5.2.2023 | Svátek má Dobromila


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MilanR 6.2.2010 9:34

Re: Terorismus

Farnish k tomu vybízí a Hansen ho veřejně podporuje. Stačí?

Kremlik 5.2.2010 23:17

Re: Jak káže politický klimatolog Metelka

Problem je nekde jinde. V absenci peer-review. Ja kdyz neco zvoru, dozvim se to az z diskuse pod clankem. V IPCC by vse meli kontrolovat odbornici. Jenze, kdyz recenzent ma namitky, stejne to sefove ignoruji. Tak to aspon lici Vincent Gray, ktery v IPCC pracoval. http://en.wikipedia.org/wiki/Vincent_R._Gray

L.Metelka 5.2.2010 23:07

Re: Jak káže politický klimatolog Metelka

Pokud jste si všiml, tak IPCC tu chybu s ledovci taky uznal.

kirast 5.2.2010 23:06

Dneska večer jsemse díval na TV Spektrum, pořad Zelené nápady pro modrou planetu, díl snad 14

Docela nevěřícně jsem zíral. Přitom ještě snad před rokem byla tato stanice jedna z nejlepších, které jsem měl k dispozici. Ale asi ji odkoupili Zelení teroristé nebo co, dneska tam naprosto vážně propagovali "Zelené náboženství" a zdůrazňovali, že boj o planetu se nedá bez náboženství vyhrát. Kdyby to dopadlo takhle, ani bych se nedivil, kdyby Usáma (nejenže byl navržen, ale i) dostal Nobelovu cenu míru. Docela to všecko sedí s tímto článkem a mám opět ještě víc stísňující pocit, že rozum prohrává ve všech směrech a blbost vítězí nad celou Zeměkoulí.

Karlos 5.2.2010 23:03

Re: Jak káže politický klimatolog Metelka

No, pan Kremlík na rozdíl od jiných (Pačaurí a spol) tu chybu uznají. A na základě článku pana Kremlíka nikdo nepožaduje celkem zhruba 150 miliard dolarů ročně na Kjótský protokol a obchodování s CO2 (na rozdíl od Pačaurího a politiků, kteří se odvolávají na konsenzus 2500 vědců IPCC, sic čtou jenom shrnutí). Ale nebojte se, běžní občané už si o tom IPCC začínají postupně myslet svoje. Třeba zde http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/8500443.stm  Climategate a ledovce fungují. Jen tak dál! Chtělo by to nějakou další historku sci-fi. "O co méně "sci", o to více "fi"..." :-) Zdá se, že někdo nabourává Vaši ideologii... :-)  

L.Metelka 5.2.2010 22:57

Re: Poradte mi

Vy děláte daleko větší kiksy. Ale to se Vám těžko vysvětluje, když máte problémy i s naprosto základními věcmi z klimatologie. Až na tom budete s klimatologií líp, pochopíte to sám a nebudete se stačit divit..

Ale abychom to nezamluvili -  jaké další chyby jste Vy osobně našel ve zprávě IPCC?

Jelínková 5.2.2010 22:54

už i Usáma

se stal klimatologem,to mně tedy těěí,že mají takového zastánce,teď obzvláštˇse věichni budou chtít podílet na obchodu s emisními povolenkami  !!!

L.Metelka 5.2.2010 22:41

Re: Jak káže politický klimatolog Metelka

Jo, stala se chyba. Až pan Kremlík nebo Vy napíšete nějakých 3000 stran textu, jsem zvědav, kolik chyb tam budete mít. Pan Kremlík to zatím zvládá na daleko menším prostoru...

Ale je lepší... :-)

portwyn 5.2.2010 22:39

Re: Upozornění pro pana autora

Na tom se shodneme určitě - ostatně ze stejného důvodu nevolím české Zelené.

Karlos 5.2.2010 22:37

Jak káže politický klimatolog Metelka

Autor: L.Metelka IP: 89.24.6.xxx Datum: 05.02.2010 20:34

"Ano, pane Kremlíku. Chyba se stane. U Vás i v IPCC." No, prosím. Hlavní český obhájce neomylného panelu hokejistů IPCC uznává, že i zde se stane chyba. Jen tak dál! Vypadá to, že krysy se připravují na opuštění potápějící se lodi...

jozo 5.2.2010 22:34

janecek

e si lithium!nebo puknete vzteky.cha,cha,cha!shalom!

Kremlik 5.2.2010 22:33

Re: Upozornění pro pana autora

Zkusme se shodnout na tom, ze mnozi zeleni to mysli dobre. S tim CO2 je nekdo vodi za nos. Hansen dela ekologum ostudu. Klimatologum taky... A jestli mame nejake problemy, vyresi je jedine nove vynalezy a technicke inovace (nanosolar atd.). Nikoli terorismus nebo byrokraticke konference.

jozo 5.2.2010 22:30

Re: Terorismus

zadny rozdil.oba se blbe vztekaji a LZOU.a to jeste za penize americkeho danoveho poplatnika,jako blb algore.cha,cha,cha!shalom!

Kremlik 5.2.2010 22:29

Re: Poradte mi

Rozhodl jsem se, ze to budu brat jako kompliment. A

opovazte se mi to vyvracet. Pozdravujte kolegu Tolasze.

jozo 5.2.2010 22:28

jak

to,ze vam to pes vytisknul?voni to rasistickym ZAUJETIM proti vasim bratrum palestincum.ale,ale,ale!cha,cha,cha!shalom!

portwyn 5.2.2010 22:24

Re: Upozornění pro pana autora

Pokud myslíte envinmentalisty typu pana Bursíka nebo pana Gora, tak ani v nejmenším nevěřím, že jim jde o přírodu nebo o nějakou Utopii - je to dobrý kšeft. Prostě kariéristé.

Pak je řada lidí, kteří vidí negativní důsledky rozvoje civilizace, které je potřeba omezovat, přestože nechtějí návrat do jeskyní.

Potom tu jsou zelení fanatici, kteří chtějí lidem vnutit život v mnohých ohledech de facto na úrovni mladší doby kamenné.

No a nakonec tu je pár magorů, kteří chtějí prostě ničit, přičemž jako záminku mohou požít cokoli - tedy i environmentalismus.

Jinak já osobně považuji jiné hrozby za závažnější než GO, přestože nesnáším vedro :-) Tyto hrozby jsou třeba degradace půdy, vyčerpání zdrojů vody, nedostatek zdrojů energie atd. Civilizaci zastavit nelze, ale na druhou stranu taky klidně může na vyčerpání zdrojů "dojet" - to už se v minulosti několikrát stalo. Pochopitelně ne globálně, protože globální civilizace neexistovala.

Jenik 5.2.2010 22:16

pochopil

Už jsem to konečně pochopil, asi mám ve svém stáří již delší vedení. A to jen z příspěvků Zebrouna, paro tu dnes nebylo?, čtenáře zdrojů, Šejny a dalších osvícených

Za to, že Usáma se kromě Alalalhaha (jeho jméno je svaté) přihlásil i k ekoterorismu, že Hansen je nebezpečný šílenec, vyzývající ke terorismu (a přesto řediteluje, místo co by bručel) , že Johnson je podbodník, který radši rezignoval, aby nebyl popotahován za 13,5 milionu liber (to je víc než korun) podvodně vylákaných grantů, že Pačaurí má asi dvacet ekoraketýrských firem,  atd, atd, etc ad infinutum, za to všechno může pouze a jedině KREMLÍK (a Klaus)..

Ale pane Kremlíku, pište dál, aby další a další stoupenci jediné víry pravé zelené mohli svobodně projevit své přesvědčení.

Předpokládám, že všichni již mají připravené své občanské jméno, adresu, rodné číslo, číslo účtu, číslo karty a PIN (k dalším údajúm stačí nahlédnout kádrový dotazník starší dvaceti let), aby MAFRA mohla tryto údaje zcela legálně zobchodovat se "spřízněnými subjekty"

L.Metelka 5.2.2010 22:08

Re: Poradte mi

No, jsem zvědav. Vaše dosavadní pohledy na klima a klimatologii byly totiž vesměs velmi nové. Něco podobného jsem opravdu dosud nečetl. Kombinace (chabých) náznaků klimatologie s beletrií, divadlem, metabolismem a teď už i s terorismem.

Taková sci-fi. O co méně "sci", o to více "fi"...

J. Vávra 5.2.2010 22:07

Re: Kremlikovy preklady textu a spjovani jsou skutecne sverazne ...

Jo, zvoral jsem to , zaměnil jsem osoby. Přesto, můžete se vyjádřit k tomu jestli ten text podporuje násilí a anarchii a jestli je tedy Farnish fanatik a Hansen jeho podporou prokazuje zaujatost a snižuje autoritu instituce, kterou vede?

Kremlik 5.2.2010 22:02

Re: Kremlikovy preklady textu a spjovani jsou skutecne sverazne ...

To mate tezke. Spojeni terorismus (usama) a eko-terorismus (Farnish) je proste logicke. Tomu se tezko jde vyhnout podle mne. Oba spojuje nenávist ke Zkazene Západní Civilizaci (tm), kterou by radi znicili.

Kremlik 5.2.2010 22:00

Re: Upozornění pro pana autora

Ano. A jste si jisty, ze u environmentalistu je to jine? Opravdu jim jde o ochranu prirody? Nebo je to pro ne jen klacek, kterym bit Zapadni Civilizaci po hlave. Nebo jim jde hlavne o to vnutit ostatnim svoji Utopii pod nejakou zaminkou?

Podle mne v CO2 Klimatismu o ochranu prirody nejde. Nema to s tim nic spolecneho.

Kremlik 5.2.2010 21:53

Re: Poradte mi

Pristi tyden se to dozvite. Ale kdyz jste ten klimatolog s diplomem, tak predpokladam, ze to pro vas nebude nic noveho

IronNick 5.2.2010 21:44

Re: Kremlikovy preklady textu a spjovani jsou skutecne sverazne ...

Pane Kremliku, je jen škoda, že jste neodolal pokušení a zatáhl do toho "pro větší efekt" i bin Ladina. To totiž umožňuje Hansenovým zastáncům použít jednoduchou strategii: spravedlivě se rozhořčit, efektně prásknout dveřmi a tvářit se, že skutečný problém nevidím...

m 5.2.2010 21:29

Re: Kremlikovy preklady textu a spjovani jsou skutecne sverazne ...

Citat, o kterm mluvim neni z Hansena, ale z Farnishe.

vicenzo 5.2.2010 21:25

Re: Terorismus

Tak napsal to Hansen nebo Farnish? Nějak se zaplejtáte, šmudlo.

portwyn 5.2.2010 21:24

Re: Upozornění pro pana autora

Ne. Ani Hansenovi by to nemělo projít, pokud vyzývá k anarchii. Předpokládám, že Vy sám výzvy k anarchii odsuzujete obecně, bez ohledu na autora výzev - pak se v tomto plně shodneme.

Upozorňuji také, že Vaše citace z Hansena nijak nezpochybňuji, je mi to celkem jedno, spor Zelených s Antizelenými mne zajímá asi jako spor bolševiků s trockisty.

Trvám ale na názoru, že spojovat UBL s klimatology zavání demagogií prostě proto, že Usáma používá globální oteplování jen jako záminku. Opravdu si nedovedete představit, že by bil do Velkého Satana z přesně opačné pozice? Já si to dokážu představit docela dobře... To naprosto nesouvisí s tím, zda GO skutečně existuje nebo ne (Vy to zřejmě víte, já nevím), pokud ano, tak zda je vyvoláno člověkem a zda nás ohrožuje či ne.

UBL klidně mohl obvinit Američany z vraždění nemluvňat kvůli orgánům, z trávení studní v rozvojových zemích, ze záměrného šíření AIDS a z koprofagie. Mělo by to asi tak stejnou věrohodnost a asi tak stejně by to souviselo s podstatou věci.

L.Metelka 5.2.2010 21:24

Re: Poradte mi

A to jste osobně objevil něco o lososech, o PDO nebo o IPCC?

Jinak klasická odpověď - konkrétního nic. Takže - co je v AR4 o PDO tak špatně?

Kremlik 5.2.2010 21:15

Re: Poradte mi

I losos toho vi o klimatologii vic nez IPCC. Pokud vam neco rika nazev Pacific Decadal Oscilation, tak vite, na co narazim.

Kremlik 5.2.2010 21:12

Re: Kremlikovy preklady textu a spjovani jsou skutecne sverazne ...

Trefa. Az vam virus s nazvem Gaia od nejakeho eko-teroristy, co poslechl Hansena a Farnishe, smaze data v pocitaci, pak si vzpomente, mili alarmiste, koho jste to tady hajili.

Doufam, ze eko-terorismus se nestane mainstreamem v environmentalismu. To by nam jeste chybelo.

čtenář 5.2.2010 21:10

Muslimové i ekologističtí neznabozi mávají zeleným praporem.