Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Amerika hoří

Vyděste lidi, že jde o život. Zavřete je v domácím vězení. Zrušte kulturu. Zrušte sport. Zrušte návštěvy. Zrušte společenské odreagování. Zvyšte nezaměstnanost. Snižte příjmy. A pak už jen čekejte, komu přeskočí prvnímu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

Vysvětlení je snadné: díky karanténě byl ztížen přístup k drogám a většině protestujících z toho přeskočilo... A ten zbytek jsou profesionální "štrajchpudlíci" protestující vždy, všude a proti všemu.

Předchozí pokojné "pátky pro budoucnost" byly naopak velkým tržištěm víkendových rekreačních drog, vždyť který policista by si troufl zkontrolovat, zda někdo z pokrokové mládeže u sebe nemá větší než malé množství drog.

0 0
možnosti
JL

"Byl přidušen natolik, až jeho slabé srdce nevydrželo množství drog, které v sobě mělo". Takže ten policista měl nejdříve nechat udělat tomu zadržovanému EKG, rozbor krve a CT.... a pak? Relevantní kritika zásahu by byla od policajtů kteří denodenně zápolí s nadrogovanými smažkami a recidivisty a denodenně nasazují svoje životy. A schytávají za to zuřivou kritiku od dobroserů co by dobrovolně vydali peněženku kdyby na ně někdo jenom vybafnul. J.L. end

0 0
možnosti
TK

Taky bychom mohli říci "povolal ho k sobě Pán". A určitě bychom se nemýlili.

0 0
možnosti
JN

Já mám dojem, že američtí liberální demokraté začínají koketovat se socialismem. A to bude znamenat úpadek, který se ani jim nevyplatí. Úpadek západní civilizace.

0 0
možnosti
VN

Zdá se, že je dlouho jakž tak v některých zemích dlouho mír a mnoha lidem moc otrnulo z poslední světové války.

0 0
možnosti
RV

V úvaze je několik vadných úvah. Protestující vyjadřují nespokojenost s Trumpem a ten přitom tlačil na ukončení karantény a otevření ekonomiky.

0 0
možnosti
Foto

R. Vacku, nezlobte se, ale výrok "V úvaze je několik vadných úvah", mi připomněl podobný, ještě "lepší" - "Uvnitř zeměkoule je ještě jedna, ale větší"... ;-D

0 0
možnosti
Foto

Něco na tom, co za důvod rasových protestů označuje pí Šichtařová, může být. Ale autoritativně tvrdit, že je to jediný "pravý" důvod, chytré není...

0 0
možnosti
AP

Pravda nemusí být chytrá. Ta je prostě pravdivá, ať se komu líbí či ne. Chytrá bývá naopak lež, protože je třeba ji vyfešákovat, aby tu pravdu přebila.

Ne, že by se mi to líbilo, ale přesně to vystihl v jednom svém textu Jarek Nohavica:

Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dokáže lež....

0 0
možnosti
JS

Od voleb v roce 2016 probiha nepretrzite politicky puc na svrzeni zvoleneho americkeho prezidenta. Demokrati proste neunesli porazku Hillary Clinton a od sameho zacatku vsadili vse na t.zv "rezistence". Tri roky probihalo setreni Muelerovy komise kvuli dnes uz jasne falesnemu obvineni Trumpa se spojeni s Ruskem. Nasledoval impeachement. Neuspesne. Coronavirus je medii pricitan Trumpovi . A nyni oblezeny Bily Dum a horici americka mesta. Tito lide jsou ochotni rozdmychat obcanskou valku, aby nemohlo dojit k prezidentskym volbam,ktere by jinak jiste vyhral proti zcela neschopnemu Dem. kandidatovi,

0 0
možnosti
VB

To jako že demokraté nechtějí volby a tím si zabetonují Trumpa jako prezidenta "na věčné časy"? Někde vám ta logika pokulhává. Myslím, že Demokraté se na volby spíše těší.

0 0
možnosti
JP

Chybka se vloudila : "Jde o to zabránit, aby příštím prezidentem nebyl republikán."

0 0
možnosti
PM

Paní Šichtařová: co se tyka systemickemu rasizmu v US tak tomu (bohuzel) vůbec nerozumíte. Byla (vlastně jste) okamžitě "Karen". Urcite lide (hlavně mladí) zavření 60+ dnu doma nasbírali spoustu "pent-up" energie; navíc nemají pracovní místa a školy jsou zavřený - tek proc nedemonstrovat za správnou věc. Ale většina demonstraci jsou poklidne smysluplné. Mimochodem: několik obchodu (mozna několik desítek) se daji znovu vybudovat; lidsky život nevratite.

A J.Vinter je jenom privilegované (pravdepodobne) bily rasista.

Zdravim z Los Angeles, kde uz zili 38 let - mozna jsem se neco priucil.

Jo, a vase ekonomicke clanky se mi libi - tam vetsibou vite o cem mluvite.

PM

0 0
možnosti
KP

No mozna taky ne. To je vec nazoru.

Opravdu jsou ty demonstrace smysluplne? Pokud ano tak za co teda bojuji? Zvonka (ze severu od USA) to vyzera ze bojuji za to aby se zrusila policie. Doufam ze zijete v oploceni hlidanem strazci ktere platite - v tomto pripade by vam asi zruseni policie nevadilo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz