30.11.2022 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
čtenář 5.2.2010 18:50

Jen jestli ve skutečnosti člověk svou činností planetu neochlazuje.

Ono se tu už vystřídalo hodně období zvýšené teploty klimatu Země a to tu člověk ještě nebyl. je docela možné, e bez lidské činnosti už mohla být na Zemi, v současnosti, teplota vyšší i o několik stupňů. třeba o deset.

PetrH 5.2.2010 18:45

Re: Poradte mi

Sám navrhnete, sám odhlasujete, sám se zasmějete. Užijte si to, nikdo jiný to za vás neudělá. :-)

Strom01 5.2.2010 18:33

Re: Pane Šejno,

Soudný člověk samozřejmě k takové sviňárně souhlas nedá.

bono 5.2.2010 18:32

Re: Poradte mi

:-) ted nevím jestli si z nás děláte srandu či to myslíte vážně. Asi srandu, jelikož věřím, že jste si ponechal alespoń kapku zdravého úsudku.

dobře viditelný pes 5.2.2010 18:30

Re: Poradte mi

Navrhuju tenhle Kremlíkův příspěvek jako kandidáta na fór měsíce.

Kremlik 5.2.2010 18:22

Re: Poradte mi

Je pravda, ze nekdy mi ujede nejaky preklep. Chyba se stane. Kdyz jsem psal o Mikronesii, napsal jsem, ze Pretel dostal padaka v srpnu, ale ono to bylo uz v cervnu. Nenapadlo mne, ze by to tom Ekolist psal az po dvou mesicich.... Ale uvedomte si, ze porad v tech svych clancich mam mene chyb nezli IPCC v tech svych zpravach. Komu tedy budete verit vic? IPCC nebo me?

Ivan Brezina 5.2.2010 18:07

Re: už je mi to jasný

To byl polemicky vykon na urovni zaka treti tridy. Zkuste to jeste jednou vecne a bez osobnich utoku. V cem nema pan Kremlik pravdu?

Ivan Brezina 5.2.2010 18:06

Re: Brezino

Neklickujte jako maly kluk. Obvinil jste mne, ze jsem Metelku oznacil za "podvodníka a lháře". Buď doložte citaci, kde jsem to udelal, nebo se omluvte. Ale to byste musel byt cestky clovek, abyste k tomu nasel odvahu, ze?:-))

dobře viditelný pes 5.2.2010 18:06

už je mi to jasný

Kremlíka platí Greenpeace aby zdiskreditoval klimaskeptiky. Normální člověk by takové peachoviny nedokázal napsat.

Mazaný, ale průhledný.

IronNick 5.2.2010 17:48

Re: Hra se slovy

Snad Vás potěší, že na tomhle se evidentně shodnete s panem Wagnerem :-) Začínám si tady na NP čím dál víc připadat jako laboratorní krysa, už chybí jen ta sonda přímo do mozku...

brána 5.2.2010 17:40

Obama a Klaus

jsou jsou seriózní autoritou v boji proti oteplovací magorii komunistů. 

Petr 5.2.2010 17:36

Re: Poradte mi

No u vašich článků je opravdu těžké se nesmát. Přirovnání k Chaplinovi celkem sedí. Zdravíme magneticky nabité částice.

Karlos 5.2.2010 17:30

Zelení nacisté

Abych rozzlobil oteplovače a zelené ještě více, než jsou teď, dávám zde tento odkaz. http://www.spunk.org/library/places/germany/sp001630/peter.html   Doporučuji k prostudování. Je tam popsána zelená politika Třetí říše. Schválně si to zkuste porovnat s těmi dnešními věrozvěsty globální zelené Valhally. Třeba sám Hitler psal, že "when people attempt to rebel against the iron logic of nature, they come into conflict with the very same principles to which they owe their existence as human beings. Their actions against nature must lead to their own downfall." Je tam plno jiných, zajímavých citací.

IronNick 5.2.2010 17:28

Re: Hra se slovy

Taky to na mě tak působí...!

Vlastně se to opět vrací k nekonečné diskuzi, jaký má být vztah mezi vědou a politikou, do jaké míry má a může vláda úkolovat základní výzkum (když jej koneckonců platí), jestli má anebo nemá přímo zasahovat do chodu akademických institucí a VŠ, a současně s tím jestli vědci naopak můžou vstupovat do politiky a účastnit se různých demonstrací a nátlakových akcí... Ideální stav, kdy věda a politika jsou zcela nezávislé, by asi brzy znamenal ustřihnutí financí, opačný extrém zase vede ke korupci. Takže musí existovat nějaký optimální stav mimo oba extrémy...

PetrH 5.2.2010 17:21

Re: Hra se slovy

Úsilí s vámi! :-)

MilanR 5.2.2010 17:17

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

No, a proč by nakonec nemohl Usáma bin Láden dostat s Al Gorem nějakou tu Nobelovku za mír za příkladné činy ke snížení uhlíkové stopy USA? A ta představa, jak při nějakém dalším koncertě proti oteplování vystoupí ten fousáč s Bonem, Al Gorem a princem Charlesem v nerozborné jednotě za klima šťastnější a harmonické, kdy již nebudou hurikány, ani bouřky, jen zahradnický deštíček zemi občas mírně svlaží k potěše organického zemědělce ...

Ivan Nový 5.2.2010 17:14

Re: Hra se slovy

Ha, ha, ha, to je dobré. Ono ale filmy Hvězdné války taky mají vlastně fašistickou ideologii v podtextu.

Kremlik 5.2.2010 17:10

Re: Hra se slovy

Leda ze by Hansen to "force" myslel ve smyslu Hvezdnych valek. "Use the force, Luke." Jestli zeleni ovladaji silu Jediu, jsme v pytli. (just kidding).

Kremlik 5.2.2010 17:06

Re: Hra se slovy

Že se spíše nezajímáte o to, co Hansen míní výrazem "force them". To totiz zavani nasilim. V kontextu Farnishovy knihy rozhodne. Zatimco australsky sef klimatologu Salinger dostal padaka, protoze verejne vydaval svoje nazory za stanoviska ustavu, Hansen si muze poustet pusu na spacir a nic se mu nestane. Ten clovek dela klimatologum ostudu.

P. Kiebel 5.2.2010 16:45

Re: Normální člověk...

...že bych ukradl něco z Cimrmana jako ty?

čtenář 5.2.2010 16:39

Usámův džihád proti globálnímu oteplování.

Aby ne, vždyť zelená je barva islámu.

Takže to máme jedno s druhým a jedny s druhými.

IronNick 5.2.2010 16:29

Re: Karlosi

Slušnost - ANO, pravé jméno - NE. Kdysi se to bralo jako samozřejmost a jedno z pravidel rozumného chování na internetových diskuzích, a dneska v éře Facebooku je to prý najednou "zbabělost" :) Osobně dávám přednost zdravému rozumu a zásadám, které mají osvědčenou platnost a nepodléhají módním "klimatickým" trendům...

K věci: S tím U.B.L. to pan Kremlik opravdu přehnal - to bylo hodně laciné - ale ty informace o Hansenově angažovanosti a podpoře radikálních nátlakových skupin jsou velmi zajímavé. Asi by se měl rozhodnout, jestli chce dělat nestrannou vědu nebo stranickou politiku (a totéž platí o všech vědcích v IPCC). Tu jím doporučenou Farnishovu knihu si rozhodně přečtu.

Mirek Šejna 5.2.2010 16:15

Brezino

Cituji Vás: "Jako zastupce IPCC jste (Metelko) v Climategate namocen az po usi."

A najednou mě tu školíte v tom, že neumím rozlišovat mezi IPCC a Metelkou. Zdá se, že to hlavně neumíte Vy.

Ivan Nový 5.2.2010 16:03

Re: Hra se slovy

úsilí se ale v tomto kontextu v češtině nepoužívá.

peak 5.2.2010 15:57

Hra se slovy

Hansenův originální výrok (podle Amazonu): Keith Farnish has it right: time has practically run out, and the 'system' is the problem. Governments are under the thumb of fossil fuel special interests - they will not look after our and the planet's well-being until we force them to do so, and that is going to require enormous effort.

Kremlíkův překlad: Farnish má plnou pravdu. Už nemáme čas. Problémem je samotný Systém. Vlády jsou loutkami ropných magnátů - budou kašlat na naši planetu, dokud je k tomu nedonutíme, a to bude tvrdý boj.

Originál Vám připadal málo úderný, že jste z "obrovského úsilí" (enormous effort) udělal "tvrdý boj"?

Ivan Brezina 5.2.2010 15:53

Re: Pane Sejno, lzete II

Moje klickovani? Prave jste byl usvedcen ze lzi, pane Sejno, takze klickujete vy:-))

Ivan Nový 5.2.2010 15:53

Re: NO jo, Pane Kremlíku, nositel špatných zpráv je vždycky bit :-))))

To neokecáte.

Ivan Nový 5.2.2010 15:52

Re: Už vás nikto seriózny nebude brať vážne

Angažuje se pan Hansen v popisovaných aktivitách, nebo ne. Nehlásá něco podobného?

lerak 5.2.2010 15:50

Re: Kremlik uz

Už jen nick PRINC má svou vypovídací schopnost. Nafoukaný narcis.

Kremlik 5.2.2010 15:49

Poradte mi

Je mi fakt lito, jak jsem alarmisty zklamal. Tak mi tedy poradte. Jak mam psat vazne o necem tak smesnem jako je alarmismus. Jsem v tom smeru ponekud bezradny. Je to jako kdyz sledujete film s Chaplinem a pokousite se nesmat.