky příliš nevyplatilo mne vracet přes USA do Evropy, a pak za měsíc mne tam dopravit znovu. Měl jsem předplaceno ubytování ve slušném hotelu u moře a byl mi přiřazen i místní řidič, černoch, taxikář Winston.

Když přijeli doktorandští studenti, americká studentka černoška mne varovala, že na ostrově St. Kitts (kde dnes žije jen cca 5% bělochů) funguje rasismus naopak. Abych si tedy dával pozor. Naštěstí za mnou stál a mým poradcem byl můj řidič Winston.

Žádného rasismu jsem si na St. Kitts nevšiml - a zcela určitě mi tam žádný černoch neklečel na krku. Zaznamenal jsem jeden jediný problém u pokladny v samoobsluze. A tehdy mi právě pomohl Winston. Ta pokladní mi účtovala USD 95, a přitom hodnota mého nákupu byla jen USD 55. Já bych si toho rozdílu sám nevšiml. Winston ale požádal pokladní o přepočítání toho nákupu. Opakované přepočítávání jí trvalo téměř čtvrt hodiny a to za mnou v řadě čekali další kupující. Winston ale nepolevil, dokud ta výsledná částka nebyla správná. Tehdy ta pokladní mi vrátila správně a vrhla přitom silně nenávistný pohled na Winstona, nikoliv na mne.

0 0
možnosti
MP

Dokončení příběhu Winstona.

Ostatní vzpomínky. Když jsem poprvé využil Winstonovy přepravní služby, hovořili jsme spolu chvíli za jízdy, načež Winston prohlásil: „Já jsem sice jen řidič taxi, ale v lidech se vyznám!“ Načež mne pozval do svého domu, kam ale předtím své dceři mobilním telefonem zavolal: „... a ukliď, co nejvíce. (Clean as much as possible).“

Winston mne pozval také do protestantského kostela (Pentecostal Church), kde během mše hrál na svou kytaru. Jenže na ostrově St. Kitts byl zrovna výpadek elektrického proudu, takže jsme v kostele trpělivě čekali, až se obnoví elektrický proud. To prakticky znamenalo, že jsem tři hodiny zíral na nadpis nad oltářem, který sděloval: „Všechno je možné pro toho, kdo věří!“ („Everything is possible for him who believes!“).

České pohádky obvykle končí frází: “A pokud nezemřeli, pak tam žijí dodnes.”

0 0
možnosti
HR

Paní Šichtařová, dnes jsem sledovala k tematice několik vynikajících diskuzí na zahraničních mediích, diskutéři byli vesměs významní novináři světového tisku a politikové. Nezlobte se, ale měla byste se sem tam podívat na politické rozbory situace v USA opravdu kompetentních lidí.

0 0
možnosti
Foto

Proč sem něco "kompetentního" nenapíšete Vy sama? Svůj vlastní rozum nemáte?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz