Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Amerika hoří

Vyděste lidi, že jde o život. Zavřete je v domácím vězení. Zrušte kulturu. Zrušte sport. Zrušte návštěvy. Zrušte společenské odreagování. Zvyšte nezaměstnanost. Snižte příjmy. A pak už jen čekejte, komu přeskočí prvnímu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VB

V84á52c80l47a49v 25B30o30k

8. 6. 2020 18:51

No, všechny znaky umělého přilkádání pod kotel, takových případů bývá i u nás pár do roka. Prostě někomu se to hodilo (volby) a televize se do toho vložily mírou nevídanou ... No, multikulti asi nebude lékem na naše problémy.

0 0
možnosti
OR

O 30R23o67l10d33á32n

8. 6. 2020 21:43

Dík za odkaz R^

0 0
možnosti
RB

ad H.Rybnická - "W.Churchil jednou řekl...demokracie není dokonalá, ale prozatím ten nejlepší systém, který máme k dispozici. Tak asi i k sociálnímu systému.

V USA je demokracie velmi dlouho - a jde o zemi nejsvobodnější (zatím) a rozhodně demokratickou. Přesto je to právě sociální systém (dnes v USA nabývající a bující), který zhoršuje podmínky pro život i těch nejchudších. Neboť se na jejich zhoršujících se schopnostech se adaptovat ve společnosti založené na konkurenci/dobrovolné spolupráci ukazuje starý známí fakt nevhodnosti danajských darů a medvědích služeb... Sociální systém v každé zemi dříve nebo později začne požírat celou ekonomiku - protože si na sobě vytvoří příliš velkou skupinu závislých... Za dlouhá desetiletí pozitivní diskriminace (affirmative action), která je vlastně obráceným rasismem se ukazuje, že schopnost afroameričanů dosahovat úspěchu v životě se snižuje. Je to ostatně logické - když dnes, díky podporám pro svobodné matky apod, vyrůstá většina mladých černých mužů bez otcovského vzoru - a proto vyhledává řada z nich vzor v gangu na ulici...

0 0
možnosti
PA

P16a96v96e43l 97A40r31o67n

8. 6. 2020 14:23

Další k neomarxismu :

Pochopte, že vše co vidíte a štve vás pochází z neomarxismu. Tady článek o represivní toleranci H.Marcuse :

Východisko je podle něj takové, že je nutné systém vychýlit na opačnou stranu. A to prý „může vyžadovat zjevně nedemokratické prostředky.“

Dále pokračuje, že tyto prostředky „by mohly zahrnovat odebrání tolerance k projevu a shromažďování skupinám a hnutím, které podporují šovinismus, rasovou a náboženskou diskriminaci“ atd. To završuje tvrzením, že zavedení nových pořádků by vyžadovalo: „netoleranci k hnutím pravice a toleranci k hnutím na levici.“

Své argumenty podporuje odkazováním na fašismus. Tvrdí, že poválečná společnost je stále ohrožena vzestupem „nacismu“ a proto prý je „mimořádné přerušení práva na svobodu projevu a shromažďování ospravedlnitelné“.

Tedy každý, kdo bude označen za rasistu, xenofoba, fašistu, nacistu, homofoba, či islamofoba má ztratit právo projevu a má být odstraněn z veřejného života. To vše postupně přešlo ve větší či menší míře do praxe v mnoha západních zemích.

Liberální tolerance je podle Marcuseho také cílem, ale současně tvrdí, že tolerance závisí na míře rovnostářství v dané společnosti. Dokud je tedy společnost (z pohledu neomarxistů) diskriminační, nehumanistická a nerovnostářská, tak nemá být všeobecná tolerance uplatňována.

Takže plnohodnotná tolerance všech názorů může být zavedena až poté, co se neomarxistům podaří vytlačit všechny opačné názory a zničit všechna nacionální a konzervativní hnutí. Až budou mít všichni výhradně rovnostářské, multikulturní, genderové, antirasistické a neomarxistické názory, tak může být nastolena plnohodnotná liberální tolerance.

0 0
možnosti
KP

Pozoruhodna teorie. To si fakt myslite se to tak pracuje napriklad i v Cesku?

Jak do te vasi pseudo teorie zapada Islam?

0 0
možnosti
PA

P33a81v74e29l 25A15r92o13n

8. 6. 2020 14:22

Co byste měli vědět o neomarxismu :

Dalším „příspěvkem" Frankfurtské školy bylo, že si uvědomili, že cesta ke kulturní hegemonii vede přes psychologické formování, a nikoli přes filosofický argument.Děti lze ve škole formovat k odmítnutí sociálních a mravních přesvědčení svých rodičů jako rasistických, sexistických a homofobních a k přijetí nové morálky.Škola otevřeně prohlašovala, že pro děti je podstatnější, jestliže si ve škole zformují správné postoje, než zda se naučí faktům a zda si osvojí dovednosti.

0 0
možnosti
PA

P71a57v86e81l 55A47r84o80n

8. 6. 2020 14:20

Paní Šichtařová, myslím, že se trochu mýlíte. Tady nešlo výbuch sudu prachu. Tomu odporuje to co se děje po celém světě. Demonstrace levičáků proti údajnému rasismu, poklekávání atd. Ne, ne. Tady jde o organizovanou snahu neomarxistické levice o zničení západní společnosti.

0 0
možnosti
LF

Je otázka, do jaké míry "USA hoří". Pokud by situace skutečně byla tak kritická, neodrazilo by se to na stavu obchodování? Nepadaly by burzy kvůli nastalé panice, všeobecnému násilí, ale hlavně - kvůli nejistotě? S&P, NASDAQ i DOW rostou už skoro měsíc v řadě, nereagují ani se zpožděním. Není tedy náš vjem "hořící Ameriky" spíš odrazem kombinace bombastických novinových titulků, neschopnosti aktuálního prezidenta USA zvládat krize a vlastní zvrácené touhy vidět "chcípat sousedovu kozu"?

0 0
možnosti
PK

Nehoří. Pokud guvernér příslušného státu dělá to co má dělat, tak je klid. Ale demokraté - jako ten kretén co vládne u nás, ve Virginii - o klid nestojí.

0 0
možnosti
Foto

S velikou bolestí a lítostí musím uznat a připustit, že ačkoliv jsem žena, považuji počínání mnohých žen-političek za skutečnou pohromu pro Evropu.

Byla to německá Merklice, která otevřela Evropu pro miliony muslimských migrantů brány Evropy, je to švédská feministická vláda, která jezdí do Íránu s šátkem na hlavě klanět se šítským ajatoláhům, švédská feministická vláda pravidelně prosazuje bojkoty Izraele a počínání žen-političek v Evropském parlamentu považuji za pohromu.

A obecně evropské političky jsou k islámu velmi nakloněné, nechápu proč, islám ženami neskonale pohrdá a považuje je jen jako nástroje na rození dětí a kvůli těmto bestiím ženy v Evropě přijdou o všechna svá práva a situace v Evropě bude vypadat jako v muslimských státech.

0 0
možnosti
IP

I76g84o35r 33P10á21v75e76k

8. 6. 2020 13:50

Správně paní Lukešová

0 0
možnosti
JJ

J91u94r27a 87J68u19r85a43x

8. 6. 2020 13:21

No jo, projel jsem si celou diskusi.

Ono je to vlastně celé o rasismu. Ale primárně černém. A levičácké luze typu Antifa. A též o kriminálnících; z jakého procenta bílých těžko říct. A taky v neposlední řadě o boji US demokratů o prezidentské křeslo.

Zajímavé na tom je leda to, jak se projevují černí rasisté s bílou kůží omlouvající se za to, že se narodili bílí. U nás naštěstí moc nejsou.

0 0
možnosti
PA

P29a65v35e50l 98A48r90o88n

8. 6. 2020 19:59

Přesně tak !

0 0
možnosti

Paní Šiftařová, máte pravdu: jde o VRŮŠO...Je to takový nový "sport" provádět zmatky ve společnosti.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz