Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Amerika hoří

Vyděste lidi, že jde o život. Zavřete je v domácím vězení. Zrušte kulturu. Zrušte sport. Zrušte návštěvy. Zrušte společenské odreagování. Zvyšte nezaměstnanost. Snižte příjmy. A pak už jen čekejte, komu přeskočí prvnímu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

POZITIVNÍ Rasizmus - co je to za nesmysl???

Rasizmus buď je, nebo není. Kdy to konečně bude pochopeno???

0 0
možnosti
Foto

Ještě jedna poznámka, organizace Black Lives Matter jsou obyčejní teroristé, která spolu s Antifou páchali hrozné zločiny. Těmto lidem o žádnou spravedlnost nejde, těm jde jen o ničení. Za zmínku také stojí, že tito lidé z BLM prosazují tvrdý bojkot Izraele a na ulicích se často dopouštějí protižidovských násilností.

Na druhé straně slušní Afroameričané volí republikány, je jich až 40%, tito lidé odmítají nezasloužené výhody pomocí pozitivní diskriminace, odmítají antisemitismus, který tolik prosazuje BLM. O slušných republikánských Afroameričanech se nedočteme, ti nejsou dostatečně in, ti jsou obviňováni z kolaborace s bělochy. Úžasné číslo.

Velkou publicitu mají ti darebáci z BLM a kam až zašla neomarxistická výchova sebemrkačství? V USA se skupina bělochů klečela před Afroameričany a prosila je za odpuštění a styděli se za to, že jsou bílí. Neuvěřitelně rasistické. Plivat po někom za to, že je bílý. Rasismus do očí bijící. Hlavně že protirasitičtí bojovníci říkají, jak je rasismus špatný, jak si svou rasu nevybíráme, jak nám rasu "darují" naši rodiče a přitom je běloch, tedy zejména bílý muž nejvíce opovrhovaným člověkem.

Jinak záleží na všech životech, ne jen černých, copak nezáleží na životech bílých, asijských, či policistů? Na všech. Každý člověk má právo na život a respekt ne jen černý.

0 0
možnosti
HR

Paní Lukešová, pod názvem black lives matters demonstrují dnes tisíce lidí na celém světě.

0 0
možnosti
JD

J64a73n 93D86a48v35i49d

8. 6. 2020 9:49

Co je to "rasízmus"? Když čmoudovi místo "dafky" daš do ruky lopatu a řekneš "Pracuj a spoř".

0 0
možnosti
JJ

J29u27r44a 71J53u53r19a84x

8. 6. 2020 12:13

Ano.

To je rasismus jako vyšitý ve své nejbrutálnější formě.

0 0
možnosti
HR

Takže vážení podíváme se na to trochu zblízka. V rakouské monarchii zavedl hrabě Taafe v druhé polovině 19. století něco revolučního, totiž sociální, nemocenské a důchodové pojištění a další maličkosti jako mateřskou (krátkou) dovolenou atp. Něco před tím byla tako opatření zavedena Bismarckem v tehdejším Německu. Dnes samozřejmosti, ovšem TAKOVÁ OPATŘENÍ V USA DODNES NEEXISTUJÍ. Nějak tam zaspali čas. To znamená že z těch 40 milionů nezaměstnaných (tedy čtyří České republiky !!! se stoupající tendencí ) v násedku COV19 většina nemá možnost dosáhnout nejen řádné ale vůbec nějaké lékařské péče. Obama se snažil toto napravit, dosáhl nějakých výsledků, ovšem jak víme se Trump pokouší tuto „revoluční“ ideu zrušit.

V 30tých letech minulého století počaly americké banky katalogizovat obyvatelstvo, Regiony s převážně černým obyvatelstvem byly vyřazeny z přídělů kreditů a hypoték, takže tito občané neměli možnost, vytvořit jakékoli nemovitostní vlastnictví a byli odkázání na bydlení – jakékoli, třeba i pod mosty. Dodnes. Zvláště pokud ztratili práci, ostatně ze dne na den, výpovědní lhůty dodnes v USA neexistují. A tak dále.

Co znamená slovo agent provokatér si každý může vyhledat sám . V USA se velké pravicově orientované skupiny domlouvají na soc.sítích jak využít normálně pokojných demonstrací , zorganizovat násilí a rabování a tím utužit veřejné mínění k radikálnímu postupu proti demonstrantům – jak vidět již na tomto foru NP obvykle úspěšně . Otřesné statistiky a záběry dokazují, že konce i černé děti jsou ohroženy policejní brutalitou.

Demonstrace (ostatně v okamžiku na celém světě) se nekonají jen vzhledem na jednotlivé incidenty, nýbrž za vylepšení v USA široce zakotvených struktur znevýhodnění ostatně nejen černých ale také i bílých nebo i dalších občanů.

Trochu se zamyslet, vážení. Zvláště bych toto očekávala od „seriozních“ komentátorů.

0 0
možnosti
JV

J31a51n 65V50i94n26t27r

8. 6. 2020 9:49

Zajímavé je, že ty zaostalé Spojené státy jsou stále cílem migrace i ze států s vysoce vyspělým sociálním systémem a ekonomicky předstihují celý svět, včetně té sociálně vyspělé Evropy.

0 0
možnosti
PK

"Svoboda jako poznaná nutnost" nám na celém Západě postupně přechází ve "svobodu jako svět bez pravidel", po ní následuje "každý proti každému" a zbytek vidíte v televizi.

0 0
možnosti
MK

Zcela souhlasím s názorem autorky, že současná vlna rasismu naruby zcela bezpečně udělá rasisty i z těch, kterým byla barva pleti úplně putna.

Ještě chvíli a budou se bílí v Americe omlouvat zfetovaným barevným za to, že jsou bílí.

0 0
možnosti
PL

P37e25t78r 15L14e24n79c

8. 6. 2020 9:29

Ale oni se už omlouvají...;-€

0 0
možnosti
ZK

Vsadil bych se, že konkrétním výsledkem rasových bouří v USA bude další silný tlak na zákaz legálního držení zbraní. To přece nelze připustit, aby jako v Idaho bílí vidláci bránili se zbraní v ruce obchody, v nichž nakupují, a zajistili tak, že demonstrace nepřerostly v rabování.

0 0
možnosti
RM

latentní i otevřený rasismus je v USA všudypřítomný. --nestačí napsat, že policista při zákroku zabil kriminálníka, musí se zdůraznit *bělošský* policista klečel na krku *černochovi*, nejdříve 5 minut, pak 6,7,8, a teď už 9 minut. krásná záminka pro vždy připravené davy vrhnout se na výlohy---vždyť ta posledně ukradená televize již začíná pomalu dosluhovat. neřešitelné. rasismus visí ve vzduchu na každém kroku,--a jestli nevěříte, zkuste se projet v New Yorku (nebo třeba i v Londýně) pozdněvečerním metrem.

0 0
možnosti
VC

Jasně karanténa může za kradení, za rasismus. Za darebáky. Ne, ne. To jen vyplouvají darebárny. A to je možná dobře. Alespoň se ti darebáci z AntiFy odkopou a víme o co jde. Lidé nevěří v Boha (Muslimové už vůbec ne a někteří Křesťané taky ne) a jsou postižení socialistickým liberalismem a sebemrskačstvím. O to jde.

Přesto snad začínám souhlasit, že ta karanténa byl problém. Karanténa skutečně shorší počet nemocných rakovinou, mrtvých, frustrovaných. Pokud COVID19 zabíj 5% nakažených, je otázka jestli to radši nerisknou. Možná je lepší být mrtvý než takto žít několik let. Ale zase je to o lidech. Kdyby se od začátku chovali odpovědně, dalo se to zvládnout bez drastických opatření. A pak si zvykněme že lidé jsou smrtelní a budou umírat

0 0
možnosti
KB

Koronavirus a to co se děje v USA má jedno společné. Koronviroví zpochybňovači (najděte si počet VŠECH úmrtí v Itálii za březen 2020 ve srovanáni s rokem 2019 v jednotlivých regionech - většina skoro nic, ale ta, kde to bylo vážné to narostlo 3x a více, v regionu Bergamu 5.6 krát - mapky a odkazy na primární data třeba zde https://kechlibar.net/2020/05/15/covid-19-ve-spanelsku-italii-francii-velke-britanii-mapy-a-grafy/).

Řvoucí menšina (opozice) v rámci svých zájmů (poškodit Trumpa, donitit Babiše aby uvonil opatření o něco dříve), která není za nic zodpovědná si možná vynutí ústupky v bezpečnostních opatřeních a celá společnost to při troše smůly odskáče.

Tady vláda příště bude váhat s uzavíráním společnosti, kdyby zase něco přišlo (a to co tu je ještě neodešlo). V USA se policie bude držet více zpátky při práci s nejnebezpečnějšími zločinci. Takže se dá bohužel očekávat více mrtvých policistů a obětí zločinu.

0 0
možnosti
VC

Ano, více mrtvých policistů i civilistů v USA jednoznačně bude.

Co se týká mrtvých a COVID19. Tam záleží jak se vir naklonuje. Prý by měl mít tendenci "vyhořet". Pokud ne, taková karantena už skutečně nebude. Pak je otázka jestli bude víc mrtvých na COVID19, nebo na ty rakoviny kvůli karanteně.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz