25.9.2022 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

UKRAJINA: Mezi genocidou a válčením

V souvislosti s děním na Ukrajině padlo opakovaně slovo „genocida“, jeden z nejsilnějších a emoce nejvíc budících pojmů užívaných v politice. Je tedy Vladimir Putin pachatelem genocidy? A dá se to vůbec říct s určitostí?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 2.5.2022 16:55

Jo a ve Skandinávii pravlasti Germánů nebo Británii má E variantu Y-DNA tak maximálně 2 procenta domorodců (mezi to se nepočíjí přistěhovalci posledních desítek let)..

Zda neměl Hitler židovské předky nevím, nebyl ale ani nordický typ.

J. Karza 2.5.2022 17:30

Neprohlásil. Byla to replika na Zelenského tvrzení "jaký nacismus, když já jsem Žid?".

Média vás mystifikují, jako obyčejně.

D. Bowman 2.5.2022 12:15

Každá válka je o genocidě. Chcete vybít ty, jejiž geny jsou od vašich odlišné - ať už etnicky nebo názorově - což má hodně společného s rodinným zázemím - protestanská nebo kulacká rodina. S tím rozdílem, že u čistě etnické genocidy vás zajímají i děti.

To je mimochodem jeden z důkazů pro záměrnou nacistickou genocidu židů. V depeších SS z Baltských území se počty úmrtí o dětech nezmiňují u jiných než u židovských a romských.

Podle té OSN definice, je politické naladění proti Whiteness, snahou o genocidu. Snaha o naředění Evropy cizím etnikem apod. rovněž.

Takové snahy se datují již ke Coudenhov-Kalergiho návrhům a vizím - jeho cenu dostala i paní kancléřka Merkel.

F. Zrcek 2.5.2022 12:05

Záleží na tom, co putínkům dovolí USA. Dřív nebo později se rusáci vyčerpají natolik, že jim na válku a okupaci nezbyde. Mohou Ukrajinu zdevastovat, ale ovládnout se ji asi nepodaří - viz náčelníček genštábu gerasimov: Přišel, viděl a utek! - Má prý bebíčko.

S tímhle přístupem, předem zblblí proagandou, následně zdecimovaní ztrátami (už začali spojovat nesourodé jednotky) a zasažení demoralizací z reálné situace a prožitých hrůz rusáci nakonec sami utečou.

A až se vrátí z fronty domů, částečně invalidní a psychicky na dně, a ukážou se pak svým blízkým, tak nejspíš putínkům vypukne povstání. Mohli by jim zacpat hubu, pokud budou prachy na doplacení žoldu. Zbude ale nejspíš akorát na metály. Pokud se ale soldáty nenechají ojebat a přitlačí, bude putínek nucen půjčit si u Číňanů. Hádám nejspíš za dlouhodobý pronájem Ussurijska, včetně Vladivostoku.

Ale pokud se bude cukat, přijede nejspíš Aurora a udělá bum.

V. Čermák 2.5.2022 12:44

Tak Aurora udělá bum a putínci hned utečou. ;-D Je fakt, že takové sjednocené síle jako je Jurečka, Nora Fridrichová a Zrcek, zezadu to jistí ještě Pekarová a Němcová, lze těžko odolat...;-D

M. Hoblík 2.5.2022 12:00

Když to řekl Biden, tak je to pravda! Kdyby totéž řekl Putin, byla by to propaganda a zločin...

K. Křivan 2.5.2022 12:05

Zloděj presidentského ůřadu a falšovatel voleb musí mít dycky recht. Kdyby čert na koze jezdil !

P. Molík 2.5.2022 11:57

Bratrské slovanské národy v krvavé řeži jako smutná realita současnosti. Putin je nepředvídatelný a nevyzpytatelný a jako vládce má v ruce zničující nástroje. Správně odhadl, že Západ nepůjde do otevřeného vojenského střetu, aby neriskoval jaderný konflikt. Putin ukazuje zbytku světa, že Západ není všemocný a musí se přizpůsobit stávajícím podmínkám. Ovšem tentokrát čas spolehlivě pracuje pro Západ a proti Putinovi.

M. Hoblík 2.5.2022 12:01

Opravdu?

D. Bowman 2.5.2022 12:20

Čas pracuje hlavně proti Ukrajincům. A západ má čas na své straně jen pokud dokáže rychle nahradit ruské energetické zdroje a v mezičase nezbankrotovat. Na současné zeleno-rudé trajektorii, je tak čas spíš na straně ruska.

P. Hák 2.5.2022 20:29

V Evropě se vždycky řezaly bratrské národy, protože spolu sousedily. Kolik bylo jen válek mezi Germány, mezi řeckými kmeny, mezi skotskými klany... A docela často to končilo genocidou poraženého kmene.

M. Boháček 2.5.2022 11:53

USA a NATO podněcují válku na Ukrajině, aby byla trvalá. Neonacistické skupiny na Ukrajině jsou cvičeny Spojenými státy, které jim fakticky velí.

Zprávy, které předcházely našemu rozhovoru, a Gagnonova analýza potvrzují vážnost situace. Poté, co Spojené státy a NATO pučem v Kyjevě v roce 2014 zahájily sled událostí, které vedly k ruské vojenské operaci na Ukrajině, dělají vše pro to, aby tuto válku v Evropě podnítily a učinily ji trvalou.

V této situaci jsou obzvláště znepokojivé zprávy, že neonacistické ozbrojené skupiny připravují nový masakr civilistů, aby odpovědnost za něj připsaly ruským silám, jako tomu bylo například v Kramatorsku, který způsobila ukrajinská raketa.

https://www.infovojna.bz/article/usa-a-nato-podnecuji-valku-na-ukrajine-aby-byla-trvala-neonacisticke-skupiny-na-ukrajine-jsou-cviceny-spojenymi-staty-ktere-jim-fakticky-veli

Myslím, že zde funguje několik věcí. První je, že z této války bude dramaticky těžit zbrojní průmysl, vojensko-průmyslový komplex.zejména východoevropští členové NATO, dodávají Ukrajině tuto vojenskou techniku. budou muset nakoupit nové zásoby zbraní.Musí být interoperabilní s americkou technologií. To znamená, že musí zbraně z velké části nakupovat od amerických společností.

Takže tohle je skutečně nepořádek, který byl vytvořen záměrně, protože se Spojené státy obávají rostoucí moci Ruska a Číny. Takže věděli, že kdyby se jim podařilo vytvořit situaci typu Afghánistánu nebo Sýrie podél ruských hranic, donutilo by to Rusko vojensky zasáhnout. Přinutilo by to Rusko vydat spoustu peněz na armádu. Nešlo by to na lidské potřeby. A také by to Západu umožnilo dále démonizovat Moskvu, volat po změně režimu v Rusku a nakonec rozbít Rusko na menší země, jako to udělaly USA a NATO v roce 1999 při balkanizaci Jugoslávie.

J. Havelka 2.5.2022 11:57

Blbec k obědu...

M. Boháček 2.5.2022 13:57

Sfanatizované tupelo bez argumentov...

;-)

J. Jurax 2.5.2022 14:40

To máte těžký.

Stejně lze charakterizovat i Vás, byť "argumentujete" ... :-)

M. Boháček 2.5.2022 14:57

To máte ľahké.

Ja nikdy nezačínam s osobnými invektívami. Ale občas na ne zareagujem.

A ja "neargumentujem", ale argumentujem. Každý môžemem mať svoj názor.

Vaše úvodzovky, bez vašej argumentácie, sú iba argumentačný faul.

J. Jurax 2.5.2022 18:58

Hej, každý môžeme mať svoj názor. Můj názor je, stručně vyjádřeno, že "argumentujete".

M. Boháček 3.5.2022 9:37

Bez argumentu na podporu vášjo názoru je to argumentačný faul. Snažíte sa znevážiť osobu názorového oponenta, prípadne jeho tvrdenie. A súčasne vyhýbate sa faktickej argumentácii.

J. Novak 2.5.2022 12:10

R^R^ Tímto reaguji na článek p.Boháčka. Aby si někdo třeba nemyslel že reaguji na toho blbce.

J. Jurax 2.5.2022 14:38

No jo, Vy jste o tom musel už před válkou mluvit s okresním hejtmanem, jináč to není možný ...

M. Boháček 2.5.2022 14:58

Alebo druhá možnosť, pamäť mi slúži, základné fakty ovládam...

H. Lukešová 2.5.2022 11:46

Ukrajinci tvrdí, že Rusko napadne neutrální Moldavsko. Jestli je toto tvrzení pravda nebo fejk, ukáže čas...

V. Církva 2.5.2022 17:08

Smysl to dává. Podněstří je stejný problem s "nacisty" co chtěli Rumunsko. Když už jednou platí daň války, bude chtít Rus co nejvíc. Takže pokud toUkrajina projde včetně Oděsy, budou Rusáci "operovat" i v Moldávii.

Hnus ale realita. Ale oni neprojdou!

H. Lukešová 2.5.2022 17:28

Tak v to také doufám.

J. Novak 2.5.2022 10:44

Veškerá ruská "genocida" je buď dílem ukrajinské propagandy, nebo ji spáchali sami ukrajinci proti vlastnímu obyvatelstvu, proti "proruským zrádcům". To jsou smutná fakta ... Ano, i rusové mají na svědomí spousty civilistů .. ale to je spíše otázka pro ukrajince, jestli je vhodné "zaparkovat" houfnici v obchodním centru nebo na sídlišti na dětském hřišti.

M. Boháček 2.5.2022 11:41

R^

V. Kain 2.5.2022 11:44

Autor je komentátor Českého rozhlasu.K tomu není co dodávat.

J. Farda 2.5.2022 11:52

Nebo v porodnici, že, nebo třeba v počítačovém vojenském centru v obytné čtvrti Oděsy, kde kromě jiných bylo v obsluze také tříměsíční banderovské batole, že, tupý Novacký hýzle! Udavte se svými lžemi, i iditě na chuj, zdochněte!

https://cnn.iprima.cz/rusky-raketovy-utok-na-odesu-si-vyzadal-nejmene-pet-mrtvych-vcetne-trimesicniho-ditete-106170 * https://cnn.iprima.cz/nejlepsi-obdobi-zivota-radovala-se-ukrajinka-po-narozeni-dcerky-rusove-je-obe-zabili-106221

J. Novak 2.5.2022 12:08

Zalez, tupče. A přestaň se dívat na ty propagandistické nesmysly ..

V. Novak 2.5.2022 10:40

Tohle je určitě fejk z ruské propagandy:

https://www.lidovky.cz/svet/pilot-kyjevsky-prizrak-duch-valka-sestrely-rusko-valka-invaze-letadla.A220502_102553_ln_zahranici_kov

Ukrajinská je přece Vždy Pravdivá!

Zelenskému věřte, soudruzi!!!