28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

SVĚT: Quod licet Iovi, non licet bovi?

Úterní Lidové noviny se pohoršují nad tím, že „Rusko provádí čistku, která má zbavit Kreml odpůrců Putinova režimu. Kvůli absurdním záminkám úřady likvidují opoziční politiky i celé organizace. Teď je na řadě nejslavnější z nich - Memorial.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Wiener 16.10.2014 0:17

USA zviditelnuje, Rusko znemoznuje. Velky rozdil.

Autor clanku zrejme umyslne

nesrovnava kdo se musi registrovat  jako

agent cizi/zahranicni “principal” v USA a v Rusku. V USA tato registrace u Ministerstva Spravedlnosti ma zajistit, aby activity tech, kteri zastupuji zajmy jinych zemi a jejich finance byli jako takovi indentifikovani. V zasade se jedna o zastupce/jednatele v zajmu cizich vlad nebo politickych nebo quasi-politickych a nekdy i hospodarskych organizaci, jako na pr. japonskeho Hitachi. Naprosta vetsina representantu/agentu nepolitickych/nevladnich jednotek vsak dava prednost registraci jako lobiste u Kongresu USA, jehoz pozadavky na reportovani cinnosti jsou znatelne slabsi. Na rozdil od Ruska vsak “akademici” – jednotlivci i instituce, dobrocinne organizace a jejich pracovnici a samozrejme diplomati jsou zprosteni povinnosti se kdekoliv registrovat jako cizi agenti, i kdyby dostavali zahranicni podporu – zasadni rozdil od Ruska. V USA smysl registrace je zviditelnit, koho agent representuje a za koho jedna, v Rusku je registrace prostredkem omezit nebo znemoznit cinnost, ktera se ruske vlade nelibi.

J. Podešva 16.10.2014 6:38

a ještě dodatek

Jak už tu několikrát bylo napsáno, význam slova "agent" v angličtině je poněkud odlišný od téhož v češtině, resp. ruštině. Myslím, že autor tohle všechno ví. Jaký má motiv k šíření dezinformací, kdo ví.

B. Rybák 15.10.2014 21:44

Výborný článek

Je to přece úplně průzračně jasné. Žádný suverénní stát nemůže strpět, aby do jeho politiky zasahovala cizím státem placená, jeho občanům se nezodpovídající organizace.

Pokud v nějakém státu cizí státy ovládají jeho masmédia, nebo jeho bankovnictví, nebo jeho obchodní řetězce jak se tomu po "sarajevském puči" stalo u nás, pak to prostě není stát suverénní. Není to stát v němž by rozhodovali jeho občané a proto není demokratický a nutně se dostane do politické krize!

A to jsem ani nezdůraznil tragickou skutečnost, že musíme přijímat zákony vnucené nám cizími státy, že se pod záminkou boje proti Putinovi přeměňujeme v pouhou protektorátní montovnu! Takové jsou nevyhnutelně konce státu, který se cizími státy placeným či jimi zkorumpovaným silám účinně nebrání!!! Tohle se USA ani Putinově Rusku určitě nestane. Mají na to zákon!

P. Pokorný 15.10.2014 21:53

Re: Výborný článek

Nedávno se pár bohatých států (nezadlužených) zmínilo na diskuzním panelu, zda by nebylo lepší USA opustit. Okamžitě přišlo varování, že každý, kdo by pracoval na rozpadu USA, může očekávat nejvyšší trest. To je ta americká demokracie, u jiných nemožná. V Rusku Zubov obviňující Putina jako vraha je naopak americkým hrdinou...Ale Bush, který nechal pozabíjet statisíce lidí, chodí po svobodě a užívá si peněz.  Vše lze dohledat, i po Bushovi počet zabitých civilistů. Přesto ho mezinární hledači vrahů nezatkli a do Haagu neodvedli!

M. Wiener 16.10.2014 0:30

Re: Velmi spatny clanek - zastira dulezite rozdily

Velmi spatny clanek,

protoze pres svou rozsahlost neuvadi zasadni rozdily a impakty registraci v USA a Rusku. Dulezity rozdil: “akademici” – jednotlivci i instituce a dobrocinne organizace a jejich pracovnici, mimo jinych, jsou zprosteni jakekoliv povinnosti se kdekoliv registrovat jako cizi agenti, i kdyby dostavali zahranicni podporu – zasadni rozdil od Ruska. V USA smysl registrace je zviditelnit, koho agent representuje a za koho jedna, v Rusku je registrace prostredkem omezit nebo znemoznit cinnost, ktera se ruske vlade nelibi.

M. Wiener 16.10.2014 0:35

Re: Bush

Zapomnel jsem dodat, ze s tim, ze Bush "Junior" patri pred nejaky soud, U.S. nebo mezinarodni, plne souhlasim. To, ale nema nic co spiolecneho s premisi clanku.

M. Stuchlik 15.10.2014 22:30

Re: Výborný článek

klasický zavádějící blábol.

P. Pokorný 15.10.2014 23:27

Re: Výborný článek

Mark Levin....

V. Lacina 15.10.2014 23:53

Re: Výborný článek

Jen doufám, že se autor článku nikdy neohrazoval proti oprávněné nálepce ruských agentů pro naše poslední dva prezidenty. V tom případě by to celé totiž vyznělo velice pokrytecky. Kromě toho, je rozdíl být cizím agentem v USA (nejste automaticky nepřítel lidu) či v RF (ehm).  A když vás US administrativa považuje za nepřítele, začne vás odposlouchávat. Když totéž udělá ruská tajná služba, pravděpodobně už o vás nikdo neuslyší. Z daného úhlu pohledu dává smysl, že chtějí lidé raději "nepřátelit" s Amerikou než s Ruskem, jakkoliv jsou takové kalkulace odporné...

M. Prokop 15.10.2014 21:39

Ono záleží na provedení,

jak už asi někdo během dne konstatoval.

Tomáš asi stárne .....

M. Stuchlik 15.10.2014 22:24

Re: Ono záleží na provedení,

Nebo na něj něco soudruzi mají

J. Láníček 15.10.2014 21:01

To se mi také líbí,

ten názor, že ať cokoliv udělá stát kde vládnou demokrati, je to vždycky dobré, na rozdíl od států, které nám nejsou sympatické. Takže není důležité co kdo činí, ale kdo to činí. To se ale potom nelze divit tomu, že někteří berou spravedlnost do vlastních rukou.

J. Láníček 15.10.2014 20:50

Tak tohle je vyjádřeno naprosto přesně

Islamisté z celého světa vyzbrojeni americkými zbraněmi z nejrůznějších Obamových "pomocí demokratickým silám" a ruskými zbraněmi z dědictví po Saddámově armádě, válcují současnou iráckou armádu, kterou již 12 let cvičí a vyzbrojují Spojené státy, na celé čáře.

L. Křivan 15.10.2014 20:59

Re: To je zcela prosté, milý Watsone.

Sunitští vojáci přece nebudou podporovat šiítskou vládu proti sunitským teroristům.  To se radši nechají převálcovat.  Arabáči nechtějí demokracii. Chtějí "boží stát"  a ovládnout svět.

J. Láníček 15.10.2014 21:07

Re: To je zcela prosté, milý Watsone.

To musíte vysvětlit pentagonským plánovačům, ne mně, já zbraně nikomu nedodávám a nehledám si výhradně špatné kamarády.

K. Jež 15.10.2014 17:34

USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

V Rusku vládnou diktátoři z řad KGB a přepadají okolní státy a tímto zákonem likvidují své prodemokratické odpůrce. Tam je třeba vidět ten rozdíl soudruhu autore. Demokracie stojí na krvi svých hrdinů.

Ť. Mráček 15.10.2014 18:04

Re: USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

Tomáš Hess a jeho donekonečna otravná prezentace vlastní moudrosti je průhledná. Soudruh je zřejmě přesvědčen, že pod roušku svobody a demokracie se schová i dvoumetrové hovno.

Ť. Mráček 15.10.2014 18:11

Re: USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

Haas = Hess

M. Prokop 15.10.2014 21:40

Re: USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

Jste-li velmi mladý, je ještě naděje, že z té blbosti vyrostete. Malá, ale je.

Ť. Mráček 16.10.2014 3:41

Re: USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

Vaše starost je dojemná, ale neboj, mám to v paži, Chytrolíne.

J. Václavíková 15.10.2014 18:12

Re: USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

Ten špatně uvedený latinský citát v nadpisu na moudrost neukazuje :-)

V. Vlach 15.10.2014 18:59

Re: USA jsou demokracie a tímto zákonem ji brání.

Když nerozumíte psanému slovu tak na něj nereagujte, chudáku!

J. Podešva 15.10.2014 19:34

dotaz

Z čeho soudíte, že pan Jež nerozumí psanému slovu ?

J. Jílek 15.10.2014 17:13

aby to bylo na očích....Haas lže

http://imrussia.org/en/politics/455-fara-and-putins-ngo-law-myths-an-reality

od roku 1966 je důkazní břemeno na americké vládě a jen při splnění dvou podmínek lze organizace uvést v tomto seznamu....

The 1966 amendments shifted the focus of the law from propaganda to political lobbying and narrowed the meaning of “foreign agent,” increasing the Justice Department’s burden of proof. From that moment on, an organization (or person) could only be placed in the FARA database if the government proved that it (or he or she) was acting “at the order, request, or under the direction or control, of a foreign principal” and was engaged “in political activities for or in the interests of such foreign principal,” including by “represent[ing] the interests of such foreign principal before any agency or official of the Government of the United States.” Without fulfilling these two criteria—proving that an organization or person is under the control of a foreign principal and represents their interests—it has become impossible to register anyone in the United States as a foreign agent.

A co je nejdůležitější, US Foreign Agent Registration Act necílí na nevládní organizace. Zákon stanoví výslovné výjimky pro působící v "náboženské, akademické, vědecké, hájící pronásledované nebo umělecké" organizace, stejně jako pro ty, kteří "neslouží převážně zahraničnímu zájmu." "Politické" nevládní organizace, které mají cizí původ nebo financování také nemají povinnost zaregistrovat se jako zahraniční agenti, protože nepůsobí "v cizím zájmu". A ještě jednou, důkazní břemeno je na vládě USA.

Z uvedeného je jasné, proč Haas zvolil příklad, který zvolil. Naši nevládní organizaci by prostě v seznamu nenašel a musel by uvést, že ruský zákona americký zákon, ač stejného jména, zcela odlišné jsou...

S. Netzer 15.10.2014 17:21

Re: aby to bylo na očích....Haas lže

To byste tu mohl postovat do aleluja, ale ty blby stejně nepřesvědčíte.

P. Pokorný 15.10.2014 17:46

Re: aby to bylo na očích....Haas lže

Uffff....

J. Slanina 15.10.2014 17:53

Re: aby to bylo na očích....Haas lže

Vida, jeden se hned ozval.

B. Rybák 15.10.2014 19:52

Re: aby to bylo na očích....Haas lže

Chcete snad vážně tvrdit, že např. Ruskem financovaná nevládní organizace by v USA mohla svobodně útočit na vládu USA a vyzývat k rozpadu USA? Že kdokoli působí v současných USA se může beztrestně vyhnout náhubku politické korektnosti a např. objektivně testovat výsledky pozitivní diskriminace, útočit na agresivní feminismus, aktivistický homosexualismus, na sociálně nepřizpůsobivé parazity, objektivně porovnat celospolečenské důsledky křesťanského a muslimského náboženství..?

V tom případě jste někde prospal minimálně posledních cca 10 let!

J. Kanioková 15.10.2014 17:01

Většina ofic. západních médií je už na jiném levelu,

už o politice neinformují, spíše ji vytváří a řídí.

Putin měl prý prostě pravdu. V čem? - http://jdem.cz/bqutk9

Jak americká média zkreslují Putin Sochi a Ukrajina. - http://jdem.cz/bp3ub2

Stephen Cohen: "Jsme v nové studené válce" - http://jdem.cz/bqutp3

Plynovodní dilema: plyn spojitost Ukrajina Sýrie-Rusko-USA - http://jdem.cz/bchj47 ..... Kyjev: Jak získat plyn a nezaplatit ani dolar? Pomocí arbitráže - http://jdem.cz/bqunn6

S. Netzer 15.10.2014 17:19

Re: Většina ofic. západních médií je už na jiném levelu,

Tehran Times = "ofic. západní médium". :-))))

Nezlobte se, paní Kanioková, ale vy jste blbá jak daleko vidíte. Nebo dokonce ještě dál.